Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
adrianoo / 2010-04-29 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=9hVp47f5YZg
Erykah Badu - Window Seat
Big Lebowski / 2010-04-29 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=XZQL22xOmUM Robert Plant - Big Log
Big Lebowski / 2010-04-29 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
max303 / 2010-04-29 19:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witaj i pozdrówka ślę na północ(:-)
Big Lebowski / 2010-04-29 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Max.. Jak miewa sie Nastepca ? Pozdr
Big Lebowski / 2010-04-29 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rynki zafundowaly nam odreagowanie dynamiczne i takie ruchy dynamiczne w obie strony beda nam towarzyszyc jeszcze dlugo - mysle , tworzy sie tzw. formacja pily i do wybicia w gore - poczekamy .. Jest to Eldorado dla spekulantow ktorzy pomimo trendu bocznego generuja spore zyski , takze musimy przyjac do wiadomosci ze usd bedzie sie umacnial - co bedzie b. korzystne dla niemieckiej gospodarki a co za tym idzie takze dla naszej gospodarki , rynek jest mocno pesymistycznie nastawiony gdyz po takich infach jakie byly wczoraj powinien leciec lotem koszacym - stalo sie inaczej gdyz inwestorzy byli pesymistycznie nastawieni i przygotowani - dobry prognostyk dla dalszych wzrostow..Co laczy Grecje , Portugalie i Hiszpanie hm. do lat 1970- 80 rzadzily w tych krajach dyktatury wojskowe , nie ma tam tradycji demokratycznych , jestem za tym aby nasze pieniadze nie szly do ratowania ich gospodarek - jest fundusz MFW ktory specjalizuje sie wyprowadzaniem gospodarek z kryzysu i nalezy sprawe oddac w ich rece , najlepszym rozwiazaniem bylo by wystapienie tych krajow ze wspolnej waluty i powrot do wlasnych walut - obecnie jestem przeciwny przystapieniu naszego kraju do euro , mysle ze droga ktora obraly kraje skandynawskie powinna byc dla nas przykladem..
smooth / 2010-04-29 19:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Dude...

Myśle ze wyjście tych krajów ze strefy Euro nie wchodzi w gre. Jeśli to sie stanie będzie to oznaczać tylko jedno: początek końca UE. Poza tym jak to zrobić? Jak powrócić do starych walut? Po jakim kursie? Od razu bedzie to wykorzystane przez siły polityczne tych krajów do zwalnia całej przyczyny ich kryzysu na Euro a jeśli uda im sie uporac z problemami to na bank do Euro nie wrócą skoro ona doprowadziło ich do najgorszego. Niestety pewna jest taka retoryka polityczna tej sytuacji w tych krajach i to na Euro zwali sie wszystkie swoje błędy. W związku z tym uważam, że nikt komu zależy na utrzymaniu UE w ryzach nie dopuści do takiej sytuacji i kasa będzie tam pompowana.
Uważam ze to i tak tylko doraźne rozwiązanie bo tak czy owak, prędzej czy później Unia się rozleci lub co najmniej odejdzie od jednolitego systemu walutowego..

Pozdrawiam
Wielki teor / 89.73.8.* / 2010-04-29 22:14
Nie wiem czemu więkrzość ludzi się tak przywiązała do euro . UE jako taka przeciez już od dawna istnieje i bez euro sobie dobrze radziła .
Sądzę że teraz bez euro by dobrze sobie poradziła i nawet rzybciej by się rozwijała .
i tez jestem takiego zdania jak smooth "Uważam ze to i tak tylko doraźne rozwiązanie bo tak czy owak, prędzej czy później
Unia się rozleci lub co najmniej odejdzie od jednolitego systemu walutowego.."
Rózne kraje , rózne mentalności , rózne systemy - to nie może sie udać .

Pozdrawiam
adrianoo / 2010-04-29 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wstapienie rowniez naszego kraju do strefy Euro jest nieuniknione i jest bezposrednia konsekwencja przystapienia do UE, pozostaje tylko pytanie kiedy? - a odp. na to pytanie nie jest juz taka prosta jak to jeszcze kilka lat temu przepiowiadano bo po doswiadczeniach z Grecja nastepne kraje chcace przystapic do strefy nie beda witane tam z otwartymi ramionami. Watpliwym jest rowniez by ktores z panstw wystapilo ze strefy - to nie takie proste a wrecz bardzo trudne w realizacji (nie ma rzeczy niemozliwych). Dlatego Grecja bedzie ratowana za kazda cene (stoi to w interesie przede wszystkim Niemiec , Anglii i Francji, ktore maja spore aktywa zamoczone w Greckie obligacje). Problemem jest natomist jak uratowac Grecje a nie dac sie wpedzic w pulapke kolejnych krajow nalezacych do PIIGS.
Pamietajmy ze Euro to nie tylko waluta w UE ale kilku krajow poza nia i jednoczenie waluta o najwiekszej wartosci gotowkowej na swiecie siegajaca 30% rezerw walutowych swiata.
To sie musi ostac... chyba ze...
Big Lebowski / 2010-04-29 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Smooth.. Pompowanie pieniedzy nic nie daje , powinni brac przyklad z Estoni i Lotwy - ktore wychodza z zapascia a narzedziem pomocnym byla wlasnie wlasna waluta.. Pozdrawiam
smooth / 2010-04-29 20:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Niestety tamte kraje juz nie mają swojej waluty.
Big Lebowski / 2010-04-29 20:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mordercza obrona walut przez kraje bałtyckie


Łotwa, Estonia i Litwa, znajdujące się w obliczu długotrwałej recesji, zapowiedziały, że będą bronić sztywnych kursów swoich walut za wszelką cenę. Ta strategia może być zabójcza, podobnie jak jej alternatywa – twierdzą ekonomiści.
Artykul jest z 2009r czyzby juz wprowadzili euro ? nic mi nie wiadomo..
smooth / 2010-04-29 20:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Mówiąc "tamte" miałem na myśli Grecję, Portugalię itd...źle mnie zrozumiałeś lub niejasno sie wyraziłem
Big Lebowski / 2010-04-29 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Myslalem ze dalej siedza na rublach hehe..
Golem14 / 2010-04-29 19:41 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

w dzisiejszym Die ZEIT sa min. ciekawe artykuly na temat Grecji... Dobrego rozwiazania tutaj nie ma i mysle, ze bedzie pierwszy bankrut panstowowy - pytaniem jest tylko kiedy.
Zadluzenie panstwa Grecja wynosi 117% PKB, deficyt budzetowy 13,6%, do splacenia jest ponad 300 mld Euro - dane, ktore nie moga napawac nikogo optymizmem:)

Z MWF Grecja ma otrzymac 15 mld Euro pozyczki, od panstw strefy Euro dalsze 30 mld - pewne jest, ze ta suma nie wystarczy na rozwiazanie problemow Grekow i potrzebne beda nastepne zastrzyki kapitalu w najblizszych latach.
Pomysl z "restrukturyzacja" dlugow tj. ich czesciowym umorzeniem i poniesienia tym samym strat przez niemieckie banki (przede wszystkim Hypo Real Estate i Commerzbank) tez nie ma zbyt wielu zwolennikow - oznaczaloby to kolejne zalamanie lub przynajmniej zachwianie systemu bankowego i brak checi do dalszego finansowania Portugalii i Hiszpanii - dodam jeszcze, ze w kolejce czeka Irlandia...

Powoli zaczynam myslec, ze aktualna hossa potrwa jeszcze z rok, moze dwa lata, a potem przyjdzie kolejne globalne oczyszczenie gospodarek - moze teraz cykl hoss i bess bedzie przebiegal w szybszym tempie?:)

Aktualnie jednak jeszcze wszyscy chca zarabiac, wiec na powrot "rzezi ostatecznej" poczekamy jeszcze kilkanascie miesiecy:)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-04-29 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Pod plaszczykiem ratowania gospodarki greckiej , rzady niemieckie i francuskie ratuja wlasne banki - ktore masowo inwestowaly w obligacje greckie , co do czasu trwania obecnej hossy jestem innego zdania tzn. hossa bedzie dynamiczna i dlugotrwala , tak naprawde niewielu zarabia na gieldzie i do normalzacji przyjdzie jeszcze poczekac - tak wielki i trwaly uraz maja inwestorzy indywidualni a takze instytucjonalni .. Japonia ma wiekszy deficyt od Grecji , Anglia takze itp. jednak Grecy oszukiwali i tu jest prawdziwy problem.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-04-29 20:14 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

wlasnie problem lezy w bankach niemieckich, a takze pewnie w bankach wielu innych krajow, np. Hypo Real Estate ma inwestycje w greckich obligacjach na 8 mld Euro, podobnie Commerzbank, inne banki niemieckie zapewne zainwestowaly pokazne miliardy... Podobnie jest w Hiszpanii i Portugalii - bankructwo Grecji byloby jak bankructwo Lehmann Brothers i mielibysmy efekt domina jeszcze na wieksza skale...

