Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Katastrofa może zmienić relacje polsko-rosyjskie

Katastrofa może zmienić relacje polsko-rosyjskie

Wyświetlaj:
LWOWIAK . / 178.182.74.* / 2010-04-13 08:51
NAJWYŻSZY CZAS ŻEBY SIĘ POGODZIĆ.
T. / 81.190.51.* / 2010-04-12 17:43
Czas najwyższy , aby wspólnie usiąść przy barze i pogadać o przyszłej współpracy , a także i o tym jak przestrzec się na przyszłość od tych , co w majtkach noszą trotyl.
sc / 173.32.52.* / 2010-04-12 08:56
Oficjalnie Putin zachował się tak dobrze jak cywilizowany człowiek powinien zachować się w takiej sytuacji. Nie można nic temu zarzucić. Przeglądałem masę postów pisanych po rosyjsku przez zwykłych Rosjan i myślę, że może 40 lub 45 procent komentarzy wyrażała duże zadowolenie z powodu śmierci Kaczyńskiego a około 5 procent wyrażała nieomal rozkosz z tego powodu. Szczere ubolewanie zauważylem może w 15 do 20 procent komentarzy. Pozostałe od 30 do 35 procent zawierały tyle wulgaryzmów lub były o niczym, że nie mogłem zorientować się, w którą stronę autor chciał się przechylić. Poświęciłem na to jeden wieczór i mogę teraz wyciągnąć wniosek, że naród rosyjski myśli trochę inaczej niż kierownictwo państwa. Zatem do pojednania została jeszcze daleka droga. Fanatyczny nacjonalizm rosyjski ostudza wiarę w szczere chęci do wzajemnego pojednania a wzbudza ostrożność i czujność. Stare znane powiedzenie mówi: nigdy nie wierz Rosjaninowi. Nie będa powstawały kola TPPR jak bylo na siłe w PRL-u. No więc zostaje ciągle daleka droga do pojednania. Ważniejsze jest pojednanie pomiędzy samymi Polakami i partiami a dzięki temu co się stało może się to właśnie urzeczywistnić przynajmniej na jakiś czas.
cafarus / 79.162.6.* / 2010-04-12 19:31
Jak by Pan oceniał polskie wydarzenia na podstawie wpisów to wyszło by na to że Polacy to banda degeneratów.
sc / 173.32.52.* / 2010-04-12 21:08
Tak, to prawda. Zwłaszcza na tym portalu. Czy pan i ja uważani jesteśmy za degeneratów? Gdyby nasze wypowiedzi były publikowane w gazecie to na pewno byłoby wszystko na wysoki połysk. Aż za bardzo na pokaz a więc też z pewnym przekrętem. Tutaj na tym forum, ludzie walą co im do głowy przyjdzie, bez hamulców. No więc gdzie jest prawda? Czy można powiedzieć, że gdzies pośrodku? Nie wiem.
Pablo.gr / 90.156.104.* / 2010-04-12 08:12
Nie jest w tym wszystkim ważne co zrobi ani Putin ani nikt inny. Ważne, aby Rosjanie jako naród dobrze do tego podeszli. Pierwsze oznaki są można nawet powiedzieć, rewelacyjne. Ja się takich nie spodziewałem. Reakcja telewizji, radia i gazet pokazuje że Rosjanie po tej tragedii nie będą już tacy sami. Ja jestem pełen optymizmu.
Pozdrawiam braci Moskali.
kubek1978 / 2010-04-12 07:42 / Bywalec forum
Tylko ,że Miedwiediew zaatakował Gruzję i jeszcze beszczelnie kłamał . Wypadek zdarzył
sie na ich terytorium i musieli tak postąpić bo tak im zalecił sztab od takich
sytuacji i ludzie od publicrelations . Musieli sie jakoś pokazać z dobrej strony bo
dobrze wiedzieli ,że patrzeć będzie na nich cały świat. To swojego rodzaju
reklama/promocja Putina i Miedwiediewa ....
Ja tutaj nie widzę szczerych intencji tylko wykreowane sztuczne gesty pod publikę i
media.
Profesor / 2010-04-11 20:58 / Bywalec forum
Takie zdarzenia zmieniają historię. Teraz wszyscy musimy stanąć na wysokości zadania i zachować spokój oraz zdrowy rozsądek.
utrx / 188.33.55.* / 2010-04-12 03:24
Czyli co ? Kłamstwo i obłuda ?

Najnowsze wpisy