Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Katolicy biją wszystkich na głowę. To liderzy w gospodarce po czasach komuny

Katolicy biją wszystkich na głowę. To liderzy w gospodarce po czasach komuny

Wyświetlaj:
Dziadek 47 / 89.67.30.* / 2016-03-27 15:16
Prawda, tylko prawda i statystyka.
Znam z autopsji historię sytuacji gospodarczej Polski, niestety nie moge to powiedzieć o pozostałych krajach. Porównywanie sytuacji Polski do roku 1990, w którym plan Balcerowicza spowodował skurczenie się gospodarki o ponad 30% jest znacznym nadużyciem. Jeżeli nie uwzględnilibyśmy tego spadku to PKB wynosiłby na głowę ponad 9 tys. $ a nie ponad 6 tys. $ i przyrostPKB w Polsce w latach 1990-2015 wyniósłby ok. 210% a nie ponad 300%. Warto zauważyć, ze przyrost ten byłby mniejszy niż na Białorusi gdzie wynósł ponad 240%. Warto dodać, że Białoruś w tym czasie nie skorzystała funduszy unijnych.
Prawda zawsze jest lepsza, niż oszukiwanie się gdyż pozwalana wyciągania właściwych wniosków na przyszłość. Sam przez długie lata popełniałem błąd uważając, że klincz między władzą a Solidarnością doprowadził w latach 1981-1989 do najdłuższej stagnacji i lata te były całkowicie stracone dla Polski. Jednak jak teraz patrzę z oddali, to dostrzegam jednak pewne zmiany (powstanie instytucji związanych z demokracją i gospodarką rynkową (szkolenia kadry w zakresie finansów i rynku), co wspólnie z istniejącymi w Polsce prywatnymi usługami, drobną wytwórczością i prywatnym rolnictwem dawało szansę na szybkie dostosowanie się do gospodarki rynkowej. Niestety zakładowe organizacje związkowe Solidarności po zmianie ustroju doprowadzili do zastąpienia w zakładach do zastąpienia kadry zarządzającej swoimi. Były to z reguły osoby o wybujałym mniemaniu o swojej wartości, uważające się za niedocenione i skrzywdzone w poprzednim ustroju, które swoją niekompetencją w połączeniu z błędami planu Balcerowicza (gwałtowne otworzenie całej gospodarki na rynek zagraniczny w której na rynku niedoborów nie było służb handlowych i marketingowych), doprowadzały często do upadku lub nie właściwej prywatyzacji (dogmat prywatyzacji zastąpił dogmat gospodarki państwowej). Aktualnie ze względów politycznych lansuje się tezę o uwłaszczeniu nomenklatury, nie popartą żadnymi badaniami naukowymi.
Ealdon / 146.199.64.* / 2016-03-28 10:16
Bardzo trafna ocena. Harvard Business Review kilkanaście lat temu opisał jak Stocznię Gdańską doprowadziła do bankructwa dyrekcja złożona w pełni z działaczy Solidarności. To samo było w Hucie Katowice. Huta nie miała pieniędzy na wypłaty dla załogi a dyrektorzy - jeden w drugiego działacze Solidarności - rozjeżdżali się po świecie w "podróżach studyjnych": Kanada, Stany Zjednoczone, Chiny, Indie...
dron / 178.36.6.* / 2016-03-27 14:28
Wiara katolicka rozgrzesza ze wszelkich swinstw, wiec katolik rano oszuka kontrahenta, wieczorem zmowi paciorek i spi dobrze. Ateista odpowiada wlasnym sumieniem za błędy w biznesie. Tak, brak odpowiedzialnosci i pozory moralnosci daja katolokom przewage...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ealdon / 146.199.64.* / 2016-03-28 10:18

katolik rano oszuka kontrahenta, wieczorem zmowi paciorek i spi dobrze

I w ten sposób łączy przyjemne z pożytecznym!
Jola d1 / 90.156.116.* / 2016-03-27 14:27
To wydaje się zrozumiałe jedynie nasz kraj jest wyjątkiem [trzeba też wziąć pod uwagę że kk liczy wszystkich ,którzy zostali ochrzczeni a niekoniecznie są obecnie katolikami ] zobaczymy jak to będzie w krajach ,które przyjmują ogromne ilości Afrykanów czy coś się zmieni na niekorzyść tych dywagacji
Gość 2007-2016 / 83.16.129.* / 2016-03-27 13:46
Za PRL gospodarkę rozwalała komuna i CCCP. Po Okrągłym stole gospodarkę rozwalała postkomuna WSI i UE. Wszystkie prywatne obrywy jedni i drudzy wywozili i wyważą do Szwajcarii oraz na wyspy nieznane. Teraz do Szwajcarskich banku można zapukać - zobaczymy czy PiS zapuka.
Ealdon / 146.199.64.* / 2016-03-28 10:21
Podła komuna i CCCP rozwaliły gospodarkę do tego stopnia, że do dziś jest co prywatyzować. Największą zbrodnią Gomułki było to, że zapasów starczyło tylko na 10 lat.
Paweł790 / 89.68.62.* / 2016-03-27 13:05
To chyba artykuł sponsorowany przez KK.
marek707 / 109.231.0.* / 2016-03-27 12:58
Nie wiem jak te głupoty do końca doczytałem.
103545 / 37.152.18.* / 2016-03-27 12:05
Ale głupoty po katolicku. A co ze świeckimi państwami; Szwecja, Anglia, Norwegia, Dania, Finlandia, Holandia itd. Oni bez bogów, rydzyków, biskupów a rozwijają się że daj nam rozum. Katolickie kraje to ciemnota i zacofanie. Ja nie wierzę a żyje mi się całkiem dobrze. Może ważniejsza jest moralność. Alle jaja.
Just1364 / 68.144.41.* / 2016-03-27 18:14
Może i żyjesz ale z rozumieniem tekstu krucho ;)
"Sprawdziliśmy to na grupie krajów, które startowały z podobnego punktu wyjścia jak Polska."

To jest porównanie krajów "post-komunistycznych".
PoCoNamTo / 83.29.146.* / 2016-03-27 13:50

Ja nie wierzę a żyje mi się całkiem dobrze.

Już niedługo żeby przeżyć, będziesz musiał uwierzyć w islam, poubierać się w łachmany i żonę ubrać w burkę.
Wszystko przez takich jak ty, "wierzących" w nic.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy