Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jest wolny rynek, tańszego prądu nie będzie

Jest wolny rynek, tańszego prądu nie będzie

Money.pl / 2007-07-01 23:02
Wyświetlaj:
Wolny Człowiek / 188.33.0.* / 2011-04-26 09:41
Generalnie przy obecnej wiedzy i technologii prąd był by na tyle tani że nieopłacalnym by było uzyskiwanie ciepła innymi środkami . Oczywiście jest warunek do spełnienia państwo przestaje sie mieszać w gospodarkę. Podejżewam że może moje pra pra wnuki dozyją takich czasów ponieważ jak narazie ludzie nie potrafią racjonalizować i uważają że jak władza mówi że trzeba oddać połowę tego co się zarobiło to jest ok . Pamjetajcie ludzie że to wy wszyscy jestescie winni tego co nas dotyka jak podwyżki cen etc. I niema na to żadnej wymówki można oddać jedynie swój głos raz na 4 lata a nastepnie zbierać plony swojego wyboru. Kolego ryzyk fizyk darmowy prąd to tylko w wolnym kraju o wolnej gospodarce jak narazie nawet gdyby ktoś stworzył perpetum mobile to jego urzywanie by było nielegalne i surowo karane.
judden / 2007-07-01 23:02
Huta Łaziska pozdrawia Vattenfall. Potop szwedzki #2
ryzyk-fizyk / 85.14.126.* / 2007-08-01 09:44
Dla niewtajemniczonych to brzmi jak Science-Fiction, ale prąd można uzyskiwać bez emisji dwutlenku węgla wykorzystując tzw. promieniowania tła poprzez sprzężenie
dwóch transformatorów rezonansowych.
Koszt wykonania prototypu takiego urządzenia szacuję na ok 0,5 mln PLN a w przypadku produkcji masowej nie więcej niż 1000 PLN.

Zatrudnijcie mnie w swojej hucie (nie mam daleko), a najdalej za pół roku macie prąd gratis w każdej ilości.

Najnowsze wpisy