Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Katarzyna Zajdel-Kurowska, główna ekonomistka Citibanku ocenia jaki wpływ na złotego może mieć powołanie rządu mniejszościowego

Katarzyna Zajdel-Kurowska, główna ekonomistka Citibanku ocenia jaki wpływ na złotego może mieć powołanie rządu mniejszościowego

Wyświetlaj:
bulbo141 / 83.17.143.* / 2005-11-02 10:08
A dla mnie jest śmieszne - z jednej strony, a tragiczne - z drugiej, że to jacyś tam inwestorzy, nieznani mi w ogole i obcy mają wpływ na kurs waluty krajowej i obsadę władzy wolnego niezależnego państwa.
A co do ekspertów - jak słyszę "ekspert" i to jeszcze "niezależny" to ... od razu źle mi się robi.
SAOLARZ / 62.233.214.* / 2005-11-02 20:20
WOLNEGO I NIEZALEZNEGO >SPADŁ KTOS Z KSIEZYCA
Z DRUGIEJ STRONY PISZESZ :NIEZALEŻNY
jGazz / 83.26.164.* / 2005-11-02 19:57
Och istoto marna i marny Twój los !
Jacyś tam inwestorzy ? Cszłowieczku jak się na tym nie znasz nie zabieraj głosu, bo jeszcze takich nam w tym wszystkim brakuje. Ignorancja i laityzm to często cechy ludzi młodych, i tylko tym się pocieszam że jesteś na tyle młody i głupi że nie za bardzo rozumiesz co piszesz.
Bez obrazy pozdrawiam
bulbo141 / 83.17.143.* / 2005-11-03 10:44
Panie ... nie wystarcza insynuować czy obrzucać epitetami. Trzeba wciągnąć głęboko powietrze, przymknąć choć na chwilę oczy i nabrać dystansu do komentowanego ... komentarza.
(...)
Strach mnie ogarnia (...) Nie można dyskutować na zasadzie...mnie to się nie potoba i już, a jeżeli Ty masz inne zdanie jesteś zły...
jGazz - walnij lemoniadkę z bombelkami, daj gazu i odczep się. To moje zdanie, a ty konkretów żadnych nie rzuciłeś, tylko epitety. Mały niedorosły bombelku.
pisak / 83.24.15.* / 2005-11-01 20:29
Jakie to smutne - znowu "ekspert" zajmujący się propagandą polityczną - zwłaszcza PO i Balcerowicza - czy Money.pl nie stać na zapytanie niezaleznych ekspertów, na ekspertów którzy pomyślą o przyszłości Polski, a nie zagranicznych banków? Znowu straszy się partiami i sprawiedliwymi prawami i ich egzekwowaniem....czy wzrost gospodarczy na stałe jestr związany z korupcją? Może eksperci zastanowią sie dlaczego kraje skandynawskie z najmniejszą korupcje należą do czołówki światowej? Ale to może za trudne pytanie dla "ekspertów" money.pl.....
SAOLARZ / 62.233.214.* / 2005-11-02 20:23
TO PROSZTE -PIRAMIDA KORUBCJI PRZETKANA CZARNYM KORDONKIEM
BIZNES PLAN NA BIDZIE I GUPOCIE MOZNA ZAROBIC
silver / 62.121.117.* / 2005-11-01 21:11
Haha. Udany żart.

1/ money.pl wykonało witrynę Platformy Obywatelskiej,
2/ kraje nordyckie (to różnica) są pozbawione korupcji ze względu na protestantyzm (badania UE),
3/ rzeczywiście podnoszenie sobie wynagrodzeń na pierwszym posiedzeniu to nadwyraz sprawiedliwe posunięcie.
pisak / 83.24.15.* / 2005-11-01 21:59
ad 1. przepraszam, nie wiedziałem, że to witryna Platformy Obywatelskiej...Dziekuję za informację!
ad 2. słyszałem o takiej teorii, w Holandii nawet nie można było zasłaniać okien...i tak zostało w tradycji, że do dziś sitting room w domkach można ogladać z ulicy.Jednak rozwój w ostatnich latach Hiszpanii, Irlandii, a wcześniej Kanady, Włoch, Austrii, Niemiec czy USA (choć katolików jest tam ponad 20%) nie potwierdza tej teorii....Jednak suwerenność i jasno ustalane reguły i procedury oraz skuteczna kontrola są obecnie najważniejsze - a właśnie o takie zasady zabiega zwycięskie ugrupowanie od swego powstania. Dajmy więc możliwość działania i nie zwalczajmy inicjatyw w zarodku...
ad 3/ rozumiem, że chodzi tu o Radę Polityki Pieniężnej......W każdym razie dziekuję za komentarz, bo chyba stać nas na poważną dyskusję, bez zbytniego angażowania się w politykę i w straszenie Polaków tuż po wyborach...
silver / 62.121.117.* / 2005-11-01 22:20
Spedzilem w Irlandii troche czasu. Mimo, ze oni nazywaja to juz "Nowa Irlandia" to nadal daleko do cywilizacji. Wezmy dane o plodnosci chociazby. Prosze sie przyjrzec tamtejszemu systemowi, poczytac forum polonijne. Wlos staje deba!

