Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jutro wchodzę a Fundusze Akcji - Arka / Legg Mason - 50/50

Jutro wchodzę a Fundusze Akcji - Arka / Legg Mason - 50/50

Michal_O. / 217.149.253.* / 2009-05-21 22:03
Witam,

Jutro wchodzę w 2 Fundusze Akcji - Arka oraz Legg Mason/. W proporcji kapitału 50/50.

Opinie przeciwwskazania ?

Pozdrawiam,
Michał.
Wyświetlaj:
inny / 2009-05-26 22:09 / Bywalec forum
cytat]
Opinie przeciwwskazania ?


Jeśli sam, masz pojęcie o AT,( a inwestując swoje własne przecież pieniądze, powinieneś polegac na własnej wiedzy) i jeśli chcesz, by twoja inwestycja zakończyła się powodzeniem, nigdy (przed faktem) nie mów innym, co zamierzasz zrobic na rynku.
To zasada trzeciej małpy z książki Fontanna złota - trzech małp nauka o pieniądzach, której fragment przytacza S. Nison w swej bibli o japońskich technikach analizy rynku.

Gdy mówisz o tym przed podjęciem decyzji, narażasz się, na negatywne opinie o niej i zasianie niepewności co do jej słuszności i możesz tę decyzje zmienic pod wpływem opinii, chocby z tego forum. A skąd wiesz jaką wiedzą dysponują forumowicze? Co kieruje ich radami. Czy wreszcie sami inwestują jakieś konkretne pieniądze czy tylko studenckie kieszonkowe od tatusia? (wierz mi, tacy studenci potrafią byc szczególnie aktywni w udzielaniu rad i naprawdę uważają się za guru, bo studiują np. w WSGnG)

No i potem, jak zmienisz decyzję na gorszą, możesz winę podświadomie zwalac na innych, mówiąc sobie, że ty chciałeś lepiej i miałeś rację, ale posłuchałeś "mądrzejszych".
Niczego sie wtedy nie nauczyc.Twoja decyzja może byc błędna, ale nawet jak podejmiesz niewłaściwą decyzję, a podejmiesz ją sam, łatwiej będzie ci uczyc sie na swoim własnym błędzie.

To nie znaczy, żebyś nie czytał opinii innych o rynku (zawsze coś ciekawego się dowiesz), czy żebyś sam nie przedstawiał swojej opinii o rynku. Ale decyzję dotycząca konkretnej operacji najpierw zrealizuj, a potem ewentualnie o niej mów, jak musisz.
max1224 / 2009-06-02 00:45 / Tysiącznik na forum
takiego o wiele przyjemniej Cię czytać brawo brawo i jeszcze raz brawo
LdNek / 93.105.57.* / 2009-06-02 14:23
Hej max. 100 lat mnie tu nie było. Ja sobie wsiadłem na Orlen i Polimex. Fundów na razie nie dokupiłem.
max1224 / 2009-06-02 14:46 / Tysiącznik na forum
a powitać powitać kope lat
ja się dalej mocuję z fundami akcje? może kiedyś jak będzie więcej czasu
LdN / 2009-06-04 22:12 / Bywalec forum
Inwestując bezpośrednio na GPW masz większy wpływ na swoje inwestycje na krajowym rynku. No i potencjalny zysk większy.
max1224 / 2009-06-05 09:56 / Tysiącznik na forum
w zasadzie to wiem ale na razie szykuję coś innego a na akcje też przyjdzie czas
Pilsener / 2009-05-28 11:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dlatego dobre są decycje automatyczne, w ramach systemu, taktyki, strategii itp. oparte o statystyczne przesłanki, a nie subiektywne opinie czy odczucia - chociaż moim zdaniem dobry inwestor musi mieć trochę przeczucia lub fartu, podobnie jak w brydżu: partner fartowny będzie zawsze lepszy od takiego, co technicznie jest perfekcjonistą lecz ma pecha - może podejmować decyzje bardziej racjonalne, lecz nieszczęśliwe.