Mysle, ze Niemcy i Francja beda ratowaly na sile Grecje, chociaz jest to juz reanimacja trupa... - przez rok moze dwa uda sie zachowac pozory, ze pacjent dojdzie jeszcze do siebie i przez ten czas bedziemy mieli hosse na gieldach:)
Ale miejmy nadzieje, ze sie myle i hossa potrwa przynajmniej do 2013 roku:)

Pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2010-04-29 20:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Republiki baltyckie juz to przeszly i swiat sie nie zawalil - przejdzie i Grecja a takze inne kraje - jedna z przyczyn problemow w tych krajach bylo wlasnie wprowadzenie wspolnej waluty - o czym malo sie wspomina.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-04-29 20:35 / Tysiącznik na forum
Grecja nalezy jednak do strefy Euro i na pewno z niej nie wyjdzie, czy tez nie zostanie tak szbyko z niej wyrzucona:) Takze zachodnie banki maja powazne inwestycje w tym kraju (wieksze niz we wszystkch republikach nadbaltyckich razem wzietych)...
Tutaj musi zostac zastosowany inny srodek zaradczy i trzeba miec nadzieje, ze latem nie wybuchnie wulkan Katla na Islandii... - zreszta na turystyke w Grecji w tym roku odbija sie negatywnie juz same pogloski o problemach w tym kraju: zamiast leciec na greckie wyspy, wielu wybierze sie zapewne w inne zakatki swiata...

Mysle, ze reanimacja trupa bedzie poki co trwala, a jej koniec moze rozpoczac nowa besse - ale poki co korzystajmy jeszcze z hossy;-)
Spekulant maleńki / 83.26.216.* / 2010-04-29 19:30

- mysle , tworzy sie tzw. formacja pily i do
wybicia w gore - poczekamy .. Jest to Eldorado dla spekulantow ktorzy pomimo trendu
bocznego generuja spore zyski ,

o dziękuje zły Dude
Twe slowa dzis to miód na moje serce
Pozdrawiam
amelian / 2010-04-29 19:13 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Big Lebowski / 2010-04-29 19:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko ..:) Pozdrowka serdeczne..:)
człowiek znikąd / 2010-04-29 14:08 / portfel / "Trillium"
Zachecam do puszczenia Totka dzisiaj, jest do wyjecia 25.000.000 zeta - jakby ktos chcial wziasc, he he. Ja puscilem 3 zaklady, 9 zeta moge wtopic, zabawa przednia.
mlody79 / 2010-04-29 17:54 / Tysiącznik na forum
podatek od złudzeń co jakiś czas trzeba zapłacić :)
pozdrawiam
pietroo / 2010-04-29 14:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć
ja też pusciłem trzy zakłady, a nóż, widelec....
:)
Thai / 2010-04-29 12:40 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Milego popoludnia czwartkowego zycze :-) Pozdrawiam serdecznie...

PS. Jest i informacja nt podpisania umowy w spolce ATO... jednak nie z SUI a z Lotwy ;-)
"Podpisanie umowy na sprzedaż urządzenia"

Zarząd ATON-HT SA informuje, iż w dniu 28 kwietnia br. podpisał umowę sprzedaży zespołu urządzeń ATON HR wraz z systemem oczyszczania gazów MOS. Nabywcą urządzenia jest firma z siedzibą na Łotwie, która zamierza wykorzystać zespół urządzeń ATON+ MOS do oczyszczania gruntów z zanieczyszczeń pochodzenia naftowego. Wartość kontaktu to 700 000 Euro. Zgodnie z umową ATON-HT SA zobowiązał się do wydania urządzeń stronie łotewskiej do 1paźrdziernika br. Umowa ma charakter warunkowy, gdzie warunkiem jest wpłata zaliczki przez stronę łotewską do końca maja 2010r.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika do Uchwały Nr 363/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 27 lipca 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe w Alternatywnym Systemie Obrotu".

Osoby reprezentujące spółkę:
Robert Barczyk - Prezes Zarządu
Jarg / 2010-04-29 14:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo... :-)

Pięknie jest... Serdecznie pozdrawiam z Borka.... :-)
PS. Pewnie spotkamy się jutro na pochodzie... :-)
Thai / 2010-04-30 09:21 / Bez rangi

2010-04-29 14:13:48 | | Jarg [ Uznany Gracz Giełdowy ]

PS. Pewnie spotkamy się jutro na pochodzie... :-)

:-) Dzis to raczej w EPI... w pochodzie do koszyka...
Pozdrowienia serdeczne dla Krajana :-)
marecki007 / 2010-04-29 12:50 / Tysiącznik na forum
Teraz juz wiem czego wyskoczyl dzieki Thai
Thai / 2010-04-29 12:52 / Bez rangi
Witaj Marecki,

Bardzo prosze :-) Pozdrowienia
marecki007 / 2010-04-29 12:55 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy przebije dzisaj 7 zl
Thai / 2010-04-29 13:02 / Bez rangi
Idzie jak przecinak ;-)))
marecki007 / 2010-04-29 13:07 / Tysiącznik na forum
ładnje , ładnje
marecki007 / 2010-04-29 13:13 / Tysiącznik na forum
przebilismzy 7 zeta
pietroo / 2010-04-29 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gratki :)
puszczasz? tzn realizujesz zysk?
marecki007 / 2010-04-29 13:22 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie mysle ze bedzie wyzej
pietroo / 2010-04-29 06:26 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam wszystkich serdecznie :))
stolica chłodna, ale wiosenna
jeszcze nie pada, chociaż się zanosi
Kambodza / 2010-04-29 08:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam sedrecznie:)
Pogoda robi się ładniutka więc tego się trzymajmy:)
Na straganie życze zieloności i pozdrawiam
Jarg / 2010-04-29 12:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Czwartek - mały piątek... i tego również się trzymajmy... :-)
Pozdrawiam serdecznie...
pietroo / 2010-04-29 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Jarku

a już myślałem, że wszyscy są tak zapracowani, że nikt tu nie zagląda....
ależ ten tydzień zleciał... a przed nami długi weekend...
pozdrawiam
Jarg / 2010-04-29 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...

Dobrze myślałeś, bo rzeczywiście jestem bardzo zapracowany... Aż za bardzo...
Odpocznę w łykend... :-) Pozdrawiam serdecznie...
pietroo / 2010-04-29 12:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
rowery? potem grill i piwko?
Thai / 2010-04-29 13:01 / Bez rangi
Witaj Piotr, powitania Jarku

Zapracowani :) zapracowane takze... Tydzien, a nawet miesiac mija szybko...
Idzie maj... piekniejsze barwy beda dookola :))) Serdeczne pozdrowienia :)

U mnie rower, konie i... wypoczywanie :))) W miedzy czasie odrobinke pracy jednak takze...
pietroo / 2010-04-29 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wtaj Iza :))

a gdzie czas na pochód? szturmówka w dłoń i przed siebie :)
pozdr
Thai / 2010-04-29 13:16 / Bez rangi

a gdzie czas na pochód? szturmówka w dłoń i przed siebie :)

:))))))
Hm... Musze to przemyslec Piotr :)
pietroo / 2010-04-29 13:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie ma co myśleć, tu trzeba iść i podtrzymaywać tradycję :))
Big Lebowski / 2010-04-28 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
amigo2 / 2010-04-28 21:22
WITAJ

bedzie płacz i zgrzytanie zębow-;)
Big Lebowski / 2010-04-28 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2010-04-28 18:40 / Bez rangi
Witam Cie Dude najserdeczniej :)
Pozdrawiam cieplo, wiosennym czasem :)))

Na mily wieczor przesylam piosenke: Joni Mitchell - If
http://www.youtube.com/watch?v=f_4v-29as-w&feature=related
axima / 2010-04-28 19:11 / Bywalec forum
Pozdrawiam Cie gospodarzu oraz wszystkich gosci.Ale mam pytanie do Thai :zauwazylem że najwytrwalsi posiadacze cormaya zrezygnowali z tej spolki czy Ty tez ja sobie odpuściłaś?
Thai / 2010-04-28 19:27 / Bez rangi
Nie wiem co to znaczy "najwytrwalsi posiadacze cormaya zrezygnowali" :) Mam te spolke od poczatku lutego 2009 - nie zrezygnowalam z tej spolki, i nie odpuscilam jej :) Pisalam juz kiedys, ze mysle o tej spolce w perspektywie kilkuletniej i nic sie nie zmienilo jak dotad... Pozdrawiam Axima...
Mieczyslaw / 2010-04-28 22:36 / Uznany Gracz Giełdowy
i to myslenie mi sie podoba :)
axima / 2010-04-28 19:30 / Bywalec forum
To troszkę mnie uspokoiłaś.Miałem na mysli Adriana.dzis ręka mi bardzo swedziała aby pozbyc sie crm w rezultacie dobrałem.Co bedzie dalej zobaczymy.
Thai / 2010-04-28 19:49 / Bez rangi
Kazdy ma swoja strategie, nie wiem w jakich cenach nabywal Adrian CRM... a ma to znaczenie, no i oczekiwania, perspektywa czasowa itd. A co bedzie - Pan Rynek da odpowiedz...

