Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kolejarze pikietują kancelarię premiera

Kolejarze pikietują kancelarię premiera

Money.pl / 2008-06-19 12:48
Komentarze do wiadomości: Kolejarze pikietują kancelarię premiera.
Wyświetlaj:
KAP / 2008-06-19 15:55 / Tysiącznik na forum
.. i niech strajkuja, wytrzymamy. nie moze byc tak ze kazda monopolistyczna, lub quasimonopolistyczna grupa zawodowa wyrywa cós dla siebie , bo chce. Nastepni beda nauczyciele, potem na przyklad spawacze. A co ma powiedziec murarz? I tak garstka pracujacych bedzie utrzymywac wczesniejsze emerytury, rencistów i przepisowo odchodzace na emeryture, lecz starzejace sie spoleczenstwo. KRUS tez trzeba zlkwidowac z reszta.....
mycha10 / 2008-06-19 17:44 / Bywalec forum
Niestety w naszym socjalistycznym kraju lenie na państwowych posadkach wyłudzają od innych swoje przywileje i to wszystko zgodnie z prawem.Kiedy wreszcie ktoś stanie po stronie podatników ,co muszą pracowac na nierobów ze szkół, poczty, koleji itp
man13 / 2008-06-20 01:13 / Tysiącznik na forum
Czy w kraju gdie autorytety szczują ludzi przeciw sobie może być dobrze?Popatrzcie na kaczyńskich, Rydzyka, episkopat, TV. Przypomnijmy sobie ZHN i jego historię powstania, LPR i ją wspierających, Samoobronę i bywanie na salonach w Częstochowie i Licheniu czy Jankowskiego i jego układy w latach 90-=siątych. Co z tego oˆło się wylęgnąć? Jakie wzorce wynikają dla szarego społeczeństwa?
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 07:53
A co z zaprzańcami typu Michnik i Geremek czy Kuroń, co z Millerami, Kiszczakami i resztą komunistycznej bandy, co z Komunistyczną Młodzieżówką Polski i innymi organizacjami jawnie szerzącymi komunistyczne "ideały", co z lewakami o trockistowskich inklinacjach jak np Sławomir Sierakowski i ich periodykami jak np. Krytyka Polityczna, co z zastępami SB-eków, agentów i komunistycznych zbrodniarzy, którzy w tzw. wolnej Polsce mają często lepiej niż ci, którzy za tę wolną Polskę nadstawiali karku i po tym karku oberwali? Czy w kraju który za sprawą "elit" nie może uporać się z własną przeszłością i w którym zaszczyty przypadły różnej maści kreaturom może być dobrze?
sv / 2008-06-19 16:20 / Bywalec forum
Lenin a może Castro jesteś pseudoliberale, może byś przeczytał co napisałem i do tego byś się ustosunkował.
keyser soze / 194.181.2.* / 2008-06-19 14:09
Kolejarze chcą emerytur "mundurowych" ponieważ od lat traktowani byli jako służby mundurowe. Tak dla ciekawości kolejarze mają swoje mundury, słownictwo (np. posterunek, służby itp). Realnie patrząc mają przerost administracji, która wg mnie nie powinna mieć przywilejów "mundurowych", zaś sama praca "na dole" czyli przy wagonikach i torach nie jest wcale bardziej męcząca czy niebezpieczniejsza niż praca budowlańca.
sv / 2008-06-19 14:17 / Bywalec forum
Zgadzam się że powinno zostać ograniczone, nie podlega dyskusji. ja chcę zwrócić uwagę że nie może to być jednak dzicz .Prawa nabyte, kto miał musi mieć ,kto nie miał to nie i nie uzyskuje. Obywatel musi mieć zaufanie do państwa a nie podejrzewać go że coś kręci i mu nie ufać. A ta sytuacja jest dla mnie czymś takim
Bernard+ / 83.22.98.* / 2008-06-19 20:18
Co innego PRAWA NABYTE a co innego wystrajkowane i wymuszone na strachliwej słabej i głupiej władzy niesłuszne przywileje - których można i należy pozbawiać bo psują całemu narodowi poziom życia i demoralizują społeczeństwo.
mycha10 / 2008-06-19 17:38 / Bywalec forum
Dziczą jest wyłudzanie przez lenie z budżetówki różnych uprawnień ,Jakim prawem pewne grupy zawodowe maja przywileje- to nierówniśc grup zawodowych Korzystają tylko z tego,że mają silne związki zawodowe, które są dotowane za nasze podatki z budzetu
man13 / 2008-06-19 16:10 / Tysiącznik na forum
Przekonuj, przekonuj, nic innego nie pozostaje jak zdobywać zwolenników na siłę.
sv / 2008-06-19 13:28 / Bywalec forum
Man13 ty się naprawdę idź leczyć ,poziom twoich wypowiedzi to jest po prostu żenada
sv / 2008-06-19 13:26 / Bywalec forum
Wiecie nie jestem kolejarzem ale to nie znaczy że muszę być nienawistnym oszołomem. Chodzi o tych kolejarzy, którzy prze wprowadzeniem reformy emerytalnej w 1999r. posiadali takie prawa a nie tych którzy podjęli pracę po tym roku , czytajcie ze zrozumieniem są to tzw. prawa nabyte , które próbuje się tym ludziom odebrać, to jest wg. was w porządku.
Jak was tak szlak trafia to czemu nie piszecie o emeryturach wojskowych , policjantów ci dalej mogą przechodzić na emerytury po 15 latach bezterminowo , a gdzie KRUS w tym roku prawie 16mld. tam są pieniądze, a wy tu mydlicie oczy sprawami drugorzędnymi.
Bernard+ / 83.22.98.* / 2008-06-19 20:32
Piszę o wszystkich nienależnych przywilejach zarówno starych jak i nowych. Najwyższy czas z nimi skończyć. Bo niby, dlaczego ktoś, kto dostał nienależny przywilej w 1998 roku to ma go zachować a kto w 1999 roku to może go nie mieć. Prawa nabyte to przykładowo takie, że jeżeli ktoś na podstawie starej ustawy poszedł wcześniej na emeryturę to po zmianie stawy nie można już go z powrotem zagonić do roboty, ale kto jeszcze nie przeszedł na emeryturę a zamierzał po skończeniu 60 lat a teraz ustawa zrówna go w prawach emerytalnych z ogółem pracujących i płacących składki emerytalne i będzie pracował jak wszyscy do 65 lat to nic się nie stanie, bo on jeszcze nie nabył praw emerytalnych i w stosunku do takich osób mówienie o prawach nabytych dowodzi tylko braku znajomości pojęć prawnych. Tak szermują nieprawdziwymi twierdzeniami liderzy związkowi ogłupiając załogi i opinię publiczną.
man13 / 2008-06-19 13:43 / Tysiącznik na forum
Enerytury WOJSKOWYCH, POLICJANTÓW, SW czy SIKAWKOWYCH porównujesz do PKP. I Ty mówisz o leczeniu się?
Tu nawet nie ma co komentować.
sv / 2008-06-19 13:56 / Bywalec forum
A co z innej gliny twój guru Balcerowicz niedawno jasno powiedział zabrać wszystkim, bez wyjątku. Pakiet Plus 50 się kłania a co dla nich nic nie można znaleźć , idź pikietuj w obronie KRUSU a teraz do lekarza biegiem!!!!!!!!
Bodek2 / 2008-06-19 13:13 / Bywalec forum
Panie Premierze, proszę nie zapominać, że garstkę kolejarzy należy porównać do reszty społeczeństwa, które ma już dosyć utrzymywania przywilejów przyzwyczajonych do tego grup społecznych.

Ponieważ jest Pan wynagradzany za moje pieniądze, proszę wreszcie zadbać o moje jeszcze większe pieniądze, które ta garstka ludzi chce wykorzystać do lenistwa i pasożytnictwa.

Z poważaniem
Podatnik Rzeczypospolitej Polskiej
a320 / 80.68.235.* / 2008-06-19 12:55
A więc cała Solidarność to również eSBecki Twór. I ci eSBecy w trzecim pokoleniu doprowadzają dziś do strajków. Nareszcie wiadomo, dlaczego chcą tak szkodzić Polsce.
acomitam / 83.25.136.* / 2008-06-20 07:59
Trzeba odróżnić I Solidarność od tzw II Solidarności, którą niektórzy - zapewne nie bez racji - nazywają reglamentowaną. Ta II powstała za sprawą władz PRL i zapewne głównie dlatego, że władzuchna miała pewność, że II "S" nie zrobi nikomu psikusa. I jak pokazały późniejsze wypadki, miała rację.
man13 / 2008-06-19 13:03 / Tysiącznik na forum
EsBecy i PiSiory - jaoś nierozłączne są tetematy.
maa / 2008-06-19 15:24 / Tysiącznik na forum
Bo to często te same osoby.
man13 / 2008-06-19 12:48 / Tysiącznik na forum
Strajkujący kolejarze powinni strajkować do śmierci. A niech tam..... będę jeżdził samochodem tak jak dotychczas.
Bernard+ / 83.22.98.* / 2008-06-19 20:42
Popieram, bo już nie pamiętam, kiedy ostatnio korzystałem z usług kolei, ale na pewno w 21 wieku ani razu. Patrząc jak nawet kolejarze nie jeżdżą już do pracy koleją tylko samochodami nie mam ochoty płacić więcej podatków, aby utrzymywać to archaiczne przedsiębiorstwo podzielone teraz na kilkanaście państwowych spółek w tym spółkę od zarządzania lewą szyną i spółkę zarządzającą prawą szyną patrząc w kierunku jazdy elektrowozu lub odwrotnie, jeżeli władza PKP patrzy w kierunku jazdy lokomotywy spalinowej.

Najnowsze wpisy