Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Media upraszczają obraz świata

Jakimczyk: Media upraszczają obraz świata

Money.pl / 2006-11-23 09:23
Komentarze do wiadomości: Jakimczyk: Media upraszczają obraz świata.
Wyświetlaj:
www.starcraft2cdkey.pl / 80.48.145.* / 2010-10-22 12:23
Grałeś już w gre starcraft 2? chciałbyś spróbować swych sił? koniecznie wejdź http://starcraft2cdkey.pl na stronie znajdziecie ciekawe działy w tematyce gry: starcraft 2 tapety, starcraft 2 kody do gry, starcraft 2 filmiki, starcraft2 tapety, starcraft2 kody do gry, starcraft2 filmiki, starcraft 2 key gen, starcraft2 cd key
Morsik / 212.2.100.* / 2006-12-03 10:58
"co Monika Olejnik lub Tomasz Lis wiedzą i myślą np. o..." ...a cóż to za autorytety? A jakie oni mają podstawy do "myslenia" o czymkolwiek? Płacą im jdynie za wygłupy ja Wojewódzkiemu, no, troche inne wygłupy... Firmowanie zdania o miediach tymi nazwiskami swiadczy o tym, jakie publicysci mają zdanie na temat mediów...
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 09:21
Święte słowa. Znaleźć w mediach pogłebioną dyskusję na jakikolwiek temat nie sposób, no może poza TV Kultura i TV Puls. Tylko czy ludzie chcą takich dyskusji czy też wystarcza im, ba - pragną tego, gdy jakiś "mędrek" daje gotowy przepis na rozumienie świata. Obawiam się, że raczej to drugie. Ostatecznie demokracja, czyli równanie w dół, prowadzi do wielu negatywnych zjawisk, także do uwiądu intelektualnego. Ludziska nie chcą pogłębionych dysksji, bo i tak nie mogliby ich zrozumieć. Chca gotowych przepisów.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-23 14:17
To jeden z tych marudów w stylu, "świat jest kiepski, tylko ja jestem mądry i fajny". Jak jesteś lepszym dziennikarzem to rób co robisz dalej a będziesz bogaty.
axxel / 83.11.60.* / 2006-11-23 17:13
Czy az tak ubodła .. wypowiedź Jakimczyka ?

Nie wnikajac w przyczyny napisania tegoz .. zgadzam się z autorem.
Obraz świata przekazywany przez "nasze" media jest miałki.
Ale .. widocznie .. owa przysłowiowa .. "mocherowatość" .. nie tyczy "tylko" PiS-u ...
axxel / 83.11.60.* / 2006-11-23 17:16
Pisząc (mówiąc) mocherowatośc nie mam Szanownego Pana .. na myśli .. a nasze media .. oraz wszystkich przyczyniających sie do takiego miałkiego widzenia świata ..
maa / 2006-11-23 11:04 / Tysiącznik na forum
A red. Jakimczyk jak zwykle błyska znajomością słownika wyrazów obcych. Nic w tym złego, ale przy braku głębszych treści trąci pretensjanalnością.

Wracając do naszych baranów:
Przez swoistą symbiozę polityków i dziennikarzy prawdziwi znawcy tematu nie wystąpią w żadnej telewizji.
Po co narażać się na chamstwo i ignorancję jednych i drugich? Tacy ludzie zwykle są jeszcze wychowani według starych standartów kulturowych i nie mają zamiaru beznadziejnie walczyć z assertywnością (tfu, chamstwem) bezczelnie tokujących rozmówców.
Innymi słowy dziennikarze muszą(!) sami komentować świat, to eksperci nie mają ochoty z nimi się ani zadawać, ani dyskutować. To nie jest wybór, tylko smutna konieczność.
Poza tym gawiedź z drugiej strony ekranu oczekuje przecież prostych recept, a do dawania takich takich najlepsi są dziennikarze - ignoranci.

Nawiasem sądzę, że np. Miecugow, czy Paradowska nie mają trudności z zapraszaniem ekspertów.
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 09:24
Z tą Paradowską toś się Pan ośmieszył. Paradowska nie potrzebuje ekspertów, gdyż w jej odczuciu tylko sam Bóg ustępuje jej na polu bystrości umysłu, a i tego nie jest do końca pewna.
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-11-23 18:26
faktycznie i jest nim z reguły Żakowski
Wincentynieświenty / 85.219.240.* / 2006-11-23 16:53
Na wszelki wypadek jednak sugerowałbym, żeby maa najpierw sięgał do słownika ortograficznego; standard piszemy przez "d" na końcu, także, gdy odmawiamy z końcówką fleksyjną.
Wincenynieświenty / 85.219.240.* / 2006-11-23 16:51
Czy jeśli aborcja, lustracja, edytorial, ekspert i podobne słowa zmuszają maa do sięgnięcia do słownika wyrazów obcych, to znaczy, że on czyli maa jest bezpretensjonalny?
Wincentynieświenty / 85.219.240.* / 2006-11-23 16:54
Piszemy asertywny zamiast assertywny. Najpierw uczmy się sami, najlepiej pilnie w szkole powszechnej, a dopiero później pouczajmy maluczkich.
TW / 83.6.118.* / 2006-11-23 16:43
Dziennikarze nie znający danego tematu, nie powinni się kompromitować dyletanckimi wypowiedziami, nastawionymi często na sensację, bo wypaczają prawdę swoim słuchaczom.
Albo jestem merytorycznie przygotowany do komentarza, albo siedzę cicho!
Pinio / 87.99.44.* / 2006-11-23 11:28
Miecugow, Paradowska to są wszystko półprodukty, choć chyba lepsze od standardowych wypłochów tvn24.. Pardowska to kobieta o suchej osobowosci i jazgoczącym dzwieku wydobywającym sie jej ust, nie miło sie na nią patrzy, choc ostatnio jakby sie troche wyrobiała i nie jazgocze jak stara pepesza bez przerwy.
Miecugow natomiast wyrobił w sobie zdolnośc zadawania własciwych pytań we własciwym momencie i nie przerwywa rozmowy w najmniej stosownej chwili jak wiekszość tych niedorobionych wypłochów z tvn24 i nie tylko , co z tego jak styl bycia Miecugowa czyli kiszenie klusek, rzutuje na atmosferę całej rozmowy, Miecugow to taki zakiszony oslizgły ogór, który moze być odbierany bez protestu przez takich samych slimakowatych z niedorozwinietymi osobowosciami ślimaków, sączących swój niezdrowy śluz do głów wiekszosci nieswiadomych ciołów, zwolennikow TVN
Gladius / 83.7.151.* / 2006-11-23 19:04
Aż tak ci się nie podoba?Rada jest prosta:nie oglądaj, będziesz zdrowszy.
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-11-23 18:31
już myślałem, że tylko ja tak myślę i uważam TVN za dno
acomitam / 83.25.202.* / 2006-11-24 09:34
No nie jest Pan osamotniony. To co serwuje TVNxxx woła o pomstę do niebios. Zawsze ciekawiło mnie też, skąd oni biorą takich prezenterów jak chociażby Pohanke. Ja wyrzuciłbym babę z pracy już po pierwszym dniu. A tymczasem ta została gwizadą stacji. No ale cóż, jak stacja - takie gwiazdy. Gdzieś czytałem o prezenterach BBC, dla których najpoważniejszym zarzutem, jaki można im postawić jest brak obiektywizmu czy też stronniczość. W TVN jest dokładnie odwrotnie. Najcięższym zarzutem jaki można by postawić kmentatorom tej stacji jest chyba obiektywizm, dlatego stronią od niego jak od dżumy.
JanKS / 2006-12-20 16:33 / Bywalec forum
Pani Porażke... opss - Pohanke jest po prostu żoną.... odpowiedniego Dyrektora TVN.

Też bym ją wy..słał daleko od kamer, ale niestety to nie my - widzowie - o tym decydujemy. :-(
maa / 2006-11-23 10:42 / Tysiącznik na forum
Ojej...
Nie przesadza Pan?
Rozumiem, że chce Pan potrzeć red. Jakimczyka z bulwarowej tygodniówki "Wprost", ale takie poparcie bardziej mu szkodzi niż milczenie.

Dziennikarze, poza paroma kiedyś pracującymi w TVP (Paradowska, Kolenda) w miarę niezależnych od różnych Wildsteinów i Kwiatkowskich , to zwykli, przeciętni, tak sobie wykształceni ludzie. Patrzą na świat przez pryzmat swojej niewielkiej "humanistycznej" wiedzy i robią to co im szefowie każą: pieniądze dla stacji, czy jak pan Jakimczyk maskują intelektualną mizerię swojego tygodnika