Lubie czesto przytaczane przez Dude powiedzenie Kostolanego "jeden dzien spadkow moze przyniesc wiecej niz miesiac wzrostow"... juz to przerabialam na ATO :)
wczorajszy / 109.79.239.* / 2010-04-29 02:51
dobry wieczór...

strategia strategiá, ale.... szczerze- wiedzieliscie o tym ?:

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 14 / 2010
Data sporządzenia: 2010-04-26
Skrócona nazwa emitenta
PZ CORMAY S.A.
Temat
Uchwała GPW S.A. w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu akcji serii E PZ CORMAY S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd PZ CORMAY S.A. informuje, że Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w Uchwale nr 380/2010 z dnia 23 kwietnia 2010 r. ("Uchwała") stwierdza, że do obrotu giełdowego na rynku równoległym dopuszczonych jest 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii E spółki PZ CORMAY S.A. o wartości nominalnej 1 zł każda ("Akcje").
Ponadto Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. na podstawie Uchwały postanowił z dniem 28 kwietnia 2010 r. wprowadzić Akcje w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku równoległym pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 28 kwietnia 2010 r. rejestracji tych akcji i oznaczenia ich kodem "PLCMRAY00029"

szok
adrianoo / 2010-04-29 08:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
nizej jest zamieszczona informacja
adrianoo / 2010-04-28 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Axima, ja mam calkowite zaufanie do CRM i to ze dzis nie mam spolki w portfelu nie oznacza ze jutro jej nie odkupie, po prostu chce miec czysta sytuacje zwiazana z dzisiejszym wysypem i jutrzejszymi wynikami. Jest to tez zwiazane z moja strategia, nie trzymam spolek do upadlego wierzac w ich wzrosty - zero emocji, czysta kalkulacja ryzyka i porownania z innymi mozliwosciami zysku, ot tak w skrocie;)
wczorajszy / 109.79.239.* / 2010-04-29 02:56
'całkowite zaufanie' ? 10 mln nowych akcji cichaczem wprowadzone do obrotu..
to jakis wałek...
Thai / 2010-04-29 09:50 / Bez rangi

2010-04-29 02:56:32 | 109.79.239.* | wczorajszy
10 mln nowych akcji cichaczem wprowadzone do obrotu..
to jakis wałek...

Informacja o zlozonym prospekcie w KNF pojawila sie 19 lutego 2010, z oczekiwaniem zatwierdzenia do konca marca...

"- Liczymy, że prospekt zostanie zatwierdzony do końca marca. Jeśli KNF zatwierdzi nasz prospekt, akcje zostaną niezwłocznie wprowadzone do publicznego obrotu – mówi Tomasz Tuora, Prezes PZ Cormay."

http://www.makmedia.pl/prospekt-juz-w-knf/
wczorajszy / 109.79.175.* / 2010-04-29 10:04
spoko... te moje 'zarzuty', to tylko wyraz bezradnosci :]
komunikaty z espi trzeba czytac codziennie i to ze zrozumieniem;)))

a nie ze 'jak cos sié bédzie dzialo, to ktos napewno na forum wklei'

ehhh
adrianoo / 2010-04-29 08:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
bez przesady, przeciez 2 dni wczesniej podali info.:)
wczorajszy / 109.79.175.* / 2010-04-29 09:10
no.. teraz widzé, ze bylo... ale mi wstyd :(((
myslalem, ze to jakis fund brutalnie zrealizowal zyski...

swojá szosá, to jak uprzywilejowani potraktowali swoje akcje (masowa wywałka PKC) jest znamienne... dobrze, ze z jakimkolwiek jeszcze zyskiem- ale wywalam smiecia...

pzdr
adrianoo / 2010-04-29 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
zakladasz ze byli to uprzywilejowani ale wcale nie musi to byc tak oczywiste, albowiem byla to szansa na pozyskanie sporej ilosci akcji i ktos mogl to wykorzystac (troche dokladajac sie do owej zwalki), jak widzisz wczorajszy wolumen daleki byl od owych 10mln
wczorajszy / 109.79.175.* / 2010-04-29 09:51
sorki, ale troche nie rozumiem.. 'szansa na pozyskanie' ? przeciez taká zwałké spowodowała podaz, nie popyt :] a ze akurat tego dnia sié pojawila - dziwny bylby to przypadek...

