Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Knitter: Kryzys w USA odczują klienci polskich banków

Knitter: Kryzys w USA odczują klienci polskich banków

Wyświetlaj:
heraa / 212.76.37.* / 2008-09-17 23:41
Moim zdaniem....

To USA walą w rogi cały świat, który ma teraz zapłacić, jak zwykle,za ich bezmyślność...........................................
Hayek / 83.29.24.* / 2008-09-17 21:54
Przyczyna kryzysu jest prosta - FED, banki centralne i odejście od standardu złota. W końcu FED został założony PRZED Wielkim Kryzysem. Banki Centralne zamiast pilnować ilość pieniądza nadmuchują kolejne bańki spekulacyjne, z czego ostatnia hipoteczna jest baaardzo spektakularna. Może ktoś na górze w końcu oprzytomnieje?
prawiezaratustra / 2008-09-17 21:25 / _
Tytuł mógłby więc brzmieć:
Kryzys w USA uchroni klientów polskich banków
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-17 08:26
Jak się słyszy, że rząd i FED dofinansował system bankowy w USA to ciekawe co w takiej sytuacji zrobi rząd polski jeżeli w ogóle coś zrobi? W sytuacji gdy wszystkie banki są sprywatyzowane.... A również dlatego, że nie możemy w pełni prowadzić własnej polityki w tym zakresie bo jakiś komisarz z Brukseli powie STOP dofinansowywaniu banków bo to niezdrowa konkurencja!
Niknejm / 192.229.17.* / 2008-09-17 11:06
> "Jak się słyszy, że rząd i FED dofinansował system bankowy w USA to ciekawe co w
> takiej sytuacji zrobi rząd polski jeżeli w ogóle coś zrobi?"

Nie musi. To zadanie NBP. I nie raz ratował on polskie banki, które znalazły się w tarapatach. Choćby przez pożyczki na podtrzymanie płynności.

> W sytuacji gdy wszystkie banki są sprywatyzowane....

A to źle? Myślisz że w USA dominują banki państwowe? ;-)
Forma własności nie ma nic wspólnego z w/w obowiązkami NBP.

> A również dlatego, że nie możemy w pełni prowadzić własnej polityki w
> tym zakresie bo jakiś komisarz z Brukseli powie STOP dofinansowywaniu banków bo to
> niezdrowa konkurencja!

Jak nic nie wiesz na dany temat, to milcz. Straciłeś szansę na nie ujawnienie własnej ignorancji :-) Żeby Cie pocieszyć - gdyby jakiś bank popadł w tarapaty, jest mnóstwo zgodnych z prawem sposobów, żeby go ratować.
A na koniec pozostaje jeszcze BFG. Chyba, że trzymasz w bankach spore środki (powyżej 22500EUR na jeden bank). Ale może nie słyszałeś o BFG ;-) Nie zdziwiłoby mnie to.

Pzdr
Niknejm
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-17 12:41
Miło, że chadzasz do szkółki i co nieco się uczysz teorii lecz pragnę zazanaczyć, że to wszysko co piszesz należy przełożyć na realną rzeczywistość kraju w którym żyjemy (póki co nie jesteś na wyjeździe w USA). "To zadanie NBP" A kto jest właścicielm NBP? I skąd rząd weźmie natychmaist 50 mld złotych. Najpierw w sytuacji krachu jak znam życie oskarżą poprzedników o błędną politykę fiskalną a dopiero potem będą działać..... jak już będzie za późno. Tym bardziej że Polska spotka się z czymś takim po raz pierwszy a nasze zadłużenie gigantycznie wzrasta!. Poza tym to jest USA i może dofinansowywać system bankowy jak chce. Chociażby na przykładzie stoczni u nas nie jest to takie pewne.....
lopez suarez / 83.22.196.* / 2008-09-17 13:29
Problem jednak w tym ,że polski system bankowy nie potrzebuje dofinansowania. Oczywiście jest to problem dla ciebie gdyż wymyślasz problemy które nie istnieją.
Warto spojrzeć do bilansów polskich banków ,choćby na współczynniki wypłacalności.
Funkcjonowanie NBP regulowane jest odpowiednią ustawą. Może lepiej najpierw tam zajrzeć niż zadawać bzdurne pytania w stylu 'A kto jest właścicielem NBP?'
NBP utożsamiany jest często z prezesem tej instytucji. Tak było w przypadku L. Balcerowicza ,tak jest w przypadku Bernanke w USA. Obecnie przezesem jest rekomendowany przez prezydenta Kaczyńskiego i przegłosowany na to stanowisko przez Sejm poprzedniej kadencji S. Skrzypek. Myślę że słyszałeś jego odpowiedzi przed sejmową komisją . Jeśli nie to polecam : są na youtybe.com. Wystarczy wklepać hasło: Kononowicz w NBP.
Jeśli to budzi twój to jestem w stanie to zrozumieć. Jedank w tym przypadku rada jest prosta - wyciągnąć kasę z banku i trzymać je pod poduszką zamiast wypisywać brednie.
Gresk / 195.14.4.* / 2008-09-17 13:57
O człowieku! O makroekonomii, bankowości i finansach to Ty wiesz naprawdę wszystko.
Będąc szczerym to gdybyś interesował się przynajmniej oględnie tematem to wiedziałbyć, że w Polsce wiele banków było ratowanych a to przez NBP a to przez BFG. Nie wydaje mi się żebyś zadał sobie trud doczytania czym ta instytucja dokładnie się zajmuje. Gwarancje dla klienta to tylko chwyt, reklama i czubek góy lodowej. Na BFG odkładają składki wszytskie banki przystępujące. Zapewniam Cię, że bardziej im się opłaca ratować jakikolwiek bank niż płacić jego długi.
Z 50 mld to też trochę poleciałeś. Wskaż mi proszę ile polskich banków ma portfel depozytowy albo kredytowy na takim poziomie. Nawet jeżeli ktoś takowy by posiadał to jak widzisz brak płynności banku: od razu traci cały portfel?
Scorpion1 co bierzesz, że żyjesz w świecie tak innym niż Nasz? Jest tam ciepło? Jeśli tak to wyślij nam trochę. Polatamy razem :)
Gresk / 195.14.4.* / 2008-09-17 14:16
lopez, wybacz. Komentarz miał być oczywiście do tekstu scorpiona1.
ellos / 83.15.56.* / 2008-09-17 12:08
O Rany ! "Straciłeś szansę na nie ujawnienie własnej ignorancji" Skąd Wy bierzecie takie hasła ? :)

Najnowsze wpisy