Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jaruga-Nowacka: Rząd cierpi na schizofrenię

Jaruga-Nowacka: Rząd cierpi na schizofrenię

Money.pl / 2009-12-10 07:54
Komentarze do wiadomości: Jaruga-Nowacka: Rząd cierpi na schizofrenię.
Wyświetlaj:
Bernard+ / 77.254.7.* / 2010-01-04 21:08
Nadal pozostaje Polsce nierozwiązany problem nadmiernej redystrybucji dochodów rodzin przez budżet centralny i budżety samorządowe. Przykładowo, kto wie ile kosztuje obsługa administracyjna systemu wypłacania zasiłków rodzinnych na dzieci przez urzędników gminnych? A tymczasem kwota zasiłków w zależności od wieku dziecka wynosząca do niedawna miesięcznie 48, 64 lub 68 złotych to kwota równa 18% pobranego wcześniej od biednego ojca lub matki podatku od dochodów w wysokości równej odpowiednio: 266,67zł ; 355,56zł lub 377,78zł, więc gdyby na każde dziecko przyznano ulgę podatkową ( o tyle większą kwotę wolna od podatku) w wysokości miesięcznej jak wyżej, czyli rocznie byłoby to 3200zł wolne od podatku na dziecko w wieku 0-5 lat 4266,72zł w zaokrągleniu 4267zł na dziecko w wieku 5-18 lat i 4533,36 w zaokrągleniu 4533zł rocznie to od razu takie same pieniądze, jakie rodzina dostaje w postaci zasiłku wypłacanego przez urzędników gminnych pozostałyby w rodzinie w gotówce bez konieczności składania wniosku rodziny a budżet zaoszczędziłby na kosztach administracyjnych utrzymywania pracowników zajmujących się tymi operacjami pobierania podatków i przyznawania oraz wypłacania i księgowania oraz kontrolowania prawidłowości rozliczeń tych zasiłków. Ktoś powie tak, ale wtedy ulgę dostaliby również Ci, którzy mają wysokie dochody np. 10 tys. miesięcznie a mają tylko jedno dziecko. No to, co z tego przecież wystarczy wtedy obniżyć o te 4267 złotych próg drugiej stawki podatkowej i ten, kto ma dochody wyższe przez wyższą stawkę podatku 32% po przekroczeniu progu odda do budżetu to, co odliczył na dziecko. Proste i nie trzeba opłacać i utrzymywać 2 tysięcy urzędników w gminach zajmujących się tylko wypłacaniem zasiłków rodzinnych, a średnio miesięcznie utrzymanie urzędnika z jego 13 wypłatami funduszem socjalnym i innymi kosztami np. ogrzewania biura wynosi około 5 tys. złotych, czyli 60 tys. rocznie x 2000 urzędników =120 milionów rocznie byłyby mniejsze wydatki administracyjne gmin, które mogłyby zostać przeznaczone np. na remonty szkół i na zakup podręczników, aby dzieci nie musiały ich nosić do szkoły. Wnikliwy czytelnik zarzuci mi, że to nie rozwiąże problemu, bo są rodziny o tak niskim dochodzie np. bezrobotni bez prawa do zasiłku, którzy nie płacą żadnych podatków, więc nie będą mieli, z czego odliczyć sobie zasiłku rodzinnego. Wiem, ale wtedy tylko takie rodziny będą klientami pomocy społecznej i będą otrzymywać zasiłek w gotówce, do czego wystarczą mniej liczni urzędnicy z Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie a nie będą nimi np. młode małżeństwa zarabiające 1000zł netto na rękę, którym najpierw potrąca się z płacy brutto wynoszącej około 1350zł podatek w wysokości 53zł, aby następnie po wykonaniu kosztownej procedury przyznać i z opóźnieniem 3 miesięcy wypłacić 48 złotych zasiłku rodzinnego. Chyba takich rodzin i samotnych rodziców jest kilkanaście tysięcy w każdym województwie i po zmianie systemu przestaliby Ci rodzice chodzić do urzędu gminy po te 48 złotych zasiłku oszczędzając czas potrzebny na zarabianie i wychowanie dziecka a urzędnicy mając mniej petentów do załatwienia mogliby być mniej liczni, więc budżet nie musiałby tyle pożyczać, co roku na łatanie deficytu. Ale przecież to tylko jeden z drobnych przykładów, kiedy państwo najpierw pobiera biednemu 200złotych podatku, aby po poniesieniu 300 złotych kosztów administracyjnych tej operacji oddać mu 100złotych zasiłku. Takie rozwiązania trzeba było od 1 stycznia 2010 wprowadzić zamiast ciągle robić PR. Politycy wzięliście w 2009 roku wypłaty swoich wysokich pensji a dla nas podatników i obywateli niewiele albo zgoła nic nie zrobiliście, trzeba wykurzyć kartkami wyborczymi to nieróbstwo siedzące tam po 4 kadencje z Polskiego Parlamentu.
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 11:36
zobaczymy czy lewica poprze wprowadzenie obowiązku płacenia składki rentowej przy zarobkach powyżej 95tyś rocznie!
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 11:53
Zniesienie limitu składki zus to jest BZDURA!! ograniczenie na składki wprowadzono po to by ZUS nie musiał płacic emerytur w wYsokości 50 tys.zł na miesiac, bo im wyższa płacona składka tym wyższa płacona emerytura, a jeśli platfusom się marzy zniesienie ograniczenia składki bez podniesienia emerytur to taki numer nie przejdzie ,jest jescze trybunał konstytucyjny
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 12:44
i teraz pokazałeś swoją żałosną lewicową naturę


bo im wyższa
płacona składka tym wyższa płacona emerytura


Problem w tym że właśnie tak nie jest !!!!!!
policjant po 15 latach pracy dostaje 40% ja po 45latach też mam dostać 40%.


jeśli
platfusom się marzy zniesienie ograniczenia składki bez
podniesienia emerytur


Mi się marzy właśnie odwrotnie ograniczenie emerytur do np. 2 tyś. Czyli tyle ile zebraliśmy składek tyle dajemy emerytur. Bez dopłacanie 50mld do FUS rocznie na emerytury!
milosnik PiS / 2009-12-10 16:00 / Bywalec forum

Problem w tym że właśnie tak nie jest !!!!!!
policjant po 15 latach pracy dostaje 40% ja po 45latach
też mam dostać 40%.

Wydaje mi się, że żołnierze zawodowi, policjanci etc. i sędziowie nie dostają emerytury. Dostają raczej coś, co można by nazwać rentą od państwa. Nie płacą składek ZUS, jedynie ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli się nie mylę, jest gorzej niż myślisz...

Ale żeby o tym dyskutować, trzeba trochę wiedzieć. A ludzie w Polsce są wyjątkowymi ignorantami, jeśli chodzi o zaopatrzenie na starość - jakby naprawdę wierzyli, że państwo nie da umrzeć z głodu...
Nawet (p)osłowie nie rozumieją, że ZUS nie gromadzi żadnych pieniędzy, tylko z założenia wypłaca bieżące składki emerytom...
Ludziom się wydaje że zgromadzili "kapitał" w ZUS. To jest raczej dług, który państwo zaciągnęło u nich, gdy pracowali...
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 13:04
rozmowa z tobą jest przygnębiająca, nie mieszaj emerytur mundurowych z zusowskimi, w zusie jest zależność emerytury od uzyskiwanych w czasie pracy dochodów czyli od wysokości płaconych składek, więc jeśli chce się pobierać bez ograniczeń składki od zarabiających kilkadziesiąt tysięcy zł na miesiąc , to potem trzeba będzie płacić odpowiednio wysokie emerytury,czy to jest dla ciebie zrozumiałe? ograniczenie na składki nałożono po to by zus nie musial w przyszłości płacić emerytur w kwocie 30 czy 50 tys złotych

powstrzymam się opinią na temat twej natury,ale jeszcze jedna uwaga na temat mojej natury i sobie pofolguję
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 13:46

w zusie jest
zależność emerytury od uzyskiwanych w czasie pracy
dochodów czyli od wysokości płaconych składek


TAK ?!
A do tej pory nie wyliczony kapitał początkowy dla 14mln ludzi, to co, a przyjęcie 0-owych składek dla ludzi, którzy nie udokumentowali wysokości płaconych składek, i inne?
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 15:12
o ile cię dobrze zrozumiałem, to POpierasz zniesienie limitu na składki zusowskie, więc albo chcesz pogłebic absurdalność systemu zusowskiego,albo chcesz by w przyszłości zus musiał płacic bardzo wysokiego emerytury dla bardzo dużo zarabiających dziesiaj, trudno mi zrozumiec człowieka który jednocześnie popiera zniesienie limitu i ma pretensje,że emerytury w zbyt małym stopniu zależą od wysokości płaconych składek, czy ty chcesz by przyszłe emerytury były jeszcze mniej związane z wysokością składek czy chcesz by zus wypłacał emerytury w wyysokości kilkudziesięciu tysuięcy na miesiąc?
squun / 95.40.205.* / 2009-12-11 11:13
NIE !!! ja chce żeby taki kłamliwe baby jak powyżej przestały kłamać że troszczą się o najbiedniejszych bo z jednej strony mówią że obniżenie składki rentowej to błąd, becikowe to źle, zasiłek rodzinny jest nie dobry itp.a z drugiej strony nie chcą wprowadzić płacenia wyższej składki rentowej dla najbogatszych.
PODKREŚLAM mowa jest o składce RENTOWEJ, a renta w przeciwieństwie do emerytury nie jest OBOWIĄZKOWA.
I nie trzeba by płacić mega wysokiej renty bogatemu bo pewnie nigdy na nią nie przejdzie. A dodatkowa kasa z jego składek pomogła by PRAWDZIWYM rencistom czyli schorowanym ludziom a nie pseudo 35letnim emerytom.

I teraz to co najważniejsze !!!


Jak czytamy w "DG", w Polsce kilkanaście grup zawodowych nie jest objętych powszechnym systemem emerytalnym. Albo nie płacą oni w ogóle składek, albo opłacają je w niewspółmiernie niskiej wysokości w stosunku do otrzymywanych później świadczeń. Większość z nich może też odejść na świadczenia zdecydowanie wcześniej niż osoby, które ukończyły powszechny wiek emerytalny. Tak jest miedzy innymi w przypadku rolników, górników, policjantów, żołnierzy czy prokuratorów.

Z obliczeń wynika, że do samych emerytur rolników i górników budżet dopłaca rocznie około 20 miliardów złotych. Kosztowne są również świadczenia żołnierzy, policjantów i strażaków ponieważ ich emerytury są ustalane na podstawie ostatnich poborów, a resort obrony i spraw wewnętrznych nie muszą płacić za nich składek.

czyli nie jest tak jak mówisz że ile kto wpłacił tyle dostanie bo kilka naście grup społecznych udowadnia że tak nie jest!!!

Ja bym chciał żeby wszyscy płacili równo składkę EMERYTALNĄ (bez powyższych wyjątków) to wtedy nie będziemy musieli dopłacać do FUS 50mld rocznie z innych podatków i długu przyszłych pokoleń !!!
man13 / 2009-12-10 11:09 / Tysiącznik na forum

Tak więc dużo lepszym sposobem byłoby tworzenie dotowanych

stoczni, kopalni, PGR-ów, szkół, szpitali, przychodni lekarskich, telewizji, radia, autostrad, dróg, portów, komunikacji, kin, filharmonii, obiektów sportowych, emerytur, mieszkań, i wszystkiego w imię ojca, syna i ducha świętego.
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 11:18

i wszystkiego w imię ojca, syna i ducha świętego.


raczej w imię równości, człowiek równy zwierzęciu itp. jak w folwarku zwierzęcym wszyscy są równi ale bogaci i rząd są równiejsi
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-10 14:19
a ptarząc na jednych i drugich panów na stołem ciężko odróżnic ktorzy to ludzie a którzy to świnie
man13 / 2009-12-10 20:31 / Tysiącznik na forum
czy niewolnik może mieć prawidłowy pogląd na wolność?
Papa Smerf / 62.159.242.* / 2009-12-10 11:06
No to się dowiedziałem ciekawych rzeczy! Okazuje się, że obnizona składka rentowa to jest "pomoc" dla mojej rodziny. A myslałem, że po prostu Państwo mniej mi kradnie...
arch / 2009-12-10 11:28 / Tysiącznik na forum
Jeżeli rząd będzie udawał Greka i prowadził kreatywną księgowośc to możemy skończyć jak Grecja !
-Przyrost długu w skali rocznej -1 lipca 2008r. do 31 czerwca 2009r: 106 ,5 miliarda złotych.

sprawdź www.zegardlugu.pl/
Kazek_666 / 87.205.76.* / 2009-12-10 10:47
W zaostrzeniu podać haloperidol i jakąś benzodwuazepinę. Hospitalizacja na oddziale zamkniętym. Zlecić dodatkowe badania wykluczające psychoorganikę i guzy mózgu. Jeśli pacjent współpracuje można wypisać do domu z neuroleptykiem atypowym. Regularne kontrole w poradni.

Czy pani Jaruga zna się na diagnostyce różnicowej i ma pewność, że nie chodzi o np. chorobę dwubiegunową?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-10 10:21
Kiedyś w normalnych czasach, Janosika powieszono na haku za żebra a robił dokładnie to samo co robiła tamta komuna i co tobi obecna! I tyle w temacie!
Jednak, co jest najgorsze? Ano to, że ludzie z czasów wspomnianego Janosika, wiedzieli, że Janosikowi hak się należał jak psu micha. Dzisiejsi ludzie, nie maja pojęcia, że sa rabowani a za ów rabunek, hak rabusiom się należy, jak kiedyś Janosikowi!
yabadaba doooo / 79.188.238.* / 2009-12-10 10:21
co tam zasiłki, powiedz kiedy likwidujecie św Bożego Narodzenia i Wielkanoc ?
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-10 10:33
Dobre pytanie? Handlowa hucpa trwa już od listopada a jedynym akcentem religijnum, był krzyż międzu nogami, nagiej polskiej modelki. W Warszawie w nocy pozbierano krzyże, upamietniajace śmiertelne wypadki drogowe. Pracownica zarządu dróg, ach te czarne oczy, udzielająca wywiadu na temat znikniecia krzyży, przez usta jej nie przeszło słowo - krzyż! Zamiast słowa krzyż, użyla słowa - konstrukcja! Strach się bac!
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 10:43
A lewica się dziwi że jest (i będzie) marginesem w parlamencie skoro ich jedynym zmartwieniem jest wszechobecny krzyż albo strach ciotek przed całowaniem się publicznie !
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 10:56
bardzo proszę nie obarczać winą za wyczyny platfusów lewicy "Zarząd Dróg Miejskich pod względem organizacyjnym i finansowym podlega prezydentowi m. st. Warszawy, który na mocy ustawy..." nie wiem czy HGW osobiście wpadła na POmysł usunięcia krzyży,ale nie zmienia to faktu ,że zarząd dród podlega HGW, dla jasności choć jestem niewierzacy ateusz to krzyże mi nie przeszkadzają,nie ranią moich uczuc, zapędy lewicy w tym kierunku niespecjalnie mi się podobają,bo odwraca to uwage od spraw ważniejszych, ale na boga za usunięcie krzyży w wawie nie odpowiada lewica, kieruj pretensje pod właściwy adres
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 11:21
Nie wiem kto w Wawie usuwa krzyże ale widzę kto w telewizji krzyczy najgłośniej przeciwko krzyżom. np. "piejąca" seneszyn
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 11:37
to się dowiedz,problem jakiś? toż ci napisałem komu zarząd dróg podlega, senyszyn krzyczy a platfuski po cichu nocą DZIAŁAJĄ
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 12:08
krzyż przy drodze i w szkole to dwie różne rzeczy
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 12:15
no co ty POwiesz? to po jaką cholerę wpisywałeś się pod jagiem z jadowitym tekstem na lewicę w obronie krzyży? przecież jag narzekał na usuniecie krzyży upamiętniających wypadki drogowe, chciałeś stworzyć wrażenie,że to wina lewicy?
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 12:51
POtaką że krzyże przy drodze nie są konieczne a lewica chętnie usunęła by wszystkie krzyż a to dwie różne sprawy.

No popatrz jaki ekspert! niewierzący a specjalista od krzyży
polak mały / 213.77.7.* / 2009-12-10 09:13
W normalnym państwie zasiłki rodzinne otrzymują wszyscy rodzice, którzy wychowują dzieci i nie powinno to nikogo dziwić. Podobnie zasiłek chorobowy dostaje każdy chory, który pracuje zawodowo. Nie ma ważniejszej inwestycji i celu niż wychowanie przyszłych pokoleń i to lewica nie potrafi zrozumieć, bo zawsze była przeciwko zdrowej i niezależnej (również finasowo) rodzinie. Jeżeli brakuje środków, można wprowadzić bykowe i system sam się utrzyma, a przy okazji zacznie niektórych wychowywać.
wkutwiony / 194.213.1.* / 2009-12-10 09:18
KUTWA NIE CHCE ZASIŁKU W KWOCIE KILKUDZIESIĘCIU ZŁOTYCH ! WOLĘ NIŻSZY PODATEK
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 10:47
dokładnie tak działa ulga prorodzinna!
Zapłaciłem podatek mam dzieci to podatek jest dla mnie mniejszy! Proste i sprawiedliwe dlatego tą panią tak denerwuje że ktoś wymyślił coś mądrego i to nie jest lewica!

Zabrać mi ulgę i budować przedszkola ?! A wypchaj się babo!

Jak tak bardzo się troszczysz o biednych to zobaczymy czy lewica poprze płacenie składki rentowej dla zarabiających powyżej 95tyś rocznie!!
Binarek / 2009-12-10 10:01 / Tysiącznik na forum
Zazwyczaj nie zgadzam się z Tobą ale tutaj masz rację

Każdy wypłacany zasiłek kosztuje podatnika podwójnie ze względu na utrzymanie procesów administracyjnych jego obsługi.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-10 10:56
tym razem i ja się z tobą zgadzam
MN4 / 217.96.42.* / 2009-12-10 10:10
Pięknie napisane.
Jeżeli rodzinne to 60 zł, to ile kosztuje wypisywanie zaświadczeń o dochodach, prowadzenie księgowości "rodzinnej", opłacenie urzędników "zusowo-rodzinnych" - drugie 60zł czy może 120 zł?
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-10 08:55

To szkodliwy pomysł. Pomoc społeczna powinna być kierowana do tych, którzy jej potrzebują.

czyli meneli co na mnie głosują - nie pracują, nie płacą podatków i są łatwi do zmanipulowania. Potem rzuci im się z MOPSu 300 zł. i będą szczęśliwi.
Nie chodząca na wybory WIĘKSZOŚĆ obywateli to nie są ci najbiedniejsi - tylko tacy co wiążą jakoś koniec z końcem pracownicy, drobni przedsiębiory itp. su.k.a myśli żę można ich w nieskończoność doić z kasy
a potem przeazać ją najbiedniejszym 2/3 zatrzymując dla siebie - to szlachetne działanie nazywane jest "wrażliwością społeczną".
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 09:16
pomysł rządowy uważasz za lepszy? Izabela to sobie co najwyżej pogada, a rząd możźe wprowadzac swoje pomysły w życie.rząd nie zamierza likwidowac zasiłku tylko chce nim obdarzyc WSZYSTKICH, chce wydawac kolejne miliardy z pustej kasy, chyba tylko po to by miec pretekst,by nie obniżac podatków, zabiorą mi stówę z zarobionych pieniędzy i dadzą 50 złotych zasiłku, proponowałbym krytykowac wrażliwość społeczną obecnego rządu,bo usiiłują swą wrażliwością ogarnąć wszystkich
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 10:51
chyba ten brak wiary ogranicza twoje myślenie ... podaj przykłady!!!
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 11:35
przepraszam a o czym jest wywiad pod krórym piszemy te komentarze? czy nie pomyśle minister fedak by zasiłki obięły wszystkich niezależnie od dochodu?

"Fedak: Zasiłki trafią do większej liczby rodzin

Z nieoficjalnych informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika też, że ministerstwo rozważa całkowite zniesienie kryterium dochodowego. Wówczas zasiłki trafiłyby do wszystkich rodzin bez względu na ich dochody. Otrzymywałoby je 7,5 miliona dzieci. Obecnie korzystają z nich około 3 miliony dzieci"
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 11:44

rzepraszam a o czym jest wywiad pod krórym piszemy te
komentarze? czy nie pomyśle minister fedak by zasiłki
obięły wszystkich niezależnie od dochodu?


Ja słyszałem o zwiększeniu kryterium dochodowego z 504(?) do ~1100 na osobę a nie dla wszystkich.

Dzisiaj zasiłków nie dostają ani bogaci ani biedni tylko cwaniacy którzy pracują na czarno, ukrywają dochody, biorą rozwody że niby samotnie wychowują dziecko itp.

Lewica proponuje w ogóle zabrać zasiłki i budować za to przedszkola, myślisz że to jest lepszy pomysł ?

Jak się tak lewica troszczy o najbiedniejszych to zobaczymy czy poprze wprowadzenie składki rentowej dla najbogatszych albo ograniczenie przywilejów emerytalnych proponowanych przez rząd
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 11:53
ty słyszyłsz wyłączbie co chcesz,bo cytatu który specjalnie dla ciebie zamieścułiem nie przeczytałeś więc raz jeszcze

"Fedak: Zasiłki trafią do większej liczby rodzin

Z nieoficjalnych informacji Dziennika Gazety Prawnej
wynika też, że ministerstwo rozważa całkowite
zniesienie kryterium dochodowego. Wówczas zasiłki
trafiłyby do wszystkich rodzin bez względu na ich
dochody. Otrzymywałoby je 7,5 miliona dzieci. Obecnie
korzystają z nich około 3 miliony dzieci"


dotarło teraz do świadomoości? usłyszałeś?

Zniesienie limitu składki zus to jest BZDURA!! ograniczenie na składki wprowadzono po to by ZUS nie musiał płacic emerytur w wYsokości 50 tys.zł na miesiac, bo im wyższa płacona składka tym wyższa płacona emerytura, a jeśli platfusom się marzy zniesienie ograniczenia składki bez podniesienia emerytur to taki numer nie przejdzie ,jest jescze trybunał konstytucyjny
squun / 95.41.115.* / 2009-12-10 12:55
uwierz !!! to otworzą się tobie oczy :P

Z nieoficjalnych informacji Dziennika Gazety
Prawnej

Skoro informację są nieoficjalne to trudno się do nich poważnie odnosić!


Zniesienie limitu składki zus to jest BZDURA!!
ograniczenie na składki wprowadzono po to by
ZUS nie musiał płacic emerytur w wYsokości 50
tys.zł na miesiac, bo im wyższa płacona składka
tym wyższa płacona emerytura, a jeśli platfusom
się marzy zniesienie ograniczenia składki bez
podniesienia emerytur to taki numer nie
przejdzie ,jest jescze trybunał konstytucyjny


to w ogóle jest jakiś bełkot bo jeszcze w Polsce do tej pory nie wypłaca się emerytur w wysokości odpowiedniej do płaconych składek
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 08:46
nie wiem jaka jest obecnie kwota tego zasiłku,ale pamiętam mniej więcej te grosze sprzed lat 10 czy może już więcej niż 10,kiedy to zasiłek był dla wszystkich, niech sobie ten zasiłek łaskawcy zwiną w trąbkę i wsadzą wiadomo gdzie, potem będę słuchał i czytał ,jak to o mnie dbają i jak mi pomagają, niech obniżą podatek o jeden procent to więcej będę miał
MN4 / 217.96.42.* / 2009-12-10 08:43
Jaruga-Nowacka .... cierpi na schizofrenię, z hipokryzją w tle.
kaaaa / 212.160.172.* / 2009-12-10 08:41
A zapomniała już jak sprzedała kurę znoszącą złote jajka-TPSA?
Punch / 77.253.94.* / 2009-12-10 17:33
a co znieśli cię?
squun / 95.40.205.* / 2009-12-11 11:18
nie zaczęło śmierdzieć jak się wyklułeś
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-10 07:54

Jaruga-Nowacka: Rząd cierpi na schizofrenię

odezwała się: normalna inaczej

nie cierpię obenego rządu dyeltantów i leni ale nie lubie też jak wyskakuje taka Jaruga-Nowacka z konopi i krytykuje kiedy sama ma za uszami - SLD nienawidzę (zwiedli mnie obietnicami bez pokrycia w 2001 r. i zagłosowałem na nich , PiS i PO już się nie dałem nabrać).
jedna hołota.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-12-10 08:35
od nienawiści wybaw nas panie
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-10 08:49
a za co mam ich lubić - za podatek Belki może? za spełnienie przedwyborczych obietnic ?(mogliby na tym polu rywalizować z PO)
za "tańczące koparki Pola" z okazji oficjalnego otwarcia
2 km. (tak 2 km.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) autostrady.

Najnowsze wpisy