ale ja mogé czegos nie rozumiec, bo -jak widac- leszczyna ze mnie, tylko listki opadajá... :]
adrianoo / 2010-04-29 10:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
w skrocie: wykorzystujesz przychylne warunki (zle infa, nurkowanie w20) i rzucasz na rynek 100k kwitow powodujac panike w przedziale np. 10-8zl, do reszty dokladaja sie panikarze i inwestorzy ze stopami, kurs nurkuje do 6zl a Ty zbierasz od 6-8zl 200k kwitow i nastepnego dnia dokladasz kolejne zlecenia powodujac panike podazowa i kurs wraca do np 9 zl
przejaskrawiam oczywiscie ale mam nadzieje ze mechanizm zauwazyles
wczorajszy / 109.79.140.* / 2010-04-29 22:44
zauwazylem... tzn ja znam ten mechanizm, ale tutaj nie spodziewalem sié takich zagrywek..

zresztá, prostrzym wyjasnieniem bédzie, ze to jednak ktos z uprzywilejowanych postanowil bez zbédnych ceregieli zrealizowac godziwy zysk

pzdr
wczorajszy / 109.79.175.* / 2010-04-29 10:10
zauwazylem... tzn ja znam ten mechanizm, ale tutaj nie spodziewalem sié takich zagrywek..

zresztá, prostrzym wyjasnieniem bédzie, ze to jednak ktos z uprzywilejowanych postanowil bez zbédnych ceregieli zrealizowac godziwy zysk

pzdr
Big Lebowski / 2010-04-28 19:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Axima.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-04-28 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaqj Iza..:) Ja takze pozdrawiam Cie wiosennie i serdecznie..:)
5424 / 2010-04-28 18:25 / Fan Linuxa Ubu
cześc Mistrzu myślisz o o godzinie 20,16 problem Grecji zostanie przełożony do następnego posiedzenia FED-u
Big Lebowski / 2010-04-28 18:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. FED nie bedzie sie wypowiadal w sprawie Grecji tylko w sprawie stop , amerykanskie indexy rosna gdyz firmy melduja dobre wyniki kwartalne i to obecnie jest najwazniejsze - odpowiednie spolki .. Pozdr
5424 / 2010-04-28 19:03 / Fan Linuxa Ubu
Grecja użyta w mojej wypowiedzi to aluzja zauważyłeś że już drugi raz spadają indeksy na Swiecie przed posiedzeniem FED a przyczyną jest Grecja
5424 / 2010-04-28 19:30 / Fan Linuxa Ubu
Bigu coś się zmieniło w twoim postrzeganiu rynku w perespektywie najbliższych 2 miesięcy
Big Lebowski / 2010-04-28 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic sie nie zmienilo - obstawiam do zakonczenia polrocza wzrosty , obecna korekta uzdrowi troche sytuacje.
Big Lebowski / 2010-04-28 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przed posiedzeniem FEDu zawsze indexy spadaja - to nie drugi raz tylko duzo wiecej razy..
amelian / 2010-04-28 18:37 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))
Skłaniam się ku Cormay'owi który polecałeś, lecz poczekam pewnie jeszcze spadnie deczko...
Big Lebowski / 2010-04-28 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Amelko ..:) Dobry wybor i dobry czas na inwestycje.. Pozdrawiam serdecznie :)
amelian / 2010-04-28 18:48 / portfel / Tysiączniczka na forum
Pozdrawiam również i buziaczki posyłam ;)))
Big Lebowski / 2010-04-28 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Buziaczki ciesza mnie ogromnie..:)
amigo2 / 2010-04-28 15:25
28.04. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 12/2010

Zarząd Z.O. "Bytom" S.A. informuje, iż ulega zmianie termin publikacji skonsolidowanego rozszerzonego raportu kwartalnego za I kwartał 2010 roku.
Nowy termin publikacji skonsolidowanego rozszerzonego raportu kwartalnego za I kwartał 2010 roku zostaje ustalony na dzień 6.05.2010r. Pierwotnym terminem przekazania skonsolidowanego rozszerzonego raportu kwartalnego za I kwartał 2010 roku był dzień 14.05.2010r.

kom espi zdz/mln/

wychodzimy na ++++++-;)
i jedziem na 30 zetola x 2
max303 / 2010-04-28 17:18 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"sprzedawaj fakty"
pablo&gawlo / 188.147.172.* / 2010-04-28 13:10
witam wszystkich:)

Czy ktoś mi powie dlaczego Cormay tak pikuje w dół? jak dobrze pamietam to wyniki mają publikować 30 kwietnia?

Pozdrawiam
adrianoo / 2010-04-28 13:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak jak Thai dzis juz pisala:

Od 28 kwietnia w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku równoległym trafią akcje
spółki. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dopuścił do obrotu 10 mln
akcji serii E o wartości nominalnej 1 zł, pochodzących z ubiegłorocznej emisji
prywatnej

raport za 2009 ukaze sie w dniu jutrzejszym tj. 29 kw
pietroo / 2010-04-28 13:30 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mają niezłą przebitkę
axima / 2010-04-28 13:37 / Bywalec forum
Witam i pozdrawiam.Nie można mylic wartości nominalnej od emisyjnej.Ata byla ponad dwukrotnie wieksza.Jezeli sie myle poprawcie mnie
Thai / 2010-04-28 13:59 / Bez rangi
Witaj Axima,
10 mln akcji serii E objeli inwestorzy kwalifikowani w polowie listopada ub.r. placac po 2,30 za walor.

spółka sprzedała w połowie listopada 2009 r. 10 mln akcji po 2,30 zł z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wszystkie oferowane papiery objęli inwestorzy kwalifikowani. Pozyskane środki – ok. 23 mln zł – będą wykorzystane na budowę nowego zakładu w Lublinie do produkcji odczynników oraz sprzętu diagnostycznego pod marką Orphee. Część pieniędzy została już przeznaczona na zasilenie kapitału obrotowego szwajcarskiej spółki.

http://www.makmedia.pl/prospekt-juz-w-knf/

Pozdrawiam wzajemnie

PS. 12 kwietnia pojawila sie takze informacja: "Aparat dla zwierząt zwiększy przychody o 10 mln "
Cormay negocjuje duży kontrakt na dostawy do Stanów Zjednoczonych weteryanaryjnej wersji aparatu hematologicznego - jak donosi dziś “Parkiet”. Zdaniem Zrządu, przyniosłoby to grupie spory poziom przychów w 2011r.
- Myślę, że podwyższy to przyszłoroczne przychody dodatkowo o 10 mln zł. Być może sfinalizujemy umowę do końca roku - twierdzi Tomasz Tuora
adrianoo / 2010-04-28 14:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Thai to jak wytlumaczy to wsio jasne :)
pietroo / 2010-04-28 14:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ma kobitka talent pedagogiczny :)
Thai / 2010-04-28 19:09 / Bez rangi
:))) Talent potwierdzony doswiadczeniem
adrianoo / 2010-04-28 13:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
wartosc emisyjna akcji zwiazana jest z ich subskrypcja i wprowadzeniem na stragan (moze byc wyzsza lub rowna nominalnej) natomiast w tym przypadku chodzilo o pozyskanie kapitalu dodatkowego i byl to czysty podzial kwoty potrzebnej przez ilosc akcji, stad 1zl, spolka dynamicznie rosla i robi to w tej chwili wraznie niezbyt przyjemne, kwestia kluczowa to ich ilosc a ta jest duza w stosunku do dotychczasowej
adrianoo / 2010-04-28 13:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
sposobuje prosciej bo sam po przeczytaniu sie zakrecilem;):
- cena nominalna = rzeczywiscty podzial wartosci spolki na akcje
- cena emisyjna = cena po jakiej sprzedawana jest akcja nabywcom, w przypadku gdy jest wyzsza od nominalnej to roznica podwyzsza kapital spolki (dokladnie idzie to do kapitalu zapasowego spolki)
amigo2 / 2010-04-28 13:04
siorbac Gwiazdy z NC bedziem szalec juz niedługo-;)
griffin / 2010-04-28 12:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Witajcie :o)
Dwie spółeczki (bytek i zremb) kręcą mi się blisko stopów :o(
Z rana wpadła reszta nicogames po 0,13 - to tak żeby się nie nudzić ;oP
Ciekawe jak bardzo podaż jeszcze przyciśnie. Trochę wolnej gotówki czeka na okazje.
ps. Brać vedię czy nie brać - oto jest pytanie. Korci ale....
pietroo / 2010-04-28 12:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj
a co ten NICO taki tani? split był czy co?
pietroo / 2010-04-28 13:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
te 10 tys to Twoje?
griffin / 2010-04-28 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak splicik.
Nie, moje uszczknęli wczoraj a dzisiaj dokończyli ;o)
pietroo / 2010-04-28 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może być ciekawie, bo od jakiegoś czasu tam jest boczniaczek
pietroo / 2010-04-28 13:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może być ciekawie, bo od jakiegoś czasu tam jest boczniaczek
griffin / 2010-04-28 13:38 / portfel / Tysiącznik na forum
poczekamy, zobaczymy. Albo zysk albo... ;o)
pietroo / 2010-04-28 13:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
piwo i nauka :))
griffin / 2010-04-28 14:22 / portfel / Tysiącznik na forum
dokładnie :o)
Piwko lubię, naukę też, ale w tym wypadku bardziej by mi pasował zysk :o)
pietroo / 2010-04-28 14:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to tak jak i mi, bo za ten zysk można się i poduczyć i napić piwa :)
pietroo / 2010-04-28 14:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to tak jak i mi, bo za ten zysk można się i poduczyć i napić piwa :)
pietroo / 2010-04-28 11:25 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W dniu dzisiejszym na inwestorów czekają dwa wydarzenia. Najpierw w ciągu dnia poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych w Polsce. Spodziewane jest ich utrzymanie na poziomie 3,5%, zatem nie powinno mieć to większego wpływu na zachowanie par złotowych. Z kolei na godzinę 20:15 zaplanowano opublikowanie decyzji o stopach w Stanach Zjednoczonych. W tym przypadku również nie należy oczekiwać żadnych zmian, choć jak zwykle dla rynku interesujący będzie komunikat do tej decyzji, ponieważ będą w nim szukali wskazówek co do przyszłej polityki monetarnej USA.

Dariusz Pilich
Thai / 2010-04-28 09:48 / Bez rangi

tylko BYTOM!!!!

:))) Gratki A migo
amigo2 / 2010-04-28 10:39
gratki prosze składac przy cenie min 30 zetola za akcje-;)))
Thai / 2010-04-28 11:00 / Bez rangi
:)
To jakos na dniach ma byc? Czy moze sie myle ;)))
adrianoo / 2010-04-28 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
zaraz po tym jak Chiny zloza zamowienia na mundurki dla wszystkich obywateli w bytku;)
adrianoo / 2010-04-28 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
podobno teraz maja teraz zastapic metke "made in china" nowa.... "made in BYTOM" :)))
Thai / 2010-04-28 11:33 / Bez rangi
"Made with China"... tak teraz sie reklamuja... Hehe...
Zwrocilam uwage na wyscigu ostatnim F1 w Chinach... takie byly napisy na banerach roznych...
pietroo / 2010-04-28 08:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Was serdecznie
udanego dnia życzę i ogólnie i na parkiecie :)
pozdrawiam
Thai / 2010-04-28 09:33 / Bez rangi
Witaj Piotr :-) Powitania Wszystkim

Do zyczen i pozdrowien sie przylaczam :-) Dobrego, pogodnego dnia i powodzenia

Joni Mitchell - This Place
http://www.youtube.com/watch?v=PsrzeemfmvI&feature=related
pietroo / 2010-04-28 10:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Iza
serdecznie Cię pozdrawiam, liczę na pozytywne zakończenie sesji, na razie nie jest różowo
buźka
Thai / 2010-04-28 10:57 / Bez rangi
buźka i buźka
:))
Dwie buzki wzajemnie sle :) Pozdrowienia serdeczne Piotr
pietroo / 2010-04-28 11:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:))
pietroo / 2010-04-28 10:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Iza
serdecznie Cię pozdrawiam, liczę na pozytywne zakończenie sesji, na razie nie jest różowo
buźka
Thai / 2010-04-28 10:56 / Bez rangi
Nizsze ratingi dla Grecji i Portugalii, nieciekawe otoczenie... Powazne spadki na rynkach akcji, na rynkach surowcowych w dniu wczorajszym i jest co jest... Zobaczymy gdzie bedziemy o 16:20

"Śmieciowy rating Grecji decyduje o notowaniach na parkietach Europy"
Główne indeksy w Europie oraz WIG20 spadają w środę na otwarciu, reagując tym samym na obniżenie ratingu Grecji oraz Portugalii przez S&P. Dziś także mocno traciły giełdy w Azji, a wczoraj Wall Street dał wyraźny sygnał do odwrotu.

Agencja S&P obniżyła długoterminowy rating Grecji o 3 stopnie z BBB+ do BB+ (do poziomu śmieciowego) z perspektywą negatywną i ostrzegła, że jeśli kraj ten zdecyduje się na restrukturyzację długu inwestorzy mogą odzyskać jedynie 30 proc. ze środków ulokowanych w obligacjach tego kraju.

Rating Portugalii został obniżony o 2 stopnie z A+ do A- z perspektywą negatywną.

http://urlik.pl/10891/
Jarg / 2010-04-28 11:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo...

Jak zwykle... serdeczne pozdrowienia z Borka... teraz pod małą chmurką... :-)
Thai / 2010-04-28 11:24 / Bez rangi
Jarku witaj...

:-) W strone Borka co pod chmurka mala jest, pozdrowienia serdeczne sle... Jak zwykle...
pietroo / 2010-04-28 09:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tylko BYTOM!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy