Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2010-12-22 17:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Miłego wieczoru. Nie mogę wykluczyć sytuacji, w której to w godzinach późniejszych zawitam tu ponownie. Zapewne wtedy będzie już ktoś ze stałych bywalców chętny do wymiany zdań i poglądów na różne tematy. Nie samą giełdą gracz/inwestor żyje i powinno się poszerzać horyzonty poprzez chociażby niewielkie liznięcie tematów które być może są nam obojętne czy nie za bardzo interesują....
PS. SPAM eheheehe
dociekliwy / 2010-12-22 19:46 / portfel / Tysiącznik na forum
milego wieczoru kazumi
dodge / 2010-12-22 21:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobry wieczór Dociekliwy

Twoje opracowanie o budownictwie zrobiło dzisiaj furorę wśród moich znajomych :)

Pozdr.
dociekliwy / 2010-12-22 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj dodge
jaki tam ono moje :-)
dodge / 2010-12-22 21:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

jaki tam ono moje


No nie bądź taki skromny. Tyś je wygrzebał w sieci :) I to na stronie rządowej rzec można. Chyba władza nie czyta własnych stron, skoro nadal jest jak jest.

Dzisiejszym hitem dnia ogłaszam samozwańczo rozjazd w sondażach badających popularność PO. Od skrajności do skrajności - rewelacja.
dociekliwy / 2010-12-22 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Tyś je wygrzebał w sieci :)
no dobrze to przy okazji jakies tantiemy odbiore :-)
dodge / 2010-12-22 22:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

no dobrze to przy okazji jakies tantiemy odbiore :-)


O jaki skory do ściągania daniny na swoją rzecz :)
dociekliwy / 2010-12-22 22:21 / portfel / Tysiącznik na forum
a widziales grabie co grabia "od siebie" :-)
dodge / 2010-12-22 22:23 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

a widziales grabie co grabia "od siebie" :-)


hehehe
kazumi / 2010-12-22 16:48 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Chciałem napisać dzień dobry...ale jaki to tam dzień.
Boryszew raczej zgodnie z przewidywaniami, rano było szczególnie nerwowo dla niektórych, ale skończyli nieźle. Żadnych manewrów tu nie wykonałem. Dyskonto PDA wobec starych rano momentami bardzo duże, ale skończyli 1 %...krótko mówiąc czekam spokojnie co się wydarzy dalej...wszystkie kierunki możliwe...
pozdr
dociekliwy / 2010-12-22 06:56 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
zycze milego dnia
dodge / 2010-12-22 07:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy

C.D. tematu wczoraj zarzuconego ...

http://tnij.org/bialorus-proponowala-polsce-wspolprace

Miłego dnia życzę.
Hajduczek / 2010-12-22 00:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór Bebe :)
Spokojnych, wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku - życzenia dla Ciebie całej Twojej Rodzinki i sympatycznych kącikowych gości ;))
kazumi / 2010-12-22 16:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję bardzo Hajduczku...i wzajemnie...życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku dla Ciebie i Twoich najbliższych :-)
dodge / 2010-12-22 07:57 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dziękuję i również Tobie życzę spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i radości w nadchodzącym Nowym Roku.
kazumi / 2010-12-21 23:29 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocy życzę. Hej.
dodge / 2010-12-21 23:30 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobranoc Kazumi

I ja również mówię dobranoc.

Dobranoc Dociekliwy
dociekliwy / 2010-12-21 23:35 / portfel / Tysiącznik na forum
dobranoc kazumi
dobranoc dodge
kazumi / 2010-12-21 23:28 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
tak generalnie ..- to jestem cierpliwa...;-)
aleee...kupując azoty tarnów..- chyba za malo cierpliwa..- co widać na obecnym
fakcie na gpw...;-)
zarobiłam ...ale, dlaczego mi się sprzedać zachcialo...- mimo, że postawilam
na tej spólce dobre prognozy...;/..?./
chyba mam problem ...- taki emocjonalny...;-))))))..;-(((.....z pogrywaniem na
gpw..- z racji hazardzisty..- dla ciut adrenaliny. za zastoje w czasie,
ze coś się gdzieś na mych spółkach działo....- i chyba rozłażam się...;-(.."co
widac i czuc"...;-)....;-(
wybaczam sobie...- bo.... "jestem kobietą".......- bo inaczej nie
mogę..;-))))))))))))

Bebe najważniejsze że sprzedałaś z zyskiem...gdyby tak człowiek patrzył na to co miał a ile teraz w perspektywie czasu kosztuje to się...wiadomo co...tak jak pisałem takie gdybanie, co by było gdybym kupił czy sprzedał itd nie ma większego sensu...
jeśli już to przemyśl dlaczego nie trzymałaś się swojej taktyki do tej spółki i spróbuj wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłe zakupy/sprzedaż żeby nie popełnić tego samego błędu...z tymże błędy widać dopiero po pewnym czasie a w tym momencie co człowiek je popełnia wydaje mu się że robi dobrze...tak więc można to nazwać błędem ? co ? może to po prostu decyzja inwestycyjna oparta na pewnych przesłankach które w danej chwili wydają nam się racjonale...błąd się robi z tego dopiero po pewnym czasie, gdy kurs idzie odwrotnie do podjętej decyzji...
a tak mi się chce zarabiać...;-))))))
- miotanie.......- sprawa graczki G-ieP-oW-siej...;-(

zabawna jesteś w tych niektórych wypowiedziach :-)
dociekliwy / 2010-12-21 22:57 / portfel / Tysiącznik na forum
dodge cos o budownictwie
http://www.rpo.gov.pl/pliki/12506890560.pdf
dodge / 2010-12-21 23:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

http://www.rpo.gov.pl/pliki/12506890560.pdf


Bardzo fajne opracowanie. Dociekasz tematu ostro Dociekliwy :)

Zachowam sobie to opracowanie, bo jest naprawdę interesujące.
dociekliwy / 2010-12-21 23:29 / portfel / Tysiącznik na forum
wiedzialem ze Ci sie spodoba :-)
dociekliwy / 2010-12-21 22:59 / portfel / Tysiącznik na forum
str. 3 ostatni akapit
dodge / 2010-12-21 22:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

(...) zasłyszałem dzisiaj coś
ciekawego i chcę zorientować się czy były wzmianki w polskiej prasie


Znalazłem. Jednak wzmianka była w rzepie:

http://www.rp.pl/artykul/514815.html

Ostatecznie Polacy nie dogadali się z Łukaszenką, który oferował Polakom współpracę i dywersyfikację :) Względy polityczne, czy polska poprawność polityczna, czy inne uwarunkowania sprawiły, że Litwa zarobi na tym interesie, a nie Polska.

Najlepsze, że i Ukraińcy też weszli w ten biznes hehehe - ciekawy układ:
- producent ropy - Chavez
- pośrednik - Łukaszenko
-odbiorca - Europa Zachodnia
- Polska mogła na tym interesie również skorzystać i zarobić, ale coś stanęło na przeszkodzie.
dodge / 2010-12-21 23:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Honor ?


Nie wiem Dociekliwy. Robienie interesów z Łakaszenką i Chevezem stanowiłoby o dyshonorze ... - być może, tylko, że np. USA nie przeszkadza robienie interesów z niedemokratycznymi Chinami.
dociekliwy / 2010-12-21 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
USA
oni maja inny honor
bardziej komercyjny :-)
dodge / 2010-12-21 23:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

bardziej komercyjny :-)


