Forum Polityka, aktualnościŚwiat

KE: Bojkot olimpiady nie jest konieczny

KE: Bojkot olimpiady nie jest konieczny

Money.pl / 2008-03-17 17:19
Komentarze do wiadomości: KE: Bojkot olimpiady nie jest konieczny.
Wyświetlaj:
xex / 193.24.198.* / 2008-03-18 11:42
Nie bede oglądał żadnej relacji z olimpiady.
rafrara / 80.54.174.* / 2008-03-20 21:33
a ja będe oglądać, czekałem na olimpiadę, bo uwielbam ją oglądac. I nie cchę by ą bojkotowano. Bo dlaczego akurat olimpiadę? Będe oglądac, będe kibicować, i mam nadzieję ze sportowcy nie będą jej bojkotować.
ZaWolnyTybet / 87.206.233.* / 2008-03-18 11:39
Dalajlama tak mówi, bo jego zadaniem jest zawsze mówić o pokoju.

Nie mam zamiaru oglądać tej olimpiady, a sportowcy, którzy wezmą w niej udział są dla mnie mało warci.

Jeśli coś mogę zrobić, to zrobię: nie kupuję rzeczy made in china, nie obejrzę olimpiady w Pekinie
Wapniak / 83.28.135.* / 2008-03-17 19:11
Nie, jest konieczny. Szczególnie z polską delegacją "mądrali" na czele. Hura! Wprawadzić tam polską demokrację i Parlament. Nie zapominając o dzielnych w gębie forumowiczach....
papaweł / 213.158.196.* / 2008-03-17 19:04
Popełniono fatalny błąd i terez brniemy dalej... morduje się niewinnych ludzi i to jest prawda oczywista- olimpiada w Chinach jest be sensu i tyle (święto wolności !!!)
Pajchiwo / 2008-03-17 18:42 / Tysiącznik na forum

KE oceniła, że bojkot igrzysk olimpijskich nie byłby właściwym sposobem reagowania na problem łamania przez Chiny praw człowieka w Tybecie.

Taak - lepiej nic nie robić... Naprawdę żenujące jest nastawienie KE.
Polak Mały / 83.7.203.* / 2008-03-17 17:21
Szkoda że Europa zapomina o swoich korzeniach...


Preambuła

Zważywszy, że uznanie przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich członków wspólnoty ludzkiej jest podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju świata,

Zważywszy, że nieposzanowanie i nieprzestrzeganie praw człowieka doprowadziło do aktów barbarzyństwa, które wstrząsnęły sumieniem ludzkości, i że ogłoszono uroczyście jako najwznioślejszy cel ludzkości dążenie do zbudowania takiego świata, w którym ludzie korzystać będą z wolności słowa i przekonań oraz z wolności od strachu i nędzy,

Zważywszy, że konieczne jest zawarowanie praw człowieka przepisami prawa, aby nie musiał - doprowadzony do ostateczności - uciekać się do buntu przeciw tyranii i uciskowi,

Zważywszy, że konieczne jest popieranie rozwoju przyjaznych stosunków między narodami,

Zważywszy, że Narody Zjednoczone w przyjętej przez siebie Karcie potwierdziły wiarę w podstawowe prawa człowieka, godność i wartość jednostki oraz w równouprawnienie mężczyzn i kobiet, a także wyraziły wolę popierania postępu społecznego i poprawy warunków życia w większej wolności,

Zważywszy, że Państwa Członkowskie podjęły się we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych zapewnić powszechne poszanowanie i przestrzeganie praw człowieka i podstawowych wolności,

Zważywszy, że jednakowe rozumienie tych praw i wolności ma olbrzymie znaczenie dla ich pełnej realizacji....

Artykuł 1.
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa
jliber / 2008-03-17 17:19 / Tysiącznik na forum
Podobne myślenie jak za olimpiady Hitlera.
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-03-17 18:45
tak, tylko zarobia więcej
R_bH / 87.239.58.* / 2008-03-24 12:07
Tylko powiedzcie mi jaki jest sens w bojkotowaniu olimpiady? Olimpijczycy z kilkuset krajów na świecie przygotowywali się przez te 4 lata, do być może najważniejszego sprawdzianu, wydarzenia w ich życiu... postawcie się na ich miejscu... Olimpiada jest raz na 4 lata, jeden sportowiec, ma szanse być na 2-3 olimpiadach, a niekiedy tylko na tej jednej... i będzie im to zabrane... Są lepsze metody "bojkotu", ale na pewno olanie olimpiady nie jest dobrym wyjściem. A w nie oglądaniu olimpiady i tak nie widze jakiego kolwiek sensu... ja mam zamiar oglądać naszych rodaków, kibicować, cieszyć się ze zwycięstw... Więc jakie jest najlepsze rozwiązanie? Na razie ciężko powiedzieć, ale zdecydowanie nie jest to bojkot...

Pozdrawiam
znawca / 79.186.14.* / 2008-04-16 10:07
A czym jest "zakrwawiony medal" krwią chińczyka czy tybetańczyka dla sportowca? Ja bym takiego medalu nie przyjął - i tyle. Nie będę oglądał olimpiady i popieram bojkot.
kozzi / 89.230.199.* / 2008-03-26 14:56
Może ty dla odmiany postaw się w sytuacji zabitego albo torturowanego Chińczyka. Pomyśl też o tym, że sportowcy z Tybetu nie będą mieli okazji aby wystąpić w ani jednej olimpiadzie. Może bojkot Olimpiady nie rozwiąże problemów w Chinach ale jest wszystkim co mogą zrobić sportowcy i kibice w tej sprawie. Może warto pokazać Chińczykom, że świat nie popiera tego co się u nich dzieje. Wybór Wojtyły na Papieża też teoretycznie nie miał znaczenia politycznego a w efekcie, po kilkunastu latach przyczynił się do upadku komunizmu w całej Europie. Zastanów się dlaczego.
Życzę miłej zabawy podczas oglądania igrzysk będących symbolem wolności i pokoju.

Najnowsze wpisy