Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Polsko-rosyjska wojna naftowa

Wójcikowski: Polsko-rosyjska wojna naftowa

skomentuj
Wyświetlaj:
rozwado / 2007-09-25 13:01 / Tysiącznik na forum
Polska wyizolowala sie politycnie i gospodarczo. Nie mozemy juz liczyc na zadne quid pro quo z Niemcami czy Francja, w konkurencji z Rosja. Obecny rezym to najgorsze przeklenstwo jakie moglo Polske spotkac. Ostatnio reszte autorytetu zuzyto na walke z europejska Karta Pra\w czlowieka. Wole najgorsza korupcje od talibow.
A... / 212.244.189.* / 2007-09-25 11:11
...a coraz bardziej, gdy czytam Pana to: "ręce i nogi mi się uginają..."

"Wszechrządzące związki zawodowe..." "Nie ma mowy o likwidacji szyldów, struktur czy też centrali..."

Ja w mojej "biznesowej działce" współpracuję blisko z takimi światowymi koncernami jak Limagrin (6 dużych firm i 32 mniejszych) i S.V.S. (obecnie pakiet większościowy akcji posiada Monsanto) skupiającym 4 duże firmy i kilkanaście mniejszych. W obu koncernach, istniejących bodajże od 97 roku, nie zlikwidowano odrębności nazw i central tworzących je firm (z wyjątkiem bardzo małych i mało znanych) - i to na pewno nie wymusiły tego związki zawodowe, ale stało się tak gdyż: nazwy firm są to tak zwane "MARKI", na których się zarabia i to dużo (!!!), których wypromowanie kosztuje najwięcej w całości kosztów marketingu (i zwykle trwa najdłużej !).

Pańskie i Pana prof. W. uprzedzenia do związków zawodowych (Pan prof. W. na tych stronach obciążał związki za stan górnictwa węglowego), obarczanie ich za różne "złe rzeczy", wynika moim zdaniem z transponowania z USA na polski grunt uprzedzeń amerykańskich, uprzedzeń powstałych w latach 70-tych, gdy amerykańskie związki zawodowe były miejscem rozlicznych afer - tj. były silnie korumpowane szczególnie przez mafię chcącą za ich pomocą prać brudne pieniądze...

"Polska pawiem i papugą narodów" - na waszym przykładzie Panowie widać ciągłą aktualność tego przysłowia...

...a może by tak Panowie się przyjrzeli, jak bliska współpraca związków zawodowych z pracodawcami uratowała na przełomie lat 80/90-tych amerykański przemysł samochodowy przed wchłonięciem go przez koncerny japońskie?

...a nasze "postpaństowe" firmy - molochy, bez względu na formę własności, niszczy najbardziej to co poniżej opisał "kiepski" - synekuralne rady nadzorcze, złożone w sporej części z uwłaszczonej starej i nowej nomenklatury, pochłaniające olbrzymie, chore pieniądze; i często nawet "nieśmierdzące" fachowością..., im rzeczywiście rozsądne, "patrzące na ręce" związki zawodowe przeszkadzać mogą...
acomitam / 83.25.1.* / 2007-10-01 06:13
Z tą obroną związków zawodowych to Pan przesadził. Na przykładzie KGHM, czy spółek energetycznych na Wybrzeżu widać wyraźnie, że związki zawodowe to taki sam pasożyt jak synekuralne radu\y nadzorcze. Oczywiście ich pasożytnictwo jak i szkodnictwo rad nadzorczych we wspomnianych przedsiębiorstwach wynikają z tego, że firmy te są w znacznym stopniu państwowe. Uzdrawianie firm powinno się więc zacząć od wykluczenia państwa z ich własnościowego akcjonariatu, a następnie likwidacji synekur i związków zawodowych.
KAP / 162.27.160.* / 2007-09-25 13:08
nasze postpanstwowe molochy niszcza i zwiazki zawodowe i polityczne lenne nadania stanowisk. Tu i obecna i poprzednie ekipy moga sobie podac smialo rece. I co lepsze: panstwowe, nieruchawe i upartyjniono-zwiazkowe czy prywatne z mozliowscia przejecia przez zagraniczny (tu chodzi oczywiscie o Rosyjski) kapital ?
kiepski / 83.31.218.* / 2007-09-25 09:54
"Diabeł tkwi oczywiście w szczegółach, a konkretnie w parytetach. " Nie wiadomo o jakiego diabła chodzi . Sprawa zachowania kontroli oraz wyceny parytetu jest ciągle demonizowana . PriceWaterhouseCoopers specjalizuje sie w tym i zrobi wycene parytetu akcji w dwa dni - telefon 0225234000 za jedyne 25.000 PLN . Ciekawe co robi w tych spółkach liczne grono członków Rad Nadzorczych , proszę , proszę :
ORLEN : Eggink Raimondo , Drac-Tatoń Marek , Czapla Robert , Ślepowrońska Małgorzata Izabela , Mikołajczyk Janina Agata , WoĽnicki Jerzy , Macioszek Zbigniew , Rajczewski Krzysztof ## LOTOS : Zawadzka Beata , Mościcki Jacek , Siodmok Henryk , Szczodrowski Grzegorz , Busz Marta , Emerling Izabela . Niektóre zacne nazwiska jeszcze z Komisji Planowania przy KC PZPR rekomendowane przez zacnych towarzyszy na praktyki do USA wyjechali i od razu doktora uzyskali , w swiatowych bankach dowodzili a potem jak wyzej wylądowali .
złomiarz / 83.31.234.* / 2007-09-25 15:21
w spółkach publicznych to jest takich których akcje sa w notowaniach publicznych rady nadzorcze moga składać sie z 5 osób . W orlenie jest 8 osób a w lotosie 6 osób . czyli do kupy biorąc 4 osoby za duzo . te osoby maja umowy o prace - ciekawe co one robia poza przemeblowaniami kadrowymi . w orlenie od pól roku nie ma szefa finansowego i trudno znalezc nastepnego bo sie nie podoba roznym koteriom . w lotosie albo leń-teoretyk albo stary aparatczyk . masakra
dev / 212.87.13.* / 2007-09-25 09:41
"zdominowała tą drugą" - w jakim to języku?
MN2 / 2007-09-25 09:03 / Bywalec forum
To lubię: nie inwestować - żle, inwestować - jeszcze gorzej.
skomentuj

Najnowsze wpisy