Forum Forum prawneBudowlane

Kłopot z Wspólnota Mieszkamiową

Kłopot z Wspólnota Mieszkamiową

roczki7578 / 2009-05-18 18:51
Posiadam mieszkanie własnościowe w bloku gdzie powstała Wspólnota Mieszkaniowa z którą zaczął się problem o pozwolenie na zamontowanie przez mojego męża suszarki na bocznych ściankach mojego okna(szpaletach).Grożą mi policją i sprawą w Sądzie Grockim jeżeli tego nie zdejmę.Chciała bym poprosić o pomoc czy mam jakieś prawa i gdzie mogę o tym przeczytać oraz do kogo mogę się udać.
Wyświetlaj:
owner_wm / 62.233.251.* / 2009-06-03 14:45
Podstawowe przepisy dotyczące wspólnot mieszkaniowych zawiera ustawa o własności lokali (z dnia 24 czerwca 1994 r.).

Tekst ustawy jest tutaj: http://tnij.org/ditl
Elewacja budynku jest częścią wspólną nieruchomości. Bez zgody wspólnoty mieszkaniowej nie możesz nic na niej wieszać.
po / 93.105.86.* / 2009-05-27 19:29
Witam.Niektóre wspólnoty są gorsze od Spółdzielni Mieszkaniowych.Kazda wspólnota rzadzi sie w/g jakiś odrebnych zasad (zapisanych) i takie musieliscie przyjac na Walnym zebraniu lokatorów.Jeżeli ktoś zwraca uwagę na Pani zachowanie musi przytoczyć podstawę prawną. Chba że jest to bydynek z frontonem przy ulicy reprezentacyjnej miasta.Wtedy to regulują uchwały miasta.
kamikadze345 / 83.3.64.* / 2009-06-24 12:35
Warto się zastanowić dlaczego odmawiają Pani. Mnie to nie dziwi, rozwieszone pranie, z fruwającą bielizną przy podmuchach wiatru nie stanowi element estetyczny budynku i nie podnosi ich walorów.

Najnowsze wpisy