Zresztą bardziej tu chodzi o zaufanie do zarządzających funduszami, niż samodzielne kupowanie walorów, w końcu to forum o funduszach, więc trudno wymagać od kupujących jednostki znajomości AT, nie mówiąc już o fundamentalnej.
Michal_O / 2009-05-28 23:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A więc czekam...
Pilsener / 2009-05-25 13:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A ile % Twojego portfela to akcje? Ja bym polecał na dziś nie więcej niż 20-30% w akcje i stopniowo zwiększać udział akcji do końca tego roku i na początku następnego do 50-60%, kupując jednostki liniowo (w miarę możliwości wybierając lokalne dołki), żeby uśrednić cenę w czasie. Kupując jednorazowo ryzykujesz, że kupisz na lokalnej górce.
Michal_O / 2009-05-25 22:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem, że optymalnie było kupić w lutym w okolicach Grunwaldu.
Ten czas (bez)powrotnie minął ?

Niemniej jednak...
Zgadza się. Tylko, że dzisiejsza "lokalna górka" / zakładam < 1800 --za kilka lat będzie głęboką bessą...
Pilsener / 2009-05-26 08:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcesz to kupuj, tylko potem będzie płacz, dlaczego spadło do 1100? Giełda tak naprawdę nie jest przewidywalna (można jedynie oszacować prawdopodobieństwo), a na hossę możesz sobie poczekać nawet 3-5 lat, podczas których będą wzrosty, spadki i nieraz testowanie okolic Grunwaldu - dlatego ja się z kupowaniem akcji nie śpieszę, kupiłem już większy pakiet Legg Masona w okolicach 1400, a teraz spokojnie czekam.

Mówisz, że czas bessy przeminął? Nieraz podczas niej indeksy tkwiły i potrafią tkwić w 4-6 miesięcznej konsolidacji przed ostrą jazdą w dół, a tu od lutowych dołków mineły raptem nieco ponad 3 miesiące (o ile dobrze liczę). Poza tym tanio kupić to jedno, trzeba jeszcze drogo sprzedać, żeby zarobić, moim zdaniem zysk z akcji w perspektywie roku czy dwóch wciąż jest mało atrakcyjny w porównaniu z obligacjami.

Uwierz mi, kupić zawsze zdążysz, okazji do zakupów nie zabraknie.
Michal_O / 2009-05-26 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuję za radę.

W okoliczach Grunwaldu, obserwowałem co się będzie dalej działo.
Tak minął Renesans, Barok, Oświecenie, Romantyzm, Pozytywizm.
Dziś znowu cieszymy się Oświeceniem.
Wiem, że idealnie było by wejśc w okolicach Grunwaldu. Ale, czy w perspektywie kilku miesięcy, ponownie on powróci? Tego nikt (?) nie wie...