:)
kazumi / 2010-12-21 22:02 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Hej.
Na Boryszewie dzisiaj coś się ruszyło. I nie był to ruch bez przyczyny.
Po południu rynek dowiedział się od jutra notowane będą PDA nowej emisji i to wydatnie wpłynęło na przecenę notowanych już akcji. Skończyło się na 1,97 zł...Wiadomo rynek jest w strachu przed tymi nowymi akcjami, a w szczególności przed ich ilością i podażą jaką mogą spowodować, co oczywiście wydatnie wpłynie na kurs akcji.
Większościowy udziałowiec, czyli Roman Karkosik, ponieważ dla niego to nie pierwszyzna dobrze wiedział o tym ,,strachu na rynku" i dużo wcześniej postanowił, że trzeba przygotować ,,coś" co choć trochę ten strach stłamsi. I tak już po dzisiejszej sesji ze spółki wyszły dwie pozytywne informacje, a mianowicie:
_________________________________
(...)
Zarząd Boryszew S.A. informuje, iż w dniu 21 grudnia 2010 roku Spółka otrzymała od Pana Romana Krzysztofa Karkosika zawiadomienie o transakcjach nabycia w dniu 15 grudnia 2010 roku na GPW 341.000 sztuk akcji Boryszew S.A., co spowodowało zmianę udziału Pana Romana Krzysztofa Karkosika w ogólnej liczbie głosów o 1% na WZ Boryszew S.A.
(...)
_________________________________
(...)
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 63/2010 z dnia 30.08.2010 roku, Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka podpisała zobowiązanie o zachowaniu poufności w związku z wnioskiem o przystąpienie do due diligence dotyczącym Zespołów Przedsiębiorstwa i/lub ich części spółki Cablelettra S.p.A. w Zarządzie Komisarycznym (“Cablelettra"), zgodnie z Warunkami Przetargu, opublikowanymi na stronie www.cablelettra.it.
(...)
__________________________________
Napisałem pozytywne , bo inaczej nie mogą (nie powinny) być odbierane informacje o zwiększeniu udziału w spółce przez głównego akcjonariusza oraz o powiedzmy postępach w procesie akwizycyjnym...
Siak czy owak powinno to choć trochę ostudzić głowy części inwestorów, ale nie spowoduje na pewno, iż nie będzie ciekawie....wszystkie kierunki możliwe...ja swoje PDA będę trzymał a co do innych kroków, jak zawsze, poinformuję
pozdrawiam i miłego wieczoru
dociekliwy / 2010-12-21 22:17 / portfel / Tysiącznik na forum
ja bym pozycje skrocil
kazumi / 2010-12-21 22:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ja bym pozycje skrocil
ja nie mam co skracać...kupowałem pp, ich koszt plus wykupienie nowych akcji spowodowało, iż średnia cena wychodzi mi coś około dzisiejszego zamknięcia...zresztą kupiłem na dłużej i liczę że jeszcze raz ten sam numer przejdzie...zobaczymy...
dociekliwy / 2010-12-21 22:43 / portfel / Tysiącznik na forum
no to Ty faktycznie nie masz co skracac :-)
kazumi / 2010-12-21 22:56 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
no to Ty faktycznie nie masz co skracac :-)
no nie :-)
gdybanie na giełdzie jest bez sensu, ale napiszę że miałem ten papier kilka razy i zawsze puszczałem z małym zyskiem...gdybym go trzymał od pierwszego zakupu to z tymi emisjami do tej pory miałbym coś około 700-800 % zysku...
tym razem chcę potrzymać dłużej...liczę, że spółka będzie się rozrastać nie tylko na giełdzie poprzez dodruk akcji, ale również poprzez akwizycje i poprawianie wyników finansowych co mimo większej ilości papiera nie zatrzyma dalszych wzrostów...oczywiście aktualne zamieszanie ze świeżą makulaturą muszą powodować większą nerwowość kursu i jak pisałem wszystkie kierunki możliwe...musi się przemielić i tak aż do asymilacji...
kazumi / 2010-12-21 23:00 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
coś około 700-800 % zysku...
przesadziłem...około 500-600 % :-)
poprawiam się :-)
dociekliwy / 2010-12-21 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
juz nie badz taki szczegolarz :-)
kazumi / 2010-12-21 23:16 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
juz nie badz taki szczegolarz :-)
wolę się poprawić, bo jakbyś zaczął dociekać kiedy i po ile kupowałem i podoliczał te akcje z emisji to wyszłoby że bujam :-)
Chyba największą zaletą tej spółki jest jej właściciel, ale przy okazji i największym zagrożeniem, że kiedyś zacznie sypać akcjami w rynek a komunikat o tym fakcie będzie iskrą do wiadomo czego...liczę że nastąpi to nie prędko a przynajmniej wtedy będę już na tyle zarobiony żeby spokojnie wyjść z dobrym zyskiem...to plan a realizacja okaże się w praniu :-)
dodge / 2010-12-21 22:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie - kilka ogłoszeń parafialnych ze świata chemii :)


"Firma Mondi opracowała ulegające biodegradacji i zamianie na kompost opakowanie o nazwie
Terra Bag.

Firma zachwala swoje opakowanie jako pierwszy na świecie worek przemysłowy z
zabezpieczeniem przed wilgocią z potwierdzoną zdolnością pełnej biodegradacji. Opakowanie
składa się z papierowej części (jednej lub więcej warstw) oraz folii z biotworzywa
ulegającej recyklingowi. Folia ma stanowić też doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią.
(...)"

http://tnij.org/jkqr

_______________________

"Firma Plast-Box podsumowuje 2010 roku na rynku tworzyw sztucznych oraz przedstawia
prognozy na kolejny rok (...)"

http://tnij.org/jkqq

_______________________

"Zakłady Azotowe Puławy wzmacniają pozycję rynkową poprzez zakup Fosforów (...)."

http://tnij.org/pulawy-przejmuja-fosfory

_______________________

Pozdrawiam życząc jednocześnie dobrej nocy
dociekliwy / 2010-12-21 22:11 / portfel / Tysiącznik na forum
z tymi ekoopakowaniami to do konca nie wiadomo o co chodzi
http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,5413239,Plastikowe_jednorazowki_sa_bardziej_ekologiczne_od.html
dociekliwy / 2010-12-21 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum

z tymi ekoopakowaniami

niefortunny zwrot
nie dotyczy opakowan Mondi tylko opakowan eko ogolnie
dodge / 2010-12-21 22:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

niefortunny zwrot
nie dotyczy opakowan Mondi tylko opakowan eko ogolnie


OK :) Domyśliłem się. Rewelacyjny artykuł. Dzięki za link :)
dociekliwy / 2010-12-21 22:46 / portfel / Tysiącznik na forum
ale i ekologia ma swoje plusy
http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,5552729,Ekologiczny_przekret_supermarketow__Jak_puscic_klienta.html
dodge / 2010-12-21 22:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie otwierałem jeszcze linka, ale domyślam się co w nim jest ukryte - ekologia to dobrze sprzedający się towar, wszelkie eko nie zawsze musi być eko, ale kosztuje tak czy inaczej.
kazumi / 2010-12-21 22:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Maciuś :-)
wpisaliśmy się prawi w tej samej chwili...
pozdrawiam...i jak widzę dobrej nocy
dociekliwy / 2010-12-21 22:09 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc dodge
czesc kazumi
kazumi / 2010-12-21 22:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy.
Pozdrawiam
dodge / 2010-12-21 22:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy

Cześć Kazumi

:)

Jeszcze przez chwilę posiedzę. Grzebię w necie, bo zasłyszałem dzisiaj coś ciekawego i chcę zorientować się czy były wzmianki w polskiej prasie ...
dociekliwy / 2010-12-21 22:14 / portfel / Tysiącznik na forum
u Piotra wkleiles Gwiazdowskiego
"mieszkań jest zdecydowanie za mało, bo ich za komuny po prostu nie budowano"
a teraz budujemy polowe z tego
dodge / 2010-12-21 22:28 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

teraz budujemy polowe z tego


Szczerze napiszę, że nie mam zielonego pojęcia na temat ilości budowanych mieszkań obecnie i jak ta ilość ma się do tego co było za komuny. Lubię czytać Gwiazdowskiego - stąd i link z ciekawym tematem. Poważnie? Teraz połowa tego budowana jest?
dociekliwy / 2010-12-21 22:40 / portfel / Tysiącznik na forum

Lubię czytać Gwiazdowskiego

bo jest medialny
ale wierzysz w to ze
"mieszkań jest zdecydowanie za mało, bo ich za komuny po prostu nie
budowano"

jestes mlodszy ode mnie ale chyba nie na tyle zeby nie wiedziec ze te mieszkania sie budowalo sam w takich mieszkalem a to ze jakosc ich byla kiepska to tez nie do konca prawda bywalo roznie jak ze wszystkim
jakosc wspolczesnych mieszkan tez jest rozna tyle ze teraz jest wiecej wad ktorych golym okiem nie widac (cos tam wiem pare lat w budownictwie pracowalem)
dodge / 2010-12-21 22:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już widzę Dociekliwy :) Widzę o co Tobie chodzi. Wiesz, że umknął mi szczegół ten :) Ależ wychwyciłeś - no nie bez powodu masz nick Dociekliwy :) Również mieszkałem w takich PRL-owskich naturalnie.

-------------------------------------

wierzysz w to ze "mieszkań jest zdecydowanie za mało, bo ich za komuny po prostu nie
budowano"


Oczywiście to fałsz, naginanie, czy też nadmierne ubarwienie problemu. Mieszkania za komuny budowano - z tym się zgadzam :)
dodge / 2010-12-21 07:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam

Udanego dnia życzę.

Pozdr.
dociekliwy / 2010-12-21 08:47 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj dodge
rowniez zycze milego dnia
pozdr.
bebe / 2010-12-21 03:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
http://www.youtube.com/watch?v=HW-Hqw0COrI
bebe / 2010-12-21 01:50 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak generalnie ..- to jestem cierpliwa...;-)
aleee...kupując azoty tarnów..- chyba za malo cierpliwa..- co widać na obecnym fakcie na gpw...;-)
zarobiłam ...ale, dlaczego mi się sprzedać zachcialo...- mimo, że postawilam na tej spólce dobre prognozy...;/..?./
chyba mam problem ...- taki emocjonalny...;-))))))..;-(((.....z pogrywaniem na gpw..- z racji hazardzisty..- dla ciut adrenaliny. za zastoje w czasie, ze coś się gdzieś na mych spółkach działo....- i chyba rozłażam się...;-(.."co widac i czuc"...;-)....;-(
wybaczam sobie...- bo.... "jestem kobietą".......- bo inaczej nie mogę..;-))))))))))))
-------------
a tak mi się chce zarabiać...;-))))))
- miotanie.......- sprawa graczki G-ieP-oW-siej...;-(
--------------
;-)))))))
bebe / 2010-12-21 00:29 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-12-20 20:04:57 | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Komentarze do portfela "bebe" [0]
witam

też witam...- i milo mi...;-)
choć myślę, ...że to może być z niechcącego wyboru kącika...;-))).../?../
- ot....- po prostu z zaskoczenia widoku wpisu...;-)
aleee.. jeżeli zamierzony...- tooo...- zwracam się uklonem...- za tendencję....- milą...;-)
stąd ponowię...witaj anonimie w tym kąciku..;-)
i przekazuję pozdrowienia...
dodge / 2010-12-20 18:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

Sympatycznie miłego wieczoru życzę.
bebe / 2010-12-21 01:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem

0
2010-12-20 18:33:00 | dodge [ [JAGA/1920-2010/] ]
Re: Komentarze do portfela "bebe" [0]
Witajcie

Sympatycznie miłego wieczoru życzę.

późno...bo późno, aleee...za to ja pożyczę miłego dnia..- na jutro, po jutrze...iii...popojutrze,,,;-)..i wiesz Maćku, że na zawsze...- miłego..tak dnia jak i kazdego czasu...;-)
buziaki dla Cię i Twych Niuniek...- fajna nam się ta tradycja ukształtowala...- taka mila...;-)))
pozdrówka...- to najważniejsze...;-)
----------
tam niużej widzialam zapodane linki dot. dzialania prof. Rybinskiego...- podczytałam...;-)
iii.... ciesze sie, bo trza nam odwagi /!../....burzy mózgów...odważnego spojrzenia/TUDZIEŻ DZIALANIA/ZADZIALANIA/ ... na teraz../!../.- by przyszlość nam byla spokojna...;-)...nie tylko nam, ale też NASZYM.....- potomnym...!
życzę prof. Rybinskiemu zgrania doborowego zespołu...- celem...- zburzenia skostnienia.../!/..- TAKI CZAS,...- !!!...- i trzymam kciuki...- za tę/ą IDEĘ.....;-))- popartą wiedzą z zaszłości...i dobrym krokiem "widziadła" współczesności...- popartą wizją dla przyszlości...;-)...- aleee...nie w przepaśc...!
i takie cuś...
"jak nie ja...- to kto"..............- i niech czuwają anioły..;-))))
- trzymam kciuki za ODWAŻNE KROKI...;-)..- "
---------
POZDROWKA .......ZDROWIA.....UZDROWIENIA........................;-)))))))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy