Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakimczyk: Test na wiarygodność Ćwiąkalskiego

Jakimczyk: Test na wiarygodność Ćwiąkalskiego

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.191.* / 2007-12-21 07:02
220 mln zł? I o to tyle wrzasku? To przecież zwykła niegospodarność, a ci którzy ją przypominają to ciemnogród węszący wszędzie spiski i osoby pozbawione europejskich manier, które jątrzą, szukają dziury w całym i narażają na utratę reputacji wiele osób godnych najwyższego szacunku, poważnych biznesmenów, polityków i urzędników. Co innego sprawa pewnego allegrowicza, który sprzedał na aukcji 10 koszul po 25 zł każda i nie zapłacił należnego państwu podatku. Aż trudno mi to wymówić, ale powtórzę: n i e z a p ł a c i ł p o d a t k u. Albo przypadek sąsiada, który naprawił sąsiadce kaloryfer, a ta nie ujawniła w urządzie skarbowym osiągniętych pożytków. Tu wymiar sprawiedliwości będzie surowy i bezwględny. Ostatecznie mamy do czynienia z poważnym przestępstwem.
lusterko / 80.55.154.* / 2007-12-21 17:35
To fakt,że stare wróciło.W poszczególnych przypadkach nawet do roku 1984.Tylko czekam,kiedy wykończą następnego księdza sądząc po atakach na RM.Ale spokojnie.PO bije kijem,a oberwie maczugą jak kiedyś UW.To kwestia czasu.Krótkiego czasu.Im wyżej POdskakują,tym niżej spadną.Bo młodzi nie są tak cierpliwi jak w latach 90-tych ich rodzice.I bardzo dobrze.
acomitam / 83.25.191.* / 2007-12-21 06:49
Minister Ćwiąkalski apolityczny i wiarygodny.... Uśmiać się można. Ale rozumiem, że p. Jakimczyk po prostu puszczał wodze fantazji, taka licentia poetica. Niestety w realu na fałszywych założeniach można zbudować uzasadnienie każdej tezy.
???????? / 83.28.86.* / 2007-12-20 20:03
Dlaczego Stokłosa dał się złapać ? !!!!
fanDonTuska / 87.205.249.* / 2007-12-21 11:09
Przez skąpstwo i dla kasy. Po co wracać na własny koszt. Przejazd i wikt za friko zapewniony, a i powitanie będzie z pompą. Toć to żywy symbol prześladowań Pisiorów. Teraz odszkodowanie za straty moralne się należy. Ot cuda,. Polacy wracają do normalnego już kraju.
historyk / 87.206.151.* / 2007-12-20 20:33
i to w odpowiednim czasie
Pollok / 83.15.29.* / 2007-12-20 15:33
Gdzie jest ta cholerna PITERA? To jest jej robota wyjaśniac takie podejrzane ruchy. Czyżby biednej nauczycielce polskiego zabrakło nagle determinacji?
GDZIE JEST JULIA?! CO TERAZ ROBI?! SZUKA KWITÓW NA CBA MOZE?
Chce mi się płakać, jak sobie pomyślę, że to co pisze p. Jakimczyk może stać się faktem...
acomitam / 83.25.191.* / 2007-12-21 06:31
Julka poprawia makijaż, aby ładnie wyglądać przed kamerami. Ostatecznie publiczne występy, to jest to co najbardziej w życiu lubi i czemu poświęca gros czasu. Reszta to rekwizyty, aby przyciągnąć i omamić publiczność.
Pollok / 89.79.201.* / 2007-12-20 19:45
Ciekawe, kto cię zatrudnia koleżko, bo pojawiasz w wielu dyskusjach (przeglądałem 10 min. komentarze i znalazłem cie 4 razy). A jak piszesz, ze cos jest bzdetem to najpierw to uzasadnij zgodnie z zasadą kartezjańską, po pierwsze.
Po drugie z faktami się nie dyskutuje - chocby fakt, ze zablokowano sledztwa przeciwko sędziom w Bielsku i Katowicach, ze ktoś zarobił miliony przy okazji podania info o cofnięciu nakazu dla Krauzego, ze czyszczone sa prokuratury z ludzi, ktorzy prowadzili trudne i rozległe sledztwa etc. Wiec proszę cie miernotko propagandowa o nie zabieranie głosu w ten sposób.
tojestpowódujadania! / 83.24.217.* / 2007-12-20 20:17
zdajesz sobie zapewne sprawę z tego, do czego są ludzie zdolni, gdy coś lub ktoś ich przestraszy. Są tacy, których przestraszyła, przeraziła wręcz lustracja. Takich nie trzeba zatrudniać, ot odregowują po prostu to przerażenie, plując i ujadając i to im bynajmniej nie minie, do końca życia..
przysięga / 79.187.37.* / 2007-12-20 14:14
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Rota przysięgi parlamentarnej
Cspostrzegawczy / 2007-12-20 14:01 / Tysiącznik na forum
"Działanie ministra Ćwiąkalskiego wydaje się prowadzić nie tylko do odtworzenia dawnego stanu rzeczy, ale go utrwala. Osoby niewygodne dla korporacji zostaną usunięte, a następnie władza nad prokuraturą zostanie przekazana jej samej i zagwarantowana nawet siedmioletnimi kadencjami prokuratorskich ciał. Dziś największa czystka robiona jest w prokuraturze bielskiej, która skierowała największą liczbę wniosków przeciwko skorumpowanym sędziom, i w katowickiej, która prowadziła sprawę mafii węglowej i fundacji Jolanty Kwaśniewskiej."

http://blog.rp.pl/wildstein/2007/12/19/odzyskiwanie-prokuratury/
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 15:51
To Szalony Bronek jest takim arbitrem, co jest prawe, a co nie jest?
Dla mnie, to jeden z ludzi podziemia, których komuna całkowicie zniszczyła.
Z całej czwórki tylko Pyjas i Piertaszko się uchronili. Czy dlatego, że zostali zabici? Mam nadzieję, że nie.
Maleszka się s[kur]wił, Wildstein też, tylko inaczej i chyba później. Obaj upodobnili sie do swoich oprawców z SB. Dla mnie to żywe trupy, ludzie uśmierceni moralnie przez SB.
acomitam / 83.25.191.* / 2007-12-21 06:42
No tak. Tu już nic pomóc nie można. Gdyby tak jeszcze wróciły czasy PRL-u, i to lata 50-te ubiegłego wieku..... Wtedy można by żywe trupy przekształcić w martwe trupy. Oj marzy się po nocach, marzy....
......,,,,, / 83.28.86.* / 2007-12-20 19:50
Do: Ojciec Rydzyk
Człowieku, jesteś już zdemaskowany

Ojcem, to może Ty chciałbyś być
wszystkoukładasięwcałość! / 83.24.217.* / 2007-12-20 18:46
ja wiem jest taka chęć, aby postawić obok siebie tajniaczka i takiego, którego tajniaczkiem nie udało się zrobić i stwierdzić, że się sku.... tylko "inaczej". Jest to tylko przykład na bezsilność w stosunku do ludzi, którzy się okazali, że mają twardy charakter. Specyficzne esbeckie myślenie, to fakt.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 10:56
Problem w tym, że prywatyzacja Zelmera kontrolowała jedna z najlepszych kancelarii radców prawnych w Polsce.
Po prostu nie wierzę, by dopuściła do nieprawidłowości. Skłonny jestem raczej podejrzewać Jakimczyka o zmyślenia i posługiwanie się "intelektualną" produkcją ośrodków związanych z Gazetą Polską oraz pisowskich służb specjalnych.

Poza tym, nie sądzę, by Ćwiąkalski miał ochotę mieszać sie do śledztw prokuratorów i wpływać na ich działalność. Wszak są przecież niezależni, a Ćwiąkalski to nie pisowski komisarz Zbigniew Grigorijewicz Ziobro.

Zresztą teza artykułu jest groteskowa: Ćwiąkalski będzie wiarygodny jeśli będzie postępować jak Ziobro.

Zaczynam odnosić wrażenie, że Jakimczyk jest głupszy nawet od Wójcikowskiego.
acomitam / 83.25.191.* / 2007-12-21 06:34
Aha, szukał was, towarzyszu, redaktor Michnik. Ma nowe polecenia.
historyk / 87.206.151.* / 2007-12-20 20:41
dziś Ćwiąkalski nakazał prokuraturze odwołanie od wyroku w sprawie Jakubowskiej. To chyba ostatnia chwila przed rozdziałem funkcji min sprawiedliwosci i prokuratora generalnego
Obrzydliwa obłuda
norm / 87.105.13.* / 2007-12-20 15:18
,A.ja mam wrazenie ze Ojciec jest głupszy niz ustawa przewiduje.
xx / 83.28.86.* / 2007-12-20 19:55
To nie wrazenie to pewność !!!!
korupcja / 79.187.37.* / 2007-12-20 14:07
co to znaczy najlepszą ?
w latach 90 tych też byli najlepsi.
Ale co tam panowie Kakubowska uniwinniona ! Komisja Rywina ośmiana.
Jak myślicie kiedy Agora kupi TVP ?

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Będą tylko łapać gapowiczów, alimenciarzy i dzieciaków co podrabiają legitymacje szkolne. 3 miesiace odsiedział młodziak w więzieniu za czasów Millera.
fikander / 83.3.41.* / 2007-12-20 13:27
A Artur Andersen przez lata audytował Enron, śmiejąc się do rozpuku z takich naiwniaków co "nie wierzyli" by AA mógł dopuścić się nieprawidłowości.
Teaz tekstu jest inna: sprawa Zelmera będzie dobrym wskaźnikiem, czy w prokuraturze nadzorowanej przez Ćwiąkalskiego da się ukręcać łeb politycznie niewygodnym dla PO sprawom. Szczerze mówiąc bardzo ciekawe. Ja myślę, że się da. Chyba że mnie Ćwiąkalski przekona, że nie.
A komentarz "Ojca Rydzyka" równie błyskotliwy jak nick autora.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 15:29
Nie,
teza jest dokładnie ta sama, jak widać nawet się zgadzamy, skoro Pan ją powtórzył jeszcze raz. Nie chce Pan jedynie wyciągnąć z niej wniosku. Tylko tym sie różnimy.

Powtarzam: według Jakimczyka, jeśli prokuratura oskarży, będzie cacy, prawo i sprawiedliwie. Jeśli umorzy, nie dopatrując się przestępstwa, będzie be - nieobiektywna.
Fakty są nieistotne. Ważne, by prokuratura, wzorem Ziobry wydała wyrok.
Oczywiście, jeżeli Ćwiąkalski pozwoli na samodzielną pracę prokuratury i ona dojdzie do wniosku, że nieprawda jest iż "przekręty szły", będzie winien, będzie nieobiektywny, będzie Stalinem, Hitlerem i Goebbelsem.

Radzę poczytać dzieło Mistrza braci Kaczyńskich: "Krótki kurs WKPb". Można z niego nauczyć się więcej chwytów, zaprezentowanych przez PiS i jego zwolenników, jak red. Jakimczyk. Dzięki tej krótkiej książeczce dojdziecie do niedościgłego mistrzostwa w w tym, co robicie. Tak jak bracia Kaczyńscy.

PS
Dzięki Bogu pisowcom brak inteligencji. W tym pokładam nadzieję.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-20 15:19
A gdzie teraz jest AA? Dobrzy audytorzy, tak jak dobre firmy za swój błąd czy przekręt płacą głową w przeciwieństwie do polityków.
Jeżeli z Zelmerze śmierdziało, to audytorzy zapłacą więcej niż szefowie Zelmera, bo zapłacą własnym majątkiem.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 15:56
No właśnie.
Co więcej oni zawsze mieli i mają tego świadomość.
Na szczęście nie Ziobro i Jakimczyk będą to osądzać.
...................... / 213.158.197.* / 2007-12-20 11:26
"Po prostu nie wierzę"

Lubię, gdy takie indywidua jak ten powyżej - podpierają się najbardziej merytorycznym argumentem. Wiarą. Naiwną wiarą.

"Poza tym, nie sądzę, by Ćwiąkalski miał ochotę mieszać sie do śledztw prokuratorów i wpływać na ich działalność"

Ależ skąd. Ja też nie wierzę w takie banalne oczywistości jak ta powyżej. Dlaczegóż miałbym wierzyć?

http://www.dziennik.pl/opinie/komentatorzy/article99152/Dyktatura_milosci.html

BTW: trzeba było uważać, komu się parzy kawę ;-)
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 16:14
Ci ludzie odpowiadają, w przeciwieństwie do polityków CAŁYM SWOIM MAJĄTKIEM.
A nie są to profesorowie z "Wyszyńskiego", jak L. Kaczyński. Są naprawdę kompetentni.

A w kwestii wiary:
Ja ufam ludziom, którzy ufają ludziom.
Każdy sądzi względem siebie. Jeśli jesteś złodziejem, każdego o będziesz posądzał. Pewnie jesteś złodziejem?

Dlatego nie ufam węszącym za złodziejami pisowcom. Wiem, że kradli, gdy należeli do PC. Tu ta teoryjka się zgadza.
Hej / 130.60.28.* / 2007-12-20 23:44
A skad na pewno wiesz. Siedziales w tych sprawach?
Twoje rozumowanie jest calkowicie bez sensu.
teżmisensacja! / 83.24.217.* / 2007-12-20 18:34
tak mniej więcej wyglądało szkolenie na tajniaczka. Otóż podstawową kwestią było wytworzenie wokół atmosfery zbratania, zrozumienia i ufania innym. To były podstawowe kanony działania tajniaczka,
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-20 09:03
Wiarygodnosc to sprawa drugorzedna. Niewiele mnie interesuje czy Cwiakalski zrobi jedna czy nawet pare prywatnych machloj, ma to praktycznie zerowe znaczenie dla gospodarki i kraju. Nawet jezeli jest uczciwy to to nie jest najwazniejsze. Kaczynscy sa uczciwi ale po co nam uczciwi socjalisci? To co mnie interesuje to jest Cwiakalskiego poglad na sprawy systemowe. A w tym zakresie gosciu okazuje sie zwolennikiem specjalnych przywilejow korporacji prawniczych, czyli drogich i marnych uslug dla Kowalskiego. To go kompletnie dyskwalifikuje, i za to Tusk bedzie pociagniety do odpowiedzialnosci, za sprzeniewierzenie sie liberalnym idealom.
marek19.53 / 83.24.22.* / 2007-12-20 23:15

To co mnie interesuje
to jest Cwiakalskiego poglad na sprawy systemowe.


Z poglądów jeszcze nic nie zbudowano.

O ile "czysto ekonomicznie i statystycznie mogę się zgodzić z poglądem,


jedna czy nawet pare prywatnych machloj, ma to
praktycznie zerowe znaczenie dla gospodarki i kraju.

pod warunkiem , że nie są to machloje ministra. Bo to podważa wiarygodność całego rządu, państwa. A to wbrew Pana opinii ma znaczenie pierwszorzędne, wręcz kapitalne. Jeżeli iksiński oszuka mnie lub budżet to istotnie ma to dla gospodarki kraju znaczenie zerowe. Jeżeli natomiast tenże minister stosuje własne preferencje (a na to wygląda) to mamy poważny problem.

Bo dla każdego obywatela i przedsiębiorcy rzeczą podstawową jest świadomość czy wszyscy są równi, czy niektórzy równiejsi .

Na dodatek z taką tezą się Pan zgadza
gosciu okazuje sie zwolennikiem specjalnych przywilejow
korporacji prawniczych,

Nie wiem tylko czemu nacisk położył Pan na korporacje prawnicze a zignorował gospodarcze i polityczne.

Wszak sędziowie z Bielska byli oskarżeni o przywództwo mafijne. Przecież korporacje prawnicze nie działają w próżni i szczególna pozycja nie jest im potrzebna wyłącznie dla satysfakcji.
dfadfa / 83.12.121.* / 2007-12-20 10:39
machloja w wysokosci 200 mln ma zadne znaczenie w skali kraju????żartujesz sobie chyba- 200 tys pracowników budzetówki mogłoby np dostac premie roczna w kwocie 600 zł
tolekbolek / 79.187.37.* / 2007-12-20 14:13
no nie ma . Gronkiewicz robi prezent prywatnej spółce ITI za 360 milionów żłotych. Właściciel Legii dostanie nowy stadion wybudowany z budżetu miasta, a co tam !

A za transmisje żąda 150 milionów od tv. Ile z tego dostanie miasto ? ile dostanie miasto z wejściówek (na raz to ok. 1 miliona zł.) ? Ile dostanie miasto za reklamy boiskowe ? itd, itd ......
Ale ceny biuletów komunikacji miejskiej będzie podnosiła bo brakuje w budżecie środków. Dobre co ?!

Takie czasy nastały
historyk / 87.206.151.* / 2007-12-20 20:44
konieczna zawsze jest spłata długów
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-20 10:54
Tak, to jest pikus w porownaniu z miliardami rocznie traconymi przez obywateli z powodu horrendalnie drogich i marnych uslug prawniczych. Nie zrozum mnie zle, nie mowie ze uczciwosc ministra nie jest wazna, mowie tylko ze jest drugorzedna. Z uczciwych socjalistow sa tylko straty, byc moze nie tak medialne jak bezposrednie machloje, ale za to duzo wieksze.
......................... / 213.158.197.* / 2007-12-20 11:21
jedno pytanie z ciekawości:
a jak określisz w tym kontekście działalność marszałka Piłsudskiego (poniekąd "uczciwego socjalisty", za którego II RP jednak dźwigała się z kolan)

(obawiam się, że czasem jednak nadrzędne bywa morale narodu)
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-20 15:25
Co Piłsudski miał wspólnego z socjalizmem po Robotniku?
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-20 12:19
Praktycznie nic nie pamietam o tym co robil i jakie poglady mial Pilsudski, wiec nie moge z Toba dyskutowac na temat jak bardzo II RP "dzwigala sie z kolan". Moge Ci jedynie powiedziec, ze o ile Pilsudski wprowadzal socjalistyczne rozwiazania gospodarcze, o tyle II RP mniej "dzwigala sie z kolan" za jego rzadow niz moglaby gdyby ich nie wprowadzal.
Dokladnie te same prawa ekonomii maja zastosowanie w USA, w III RP, jak i w II RP czy Zimbabwe i Bhutanie.
........................ / 213.158.197.* / 2007-12-20 12:33
masz raczej małe doświadczenia praktyczne...
jako ciekawostkę powiem Ci anegdotkę, jak parę lat temu menadżerowie z pewnego dużego koncernu rodem z socjalistycznej Szwecji - rozpoczynali w Polsce duży kontrakt. Byli jak bezradne dzieci we mgle (nie mogli zrozumieć, jak się w III RP "trybiki kręcą" i jak je trzeba "oliwić")

prawa rynku są te same, ale rozważać je w oderwaniu od aktualnej mentalności promowanej w danym kraju - to spory błąd...
KAP / 2007-12-20 12:17 / Tysiącznik na forum
poszedlbym dalej i zaczal od Kazimierza Wielkiego co Polske murowana zostawil. Eh polityka historyczna.....
Sabre / 2007-12-20 08:41 / Tysiącznik na forum
Z tego felietonu wynika, że minister sprawiedliwości i jeszcze prokurator generalny, odpowiada za wszystkie posunięcia prokuratorów, sędziów i pewnie obrońców - zupełnie jak minister Szczygło odpowiada za wszystkie postępki swoich żołnierzy.
Jednak pudło! A co z niezależnością sędziów i prokuratorów? To nie jest wojsko, tu nie mozna wydawać rozkazów swoim żołnierzom (sędziom i prokuraturom).
Nie zamierzam wcale bronić ministra Ćwiąklskiego, tylko jeśli pan chce go atakować, proszę nie "ziobrzydzić". Testem na wiarygodność Ćwiąklskiego nie będzie sam sposób prowadzenia tych spraw, czy ewentualne wyroki, ale właśnie brak uzależniania prokuratury - co akurat można zarzucić poprzedniemu ministrowi.
Reasumując - domaga sie pan, by minister sprawiedliwość (wzorem poprzednika) wpływał na prowadzone postępowania. A "wiarygodnym" się stanie, gdy posypią się głowy (wskutek jego ingerencji). Po prostu extra! Witamy na Białorusi!
P.S.
Jakoś nikt nie domaga sie oceny za oblany test wiarygodność ministra Szczygły - jedyna kara jaka go spotkała, to publiczne upokorzenie ze strony żon aresztowanych żołnierzy. A akurat zależność żołnierzy od dowódcy jest normalna.
.......................... / 213.158.197.* / 2007-12-20 10:14
"- jedyna kara jaka go spotkała, to publiczne upokorzenie ze strony żon aresztowanych żołnierzy"

Chyba oglądaliśmy różne programy, bo zbłaźniły się w nim wyłącznie panie. Szczygło został zobligowany ze trzy razy spokojnie tłumaczyć i powtarzać niezbyt lotnym interlokutorkom, że tego śledztwa nie prowadzi Minister Obrony lecz prokuratura. Aż w pewnej chwili nawet sam Morozowski wziął jego stronę. To dopiero był szok...
Sabre / 2007-12-20 12:25 / Tysiącznik na forum
Taaaa ... można powiedzieć, że Szczygło wygrał ten "pojedynek", tak jak Kaczyński wygrał debatę z Tuskiem. Ten sam "styl" zwycięstwa.
Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że minister Szczygło wiedział o tych wydarzeniach i je zatuszował. Co więcej, nawet udzielał żołnierzom pochwał. W czasach gdy takie sprawy powinny byc natychmiast wyjaśniane, nasz minister stosuje dawne, sprawdzone metody - tuszujemy.
............................... / 213.158.197.* / 2007-12-20 12:38
Oczywiście, że Kaczyński merytorycznie wygrał debatę z Tuskiem. Tusk mógł się podobać jedynie głupkowatej gawiedzi - a POpulizmu z obarczaniem rządu winą za drożejące jabłka nie powstydziłby się sam przywódca mentalny Tusketyny, czyli Andrzej Lepper.

btw: "Teraz My" zeszło na takie psy, że aż przykro komentować. Morozowskiemu i Sekielskiemu chyba bardzo zależy, by zejść do poziomu Ewy Drzyzgi (zero merytoryki, a pełnia prowokowania emocji)
KAP / 2007-12-20 13:10 / Tysiącznik na forum
odpowiadajac w pisstylu powiem ze wole byc glupkowata gawiedzia niz narodowym socjalista czerpiacym swa sile z przedwojennego ONRu. Kaczynski wykazal sie calkowitym oderwaniem od realiów zwyklego, majacego na utrzymaniu rodzina, czlowieka bujajac w za to w kanapowosPiSkowych teoriach politycznych.
........................ / 213.158.197.* / 2007-12-20 13:21
i znowu wykazałeś się przytłaczającą ignorancją - ONR bliżej do endecji, a Kaczory czują się spadkobiercami ich ówczesnych antagonistów spod znaku Piłsudskiego.

Poza tym sam sobie chłopcze przeczysz:
lewak, socjalista chce, by rząd troszczył się o los szarego człowieka
antysocjalista nie chce, by rząd troszczył się o los szarego człowieka, bo zdaje sobie sprawę, że ten sam najlepiej się o siebie zatroszczy

Czyli musisz się na coś zdecydować - albo znienawidzony Kaczor jest socjalistą, albo jest "oderwany". Bo raczysz nas tu niezłymi oksymoronami w stylu: "oderwany od realiów zwykłego człowieka socjalista".

;-)
KAP / 2007-12-21 08:56 / Tysiącznik na forum

odpowiadajac w pisstylu powiem ze wole byc
glupkowata gawiedzia niz narodowym socjalista
czerpiacym swa sile z przedwojennego ONRu


jak widasz staralem sie odpowiedziec w pisstylu, stad pewna niekonsekwencja :)

mój poglad ponizej:


Kaczynski wykazal sie calkowitym oderwaniem od
realiów zwyklego, majacego na utrzymaniu rodzina,
czlowieka bujajac w za to w kanapowosPiSkowych
teoriach politycznych.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-20 17:09
Kaczory czują się spadkobiercami ich ówczesnych antagonistów spod znaku Piłsudskiego.
Nie wiem, czyimi spadkobiercami czują się Kaczyńscy.
Istotne jest, że są spadkobiercami Gierka i Gomułki.
Porównywanie ich do Piłsudskiego przypomina mi nieco anegdotę o gównie, które przykleiło się do okrętu i krzyczy "płynę!".

Nawiasem, ja czuję sie raz Ojcem Rydzykiem, raz Napoleonem Bonaparte. Zależnie od ciśnienia atmosferycznego: niż - Rydzyk, wyż - Bonaparte.
schizofrenia-trafiłem? / 83.24.217.* / 2007-12-20 17:44
i opowiedziałeś to samo swojemu psychiatrze i co on na to?
Spycatcher / 79.162.14.* / 2007-12-20 21:16
Ojciec Rydzyk to nowy pseudonim operacyjny towarzysza Maa
Spycatcher / 79.162.14.* / 2007-12-20 21:16
Ojcie Rydzyk to nowy pseudonim operacyjny towarzysza Maa
lubprzeszkoleniawSB! / 83.24.217.* / 2007-12-20 18:31
cholera, czyżby twoim psychiatrą przypadkiem nie okazał się jakiś inny pacjent psychiatryka?. No i popatrz pod kogo się teraz niektórzy nie potrafią podszyć. Ale faktycznie to podszywanie się może być wyłącznie objawem głębokiego upośledzenia umysłowego.
Sabre / 2007-12-20 13:03 / Tysiącznik na forum
Od kiedy to szukamy w debatach politycznych merytoryki?
To konkurs "piękności", pokaz wbijania szpilek, złośliwości i brutalnych chwytów. Gdyby któryś z polityków (jeśliby potrafił) zaczął rozprawiać merytorycznie, poległby z kretesem. Nie wiem, gdzie u diabła, dopatrzyłeś się jakiejkolwiek merytoryki u Kaczyńskiego. Na jaki temat?Może wtedy gdy sugerował niemieckość Tuska (vide ciągłe powtarzanie "gescheft")?
Fakty są takie - Tusk wykazał się wyjątkowym "okrucieństwem", niszcząc medialnie Kaczyńskiego.
P.S.
Poza tym, jesteś troszkę nie na czasie - Jarosław K. przyznał jednak (co prawda z pewnym opóźnieniem, wcześniej ogłaszał swoje zwycięstwo), że tę debatę przegrał.
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-20 08:38
Co mi po jego apolitycznosci. Gość jest zwolennikiem umacniania specjalnych przywilejów prawników w dostępie do zawodu. Nie wiem skąd Tusk wytrzasnął tego przygłupa, ale wygląda na to że pisiury miały częściowo rację, tu się kręcą jakieś lody.
.......................... / 213.158.197.* / 2007-12-20 10:07
jliber - przejrzałeś na oczy w sposób doprawdy znaczny. Wreszcie nie sposób się z Tobą nie zgodzić...
Pozdrawiam
jliber / 212.180.147.* / 2007-12-20 10:56
Jestem po prostu libertarianinem, a tu sa proste zasady. Nie popieralem PO dla PO, ale dlatego ze mieli liberalne plany, teraz ich bede rozliczal z kazdego uchybienia w realizacji tych planow.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-12-20 15:49
proszę wytłumaczyć jak będzie wyglądało to rozliczenie?

Najnowsze wpisy