PS
O którym Funduszu Obligacji piszesz ?
Pilsener / 2009-05-27 15:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pisałem ogólnie, że roczny zysk z obligacji to 6-7% (czasem więcej, czasem mniej - zależy), więc na akcjach trzeba spodziewać się 15-20% rocznie, zakładając mniejszy zysk przestaje on być w ogóle adekwatny do ryzyka, jakie ponosimy inwestując w akcyjne walory - przecież spadek 20-30% na akcjach nie jest niczym nadzwyczajnym. A co do obligacji to posiadam aktualnie głównie Allianz Obligacji, Idea Skarbowych, BPH Obligacji 2 oraz PKO/CS Obligacji długoterminowych (inaczej też obligacji extra).
Michal_O / 2009-05-27 22:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oglądając dziś "90 min" w TVN CNBC / "zaproszeni Goście" stwierdzili, iż w najbliższych tygodniach / miesiącach nastąpi korekta obecnego trendu wzrostowego WIG. Nowy m-c zaczyna się już od poniedziałku. Ciekawe co przyniesie ?
Mówię cały czas o funduszach akcji. Niewiem tylko czy to dobry czas na kupowanie, czy należy jescze poczekać...
ragsta33 / 91.150.223.* / 2009-05-24 21:13
No właśnie, wchodzic czy czekac. Polskie akcyjne urosły w tym roku 10-20%. Chiny, Indie, Rosja, Brazylia, Europa wschodnia i inne Emergin oraz surowcowe 30-50%. Wiec teoretycznie nasza giełda powinna miec jeszcze potencjał wzrostu. Tylko teraz pytanie czy to początek nowej hossy, czy tylko większa korekta (i może się właśnie kończy) i już za późno na wejście?
Pozdrawiam
nowicjusz25 / 83.20.21.* / 2009-05-24 16:16
Ja wrzuciłam na te same fundusze, także 50/50 tzn. "odmroziłam" część pieniędzy z funduszu gwarantowanego i czekam co będzie dalej. Sporo straciłam w tym ostatnim roku ale jestem dobrej myśli, jak będzie kiepsko znowu ucieknę w gwarantowany
kazumi / 2009-05-21 22:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jeśli zdecydowałeś się na wpłatę jednorazową to musisz się liczyć z tym że w krótszym terminie możesz być na minusie. W długim czyt. w czasie hossy która - jak pokazuje historia - jest zawsze po bessie napewno będziesz miał ponadprzeciętny zysk. Co do funduszy to jak najbardziej ok.
Michal_O / 217.149.253.* / 2009-05-22 21:48
Dziękuję za opinię !

Jednak poczekam jeszcze kilka dni. Dezyzja chwili z dziś rana.

WIG wczoraj i dziś tracił. Poczekam na przecenę Funduszy.
"Analitycy" twierdzą, iż WIG20 może spaść poniżej 1800. Może...

Nawet jak spadnie, to na 100% kiedyś nadejdzie hossa. To jest bezdyskusyjne.
Następnie poczekam kilka lat (!) do poziomu 3000 - 3500...

Pytanie otwarte - Czy WIG20 pokona kiedyś 4000 ?
kazumi / 2009-05-22 22:55 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

"Analitycy" twierdzą, iż WIG20 może spaść poniżej 1800. Może...

Od jakiegoś czasu indeks WIG20 konsoliduje się w przedziale 1800-1900 pkt na W20 i w zasadzie oba kierunki możliwe z takim samym prawdopodobieństem. Być może żeby na dłużej przebić poziom 1900pkt musimy zejść niżej żeby uwiarygodnić korektę wzrostową. Z drugiej strony dane makro w większości słabsze od prognoz ustawionych bardzo nisko.
Najważniejsze pytanie na najbliższy czas brzmi: jak wysoko inwestorzy są wyciągnąć indeksy do góry opierając się na nadziejach. Nadziejach że ożywienie w gospodarkach przyjdzie np. w ostatnim kwartale tego roku czy pierwszym następnego roku. Nie można przecież wykluczyć takiego scenariusza że w drugiej połowie tego roku nie nastąpi spodziewane pewne ożywienie i wówczas na fali pesymizmu ustanowimy nowe minima bessy.
Podsumowując: Bez realnych oznak tego co się dzieje w gospodarkach o hossie nie ma co mówić. Narazie rynek żyje nadziejami że będzie lepiej.

Poczekam na przecenę Funduszy.

Nie musisz kupować za całą kwotę za raz - możesz rozłożyć zakupy w czasie dłuższym lub krótszym. Wszystko zależy od tego jaie masz przemyślenia na temat straganu. Ale to już Twoja decyzja.

Czy WIG20 pokona kiedyś 4000 ?

Nieprędko, ale jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od tego jaka będzie sytuacja gospodarcza i polityczna na świecie i w Polsce.
Życzę trafnych decyzji
nuklid / 2009-06-07 14:35 / -
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK POKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOONA
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy