Forum Polityka, aktualnościKraj

Kierowcy będa surowo karani

Kierowcy będa surowo karani

Money.pl / 2008-05-14 08:22
Komentarze do wiadomości: Kierowcy będa surowo karani.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2008-12-01 21:43 / Tysiącznik na forum
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/zginely-62-osoby,1220320

potrzeba coś więcej?
buzza / 2008-11-28 17:06 / Bywalec forum
wiecie dlaczego podnoszą mandaty!bo to kraj nieudaczników i flegmatyków.a prawo jazdy zdobyli za pieniądze lub za dupe.............!
marekz48 / 77.254.128.* / 2008-11-09 20:24
Sam jeżdżę .. , ale jestem za tymi karami..!!!!
Bo jak ktoś mnie wyprzedza na skrzyżowaniu i cudem unikam wypadku .!1
Albo przepuszczam pieszego ktoś mnie wyprzedza ..!!
Jeżeli ktoś mnie wyprzedza na podwójnej ciągłej przed szczytem wzniesienia . albo na zakręcie ..!!
TO PRZEPRASZAM … jak unika jeszcze kary…!!
To ja bym był jeszcze bardziej drakoński , w takich przypadkach odbierałbym prawo jazdy dożywotnio.!!!
Bo to jeden wielki skandal !!!!
Młody kierowca zajeżdża mi drogę , po wymuszeniu pierwszeństwa i, unikam zderzenia dzięki refleksowi i szczęściu .!
A młody kierowca pokazuje mi FU..
To jak tu mieć litość ŻĄDAM WIĘKSZYCH KAR…!!!

Marek..
buzza / 2008-11-28 17:16 / Bywalec forum
mylisz się, a gdzie drogi które obiecali.wzieli kasę, do pracy ciężko dojechać,a aut tyle że polskie drogi, nie są przystosowane do takiego ruchu.facet jak policja zacznie przestrzegać prawa to Ci wypłaty nie starczy.a do pracy będziesz jechał 5-godzin w jedną strone.przemyśl to wszystko dokładnie.
nieznajomy / 77.254.253.* / 2008-11-24 18:41
to złap pare madatow kolego i sobie pozaplacaj jak jezdzisz flegmatycznie
blankaspa / 151.92.176.* / 2008-11-25 13:28
Ty się człowieczku nie wymądrzaj i nie bądź taki szybki, bo najwięcej takich jak ty to jest...na cmentarzu...
buzza / 2008-11-28 17:22 / Bywalec forum
jak prowadzą cię koleiny.to cmętarza się nie wypieraj.w tym kraju nawet dróg nie potrafią robić a co dopiero autem kierować.abs i.t.d.i wszyscy myślą że kierowcami są.
MAO TSE TUNG / 87.96.101.* / 2008-10-15 09:02
Najlepiej wprowadźmy wszędzie ograniczenia do 50 km/h, zabierzmy wszystkim samochody (potencjalni przestępcy), zezwólmy na poruszanie się na rowerach lub skuterach (wybrańcy, którzy zdadzą wielostopniowy egzamin, w tym jazdę w warunkach ekstremalnych) z ogranicznikami do dozwolonej prędkości . Rozwiąże to kilka problemów: będą zbędne fotoradary, bo nikt nie przekroczy prędkości, nie trzeba łatać dróg, bo przy takich prędkościach dziury można ominąć, zlikwiduje to problem korków, zmniejszy zanieczyszczenie środowiska, obniży wskaźnik wypadków śmiertelnych,i powodujących obrażenia ciała przez co poprawi kondycję służby zdrowia, itd... Odebrane samochody będzie można odsprzedać do zaprzyjaźnionych krajów lub przetopić w hutach, poprawi to bilans rozliczeń międzynarodowych. Zaoszczędzone pieniądze będzie możan przeznaczyć na budowę kolejnych pomników i wypłatę premii dla zasłużonych.... Wszystko po to, zeby żyło nam się dostatniej.......
buzza / 2008-11-28 17:31 / Bywalec forum
masz rację w mieiscu zbubawanym tak ,ale dlaczego na auto stradzie są ograniczenia?przecież nie wszyscy są łamagami.
Mercator / 89.78.199.* / 2008-06-23 20:43
Przecież oni potrafią tylko sterczeć w krzakach z radarami . Zamiast podwyższać jakieś durne taryfy , niech zaczną egzekwować to co jest i niech karzą za kretyńskie wyprzedzanie na liniach ciągłych , pod górkę , chamskie wciskanie się , wleczenie się na lewym pasie , ględzenie przez telefon , brak wiedzy , że w samochodzie jest kierunkowskaz , przejeżdżanie na czerwonym ,stawianie samochodów gdziekolwiek . Wszystkim miłośnikom zamiany każdego miejsca na parking polecam wycieczkę do Niemiec i spróbowanie postawienia samochodu w miejscu niedozwolonym . Wtedy zobaczą dopiero co to są mandaty .
Można całą Polskę przejechać , nie widząc żadnego policjanta . Siedzą w biurach . Jakby dostali więcej benzyny , to i tak skończyłby się na tym , że wozili by tylko swoich znajomków .
nieznajomy / 77.254.253.* / 2008-11-24 18:38
jak tak narzekarz to wes sie wyprowac do niemiec i tam sobie mieszkaj
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 21:14
Zanim zacznie się karac , najpierw należy stworzyc prawidłowe warunki do poruszania się po drogach . A więc należytą ilośc miejsc parkingowych dla samochodów a nie znaki zakazu parkowania , poszerzac jezdnie a nie zawężac , co jest nagminne w Polsce i nie zrozumiałe . Polikwidowac wszystkie pseudo-trawniki i zrobic miejsca parkingowe w miastach , jak to jest w krajach cywilizowanych ( za oceanem ! ). No i znieśc durny przepis o używaniu świateł w ciągu dnia , o gaśnicach nie wspomnę . Natomiast w Polsce , gdzie masę aut przybywa corocznie , gdzie tylko możliwe stawia się znaki zakazu zatrzymywania i parkowania . Następnie wysyła się na miasto batalion Straży Miejskiej z blokadami na koła i torbą pełną mandatów karnych. - Jeszcze 100 lat do pelnej cywilizacji .
bolek & lolek / 81.210.89.* / 2008-05-19 16:27
Pieknie to mój przedmówca ujął, karać to chcą ale z ich strony żadnej pomocy a wręcz szkodzenie i to ze strony zarówno policjanta jak i urzędasa i polityka
Dlatego pakujęmanele i jadędo normalnego kraju
mam gdzieś ten kraj i idiotyzmy jakie się tu serwuje
T. / 81.190.2.* / 2008-05-20 14:22
Powiedz tylko , do jakiego kraju . Jadę z tobą (!), póki jeszcze żyję ! Coś ostatnio słyszałem o jakiś wyspach w ciepłych stronach , gdzie ludzie są do siebie wyjątkowo życzliwi , pozbawieni bezinteresownej nienawiści wobec siebie , uśmiechnięci pomimo niskiego standardu życia . Po prostu żyją jak normalni ludzie a nie , jak głodne hieny .
iza431 / 82.139.16.* / 2008-07-09 19:08
macie rację,jadę z wami!
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 20:46
Teraz zabrano się za 'miejsca dla niepełnosprawnych' , bo niepełnosprawnych przybywa wprost proporcjonalnie do ilości sprowadzonych samochodów z niemiec . Największy odsetek notuje sie wśród wsiunów .
jan kowalski / 2008-05-16 21:04 / Tysiącznik na forum
zobacz, kto przeważnie zajmuje miejsca dla niepełnosprawnych, zwłaszcza przed marketami czy urzędami. Są to przeważnie debilowaci cwaniacy w furach za kilkaset tyś zł., bo śmierdzielowi nie honor przejśc te kilkadziesiąt metrów, bo stworzony do innych celow. Nie sądzę by mieli coś wspólnego z niepełnosprawnymi.
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 21:45
Inny przykład : W Gdyni dosłownie ( w łuku) na skrz. Starowiejskiej i Władysława IV zawsze parkował Merc z wyższej półki . - Myszlisz , że ktoś do niego kiedyś się przyczepił ???
jan kowalski / 2008-05-16 20:35 / Tysiącznik na forum
przepisy są po to, by się do nich stosować. Rzygać mi się chce na widok kierowców nie stosujących sie do ograniczeń prędkości, wyprzedzajacych w miejscach niedozwolonych, wymuszających pierwszeństwo, nie wspomnę o pijanych oszczymurkach za kierownicą. Skoro nie wolno rozmawiać przez telefon, to nie wolno, i kropka. Podobnie z przewożeniem dzieci czy zapinaniem pasów. Ciekawe, że większość wrzeszczących tutaj kierowców, wyjeżdżając poiza granice Polski przemienia się w potulne baranki i nie dyskutuje z obowiazującymi tam przepisami?!
xdfgdfgdf / 81.210.89.* / 2008-05-19 16:37
Tylko że za naszymi granicami przepisy są naprawdę mądrze postawione, u nas w pl wiekszośćjest tylko po to aby ukarać kierowcę i złapaćk asę do kieszeni
jan kowalski / 2008-05-21 19:25 / Tysiącznik na forum
właśnie, że za granicą nie ma pobłażania dla bandytów drogowych i każde wykroczenie jest bezwzględnie karane. A jakie przepisy w Polsce wydają Ci się glupsze od tych np. w Niemczech czy Francji?? Co, może tam wolno przekraczać dozwoloną prędkość, jeżdzić bez pasów, albo parkować w niedozwolonych miejscach? A może wolno pić (%%) bez umiaru i wsiadać za kierownicę?/
wojcher / 2008-05-21 22:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U nas raz postawiony znak jest pozostawiony sam sobie. Nieważne, jak zmieniają się przepisy, jak zmienia się sytuacja na drodze (zmiana natężenia ruchu, przystanki komunikacji itp). Przykład: Ładnych kilka lat obowiązuje już ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h. I co? I nic? Nie zlikwidowano jeszcze znaków ograniczających prędkość właśnie do prędkości 50km/h (nie mówiąc już o podwyższeniu prędkości w miejscach gdzie jest to naprawdę dopuszczalne i bezpieczne). Inny przykład z mojej mieściny: Przystanek autobusowy stojący (a właściwie dwa-dla obu kierunków) od kilkunastu lat w jednym miejscu (przed/za zakrętem). Wszystko było OK gdy tą drogą jeździły 2 samochody na godzinę. Teraz jest to najbardziej ruchliwa droga i wyobraź sobie jak dwa autobusy jadące z naprzeciwka zatrzymują się w tym samym miejscu.
Tych przykładów można (i chyba każdy może) mnożyć. Chcę przez moją trochę długą wypowiedź pokazać, że znaki w Polsce nie zawsze odnoszą się do rzeczywistości, a to powoduje obniżenie kultury prowadzenia pojazdów. I tak kierowca myśli: "Jak 50% znaków jest niepotrzebne to się do nich nie stosuję" Tylko raz sie okaże, że nie wybrał do stosowania właściwych znaków i efekt gotowy.
jan kowalski / 2008-05-22 13:50 / Tysiącznik na forum
fakt zlego oznakowania dróg istnieje w stopniu raczej marginalnym, ale to raczej żle świadczy o zarządcach dróg, do ktorych każdy z nas ma blisko. Wystarczy zgłosić taka sytuację w Urzędzie Powiatowym i przypuszczam, że wiele z nich bedzie można wyeliminować. Na drogach krajowych i większości dróg wojewódzkoch raczej nie powinno się to zdarzać. Przebudowa dróg to już jednak inny problem.
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 21:50
DOKŁADNIE !
wojcher / 2008-05-15 20:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych kierowcy będą

Szczególnie za to wykroczenie powinno być dużo punktów. Przecież taki co zaparkuje na miejscu dla inwalidy powoduje niewyobrażalne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Proponuję od razu zabrać prawko.
Inne propozycje Policji też niczego sobie: Jazda bez zapiętych pasów, rozmowa przez telefon... Chyba się chłopaki nudzą. Karać punktami należy za wykroczenia które powodują zagrożenie w ruchu (szczególnie dla innych uczestników)!!!! W pozostałych przypadkach wystarczy mandat!!!!!!!
hundi1 / 81.210.89.* / 2008-05-19 16:38
a za jazdę po pijanemu najlepiej 200pkt
hehe paranoja
debil debilowi człowiekiem
jan kowalski / 2008-05-17 14:10 / Tysiącznik na forum

W pozostałych przypadkach
wystarczy mandat!!!!!!!

pewnie nie wystarczy, skoro elementarnych zasad kultury nie wyniosło się z domu, trzeba w taki sposób uzupelniać edukację. Proponuję wyjechać za naszą zachodnią granicę , zaparkować w miejscu dla niepełnosprawnych i potem podzielic się swymi wrażeniami.
wojcher / 2008-05-17 14:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I co? Dostanę punkty? Potwierdzasz moje słowa. Po prostu wystarczy mandat-byle jeden ale konkretny
jan kowalski / 2008-05-17 19:43 / Tysiącznik na forum
skoro niektórych nie zdyscyplinuje wysoki nawet mandat, bo np. nie licza sie z gotowką, to dlaczego nie robić tego dając karne punkty?? Granica 24 pkt. jest o wiele bardziej dyscyplinująca od kary pieniężnej. I naprawdę nie ma to większego znaczenia za jakie wykroczenie jest się ukaranym, ważne aby bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, a jeśli te przepisy nie odpowiadają , to istnieją inne , legalne drogi, by je zmienić.
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:01
A ty to co,spec od dyscypliny? Chyba ci w wojsku w dyni naprzestawiali.
2008-05-17 19:43:40 | | jan kowalski [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
skoro niektórych nie zdyscyplinuje wysoki nawet
mandat, bo np. nie licza sie z gotowką, to dlaczego
nie robić tego dając karne punkty?? Granica 24 pkt.
jest o wiele bardziej dyscyplinująca od kary
pieniężnej. I naprawdę nie ma to większego znaczenia
za jakie wykroczenie jest się ukaranym, ważne aby
bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów,
a jeśli te przepisy nie odpowiadają , to istnieją inne
, legalne drogi, by je zmienić.
jan kowalski / 2008-12-01 21:33 / Tysiącznik na forum
no właśnie, po cholere nam dyscyplina, przecież możemy ginąc tysiącami jak Grecy czy Włosi, a policjanci mogą być naszymi przyjaciółmi i dopingować do jeszcze szybszej jazdy. Po co nam przepisy czy Kodeks Drogowy zainteresujesz się gdy sam wylądujesz na wózku inwalidzkim albo stracisz w wypadku kogoś bliskiego, może matke, ojca, dziecko...
Zastanow sie.
England / 194.176.105.* / 2008-05-15 13:53
Kiedy policjancji zaczna placic mandaty za swoje wykroczenia drogowe na sluzbie??????? Za parkowanie auta sluzbowego w niedozwolonym miejscu? Za niezatrzymywanie sie na skrzyzowaniu ze znakiem STAP???
Ob-Server / 83.5.237.* / 2008-05-15 06:55
Proponuję likwidację znaków drogowych w rodzaju przełomy, uszkodzona nawierzchnia itp. Uchroni to kierowców od wożenia aparatu fotograficznego celem dokumentowania dziur w jezdni, drodze. Niech zarządzający drogą ustawia znaki mówiące wprost DZIURY W JEZDNI, DROGA NIE BęDZIE NAPRAWIONA W NAJBLIżSZYM, MOżLIWYM DO PRZEWIDZENIA CZASIE. Pisać prawdę. Przy wjeździe na takie drogi umieszczać tablice informacyjne (wraz ze zdjęciami!!!) ukaranych przez policję surowymi karami i mandatami zarządców danej drogi. Skończyć z wydawaniem milionów na modernizację dróg skutkujących ustawianiem znaków ograniczenia prędkości w wyludnionych miejscowościach (1 widoczna osoba w polu widzenia raz na 3 godziny albo jeszcze rzadziej!) fałszywe tablice o fotoradarach, strażnicy miejscy do budowania dróg (brakuje pracowników, praca na 1/2 zmiany), dofinansować policję, szkolić lepiej kierowców i instruktorów (sic!). Dlaczego płacimy podatek drogowy przy zakupie paliwa do auta w pełnej wysokości, podczas gdy nie zapewnia się nam poruszania po 100% wartości użytkowej drogach publicznych?????
To tak jak iść do fryzjera, zapłacić za usługę i wyjść ostrzyżonym w np. 3/4!?
Zys / 83.3.63.* / 2008-05-14 22:06
Świadczy to o Państwie bardzo słabym- tylko nakazy, zakazy, kary i radość ze złapania słabego, spokojnego i układnego Obywatela. Ciekawe kto to jest POLICJA ? Mam wrażenie, że to nie nasi synowie i córki. To nie Polacy. To ludzie terroru i lizusy polityków. Podnoszą kary bo będą mieć z tego premie. W takiej sytuacji ich zarobki podstawowe powinny wynosić minimum krajowe czyli 1150 zł / miesiąc brutto. Przynajmniej 1 raz na 2 miesiące powinni z tego zapłacić mandat 200 zł.. To jest cały urok Polski.!!! Fatalne drogi i wspaniali policjanci !!!
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:10
Kolego dobrze muwisz,a JA dodam,ze nie ma wiekszych nierobow niz POLICJA!!!! Wiecznie maja wolne,premie,leczenia darmowe i co najwazniejsze to sa nie tykalni,a to dlatego ze to jest panstwo KOSCIELNO-POLICYJNE,pozdro.
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:10
Kolego dobrze muwisz,a JA dodam,ze nie ma wiekszych nierobow niz POLICJA!!!! Wiecznie maja wolne,premie,leczenia darmowe i co najwazniejsze to sa nie tykalni,a to dlatego ze to jest panstwo KOSCIELNO-POLICYJNE,pozdro.
polic. / 217.173.191.* / 2008-05-16 08:53
oczywiście lizusami są panowie na stołkach policyjnych,a od tych na dole tylko się wymaga ,strasząc i nie dając nic w zamian.
a kaczorek ma motorek / 79.184.22.* / 2008-05-14 19:59
proponuje wprowadzenie dodatkowego mandatu [ala bonusa ] i punktów dla kierowców którzy wiedządz że żle parkją swój pojazd bez uzasadnienia włączają światła awaryjne
a kaczorek ma motorek / 79.184.22.* / 2008-05-14 20:12
Proponuje również żeby wprowadzić zmiany o znakach drogowych Proponuje żeby znaki drogowe informujące nas o złej nawierzchni i związane z tym ograniczenie prędkości były znakami okresowymi np. na okres 3 miesięcy maksymalnie po tym okresie oczywiście powinny dalej być jeżeli przyczyny nie zostały by usunięte ale z tą różnicą że podległym odcinek drogi zostanie nałożony dotkliwy mandat który dotknie portfeli winnych osób a nie ich firmy
lovelypl / 2008-05-14 08:22
No i zmieniają same duperele... Nikt tam nie ma na tyle odwagi, żeby zaproponować np. konfiskatę samochodu (bez względu na to, czy jedzie właściciel, czy samochód pozyczył) za jazdę po pijaku.
niewinny / 213.208.85.* / 2008-05-14 08:32
A tam konfiskatę samochodu.Za brak fotelika,strzał w tyłek,za brak kierunkowskazu,strzał w rękę,
za wyprzedzanie radiowozu,strzał w łeb.Każdy tylko karze,a stan dróg jest beznadziejny i na przyzwoitych drogach ekspresowych,ograniczenie do 100km/h-parodia.Za rozmowę przez komórę?Ja mam głośnomówiący,to co mi zrobią?Pewno do spowiedzi?
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 21:18
Wystarczy jak dasz na mszę i posprzątasz plebanię .
lovelypl / 2008-05-14 10:24
A co ma stan dróg do jazdy po pijaku? Z żalu za równą nawierzchnią piją? Gdyby to przestepstwo było karane przez zabranie narzędzia przestępstwa, może coś by z tego było. A teraz to słyszymy, że kogoś złapali jak jechał po pijaku i nawet prawka mu nie moga odebrać, bo już raz to zrobili. A bez samochodu ciężko by mu było prowadzić na gazie.
Kero niezwerbowany / 83.238.144.* / 2008-05-14 09:00

a
stan dróg jest beznadziejny


Bezbadziejny stan dróg w Polsce nie daje przyzwolenia nikomu do łamania prawa drogowego.
Jask się komuś surowe kary nie podobają to niech się wyprowrazi jak najdalej stąd.
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:15
O prosze PIEPRZONY PATRIOTA sie znalazl!
gość / 213.158.196.* / 2008-05-17 11:07
kiedyś ukarani ui nas kierowcę tira za ustąpienie drogi karetce pogotowia. stanął na poboczu a pobocze się zapadło. nic dziwnego, że politycy tak chętnie podróżują samolotami poza granice. ktobychciał jeździć po polskich drogach?
WRX / 217.153.44.* / 2008-05-14 08:48
No i po co ta ironia? Wiadomo, że są poważniejsze wykroczenia niż gadanie przez komórkę, czy olewanie własnych pasów bezpieczeństwa. Zaniechanie sygnalizowania swoich zamiarów kierunkowskazami. To jest wg mnie co powinno zdecydowanie więcej kosztować zarówno punktów jak i złotówek. NIE POJMUJĘ DLACZEGO POLICJA TEGO NIE TĘPI?
niewinny / 213.208.85.* / 2008-05-14 12:49
Zamiast jechać nad morze (z południa Polski) 4 godziny,jadę 12!Jeśli pojadę po pijaku firmowym samochodem,tez mi go zabiorą?Wytłumacz dziecku,żeby siedziało przez 12 godzin w foteliku,albo nie telefonuj do żony poruszając się w korku ulicznym 5km/godz,że ją kochasz.Jak zawsze przyzwoity obywatel cierpi,a pijacy i przestępcy śmieją się z głupich przepisów.
Jeśli zlikwidujemy problem pijanych i nieubezpieczonych kierowców,zgodzę się z wprowadzaniem innych kar,narazie pachnie mi to całe zaostrzanie przepisów,zarabianiem pieniędzy przez budżet państwa,bo gdzie trafiają pieniążki z kar?To nie żal za prostą nawierzchnią nakazuje mi pić,ale nałóg,trząsą mi się ręce,jeśli nie wypiję co 4godziny;-)
Nie jeździmy już Maluchami,ale nasze pojazdy robią 200km
więc potrzebne są porządne drogi;byłem pod wrażeniem kultury kierowców,usuwających mi się,kiedy jechałem autostradą pod Wrocławiem właśnie 200km/h bo bardzo mi się spieszyło,a prędkość to mój wybór,bo w przyzwoitym aucie jej nie czuć,a pogoda była super i zdążyłem.
Mądry kierowca potrafi dostosować prędkośc do warunków jazdy,lepiej zlikwidoważ załatwianie prawek jazdy po znajomości,lub zaostrzyć egzaminy,żeby ludzie lepiej jeździli
życzliwy / 195.245.213.* / 2008-07-11 12:02
zabij się sam, droga nie jest tylko dla ciebie, jedź na slone jeziora i tam bij rekordy prędkości, albo zostań drugim Kubicą, prędkość to twój wybór, ale inni tez chcą zyc, a nie uciekać przed dymiacym piratem, chyba jesteś mlody i życie ci niemiłe, mimo wszystko życze ci powodzenia, bo inaczej któregoś dnia wpadniesz na nierówność i wylecisz w powietrze wprost do nieba.
durnowato troszkę / 83.23.140.* / 2008-05-14 19:28
"200km/h bo bardzo mi
się spieszyło,a prędkość to mój wybór,bo w przyzwoitym
aucie jej nie czuć,a pogoda była super i zdążyłem."
Jazda w mieście na jednym kole - też jest wyborm prowadzącego.
Parkowanie tak by już nikt więcej nie zaparkował na miejscu gdzie zmieściło by się 3 samochody - to też wybór prowadzącego pojazd. Tylko w tym wszystki jakoś rozumu brak i myśleniu o innych użytkownikach drogi i parkingów.
niewinny / 213.208.85.* / 2008-05-15 10:09
Nie dajmy się zwariować,autostrada jest po to,żeby jechać,a łąka,żeby przyjśc z kocykiem i poleżeć.Nie szukaj wroga tam,gdzie go nie ma.Osobiście zrobiłem ponad
300 000km i jeszcze nie spowodowałem wypadku!Podobaja mi się koziołki matołki,które wyprzedzają mnie na wąskich drogach po to tylko,żeby kilometr dalej jechać wolno.Oni się dowartościowują,że Oplem wyprzedzili porządne auto,a ja się cieszę,że oni się cieszą.Kiedy nie ma szans jechać szybko,usuwam się piratom drogowym,
bo jazda wymaga wyobraźni i przewidywania sytuacji,a nie popisywania się,że jedziesz.Hej,zawsze trzeźwy,najlepiej prewencyjne pozamykac wszystkich kierowców,bo potencjalnie każdy z nas kiedyś złamie jakiś przepis.
T. / 81.190.2.* / 2008-05-16 21:36
I tu ciebie mam ! Czy Ten co Ciebie wyprzedził ,był tym "mądrym kierowcą co potrafi dostosowac prędkośc do warunków jazdy" ? Prędkości w przyzwoitym aucie nie czuc - to prawda ale prawa fizyki nie zmienisz . Ostatnio , jeden miał system stabilizacji toru jazdy , jak większośc droższych aut i tak śmigał na łuku po wyprzedzeniu , że uniósł się do nieba !!! - Jak przejedziesz "bańkę" km. na osobowym to chętnie wymienię wrażenia z jazdy autem.
pirat drogowy :):):) / 87.205.212.* / 2008-05-14 20:47
ciekawe czy w nowym taryfikatorze pojawi się : ''mandat dla blokujących lewy pas"!!! i to nie tylko na jak jadą nim 50 przy dozwolonej 100, ale jak stoją biedni samotni w korku przed zwężeniem, przed nimi pusto, a oni biedni i niedowartościowani głupcy pilnują żeby ich ktoś nie wyprzedził i nie wcisnął się na prawy czy środkowy pas tuż przed zwężeniem. Ja proponuje dla "tych porządnych warowników lewego pasa" kary cielesne! A co do prędkości to "niewinny" ma rację ( oczywiście w ramach rozsądku :) ). Nie wszyscy kierowcy są na emeryturze i mają czas na jazdę autostradą z prędkością 20 km/h ... . Czasem człowiek się spieszy do pracy, a czasem z innych powodów. No ale przecież emeryci mają czas...
LdN / 2008-06-26 14:33 / Bywalec forum
Jazda lewym pasem to zauważana również za granicą wada naszych kierowców. Ale to przecież nie ich wina. Na większości dróg dwupasmowych lewy pas jest tak dziurawy, że każdy kto tylko może jedzie lewym aż wchodzi to kierowcom w przyzwyczajenie, które jest drugą naturą człowieka.
przemyslawl308 / 2008-05-14 21:59
Nie jestem emeytem ale tez mnie denerwoja cwaniacy ktorzy probuja sie na ch.. wcisnac, czesto wymuszajac. Jak dlugo ludzie sie nie naucza minimum kultory bede w takich przypadkach - jak to bylo - "wartownikiem lewego pasa" i nie mow mi ze wszyscy ktorzy proboja to robic maja naprawde powod aby sie spieszyc...
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:25
Tylko ze koluniu jak masz ograniczenie do 80 km/h to jedz 80, ani jeden jedzie 60,drugi 50, jeszcze nastepny 40.Kazdy jedzie jakby byl u siebie na polnej drodze,wiec jak zamula to niech wogole nie wyjezdza na droge.
zawsze trzeźwy / 87.205.212.* / 2008-05-14 20:55
względem pijanych kierowców: po co im zabierać auta , itd itp. Lepiej poprostu ich wsadzić na np 15 lat za usiłowanie wieloosobowego zabójstwa - za sam fakt prowadzenia w tym stanie ( a nie dawać zawiasy!!!! ) . Tępić alkoholików i pijańców na drodze! tępić w pełym wymiarze! to są killerzy szukający ofiary.
mariusz przemysław / 2008-06-23 10:26 / portfel / Bywalec forum
i jesteś gotowy jako podatnik utrzymywać pijaka przez 15 lat?
Ja nie!
marecki123456789 / 91.192.88.* / 2008-05-15 21:19
Policjanci to roboty do wzbogacania budżetu, małe dzieci co czekają na pochwałę szefa za wlepione mandaty. Kupują nie oznakowane samochody, montują drogie wideoradary i potem szleja na drogach prowokując ciężko pracujących obywateli do złamania przepisów sami łamiąc przy okazji wszystkie przepisy o mało nie powodując wypadków. A jak już zatrzymają to starają się wmówić więcej wykroczeń niż się popełniło. A gdy zdarzy się , iż Policja jest potrzebna to dzwoniąc na 997 w Warszawie czeka się 7 minut słysząc „ proszę czekać proszę czekać” . Taki jest obraz współczesnej Policji.
marecki123456789 / 91.192.88.* / 2008-05-15 21:19
Policjanci to roboty do wzbogacania budżetu, małe dzieci co czekają na pochwałę szefa za wlepione mandaty. Kupują nie oznakowane samochody, montują drogie wideoradary i potem szleja na drogach prowokując ciężko pracujących obywateli do złamania przepisów sami łamiąc przy okazji wszystkie przepisy o mało nie powodując wypadków. A jak już zatrzymają to starają się wmówić więcej wykroczeń niż się popełniło. A gdy zdarzy się , iż Policja jest potrzebna to dzwoniąc na 997 w Warszawie czeka się 7 minut słysząc „ proszę czekać proszę czekać” . Taki jest obraz współczesnej Policji.
LdN / 2008-06-23 20:24 / Bywalec forum
Zabrać policji miliony jakie idą na fotoradary, videorejestratory i inny sprzęt służący do pompowania wiecznie nienasyconego budżetu państwa a przeznaczyć je na drogi. Wtedy dopiero będzie bezpiecznie. A żeby nie było, że wszyscy policjanci są źli to wczoraj jechałem sobie krajową dwójką w stronę Warszawy i jadący przede mną radiowozem policjanci zjechali kulturalnie na bok dając mi wolną drogę do wyprzedzenia (jechali ok. 80 km/h).
x-man / 77.223.217.* / 2008-11-20 22:28
ZGADZAM SIE Z TYMI MILIONAMI X-TRA POMYSL.
baba za kierownicą ... / 193.201.167.* / 2008-06-23 17:20
hmm, tak sobie czytam...
i wiele tu słów róznych. Prawda jest jednak jedna. Niezależnie od kar , ich wysokosci i rodzaju Ci co jedzili po pijaku, jedzic będą nadal. Ci co szybko, nogi z gazu nie zdejmą...

Najnowsze wpisy