Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Po co PiS się plącze, zamiast poświęcić kilka głów?

Jakimczyk: Po co PiS się plącze, zamiast poświęcić kilka głów?

Wyświetlaj:
tatko / 2006-09-29 01:38 / Tysiącznik na forum
Plącze się,bo nikt im nie podpowiedzał,jak z tego wyjść...
Binek / 83.6.213.* / 2006-09-28 17:29
Dziwi mnie jedno. Jak można zrównywać negocjacje, w świetle kamer, kierownictw partii po wyborach w sprawie podziału stanowisk w przyszłym rządzie, z proponowaniem pojedynczym posłom (w tym z opozycji) w zaciszu pokoi hotelowych profitów w postaci stanowisk czy "kasy w różnej postaci".
MN / 80.51.231.* / 2006-09-28 18:55
Nikt tego nie zrównuje. Niektórzy się oszukują, ale to inna sprawa. To pierwsze nazywa się "trudna sztuka kompromisu" i jest bliskie słowu tolerancja. To drugie nazywa się wstydliwy handel ideami i jest bliskie słowu zdrada.
Różnica taka jak między żoną i prostytutką.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-09-28 16:49
Baedzo się cieszę, że Wprost zmieniło zdanie i zaczyna się troszczyć o PiS.....8-))
pchelek / 2006-09-28 14:53 / Tysiącznik na forum
najwyzej je pozbawia zycia [jak w rosji sowieckiej] - ale tylko wtedy jak ten koles wystepuje przeciwko komunie
DA-old / 195.225.71.* / 2006-09-28 16:45
Komuniści drogi kolego mogli jedynie pozostać w szeregach postkomunistów. Nie szuukaj ich w PiSie, bo nie ma po co.
yes / 83.21.250.* / 2006-09-28 21:53
Język jakim posługuje się PIS jako żywo przypomina mi język towarzyszy z roku 1968,j a wtedy byłem nastolatkiem i doskonale to pamiętam. Wszystkiemu zlu byli winni agenci obcych wywiadów i tzw zdrajcy narodu bedący na slużbie imperialistów.Obecnie jest tak samo słowa ,może trochę inne,ale ich brzmienie w tym samym duchu.Orędzie przypominalo mi wystąpienia Gomuły albo Gierka.Mam jedynie nadzieję że ten cyrk długo nie potrwa i tzw. zbawiciele Narodu znajdą sie tam gdzie ich miejsce tzn. na śmietniku historii.
Gladius / 83.7.134.* / 2006-09-28 19:58
Nazywaj ich jak chcesz.Mentalnie ci ludzie należą do PRL-u.Mam 37 lat i jeszcze pamiętam język i argumenty komunistów.Ludzie PiS-u to ich wierna kopia.
pchelek / 2006-09-28 18:41 / Tysiącznik na forum
nie musze szukac - sami wychodza prze kamery - z pierwszym towarzyszem kaczorem i jego zastepca blizniakiem
hipo / 192.193.245.* / 2006-09-28 14:33
Bo to partia kolesiow... w dodatku w wiekszosci nierozgarnietych za bardzo kolesiow...
Floyd / 2006-09-28 14:26 / Tysiącznik na forum
A p. Jakimczyk proponuje przekonać wszystkich, że Suski to przestępca, a przynamniej człowiek o wątpliwej moralności.
Chciałbym widzieć p. Jakimczyka w takiej sytuacji.
Suski jest mi obojętny ale nie lubię jak się nagina fakty pod określoną tezę
Takimi metodami można by skompromitować KAŻDEGO.nawet p. Jakimczyka. A może nie?
lechwoju / 2006-09-28 14:13 / Bywalec forum
Nakrecona spirala nienawiści z byle petekstu, ciekawe że
targi Komorowskiego i Tuska o stanowiska nie były
korupcją polityczną. Każdy pretekst jest dobry,prawda?
Ale na szczęscie to juz nie czasy obalania rzadu Olszewskiego
i wydaje się że ten przekręt się nie uda. A wyrzucić to równie
dobrze mozna Tuska i Rokitę za targi i przetargi o stanowiska.
lechwoju / 2006-09-28 15:57 / Bywalec forum
z PO oczywiście , bo to partia która przecież z nikim o nic
nigdy się nie targowała-nieprawdaż?
lechwoju / 2006-09-28 15:59 / Bywalec forum
Nieżle-moralność Kalego w wydaniu PO trzyma się całkiem
dobrze
Adamm / 217.97.229.* / 2006-09-28 12:53
Dlaczego to właśnie TVN kręciło całą aferę? Czyż panowie Walter i Wejchert to nie koledzy pana Kwaśniewskiego? Czy obleśne targi polityczne mają byc podstawą do rozwalenia rządu? Własnie teraz kiedy (powtórnie) juz wiemy kto był zleceniodawcą śmierci gen. Papały, kiedy wiemy już czyim skarbnikiem był (ułaskawiony) Vogel, kiedy siedzi (i zacznie sypać) Wąsacz itd.
leone / 2006-09-28 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a dlaczego nie ???? A co to za roznica ???
Chodzi o to,CO NAKRECILI,a nie kto nakrecil.
Nie poisz szybciej,niz myslisz.
I co do myslenia: autor tego wszystkiego,co sie stalo,Leszek Miller,chodzi swobodnie,z usmiechem udziela wywiadow i NIKT,NIKT z PiS nawet nie wymienil jego imienia.Nad tym sie zastanow.
axxel / 83.11.16.* / 2006-09-28 12:21
:)
Ładne igrzyska. Wszyscy rzucili się na sensację,
jak psy na kość. Igrzyska w pełni a ile emocji i gadaniny.
Ile przelewania z pustego w próżne. Na czatach przewaznie wiadomo co kto powie, bowiem stronników tej czy innej opcji juz poznałem.
Mam tylko jedno spostrzeżenie .. a mianowicie .. zapomniał wół jak cielęciem był. Wszak to co zostało sfilmowane to polityczna norma, tajemnicą poliszynela są negocjacje polityków. Tak było za poprzedniej kadencji i jeszcze poprzedniej. Zapomnieliście juz jak to było wcześniej ? A nawet teraz stosunkowo niedawno rok temu po wyborach .. jakie były negocjacje np pomiedzy PO i PiS ???
O co były targi .. o Marszałka Sejmu, o resorty siłowe itp itd. a później z Samooobroną i LPR-em .. o co? O kwiatki na rabatkach ? A sposób prowadzenia tych "negocjacji" i język używany to jak sądzicie jaki jest/był ???
Inaczej mówiąc dopóki to było tajemnicą poliszynela to wszystko wporządku ? a teraz jak to zostało ujawnione to be, to jest afera (ale jak jest napisane .. słomke w oku drugiego widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz).
Wszak to co obserwuję to jedno zakłamanie połączone z tzw filozofią kalego (jak kali ukradnie krowę dto dobrze .. ale jak kalemu ukradną to źle).
Odbieram ta całą "aferę" jako rozgrywkę pomiedzy róznymi grupami nacisku i interesów. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i władzę.
Interesuje mnie tylko czy wskutek ujawnienia tych "codziennych" praktyk negocjacyjnych pomiedzy "naszymi" politykami .. czy coś się zmieni .. czy raczej jak to wszystko przyschnie .. wszyscy obecni i przyszli gracze scen politycznych wróca do starych praktyk.
Nie zapominajcie kochani że jesteśmy tylko mięsem wyborczym .. tylko plebsem .. a plebs dostaje infofmacje juz przecedzone . jeżeli jest jakis "przeciek' to znaczy że ktos miał w tym interes .. .
Nie łudźcie się że o Wasz interes idzie bój .. Wasz/nasz interes to tak przy okazji interesów tych co mają władzę.
Dlatego proponuję .. wziąć głęboki oddech .. policzyć do 10 i zpowrotem... uśmiechnąc się .. wyjrzec przez okno..
i robic swoje .. :) kierowac sie własnym rozsądkiem .. nie poddawac się krzykom mediów .. i innym p**** ...łom.
a jhak przyjda te tzw wybory .. to wziąść w nich udział.
jak nie bedzie żadnej opcji która odpowiadała by naszym potrzebom czy przekonaniom to nie wybierajcie mniejszego zła .. przekreślcie kartke wyborczą i wrzuććie do urny. to też jest głos .. głos ostrzezenie dla tych którzy chcą nami rządzić.
Pozdrowienia wszyskim dyskutantom .. wszystkich opcji :)
Wiecej dystansu do tego naszego piekiełka .. a może bedzie lepiej :)

P.S.
PO miało kiedyś ciekawy projekt tzw jednomandatowych okręgów wyborczych .. co z tym projektem się dzieje?
Wszak to jest szansa na prawdziwą demokrację na prawdziwe wybory .. a nie na układy kolezenskie kolegów partyjnych z tzw list partyjnych.
Kto boi sie jednomandatowych okregów wyborczych ??
Floyd / 2006-09-28 14:43 / Tysiącznik na forum
Takie wybory to są dobre na wsi gdzie każdy każdego zna ale w większym mieście? Co mi mówi nazwisko Kowalski?
A może mam nic nie robić tylko z wypiekami na twarzy śledzić życiorysy, sprawdzać intencje, chodzić na zebrania przedwyborcze 300 kandydatów aby się w końcu dowiedzieć kogo tak naprawdę reprezentuje.
A to co mówią czy piszą?
Wszyscy starają się przedstawić w jak najkorzystniejszym świetle i wszyscy chcą mi przychylić nieba.
A może chodzi o to by tych co mają więcej kasy mógł ogladać z każego słupa ogłoszeniowego, pod drzwiami setki ulotek, pikniki, kielabaski, koncerty itd. itp. a następnie tym się kierować podświadomie w wyborach.
Przecież reklama to potęga ale kosztuje.
Floyd / 2006-09-28 14:55 / Tysiącznik na forum
PS.
W moim mieście od pierwszych wyborów powstają takie inicjatywy o wdzięcznych nazwach typu:"Mieszkańcy miastu."
Wszyscy niezależni, odżegnujący się od powiązań z tymi "skomromitowanymi" i związków z istniejącymi partiami.
Po pewnym czasie zawsze się okazywało, że to też bujda.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-09-28 14:30
100% ( do PS ) racji - jednakże do do JOW - uważam że demokracja totalna jak teraz jest bez sensu ( już Marks stwierdził że aby swtorzyć w danym kraju socjalizm - wystaczy wprowadzić demokrację ) i nie ma co jej za bardzo rozwijać. Jednak na razie JOW jest pójściem w dobrą stronę - jednak uważam że powinien to być 1 JOW na cały kraj. Uzyskujemy gwarancję wyboru najpopularniejszych ( ta demokracja !) osób w zakresie całego kraju i najmniejszy % glosów "zmarnowanych"
bbe / 83.15.97.* / 2006-09-28 17:32
W systemie JOW zwycięża ten kto ma kasę. Kasę ma w Polsce gangster i uwłaszczony przez siebie postkomunista. Czyli niezła perspektywa.
loop / 83.15.97.* / 2006-09-28 09:47
pijanego na płot. JK nie będzie się wpisywał w cyniczną grę postkomunistów i ich ochroniarzy lumpenliberałów i Samoobrony. Były to normalne negocjacje i można się tylko domyślać jak kiedyś postkomuniści dogadywali się z pazernymi na stanowiska arbuzami z PSL. Dwa tygodnie temu została odrzucona w głosowaniu ustawa o lustracji głosami PO, SLD i SO. Układ okrągłostołowy ruszył do ataku a że prowokacja cieniutka to już mało ważne. Wydmuszki mózgowe karmione strawą z antypolskich merdiów i tak to kupią. Kiedyś przy negocjacjach koalicyjnych SDPR i PSL Pawlak zażądał zezwolenia dla OSP na handel wódką przy okazji wiejskich zabaw. Teraz od PiS-u zażąda pewnie handlu wszelkimi dragami na wiejskich dyskotekach. Trochę dystansu panie autorze i proszę się nie wpisywać w bezgraniczny cynizm tymczasowych właścicieli Polski. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że lustracja i dekomunizacja jest niezbędna bo potem ludzie na ulicach będą lustrować i dekomunizować. Czy tego chcą beneficjęci okrągłostołowej zdrady?. Tylko PiS jest w stanie to zrobić bez kryteriów ulicznych.
zm55 / 83.5.143.* / 2006-09-29 10:49
Logo. Czy ty nie jesteś czasami "obserwator"? W twoich wypowiedziach logiki żadnej nie widzę. Czyżby moher mózg ci uciskał o ile go masz.
Desstin / 2006-09-28 11:41 / Bywalec forum
A nie wpadłeś na to że ludzie nie chcą już słyszeć o lustracji i dekomunizacji?Takie zabetonowane móżdżki jak Ty z braku sensownych zajęć snują takie bzdety.Zapytaj się zwykłego pracownika co sądzi o lustracji i dekomunizacji. Usłyszsz ciepłe spier...i daj mi podwyżkę bo to mnie obchodzi.
loop / 83.15.97.* / 2006-09-28 13:35
Zacznę od tego, że betonowe móżdżki mają tylko lewacy wszelkich odłamów od PO po tęczowych włącznie. Mówiąc w poprzednim poście o ulicznej dekomunizacji i lustracji mam na myśli (betonowe móżdżki tego nie rozumieją) dalszą oligarchizację państwa, dalsze budowanie mafijnych układów, dalszy rozwój korupcji na niesporykaną slalę. Wreszcie generowanie dalszej totalnej bezkarności. To nam gwarantuje układ okrągłostołowy. W takich warunkach iskrę, która zapali Polskę wykrzesa bąć kto. Może to być nawet ktoś wbrew pozorom z zachodu. A wtedy pałace nowobogackich staną się szaletami tak jak to było w 1945 roku. Kto wie może Pan Bóg chcąc ukarać komunistów (obecnie "kapitalistów") zgotuje im ten sam los, jaki oni zgotowali w 1945 roku elitom polskim. powtarzam polskim a nie marksistom zainstalowanym tutaj za pomocą sowieckiego bagnetu. Czy to tak trudno zrozumieć.
Jaq / 193.41.230.* / 2006-09-28 14:20
Loop, proszę napisz co bierzesz i gdzie to można kupić.
Ja też chce mieć taki odlot!!!
rozwado / 2006-09-28 11:11 / Tysiącznik na forum
Ups, jakbym slyszal przemowienie tow Wieslawa!
leone / 2006-09-28 10:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeszcze jedna oglupiona bieda ,skad to sie bierze
mko / 213.25.181.* / 2006-09-28 10:07
"JK nie będzie się wpisywał w cyniczną grę
postkomunistów i ich ochroniarzy lumpenliberałów i Samoobrony."

Zapomniałeś o Żydach, Masonach i Cyklistach. Wszyscy sprzeciwili się JK. Cały Wielki Układ, który nie chce, żeby biedny JK poza tymk co już zrobił, zawłaszczył jeszcze NBP i Tryunał.
Szrek / 83.30.76.* / 2006-10-05 16:00
oj tak! wszystkiemu jest winna żydokomuna i masoneria, i jej agenci w WSI...
ga_zeta / 84.205.223.* / 2006-09-28 09:34
Już wczoraj mówiłam, że pan Lipiński powinien natychmiast podać się do dymisji. To pozwoliłoby Premierowi zbić tezę, że o wszystkim wiedział. Jak grać, to grać do końca! Poza tym niektórym posłom zakazałaby wypowiadanie się przez najbliższe dwa tygodnie. Przede wszystkim panu Suskiemu. Media i tak mają "pożywkę" z pani Beger, po co jeszcze pan Suski do tego. Przez takich rozmyciu ulega sprawa weksli, czyli niewolnictwa posłów. Andrju triumfuje, bo w tej sytuacji najlepszym wyjściem dla niego jest samorozwiązanie Sejmu - weksle podrze i nie było sprawy! Wprawdzie układ przyszłego Sejmu zaczyna ulegać zmianie - weszłoby SLD, ale PO nie ma jak na razie sondażowej większości, a układu z SLD nie wybaczą wyborcy. Ordynacja większościowa panowie z PO - wtedy możecie śmiało przeć do wyborów.
MN / 80.51.231.* / 2006-09-28 07:53
JK ma bardzo krępującą sytuację w parlamencie. Nie może nikogo wyrzucić, bo sam musi dokupić parę głosów. Jest zakładnikiem własnej partii. To musi bardzo deprymować małego generała.
leone / 2006-09-28 10:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
maly general ??????
hahahahahahahahahahahahahahah
Alternatywy 4 sie klania,

Najnowsze wpisy