Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum prawneGospodarcze

kara grzywny za nieterminowe złożenie deklaracji VAT

kara grzywny za nieterminowe złożenie deklaracji VAT

skomentuj
majkrys / 2007-08-10 17:02
Proszę pomóżcie w rozwiązaniu mojego problemu z Urzędem Skarbowym.

Pod koniec czerwca zwróciłam się z prośbą o zwrot podatku VAT z działalności gospodarczej, który zalegał już w Urzędzie 1,5 roku. (Od 1,5 roku mam zawieszoną działalność).
Oczywiście powiedzieli że nie ma takiej możliwości, tłumaczyli to tym, że powinnam napisać podanie o zwrot podatku w ostatnim miesiącu w którym był rozchód w firmie.

Sama doszłam do tego, że mogę napisać korektę - nikt w urzędzie nie poinformował mnie o takiej możliwości.

Napisałam korektę do deklaracji VAT 7 (ostatniej w której był naliczony rozchód), no i oczywiście do wszystkich późniejszych deklaracji musiałam też zrobić korektę z kwotą zerową.

Dokumenty zostały sprawdzone przez Urząd Skarbowy i miałam do 2 miesięcy dostać zwrot tego podatku (kwota 536 zł).

Ale właśnie dzisiaj dostałam wezwanie z Urzędu Skarbowego żeby stawić się w charakterze sprawcy wykroczenia skarbowego z art. 56 par. 4 Kodeksu Karnego Skarbowego z tyt. złożenia po terminie deklaracji VAT 7 za miesiąc kwiecień 2007 r.
Zgadzam się. Spóźniłam się 9 dni ze złożeniem tej deklaracji.
Nawet dostałam pismo, że nie mają mojej deklaracji i ja stawiłam się do Urzędu. W między czasie okazało się że już jest moja deklaracja a Urzędniczka skarbowa powiedziała że jest już w porządku i nic się nie stało.

Teraz szukają dziury w całym, żeby wyjść na swoje.

Teraz dopiero gdy mają mi oddać moje pieniądze chcą mi je w inny sposób zabrać!
Zaznaczam, że działalność mam zawieszoną i od 1,5 roku moja deklaracja VAT 7 jest taka sama.

Proszę napisać mi czy faktycznie mogę zostać ukarana?
Jaka to może być kwota?
I czy mogę żądać zwrotu podatku VAT wraz z odsetkami za 1,5 roku?
Wyświetlaj:
upokorzona / 83.6.183.* / 2007-11-28 09:05
Właśnie zostałam ukarana mandatem w kwocie 200,00 PLN za nieterminowe złożenie deklaracji VAT-UE , wysłałam zwykłym listem w terminie- moja wina bo nie poleconym.
Boli tylko bezduszność na 37 lat pracy pierwsze wykroczenie i mandat , nie pouczenie czy nagana liczy się tylko paragraf nie człowiek.Tak zostałam potraktowana w I Mazowieckim Urzędzie Skarbowym,to boli tak bardzo że nie mogę sobie poradzić z tym od kilku dni i nie chodzi o pieniądze tylko o sposób obchodzenia się z podatnikiem.
Bednarek / 213.136.224.* / 2012-01-20 19:34
Mnie również Urząd Skarbowy chciał ukarać mandatem za nieterminowe złozenie deklaracji VAT UE. Nie zgodziłam się. US wniósł akt oskarżenia do Sądu z żądaniem grzywny zł. 300. Po kilkukrotnych rozprawach sądowych sprawa została pozytywnie dla mnie rozpatrzona przez Sąd Okregowy w Szczecinie, a koszty postępowania sądowego poniesie zgodnie z wyrokiem Skarb Państwa. Proszę przeczytać Art.1 par. 2 kodeksu karnego skarbowego.
wsciekły / 79.188.95.* / 2008-12-18 18:41
jak mogę Cie pocieszyc to włąśnie o to samo walcze z Urzędem w Nisku podkarpacie bezdusznośc to bardzo miłe okreslenie to jest s....stwo , żeby tak molestowac podatników.
skomentuj

Najnowsze wpisy