W Hiszpanii rowniez spedzilem kawalek zycia. Podobne odczucia. Za gotowke mozna zrobic wszystko. Na Ibizie mysle nawet zabic sie koksem i nikogo to nie wzruszy.

Finlandie natomiast odwiedzam regularnie, czesto zostaje na dlugo. I co? No niestety nikt w Europie nie moze sie z nimi rownac. Analogia jak przy kopiowaniu japonskich systemow zarzadzania w USA. Ludzie nie daja rady, bo tu mamy uwarunkowania kulturowe, mentalnosc.

Dania - kto patrzy wprost w okno - ten jest zle wychowany. Proste i dziala.

Zarzucajac ten temat, ktorego i tak sie nie zrozumie bez pobytu na obcej ziemi. Nie tu nie chodzi o RPP, tylko o nowy rzad.
GRUBY / 212.186.144.* / 2005-11-01 10:00
Brawo Kazik ,cieszę się że w rządzie nie ma zawodowych ministrów, inwestorzy mają nadczym płakać nie będzie korupcji przy przetargach, łapówkarstwa, nawet Kulczyk wsiadł do PEKAESU
silver / 62.121.117.* / 2005-11-01 10:24
Prozaicznie w Warszawie przetargi na remonty drog wygrywa zawsze ta sama firma. Dlaczego w skali panstwa mialoby byc inaczej? Potem wlodarze miasta z PiS chwala sie, ze jest najtaniej i najlepiej.. wiec po roku trzeba znowu remontowac.
Bronka / 85.222.5.* / 2005-11-04 15:39
Gdy się o czyms nie ma zielonego pojęcia, a jedynie pobożne życzenia i mgliste wyobrażenia, to lepiej milczeć.
Ile lat włada PiS w Warszawie?
Ile jest w Polsce firm posiadających sprzęt drogowy??
silver / 62.121.117.* / 2005-11-04 16:28
Premier z ramienia PiS nie potrafi rozróżnić "mgły" i "mgławicy". To chciałaś napisać? A czemu Kaczyński nie chciał znieść dekretu Bieruta? A czemu PiSuary uciekają jak szczury do administracji rządowej, czyżby bali się remontu Mostu Łazienkowskiego? A co powiesz ludziom z "zielonej" Białołęki, którym dowalono pod same domy spalarnie i ścieki z całego miasta. Zgodę na budowę wydali sobie sami?
Kazimierz Wielki / 135.196.19.* / 2005-11-01 01:34
Kasia z pokolenia Tomka Lisa jest (...) jesli wiesz, ze uderzasz nie czysto, nie daj sie zlapac.."
"koronacja w telewizji w każda estetykę trafia
jednak lepiej jest na żywo lecz nie każdy to potrafi
zawodowa pracownica laskę miło zrobić może
po wypłacie już jej nie ma i w jakim chcesz kolorze
bowiem czas to jest pieniadzem.."
Kazimierz Wielki / 135.196.19.* / 2005-11-01 01:33
Kasia z pokolenia Tomka Lisa jest (...) jesli wiesz, ze uderzasz nie czysto, nie daj sie zlapac.."
"koronacja w telewizji w każda estetykę trafia
jednak lepiej jest na żywo lecz nie każdy to potrafi
zawodowa pracownica laskę miło zrobić może
po wypłacie już jej nie ma i w jakim chcesz kolorze
bowiem czas to jest pieniadzem.."
Kazimierz Wielki / 135.196.19.* / 2005-11-01 01:33
Kasia z pokolenia Tomka Lisa jest (...) jesli wiesz, ze uderzasz nie czysto, nie daj sie zlapac.."
"koronacja w telewizji w każda estetykę trafia
jednak lepiej jest na żywo lecz nie każdy to potrafi
zawodowa pracownica laskę miło zrobić może
po wypłacie już jej nie ma i w jakim chcesz kolorze
bowiem czas to jest pieniadzem.."
Marek Świergiel / 83.24.44.* / 2005-10-31 21:15
Droga Pani,
nie bardzo wiem z jakiego powodu poprawnie skonstruowany program prosocjalny ma źle wpłynąć na finanse państwa. Najgorzej na nie wpływa ROZDAWNICTWO i MARNOTRAWSTWO, KORUPCJA i brak porządnego PRAWA.
W swoim domu - czwórka małych dzieci- i firmie (mikro) prowadzę program prosocjalny. Starcza również na wspomaganie pokrzywdzonych przez los.
Fakt, że jeżdżę starym samochodem - ale przynajmniej mi go nie ukradną.
Problemem nie są wydatki socjalne, lecz złodziejstwo kontrahentów, korupcja przy przetargach, brak szybko i skutecznie działającego prawa. Z tych samych powodów nie jest moim największym zmartwieniem reakcja inwestorów inwestorów. W odróżnieniu od nich mam nadzieję, że rząd Marcinkiewicza dostanie votum zaufania.
SAOLARZ / 62.233.214.* / 2005-11-02 20:50
PANIE MARKU ZASTANAWJAŁEM SIE SKAD SIE BIEZE KORUBCJA WIEC PAN ODPOWIEM-PIRAMIDA KORUBCJI (CI Z PRAWA I Z LEWA) PRZETKANA CZARNYM KORDONKIEM- PROSZE PRZEANALIZOWAC ..NIE SPODZIEWANA WIZYTE W 1999R. KTÓRA MJAŁA ZACHAMOWAC FALE STRAJKÓW I OSŁONIC SKORUPOWANY RZAD PANA BUZKA I JEGO TOWARZYCZY .AŻ ks. J.POPIEUSZKO SIE W GROBIE OBRUCIŁ JAK KTOS ZBESZCZESCIŁ JEGO IDEAŁY ZA KTÓRE UTRACIL ZYCIE >KTO TEGO DOKONAŁ KTO???
RH+ / 83.238.240.* / 2005-10-31 21:27
Panie Marku ,wreszcie jakiś normalny człowiek się odezwał ;czytałem dziś wiele komentarzy i aż rozbolała mnie głowa.Przywrócił mi pan wiarę w ludzi.Życzył bym sobie takiego pracodawcy! Pozdrawiam i życzę sukcesów!
6910190007 / 217.197.78.* / 2005-10-31 19:58
P******* p******* p*******...! Kim ty jestes wogole. Mysle ze..? przeciez to jest ekonomia a nie kobieca intuicja! obserwujac zachowania tunku walutowego nie dopatrzylem sie jakis wachan na wybory czy oswaidczenia polityczne a dopatrzylem sie jakby waluta online wrecz zyła!!! jest to ZACHOWANIE TYLKO I WLACZNIE nie komercyjne sprzedane domeny intrenetowe! bo wiem ze prawda jest inna. W zyciu jest tak ze poznac kogos jest latwo ale jak juz przgniesz to przeprasza sie wiele miesiecy i mysle ze jest podobnie w polityce!!! Byly przez PiS i PO obiecywanki cacanki a do dzis sa problemy (dwa tygodnie) wiec nagle pln sie umacnoia bo marcinkiewicz ma juz ludzi i wszyscy wracaja! Smiechawa naprawde jest to smieszne i to bardzo! Osobiscie uwazam interenet za przekaz siemsznych informacji!
jGazz / 83.26.164.* / 2005-11-02 20:04
Nie to jest paranoja , czy nie widzisz mały człowieczku różnicy między cyfrą 3,221 a cyfrą 3,302????
Wylicz sobie że wziąłeś kredyt w wysokości 1mln $ i dziś go spłacasz wyprodukowanym towarem na tym kredycie i co ? Tylko różnice w samych procentach od zwyżki $ dają Ci kwotę o której Ty możesz tylko marzyć. A ile jest takich przedsiębiorców w Polsce dajacych pracę takim jak TY?
Mimo tego życzę dobrego samopoczucia, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy by Cię nie obrazić!
RH+ / 83.238.240.* / 2005-10-31 21:20
he,he!Ten gość z wysokim numerem chyba sobie z okazji święta zmarłych dynie na łeb założył,ale przedtem walnął parę głębszych!!!!
S. / 87.207.174.* / 2005-10-31 20:23
Ty jestes smieszny. Zrobiles min. 6 bledow ortograficznych w tak krotkim tekscie:) Kim TY jestes w ogole?:)
Krzysztof / 83.18.243.* / 2005-10-31 20:36
6910190007 to z pewnością przedstawiciel elit gospodarczych naszego kraju, właśnie skończył gimnazjum i zabiera się za interesy.
Kacper / 62.89.113.* / 2005-10-31 13:59
i dobrobyt przeciętnego Polaka, ma osłabienie złotego, wiem że Wielki Guru Balcerowicz uważa, że zły, ale czy ktoś się nad tym jeszcze zastanawiał??
normalnie zabawy w piaskownicy.
sonijka / 84.40.209.* / 2005-10-31 18:59
Tak, ktos się nad tym zastanawiał, nawet nie jeden... Jeżeli weźmiesz kredyt w walucie, a osłabia sie złoty np. z powodów politycznej niestabilności to wtedy koszt twojego kredytu wzrasta - żeby podać najprostszy przykład.
silver / 212.76.33.* / 2005-10-31 14:03
Co Ty tak z tą piaskownicą, ktoś Ci zabrał koparę? Dwucyfrowa inflacja to taki synonim PiS, rozumiem, że to masz na myśli.

Najnowsze wpisy