Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kaczyński naciska na rząd w sprawie benzyny

Kaczyński naciska na rząd w sprawie benzyny

Money.pl / 2011-04-20 17:37
Komentarze do wiadomości: Kaczyński naciska na rząd w sprawie benzyny.
Wyświetlaj:
Elendir / 2011-04-21 08:51 / Łowca czarownic
To już deficyt budżetowy i dług publiczny nie są groźne? Czy też jak tylko rząd by zdecydował się na obniżenie akcyzy od razu PiS uderzyłby w nuty że nie dba o finanse publiczne?
Marcin1hg4 / 217.149.250.* / 2011-04-21 07:33
Wypowiadają się chyba Ci co nie mają samochodu. Osobiście odstawiłem samochód. Nie dojeżdżam już do pracy samochodem a busem. Godzinę wcześniej wstaje i godzinę później jestem w domu. Jednak 35km w jedną stronę to sporo na samochód i paliwo które wykorzysta. Ja jestem stratny bo 2 godziny mam za nic wyjęte z życiorysu a i komfort mojego życia spadł bardzo przez dojazdy busem. I nie podoba mi się bezradność rządu który nie ma wpływu z tego co widzę na nic. No przynajmniej jeśli chodzi o kwestię dobra obywateli bo jeśli chodzi o to żeby okraść ludzi to wpływ mają już bardzo duży.
zibi maniek / 83.23.28.* / 2011-04-21 06:05
pan kaczyński niech się odtenteguje jego rady są dla naiwnych zabłockich.nikt nie powinien ich traktować poważnie.
oborowy / 79.185.90.* / 2011-04-21 01:03
Partia Oszustow na nic nie ma wpływu. POra by było Podac sie do Dymisji.
fsdfd / 85.222.99.* / 2011-04-20 22:49
co jedni to lepsi

Kaczynski - "jak obnizymy to moze bedzie tak samo, a moze bedzie lepiej. tak czuje ze bedzie okej... w zasadzie to nie wiem, ale powinno byc lepiej"

Rzad - "jak obnizymy to nie ma gwarancji ze bedzie lepiej, wiec nic nie robmy ... bo czujemy, tzn. zdaje nam sie, ze wcale nie bedzie lepiej."

Gdzie sa jakiekolwiek liczby, wyliczenia, czy cokolwiek konkretnego, od jednej i drugiej strony? Na czym i jedni i drudzy opieraja swoje zgadywanki? Gadaja jak lumpy pod budka, zamiast oszacowac chocby zgrubnie o ile ludzie kupuja mniej przy takiej a takiej cenie, i dopiero wtedy gdybac. Ale kto by tam mial czas na konkrety ...
Elendir / 2011-04-21 08:49 / Łowca czarownic

Rzad - "jak obnizymy to nie ma gwarancji ze bedzie lepiej, wiec nic nie robmy ... bo czujemy, tzn. zdaje nam sie, ze wcale nie bedzie lepiej."

To że obniżka akcyzy wpłynie na spadek cen benzyny jest moim zdaniem bardzo wątpliwe. Ale uważam, że istotniejszą kwestią jest że wtedy deficyt budżetu państwa się rokrocznie podwyższy conajmniej o kwotę obniżki.
kress / 91.193.208.* / 2011-04-20 22:27

Prezes PiS podczas konferencji w siedzibie partii podkreślił, że bardzo wielu ludzi przestaje obecnie korzystać z samochodów z powodu rosnących cen paliwa.

A ja zauważyłem właśnie, że aut ciągle przybywa. Tak paradoksalnie.

Moim zdaniem problemy są dwa: pierwszy to ceny paliwa - przynajmniej w stosunku do naszych zarobków. A drugi to jakaś dziwna tendencja Polaków do samotnego wożenia się samochodami. Większość aut, które obserwuję na ulicach, to 5-osobowe pojazdy, w których siedzi tylko jedna osoba - kierowca. Na Zachodzie już dawno ludzie doszli do wniosku, że jak się jedzie np. do pracy, to lepiej się umówić z innymi po drodze i rozdzielić koszty paliwa. Taniej wtedy i korki mniejsze, bo aut mniej. W Polsce jakoś ten zwyczaj nie jest zbyt popularny.
niezrzeszony / 2011-05-08 09:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Druga sprawa to rowery i transport publiczny. W takiej Szwecji - tak, nawet zimą na dalekiej północy, to są podstawowe środki komunikacji w mieście. Dopiero wyjeżdżając w dalszą trasę sięga się po samochód.
Ekologicznie, oszczędnie i bez korków.
marynarz098 / 2011-04-20 21:38 / Tysiącznik na forum
A ja sie ciesze ze prezes zna ceny ropy za barylke na nastepne 20 lat, i ze summinennie uzgadnia ta cene z naszymi krajowymi wydobywcami/producentami, i cieszy mnie to, ze nasze polskie pola naftowe sa takie bogate, przez co nasza niezleznosc od dostaw z zachodu moze byc wzorcem nawet dla Emiratow.
Wykształciuch / 46.134.95.* / 2011-04-20 21:29
"Jarek - Dobra Rada" znów opowiada androny, dyrdymały i inne bzdety w ramach dbania o "ciemny lud".
butcher777 / 2011-04-20 18:11
też jestem za. Jarek nie wiesz co dobre
Elektro Devil / 2011-04-20 17:57 / Tysiącznik na forum
Młodzi, wykształceni i zamożni z wielkich miast chcą płacić po 10pln/l !!! Na złość pisowcom... w końcu ich stać.
Elektro Devil / 2011-04-20 17:55 / Tysiącznik na forum
Na złość Kaczyńskiemu fani PO będą wznosić okrzyki, żeby akcyza była wyższa.
Młodych, wykształconych i zamożnych stać na 10pln/l
pishitt / 193.111.166.* / 2011-04-20 17:54
A ja bym chciał żeby ktoś wreszcie wziął sie za tego wichrzyciela, mąciwodę, awanturnika.
oborowy / 79.185.90.* / 2011-04-21 01:05
Mówisz o Tusku?? POra by było. Oj Pora.
1buzza / 2011-04-20 17:37
w demokracji nie ma czynów społecznych dlatego jest kryzys gospodarczy na świecie nie można w demokrację wkładać ideologie socjalistyczną...
Ost / 81.190.143.* / 2011-04-20 18:16
Jaki kryzys kryzys to był 2 lata temu, teraz nazwałbym to stabilizacją po kryzysie. Media wmawiają wszystkim kryzys, bo słowo stało się modne i na czasie tak jak kiedyś wśród polityków było modne słowo "Internet", który miał prawie nakarmić głodne dzieci.
Kryzys jest gdy konsumpcja i produkcja spada (zbyt wysokie podatki wywołują kryzys). Trzeba ciąć wydatki zmniejszać biurokracje a wraz z nią obniżać podatki. To jedyna droga do wygonienia ludzi do pracy i czerpania z niej większych korzyści, bo gdy zostanie ci więcej w portfelu to i na więcej sobie pozwolisz porzucając nędzną pomoc społeczną na zawsze. Warunek jest jeden płaca musi być znacznie więcej warta niż różne zasiłki.

Najnowsze wpisy