Radzę częściej używać przycisku "OFF" na pilocie telewizora i więcej czytać małonakładowych gazet oraz książek.
Na razie pański wpis jest dużo gorszy i merytorycznie i językowo od najgorszych wypowiedzi cytowanych przez Pana dziennikarzy. Do wykształciuchów nie zaliczyłbym Pana...
Special / 87.99.44.* / 2006-11-23 11:04
Słuchaj mały ja nie jestem dziennikarskiem niewolnikiem, który musi slęczeć nad redagowaniem swoich tekstów, żeby to było wymuskane do granic poprawności jezykowej i socjotechnicznej. Jesli masz jakies kłopoty ze zrozumieniem tekstu wpisanego z palca bez korekty to juz twoj problem.
Dam ci tez dobra radę nie dawaj dobrych rad bo mozesz sie okazać za słaby na to..
Po drugie telewizja to medium , które ma nieograniczone zdolności propagacji wszystkiego co można wymyslec, wiec ludzie tam pracujacy powinni spełniac jakies wysokie kryteria i miec duze umiejętności.
Wzorce postępowań własciwe dla motłochu bardzo łatwo się upowszechnia, szczególnie dzieki telewizji i niedorobionym w wiekszosci dziennikarzom.
Co do ksiązek które czytam to nie potrafiłbyś zrozumieć wiekszosci z nich, wiec daruj sobie tezy , za pomoca , których próbujesz z siebie na siłe zrobić inteligenta, a zaprzeczasz faktom , które są widoczne głym okiem, no chyba ,ze bezpośrednio to trafiło w podstawy twojej osobowosci i masz sam ze sobą problem.
maa / 2006-11-23 11:19 / Tysiącznik na forum
Niedużo Pan chyba czyta. Robi Pan za dużo błędów interpuncyjnych i stylistycznych.
W drugim wpisie jest ich mniej. Widać, że starał się Pan.
Jednak darowałby Pan sobie "daruj"...

Może by Pan pisał na Onecie albo Interii? To chyba dla Pana bardziej odpowiednie fora.
Special / 87.99.44.* / 2006-11-23 11:36
Nie dość, ze nie potrafisz merytorycznie dyskutować, to jeszcze jestes za dyche ortografem , który wytyka błędy, nie będące błędami, jesli chcesz sie bawić w korektora to rób to przynajmniej dobrze.
Korekta tekstu to nie dyskusja, wiec dyskutuj jesli potrafisz.
zorn / 80.252.2.* / 2006-11-23 10:29
Ojojoj! Co, pracowałeś tam i Cię wywalili? Czy chciałbyś tam pracować, tylko nie przeszedłeś rozmowy kwalifikacyjnej?
Special / 87.99.44.* / 2006-11-23 11:08
Ty myslisz ,ze telewizja dla kogos normalnego to jest miejsce , gdzie chciałby pracować, tu jest forum ludzi wolnych a nie niedorozwinietych emocjonalnie niewolników , którzy by chcieli pracować w jakimś molochu z rzeszą niedorobionych ludzi....
borisz / 2006-11-23 13:14
panie Special, więcej kultury. To zabawne jak facet pouczający innych pozwala sobie na dość obcesowy ton. A ortografia styl mają znaczenie, proszę mi wierzyć. Tylko matoły uznają, że internet zwalnia ich z poszanowania dla własnego języka. Inna rzecz, że przy okazji udowadniają, że właśnie są matołami. Niech pan spróbuje udać człowieka kulturalnego i wykształconego. Może pan odkryje, że może to być całkiem przyjemne :-)
antysocjalista / 193.23.63.* / 2006-11-23 09:58
I co? Już Ci lepiej?
Special / 87.99.44.* / 2006-11-23 10:24
To nie dla mnie widomość tylko dla tych wypłoszonych niedojd głównie z TVN i TVN24, na które to niedojdy nie można patrzeć dłużej niż 5 min.. Dzienikarstwo może skończyć każdy ale wiekszość powinna na dworcach czyścić kible, albo nigdy nie być pokazywana publicznie, np program Taniec z Gwiazdami iel by zyskał gdyby jakis idiota z kierownictwa TVN nie wsadził tam niedorobionego emocjonalnie prezenteraz jakim jest Hubert Urbański, który prezentuje cały wachlarz niskich emocji i faszeruje tym głupków tak samo spaskudzonych jeszcze ku ich uciesze. Banda spieprzonych ciemniaków robi programy dla ciemniaków, którzy to kupują. Dla takich szumowin jak Urański nie powinno być miejsca na antenie....tymczasem najgorszy motłoch jest promowany
qurek / 62.111.149.* / 2006-11-23 16:17
Telewizja też jest dla wolnych ludzi... Najłatwiej uwolnic sie naciskając taki guziczek na pilocie, który powoduje zniknięcie obrazu i dźwięku. A potem nie trzeba będzie już upubliczniać swoich frustracji...
Pozdrawiam.
antysocjalista / 193.23.63.* / 2006-11-23 09:58
I co? Już Ci lepiej?

Najnowsze wpisy