Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Katarzyna Zajdel-Kurowska: Nie spełniły się czarne prognozy

Katarzyna Zajdel-Kurowska: Nie spełniły się czarne prognozy

Wyświetlaj:
Arkadiusz / 212.244.189.* / 2006-03-16 09:26
To proste: różnica między rzeczywistą siła nabywczą złotego (średnio w Europie wyliczono, że 1 euro = ok. 2,85 zł) a jego kursem, po usunięciu barier celnych i części administracyjnych, działa jak pompa ssąca zwiększając eksport (zwłaszcza jednak na żywność nie na samochody) w tempie n2; i co tu się specjalnie mądrzyć... pod koniec roku będzie 3,5 zł za euro jak nic...
odchudzony / 84.10.107.* / 2006-03-15 22:29
i to jest prawda wysoki kurs służy importowi przez międzynarodowy kapitał pólproduktów przetwarzania przy niskich dla nich kosztach pracy i sprzedawania wysokorozwiniętych krajach wyrobów gotowych, gdyz to co zostaje w Polsce to niewielki procent, oczywiście jak dojdą do tego ulgi i zwolnienia podatkowe to interes jest super.
Natomiast surowce czyli m.in rolnicze sprzedać za 1euro a wyprodukowac za 1żł to tu nie trzeba komentarza w czyim to interesie jest wysoki kurs, no i jeszcze koszty transportu
Bernard / 83.30.105.* / 2006-03-15 21:59
Czyżby sprawdzała się i w Polsce zasada, że dla gospodarki najlepszy jest rząd, który nic nie robi gospodarce, bo wtedy znane reguły pozwalają przedsiębiorcom robić to, co trzeba znając zasady i mając przygotowane procedury postępowania. Natomiast każda zmiana zasad to kilka miesięcy chaosu i poszukiwania nowych sposobów postępowania w zmienionych regułach.
Spróbujcie mistrzowi świata w szachach zmieniać, co miesiąc reguły poruszania się i bicia figur a cała jego wiedza i umiejętności gry w szachy oraz wszystkie podręczniki staną się nieaktualne i trzeba latami wypracowywać nową teorię gry. Tymczasem nasi przedsiębiorcy mają reguły zmieniane nawet w trakcie realizacji gry rynkowej, czyli kontraktu. Oby problemy wewnętrzne parlamentu i rządu trwały do końca kadencji tak, aby nie zdołali niczego dobrego pozmieniać, na gorsze, bo nie zmienia się zaprzęgu, który dobrze ciągnie i nie robi się tego podczas przeprawy w brud przez rzekę. Tym bardziej nie robi się tego z powodu koloru konia, który nie jest kolorem herbowym nowego właściciela kolaski.
Oj / 83.23.244.* / 2006-03-15 13:43
Pragnę w tym miejscu przypomnieć tym wszystkim etatowym kłamcom i szczekaczom, którzy w ostatnich dniach straszyli społeczeństwo tym, ze "złoty rosnie bo PiS jest winien, że bezczelnie wykorzystywali inne przyczyny leżace poza granicami naszego kraju do zastraszenia nieświadomej ekonomicznie cześci społeczeństwa"
Wczoraj sygnalizowałem, że fundamenty (nie te betonowe) są dobre i trend umacniania sie złotego nie jest odzwierciedleniem sytuacji wywołanej nieodpowiedzialnym działaniem Balcerowicza w odniesieniu do Rządu Polski i długoterminowo ten tren się nie zmienił.
Niektórzy wykorzystali to odreagowanie kursu złotego jak kiedyś kapłani w Egipcie zaćmienie, do straszenia ludzi.
Co powiedzą jak za kilka dni euro, dolar i frank zaczna tracic swą wartośc do złotówki ?
Oj! EKONOMIŚCI polityczni!!!!!
Wiem, ze w nieskończonosć złotówka nie będzie się umacniała ale akurat wykorzystywanie normalnego odreagowania kursu do celów politycznych jest obrzydliwe!
A / 212.244.189.* / 2006-03-16 08:51
Nazwijmy sprawy po imieniu - to PO cynicznie wykorzystała niezależne od polityki (polskiej polityki oczywiście) wahania kursu złotego, wynikające z globalnych zmian na światowym rynku walut, "do straszenia ludzi" "jak kiedyś kapłani w Egipcie zaćmienie"... święta prawda, święta prawda - zazdroszczę Panu, że nie ja na to wpadłem...
Swoją drogą buta, zadufanie, samouwielbienie przechodzące w narcyzm, tych Pań i Panów nie wiem skąd wynika, bo nie z nadmiaru wiedzy czy dobrych intencji chyba?
AntyPIS / 83.19.104.* / 2006-03-15 17:47
Jesli ktoś tak źle sądził to napewno był członkiem jakiegos układu! Zresztą jak inwestorzy się odwrócą to też można powiedzieć, że należą do układu i Kaczory im stolik wywrócą! he he.
qurek / 62.111.149.* / 2006-03-15 15:24
Oj, co za piękny język - "etatowi kłamcy i szczekacze"...
Jakby co proponuje jeszcze odkurzyć "zaplutych karłów reakcji" itp. będzie cudownie...

Najnowsze wpisy