Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2010-09-16 22:43 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry :-)
to napisze już o tym FONECO z NC...
wczoraj (15.09.br.)odbyło się NZWA...i jak widzę zmienili koncepcję co do ilości drukowania akcji niż w projektach które były w komunikacie z 19.08. br. ...otóż zgodnie z podjętymi uchwałami na w/w Walnym nowa emisja (seria C) będzie wynosić 14,5 mln akcji (podwyższy to kapitał zakładowy Spółki z kwoty 1.450.000,00 zł do kwoty 2.900.000 zł) zgodnie z projektami z 19.08 br. emisja miała wynieść 29 mln akcji...cena emisyjna pozostała bez zmian, czyli równa cenie nominalnej - 10 gr...tak więc wypuszczają połowę tego co planowali w projektach z 19.08...dniem ustalenia prawa poboru jest dzień 14 października 2010 roku...jedno pp będzie upoważniało do objęcia jednej nowej akcji..
to było wczoraj, bo dzisiaj puścili na rynek komunikat o zwołaniu następnego NZWA w dniu 18.11 br. na którym zgodnie z projektem uchwały będę głosować nad:
UCHWAŁA Nr ............/2010
(...)
§1
Upoważnia się Zarząd Fon Ecology Spółka Akcyjna do nabycia nie więcej niż 9.000.000(dziewięć milionów) akcji Fon Ecology Spółka Akcyjna w celu ich umorzenia na podstawie art. 365 §1 pkt 5 Kodeksu Spółek Handlowych.
§2
Akcje o których mowa w §1 zostaną umorzone w drodze obniżenia kapitału zakładowego Spółki.
§3
Zarząd jest uprawniony do nabywania akcji własnych za pośrednictwem transakcji zwykłych giełdowych, transakcji pakietowych, wezwań do sprzedaży jak i innych formach dozwolonych przez prawo.
§4
Łączna kwota która może być przeznaczona przez Spółkę na skup akcji własnych wynosi nie więcej niż 5.950.000(pięć milionów dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy) złotych, chyba,że przepisy stanowią inaczej.
_______________________________
tak więc o co tutaj k**** chodzi ? podwyższają na Walnym kapitał zakładowy w drodze nowej emisji akcji a następnego dnia podają datę następnego Walnego z projektami uchwał o upoważnieniu zarządu do obniżeniu kapitału zakładowego poprzez skup własnych akcji w celu ich umorzenia...mam w głowie kilka teorii na ten temat i wierzcie mi że wszystkie są śmierdzące...ta spółka - przynajmniej jak na razie - nie ma absolutnie żadnych fundamentów, tu chodzi o to by ,,dymać" drobny akcjonariat na giełdzie, tzw. Free float...ostrzegam przed zakupem tej ,,makulatury", ewentualnie spekulacyjnie licząc że znajdzie się głupszy co kupi ,,bezwartościowy" papier...
pozdr
kazumi / 2010-09-16 17:47 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry :-)
Dziękuję za pochwały w moim kierunku za analizkę Grupy Budimex..nie spodziewałem się, w szczególności, iż jest tak jak pisałem że ja się nie znam :-)
Janusz nie żartuj z tym rewanżem. Ale jeśli już chcesz - to jeśli wpadną Ci w oko takie perełki jak ostatnio TUP, to podsyłaj infa do portfela Bebe to będziemy szybko analizować, siorbać i zarabiać :-)))
09:23:53 ESPI RB 11/2010 FON ECOLOGY S.A. Zwołanie NWZA FON Ecology SA - skup akcji własnych.
a kazumi pewnie juz sprzedal

oczywiście że sprzedałem...już sporo czasu temu i to była dobra decyzja a jedyną złą decyzją jaką podjąłem to to że kupiłem tego śmiecia...to co oni wyrabiają to jest po prostu jakaś kpina, a dzisiejsze info to potwierdza !!! przeczytam dokładnie komunikaty i skomentuje to wieczorem...
Kazumi - wiele się pisze stąd nie wiele wklejam, bo bym każdego dnia wklejał po kilkalinków, ale z tym najbardziej się utożsamiam. Stadium przypadu zgodne z
rzeczywistością.
http://www.igol.pl/article,25701.html

przeczytałem...wygląda na to że wyrastacie na jednych z głównych faworytów do tytułu i zostania futbolową stolicą Polski :-) krezusów odprawiliście z kwitkiem teraz czas na średniaków i słabiaków :-) w artykule same pochwały po Waszym adresem :-)
teraz się odmeldowuję...za niedługo mecz Lecha z Juve w Turynie...liczę na jakieś emocje...piwo jest...a jak nie przesadzę to zajrzę w nocy na forum:-)
pozdrawiam i życze miłego wieczoru :-)
dodge / 2010-09-16 10:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kazumi - wiele się pisze stąd nie wiele wklejam, bo bym każdego dnia wklejał po kilka linków, ale z tym najbardziej się utożsamiam. Stadium przypadu zgodne z rzeczywistością.

http://www.igol.pl/article,25701.html
dociekliwy / 2010-09-16 06:15 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
zycze milego dnia
dodge / 2010-09-16 09:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
I ja też witam i też dnia miłego życzę
dociekliwy / 2010-09-16 09:41 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc dodge
czytales
09:23:53 ESPI RB 11/2010 FON ECOLOGY S.A. Zwołanie NWZA FON Ecology SA - skup akcji własnych.
a kazumi pewnie juz sprzedal
pozdr.
dodge / 2010-09-16 09:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
padłem - toż niedawno produkcję zapowiadali - teraz skupować będą ... A kto nadąrzy za koncepcją ich biznesu :)

Pozdr.
dodge / 2010-09-16 09:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ups


nadąrzy


wrrrr - kajam się
dociekliwy / 2010-09-16 09:48 / portfel / Tysiącznik na forum
zeby mieli co skupowac to wczesniej musza naprodukowac :-)
chyba musla logicznie ;-)
dodge / 2010-09-16 09:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

zeby mieli co skupowac to wczesniej musza naprodukowac :-)
chyba musla logicznie ;-)


fakt :) - ale jak skupią, trzeba będzie przygotować sie na to, że będą ogłaszać emisję nowych :)
dociekliwy / 2010-09-16 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
przynajmniej nie beda zaskakiwac inwestorow
a kto z nas nie chce znac przyszlosci zwlaszcza gieldowej :-)

PS
dodge trzymasz jeszcze pakiet startowy BTG
dodge / 2010-09-16 10:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

dodge trzymasz jeszcze pakiet startowy BTG


straciłem cierpliwość i oddałem
dociekliwy / 2010-09-16 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz sa jakies zmiany akcjonariatu moze kiedys beda zmiany kursu
dodge / 2010-09-16 10:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

teraz sa jakies zmiany akcjonariatu moze kiedys beda zmiany
kursu


Zazwyczaj ma to wpływ pozytywny na kurs, ale nie wiem czy ta zasada działa na NC
dodge / 2010-09-16 10:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie zerkałem na niego ostatnio, ale jak sięgnąć pamięcią, to widzę że dzisiejsze obroty całkiem przyzwoite na BTG
dodge / 2010-09-16 10:36 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i już po 6 groszy
b a r a k u d a / 2010-09-15 23:18 / Pogromca mitów giełdowych
Powaliłeś mnie na łopaty....bez użycia mawashi geri...:-)
Zrobiłeś ( na moja prośbę ) o wiele więcej , niż się spodziewałem.
Zrobiłeś studium Budimexu, wszechstronną analizę, która polecam wszystkim czytającym do ściągnięcia i uwiecznienia.
Jarku, myślę , że zwykłe "Dziękuję " ....jest niewystarczające...
Poświęciłeś kupę czasu na to , co zrobiłeś....
Doceniam to i chcę się zrewanżować....
Propozycję prześlę na Twój priv....
Jeszcze raz dzięki....:-)
bebe / 2010-09-15 23:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-09-15 23:18:26 | b a r a k u d a [ Pogromca mitów giełdowych ]
Jarku ! [0]
Powaliłeś mnie na łopaty....bez użycia mawashi geri...:-)
Zrobiłeś ( na moja prośbę ) o wiele więcej , niż się spodziewałem.
Zrobiłeś studium Budimexu, wszechstronną analizę, która polecam wszystkim czytającym do
ściągnięcia i uwiecznienia.
Jarku, myślę , że zwykłe "Dziękuję " ....jest niewystarczające...
Poświęciłeś kupę czasu na to , co zrobiłeś....

ja też doceniłam ...dając plusiki. wcześniej....;-)
ale podpisuję sie pod Tobą ...jak przeczytałam...- to powiedziałam łaaaałłłlll, ale wypracowanie...;-)
pozdrawiam
------------
duży uklon dla Jarka...;-)
pozdrawiam
b a r a k u d a / 2010-09-15 23:31 / Pogromca mitów giełdowych

duży uklon dla Jarka...;-)

Tego słowa mi zbrakło.....
I pełny szacun....:-)
Jarku , przywracasz mi wiarę w pozytywną siłę i wartości netu....
pozdro
bebe / 2010-09-15 23:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

2010-09-15 23:31:43 | b a r a k u d a [ Pogromca mitów giełdowych ]

duży uklon dla Jarka...;-)

Tego słowa mi zbrakło.....
I pełny szacun....:-)

a mnie zabraklo słów "pełny szacun Jarku".....- co teraz czynię...;-)))
bebe / 2010-09-15 23:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warto rozmawiać..tv1- warto posluchać...- teraz leci...
Witam...
dodge / 2010-09-15 19:32 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spokojnego wieczoru życzę.

Dobranoc Wszystkim i zieloności jutrzejszego poranka.

Cześć
dodge / 2010-09-15 18:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.tirynatory.pl/
dociekliwy / 2010-09-15 19:10 / portfel / Tysiącznik na forum
czy to ma rozwiazac (czesciowo) brak sieci autostrad :-)
dodge / 2010-09-15 19:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

czy to ma rozwiazac (czesciowo) brak sieci autostrad :-)


- uczynić, aby polskie drogi nie były koleinami, które później z naszej kieszeni są naprawiane
- poprawić bezpieczeństwo na drodze
- wspomóc polską kolej :)
dociekliwy / 2010-09-15 19:42 / portfel / Tysiącznik na forum
uczynić, aby polskie drogi nie były koleinami
to raczej wina budowniczych drog

z naszej kieszeni

z ich tez

poprawić bezpieczeństwo na drodze

ale pogorszysz na przejazdach kolejowych(zwiekszy sie ruch pociagow)

wspomóc polską kolej

jesli bedzie to dobry interes to wydziela spolke od tych przewozow
a kolei jak byla w dlugach tak bedzie

a poza tym zgadzam sie z Toba :-)
dodge / 2010-09-15 18:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie."

Milton Friedman
kazumi / 2010-09-15 18:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
miłego wieczoru...idę sobie...cześć
PS. wieczorem polski Jeleń na San Siro !!!!!!
dociekliwy / 2010-09-15 18:55 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
pozdr.
dodge / 2010-09-15 18:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Jarek

Miłego wieczoru życzę.

Bardzo szczegółowa analiza. Jestem pełen podziwu.

Pozdrawiam serdecznie

Prezio :)
kazumi / 2010-09-15 18:29 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Janusz tak jak obiecałem, że coś napiszę tak też czynię. Zrobiłem analizkę po swojemu, bo analizą to bym tego nie nazwał :-)
Analizka Budimexu
Na początek wypadałoby ocenić perspektywy gospodarcze na najliższe lata dla Polski i branży budowlanej. O perspektywach rozwoju gospodarczego Polski nie będę pisał, bo wiadomo że są dobre, choć oczywiście określone zagrożenia występują. Jeśli chodzi o perspektywy dla branży budowlanej to jest w zasadzie podobnie jak dla gospodarki polskiej. Prognozę wraz z analizą perspekyw poszczególnych segmentów branży na najbliższe 2 lata opisano tutaj:
http://www.ebuilder.pl/index.php?act=article&sub=view&id=5432

Mimo stosunkowo dobrych perspektyw wiele przedsiębiorstw z branży budowalanej sobie nie radzi
i bankrutuje. Od stycznia do lipca 2010 r. upadło prawie 60 firm budowlanych, czyli o 63 procent więcej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. Jako przyczyny takiego stanu rzeczy wymienia się brak popytu na rynku mieszkaniowym i wydłużone okresy płatności, powodujące utratę płynności finansowej wielu przedsiębiorstw. To pokazuje, że branża jest obecnie ,,trudna”. Choć wbrew pozorom takie upadłości – o ile nie ma się jakiś zalezności finansowych z bankrutem – są dobre dla innych spółek z branży ponieważ ubywa im konkurencja na rynku.
Przejdę teraz do samego Budimexu.
Opis działalności spółki:
Budimex to jedna z największych firm budowlanych na polskim rynku. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa drogowego, ogólnego i ekologicznego. W skład zarządzanej przez Budimex SA grupy wchodzą także: Budimex Nieruchomości, który prowadzi działalność deweloperską, Budimex Danwood, który zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem domów jednorodzinnych o konstrukcji drewnianej oraz Mostostal Kraków specjalizujący się w produkcji i montażu konstrukcji stalowych. Inwestorem strategicznym Budimeksu jest Ferrovial, jedna z czołowych firm budowlanych w Hiszpanii o zasięgu globalnym. Grupa zatrudnia ok. 3 tys. osób, a jej roczne przychody przekraczają 3 mld złotych.
kazumi / 2010-09-15 18:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Analizka fundamentalna Budimex-u:
Na początek takie info:
__________________________________________
09.09. Krynica (PAP) - Budimex liczy, że w 2010 roku zanotuje najlepszy wynik spośród spółek z branży budowlanej - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes Budimeksu Dariusz Blocher.
"Spodziewamy się, że w tym roku będziemy mieli najwyższy zysk spośród branżowych spółek" - powiedział Blocher.
"Nasz portfel zamówień zbliża się do 8 mld zł. Aktualnie miesięcznie przybywa nam kontraktów za około 400 mln zł i podobnej wartości kontrakty są realizowane w tym czasie" - dodał.
Dodał, że w przyszłym roku możliwy jest spadek marży netto, gdyż w 2010 roku spółka osiąga duże zyski ze sprzedaży mieszkań, a w przyszłym roku sprzedaż mieszkań będzie niższa. (PAP)
________________________________________
Jak widać powyżej spółka ma bardzo dużo zamówień i ma prawo optymistycznie patrzeć w - przynajmniej niedaleką – przyszłość.
Spółka płaci i zamierza wypłacać dywidendę. Zgodnie z zapowiedziami za 2010 r. będzie to
50-70 % zysku netto.
Warte podkreśleniach jest również to iż Spółka intensywnie myśli o przejęciach, co w ich przekonaiu nie zagraża dywidendzie:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Budimex-chce-przejac-spolke-budownictwa-kolejowego-mysli-o-PNI-2185082.html
kazumi / 2010-09-15 18:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Analizka finansowa

Wyniki finansowe za drugi kwartał 2010 r. bardzo pozytywnie zaskoczyły rynek :
wyniki \konsensus PAP\ różnica

zysk netto 73,3 mln zł \50,2 mln zł \+ 46 proc.

zysk operacyjny 95,3 mln zł \61,9 mln zł \+ 54 proc.

przychody 1.146,2 mln zł \995,9 mln zł \+ 15,1 proc.
(PAP)
W/w wybrane wyniki finansowe Grupy za II kwartał 2010 r. kwotowo były najwyższe w historii spółki, z tymże sprawdziłem tylko do 2000 r.
Wyniki finansowe za I półrocze 2010 r. zostały poprawione na każdej linii w stosunku do analogicznego okresu w 2009 r. Żeby nie SPAM-ować i nie wypisywać wszystkich to napiszę tylko, że zysk netto wzrósł r/r około 67 % i wyniósł za wspomniany okres 126,56 mln zł.
Wskaźniki finansowe. Ocenię według tych książkowych wartości.
wskaźniki finansowe takie jak rentowność operacyjna, ROE, ROA, do tych co mam dostęp dla porównania w dłuższym okresie bez zaglądania w raporty i liczenia samemu (patrzę od I Q 2007 r.), są systematycznie poprawiane i obecnie są na dobrych poziomach.
kazumi / 2010-09-15 18:33 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Z kolei z raportu za I półrocze 2010 r.:
płynność bieżąca - 1,1 – w granicach nie stwarzających zagrożenia, płynność szybka 0,62 - ,,książkowo” za niski (gdy ten wskaźnik znajduje się poniżej 1 - pojawia się zagrożenie bieżącej zdolności firmy do terminowego regulowania zobowiązań). Spółka kwituje te wskaźniki tak ,,Obecna dobra sytuacja finansowa Grupy Budimex w zakresie płynności i dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania nie stwarza zagrożeń dla finansowania działalności w drugim półroczu 2010 roku.".Czyli – według mnie - można powiedzieć, że w razie ,,co” to kredycik się weźmie dla poprawienia płynności :-)
wskaźnik ogólnego zadłużenia: 0,81...,,książkowo” za wysoki, ale nie alarmujący. Co ważne
w okresach porównawczych (czyli 31.12.2009 oraz 30.06.2009) ma tendencję lekko spadkową.. Ze struktury zobowiązań wartym odnotowania jest fakt, iż Spółka w okresie I półrocza 2010 r. drastycznie zmniejszyła w stosunku do 30.12.2009 r. zadłużenie zewnętrzne ,,z tytułu kredytów bankowych, pożyczek i leasingu, które na dzień 30 czerwca 2010 roku wynosiło jedynie 25 737 tysięcy złotych i było niższe aż o 267 422 tysiące złotych w stosunku do stanu na dzień 31 grudnia 2009 roku . Tak znaczny spadek poziomu zadłużenia zewnętrznego wynikał przede wszystkim z dokonanej w okresie I półrocza 2010 roku całkowitej spłaty zadłużenia bankowego Grupy związanego z działalnością deweloperską. W rezultacie na dzień 30 czerwca 2010 roku Grupa nie posiadała zadłużenia z tytułu kredytów bankowych przeznaczonych na finansowanie działalności deweloperskiej, które to kredyty - w poprzednich okresach - stanowiły dominującą cześć zadłużenia zewnętrznego Grupy ogółem.”
kazumi / 2010-09-15 18:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Ogólnie zarówno perspektywy jak i kondycję finansową Spółki (Grupy)oceniam jako dobre.

Podstawowe wskaźniki giełdowe.
C/WK = 4,39
C/Z = 10,50
C/Z znajduje się na dość atrakcyjnym poziomie. C/WK może sugrować obecne przewratościowanie kusru spółki. W perspektywie, załóżmy, hossy nie spodziewałbym się jakiś gigantycznych wzrostów kursu w stosunku do obecnego kursu. Bardziej umiejscowił bym ją jako spółkę stosunkowo defensywną, której akcjonariusze mogą liczyć na wypłatę ,,dobrej stopy” dywidendy a w przypadku wspomnianej hossy na solidne wzrosty kursu akcji również można liczyć.

W analizce posługiwałem się skonsolidowanymi wynikami finansowymi Grupy Budimex.
I teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!
Tak jak pisałem wielokrotnie: ja się nie znam na giełdzie i nijak nie można brać na poważnie tej ,,analizki” przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji inwestycyjnej.
dodge / 2010-09-15 18:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

ja się nie znam na giełdzie


Ja też nie.

Pozdr.
bebe / 2010-09-15 14:35 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
1
2010-09-13 13:28:45 | Pooh [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy? ]
Nie doszukiwałbym się tutaj spiskowych teorii.
To są tzw. tagi, służące do wyszukiwania informacji związanych z przedmiotem
podkreślenia. Kliknij prawym, następnie" otwórz w nowej karcie" i zobaczysz, jak
to działa.
To już jest wszędzie - część aktywnych linków zawiera odnośniki do reklam itd.
Pzdr.Q
------------------
dzieki Pooh za wyjaśnienie...- bo mnie to bardzo w "moim" klimacie drażniło...- a teraz już nie...;-)))
pozdrawiam..
bebe / 2010-09-15 14:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jak schodzę nizej...to coraz milej...;-).....- .mi się czyta....;-))))))
--------
barakudo odn. taurona - b. dobra wieść...;-) dzięki...
--------
dodge i dociekliwy..
.- widzę,.... że od rana pracujecie...- to o ten statut mi chodzi...;-)))
- widzę,... że nie ustalona jest jeszcze nazwa partii...;-)...mnie sie podoba moje 4 x P - i w domyśle...;-))))))....- wywoluje uśmiech...;-)))
---------
pozdrawiam serdecznie,... życząc trafnych decyzji na parkiecie....i nie tylko...;-)))
dociekliwy / 2010-09-15 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj bebe :-)

od rana pracujecie

tak trzeba
bez pracy nie ma kolaczy
bebe / 2010-09-15 14:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zgadza się...;-)
witaj dociekliwy.....- z uśmiechem...;-)
coś dziś czynisz na parkiecie...?
dociekliwy / 2010-09-15 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
na parkiecie nic
dzis dzialam w kuchni :-)
bebe / 2010-09-15 13:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-09-15 03:06:59 | Ciułacz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Re: Komentarze do portfela "bebe" [1]
Gospodyni witaj !Zastanawiam się kto kogo skaperował Ty Tuska czy Tusk Ciebie ?
W PB.pl czytam :
Premier Donald Tusk zapewnił we wtorek, że wszystkie działania jego rządu mają zapobiegać
nadmiernemu zadłużaniu się państwa.
http://www.pb.pl/2/a/2010/09/14/Wszystkie_dzialania_rzadu_-_przeciw_zadluzaniu_sie_pans
Pozdrawiam

witaj ciułaczu...
;-))))))))
zapodaleś skoro świt dobrą wiadomość...;-) i oby to nie bylo tylko czcze gadanie...- patrzę na ręce Tuskowi...;-)))))))) a za tym powinny iść, jeszcze działania w podatkach....tj. niższe, .. dające rozwój przedsiębiorczym itd....itp...;-))))
pozdrawiam serdecznie...
bebe / 2010-09-15 13:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
zerknełam na giełdę...no i calkiem nieźle, ... a moj ostatni zakup cieszy oko...;-)
i mówię o tauronie...- leć ...lec w pólnoc..- moj tauronie...;-)))
pozdrawiam...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy