Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Zamiast lustracji zbojkotujmy lepiej abonament TV

Jakimczyk: Zamiast lustracji zbojkotujmy lepiej abonament TV

Wyświetlaj:
darekgk / 212.33.76.* / 2007-03-26 12:29
No dobrze, każdy się wypowiedział, mniej lub bardziej elokwentnie, ale nikt nie zaproponował konkretów: co my - płatnicy tegoż abonamento-podatko-datkunapolskąkulturę możemy zrobić aby go wytępić? Czy wystarczy wyrzucanie wezwań do zapłaty do kosza? A może zróbmy coś więcej? Z tego co wiem, to "abonament" obowiązuje każdego kto nabywa odbiornik RTV (czym w rozumieniu ustawy jest też karta TV do komputera a nawet radio w telefonie komórkowym !!!). Może wśród uczestnków forum jest jakiś prawnik czy KTOŚ i by co zręcznego doradził? A może Pan Jakimczyk oprócz celnych komentarzy służyłby swą wiedzą i radą?
pozdr
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-23 19:47
Co to za pomysł aby bojkotować składanie oświadczeń?...To dla kogoś, kto pełni funkcję publiczną lub jest osobą kształtującą opnię publiczną i osobowość ludzi jest jak złożenie przysięgi przez żołnierza i przysięgi hipokratesa przez lekarza.

"Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Stella / 83.6.144.* / 2007-03-26 15:55
Czyżby? Przyrzeczenie to ja złożyłam, a to nie jest żadna przysięga, tylko spowiadanie się z grzechów, których nową listę układa PiS.
Zorientowany / 83.6.194.* / 2007-03-23 21:20
abonament rtv to tylko z nazwy abonament, TO JEST PODATEK w najczystszej postaci. Nazwa jest zupełnie nieważna, reszta (misja publiczna i inne trele morele) to czysta ideologia rodem z czasów komunizmu!!!
/ 83.17.92.* / 2007-03-23 10:27
oddaj telewizję publiczna w łapy ubecji , będziesz szczęsliwy !
waz(usa) / 64.21.106.* / 2007-03-23 04:03
Z tego na ile ja znam TV polska - slabo, bo chociaz bywam w kraju przez 6 miesiecy w roku, TV praktycznie nie ogladam (np nie uznaje 'lektora' zamiast dubbingu albo napisow, nie mowiac o tym, ze znam kilka jezykow), to nazywanie czegos co jest PANSTWOWE TV publiczna jet czysta demagogia. A wiec pierwsza sprawa to niewlasciwa terminologia, ktora jest zwykla propagandowa manipulacja.

Jezeli ktos chce placic panstwu za abonament, to jego sprawa. Ja mam inne wydatki.
m1ynek / 212.203.140.* / 2007-03-22 18:28
Dzięki abonamentowi kazdy prezydent i premier, obojetnie której RP, może nam wpajać swoja demagogię i to jest własnie misja publicznych mediów. Zaż prezesami takich stacji nie muszą być specjaliści tylko kolesie partyjni bo przecież pieniądze i tak musimy zapacić :(
liberał2 / 83.9.219.* / 2007-03-22 16:55
Bojkotować należy wszystko co ogranicza naszą wolność.
Ja od dwóch lat nie oglądam publicznej telewizji i nie słucham publicznego radia, a zmusza się mnie do płacenia abonamentu. Dlaczego żadna partia polityczna nie zaproponuje referendum w tej sprawie.
Jestem przekonany, że obywatele opowiedzieliby sie za brakiem abonametu, co byłoby równoznaczne z likwidacją publicznych mediów. Ale politycy są mądrzejsi od "masy" i wiedzą lepiej, co jest dla nas dobre. Tylko podczas wyborów żebrzą o nasze głosy, aby później nas okradać.
Co sie da sprywatyzować. Zmniejszyć budżet Państwa do niezbędnego minimum i nie będzie potrzebna lustracja, urząd antykopupcyjny, NIK itp, itd. Tylko, co wtedy będą robili złodzieje-politycy i ich kolesie.
fricik / 83.23.162.* / 2007-03-22 16:50
my płacimy kablówkom więc niech oni płacą dale, a najlepiej niech zakodują i wtedy zobaczymy jak długo będą nadawali ????
wolny człowiek / 83.27.8.* / 2007-03-22 15:22
Pomysł na ściąganie abonamentu jest tak prosty i banalny że aż niemożliwy do zastosowania: zakodować sygnał. Ci których interesuje dany program zapłacą, pozostali których to nie interesuje będą zwolnieni z podatku zwanego "abonamentem". Tylko że wówczas pokaże się rzeczywista oglądalność TVP. Może zaboleć.
acomitam / 83.25.203.* / 2007-03-22 14:35
Walka z programem II PR to przede wszystkim walka o rynek reklamowy. Tak przynajmniej wynikało z oświadczenia jakiegoś nadętgeo i aroganckiego dygnitarza, który wyraźnie zasygnalizował, że "pokrycie" zasięgiem programu i PR większej powierzchni kraju (kosztem Dwójki) pozwoli na zwiększenie udziału PR w rynku reklamowym. I tylko pewnie o to chodziło. Jeśli więc zasadniczym celem PR jest zarabianie na reklamach, każdy obywatel naszego kraju powinien wypowiedzieć warunki jakie postawił ustawodawca w zakresie opłat abonamentu i po prostu nie płacić.
Stella / 83.6.110.* / 2007-03-22 14:25
Ale dlaczego zamiast? Proponuję bojkotować jedno i drugie.
Autor / 85.219.240.* / 2007-03-22 15:23
DLATEGO, ŻE JAKO DZIENNIKARZ POPIERAM LUSTRACJĘ DZIENNIKARZY i JUŻ W PIERWSZYM DNIU OBOWIĄZYWANIA USTAWY PODPISAŁEM OŚWIADCZENIE LUSTRACYJNE, ŻE NIE WSPÓŁPRACOWAŁEM Z ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA PRL ANI W NICH NIE PRACOWAŁEM, NIE SŁUŻYŁEM ITP>
Stella / 83.6.137.* / 2007-03-23 11:15
A wie Pan, dlaczego ja nie popieram lustracji, chociaż też jej podlegam i też nie mam nic na sumieniu? Bo mnie takie pytania upokarzają. Bo odróżniam sprawiedliwość od mściwości. Nawet jeśli jest powód do mściwości, to prawdziwie wielkim ludziom takie uczucia są obce. Uważam, że z tamtym systemem należy rozprawić się w bardziej cywilizowany sposób. Te metody nie tylko mnie kojarzą się ze Świętą Inkwizycją. Takie pytania zadaje się tylko wtedy, jeśli są uzasadnione podejrzenia, co do konkretnego człowieka, że popełnił przestępstwo. Współpraca, rzekome donoszenie, to się mieści w kategoriach moralności, a nie jurysdykcji, więc nie organy państwowe powinny się tym zajmować.
Stella / 83.6.137.* / 2007-03-23 11:15
A wie Pan, dlaczego ja nie popieram lustracji, chociaż też jej podlegam i też nie mam nic na sumieniu? Bo mnie takie pytania upokarzają. Bo odróżniam sprawiedliwość od mściwości. Nawet jeśli jest powód do mściwości, to prawdziwie wielkim ludziom takie uczucia są obce. Uważam, że z tamtym systemem należy rozprawić się w bardziej cywilizowany sposób. Te metody nie tylko mnie kojarzą się ze Świętą Inkwizycją. Takie pytania zadaje się tylko wtedy, jeśli są uzasadnione podejrzenia, co do konkretnego człowieka, że popełnił przestępstwo. Współpraca, rzekome donoszenie, to się mieści w kategoriach moralności, a nie jurysdykcji, więc nie organy państwowe powinny się tym zajmować.
ubecja / 83.9.219.* / 2007-03-22 16:58
Niech Pan uważa, bo może i na Pana znajdzie sie teczka.
AAABBBCCC / 83.31.165.* / 2007-03-22 11:56
Abonament i tak wszyscy rosządni już bojkotują :)
AAABBBCCC / 83.31.165.* / 2007-03-22 11:55
Abonament i tak wszyscy rosządni już bojkotują :)
Tomasz.S. / 83.7.38.* / 2007-03-22 10:43
Pomysł godny poparcia bez zastrzeżeń. Nie ma co się łudzić, TVP i PR już nigdy nie odzyskają takiego poziomu, jaki miały przed laty. Tu reanimacja nic nie da.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-03-22 10:07
Panie Jarosławie co za pomysły! To również zbojkotować, policję, wojsko, szkolnictwo..... Ja chętnie bym przeznaczył częś abonametu z kablówki która zasila stacje TV N czy Polsat na TVP ale póki co kablówka nie płaci telewizji publicznej.
poiuyt / 83.11.70.* / 2007-03-22 10:44
zgadzam sie z autorem artykułu
to fakt ze wyskoczył z sygnałem kablowym czy satelitarnym jak filip z konopi ..
ale dotknął sedna problemu
albo telewizja jest publiczna i zyje z abonamentu albo z reklam
jezeli TVP chce zarabiac na reklamach to robi to kosztem swej tzw misji .. aby przyciagnąc reklamodawców musi nadawac chłam który jest frekwencjotwórczy .. a to kosztem czasu antenowego .. przeznaczonego na tzw misje.
zresztą ta misja jest upychana jakos tak w czasie antenowym ze .. wiekszosc potencjalnych odbiorców albo spi albo jest w pracy ..
mam inna propozycje

podzielic TVP na niezalezne stacje niezalezne kierownictw czy formy własnosciowe
np 1 i regionalne albo tylko regionalne to misja a pozostałe kanały to działalnosc strokte komercyjna
wtedy abonament powinien byc nizszy bo przeznaczony na utrzu\ymanie kanału misyjnego .. a pozostałe kanały musza radzic sobie same ..
ale to zapewne jest za oczywiste i za proste dla naszych decydentów
TVP ma takie kanały jak kultura .. ale po prwdzie jaka jest dostepnośc tego pasma/kanału dla odbiorców
jezeli kultura ma byc dla elity .. to niech elito to utzrymuje ..
albo nadawac Kulture .. w szerokim i powszechnie dostepnym pasmie ..
Intergraf / 89.228.198.* / 2007-03-22 15:34
Dzięki abonamentowi w czasie filmów w TVP nie masz reklam i możesz komfortowo oglądać program. Dzięki abonamentowi powstają polskie filmy i programy kulturalne w tym Teatr Telewizji, który według mnie jest już przeżytkiem i powinien być zlikwidowany albo ograniczony do jednej emisji w miesiącu. Dzięki reklamom są pieniądze na zakup filmów i programów za granicą. Dzięki reklamom w TVP1 i TVP2 istnieje TVP Kultura i jest na dodatek nadawana bez kodowania. TVP Kultura o dziwo nie została uznana przez KRRiTV za stację publiczną i w związku ztym nie może być finansowana z abonamentu. Tak więc jestem za finansowaniem mediów publicznych zarówno z abonamentu jak i zreklam. Jako telewidz chcę aby w TVP były też filmy, dobre seriale, transmisje z wielkich wydarzeń i dobre programy rozrywkowe, bo dlaczego to co dobre miałoby być tylko w telewizjach komercyjnych, które programy nadają tylko w przerwach między reklamami i które nie są ogólnie dostępne, tym bardziej, że w miejscu w którym mieszkam nadają naziemnie tylko dwie stacje komercyjne i trzy publiczne.
kibic / 62.87.189.* / 2007-03-22 20:23
Ostatnio były trzy finały Mistrzostw Świata z udziałem Polaków. Ile transmitowała TVP ? 0
najwyższa izba kontroli / 83.9.219.* / 2007-03-22 17:01
Filmy za publiczne pieniadze to przkrety finansowe.
Floyd / 2007-03-22 12:54 / Tysiącznik na forum
Jest jeszcze inny podział społeczeństwa niż: elity i pozostali.
Np. wiekowy: Starsze i młodsze pokolenie preferuje często całkiem inny typ programów i styl prowadzenia programów, filmów. W ślad za tym podziałem idą reklamodawcy. Większej kasy można oczekiwać od młodszego pokolenia stąd w stacjach komercyjnych jest większe nastawienie się na tego typu odbiorcę.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy