Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Kody PKD -automatyka, problem z dobraniem

Kody PKD -automatyka, problem z dobraniem

mzawadzka77 / 2017-01-26 16:33
1. Moja firma zajmuje się głównie dostawą i montażem automatyki do central wentylacyjnych, ich okablowywaniem i uruchomieniem. Często sami prefabrykujemy rozdzielnice sterownicze i oprogramowujemy sterowniki. Nieraz centrale przychodzą z gotowym kompletem automatyki, wtedy tylko to montujemy i uruchamiamy. Jaki kod PKD działalności powinienem przyporządkować do powyższej usługi.

2. Jaki kod PKD podporządkować do samej prefabrykacji rozdzielnic sterowniczych (głównie sterowanie układami wentylacji ale zdarzają się również inne procesy technologiczne którymi sterujemy), ponieważ nieraz tylko taki jest zakres naszych prac.

3. Czy istnieje miejsce gdzie mogę na bieżąco sprawdzić jaki kod PKD mogę podporządkować do danej usługi. Nie chodzi mi o wyszukiwarki kodów PKD, bo za ich pomocą nie znajdę np. frazy „prefabrykacja rozdzielnic sterowniczych”. Może jakiś konsultant online lub numer do jakiegoś urzędu?
szklarek / 2017-01-26 20:10
ad. 1

43.21.Z - Wykonywanie instalacji elektrycznych
43.22.Z - Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych

No chyba, że owa wentylacja ma charakter procesu technologicznego, wtedy może
33.20.Z. - Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia

ad. 2.

26.51.Z - Produkcja instrumentów i przyrządów pomiarowych, kontrolnych i nawigacyjnych
27.12.Z - Produkcja aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej
27.33.Z - Produkcja sprzętu instalacyjnego

ad. 3.

Nie ma moim zdaniem takiego miejsca, ani 'superwyszukiwarki', która obejmowałaby tak specjalistyczne pojęcia. Ale na zasadzie samoobsługi należy znaleźć "Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24.12.2007 r." czyli załącznik do rozporządzenia w sprawie PKD.

Składa się on z
1. Zasady Budowy Klasyfikacji…
2. Schemat klasyfikacji
3. Wyjaśnienia PKD 2007
4. Klucze powiązań PKD2004 – PKD2007 oraz
PKD2007 – PKD2004

I na zasadzie przeszukiwania pod kątem haseł nieco bardziej ogólnych, typu automatyka, wentylacja, montaż itd. znaleźć opisy. Co bardzo cenne - poza wskazaniem, że coś przynależy do jakiejś grupy, klasy, podklasy są też wskazówki co do niej NIE należy, bo jest sklasyfikowane w innej klasie, podklasie itd.

Najnowsze wpisy