Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Jarg / 2010-04-26 08:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Japońce dzisiaj wyskoczyli 2.30%... Co im się stało...
pietroo / 2010-04-26 08:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
może pomogły im piątkowe wieści z USA
albo obejrzeli Shoguna :)
kwiatek... / 2010-04-26 07:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam Wszystkich...Zapowiada się piękna pogoda dzisiaj:)
pietroo / 2010-04-26 07:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam serdecznie poweekendowo :)
stolica zlana słońce, jest też jak na tą porę dnia ciepło :)
udanego dnia życzę
Jarg / 2010-04-26 07:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

We Wrocku tys piknie...
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego poniedziałku...
dodge / 2010-04-26 07:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie

Białystok również słoneczny, choć poranek chłodny jeszcze.

Miłego dnia życzę.

Pozdr.
pietroo / 2010-04-26 08:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam Białystok :)
fajne i klimatyczne miasto :)
dodge / 2010-04-26 08:52 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

fajne i klimatyczne miasto :)


Dodam, że obecnie rozkopane na potęge. Gdzie sie nie ruszysz tam remonty, przebudowy, budowy dróg.
pietroo / 2010-04-26 07:52 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku

patrz jaka piękna prognoza pogody, aż się chce wyjśc z domu :))

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1653662,0,,poniedzialek_wita_nas_sloncem_w_dzien_21_stopni,wiadomosc.html
Jarg / 2010-04-26 08:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...

Z domu trzeba wyjść tak czy owak... :-)
Kambodza / 2010-04-26 08:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witajcie:)
Piękna wiosna:)
Udanego dzionka wszystkim życze
Thai / 2010-04-25 21:25 / Bez rangi
Witaj Dude :) Powitania Wszystkim

Przesylam serdeczne pozdrowienia oraz piosenke na wieczor niedzielny :)

Joni Mitchell - Night Ride Home
http://www.youtube.com/watch?v=kone5B87G2U
Big Lebowski / 2010-04-25 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.. :) Utworek super.. :) Serdecznosci posylam..:)
Thai / 2010-04-25 21:33 / Bez rangi

Utworek super.. :)

:)))
Big Lebowski / 2010-04-25 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=F4T9DGjGAUw&feature=related Bikini Cinema - The Big Lebowski - hehe
Oley53 / 2010-04-25 21:11
Witam Biga i Przyjaciół forum.
Życzenia wszystkiego najlepszego dla szanownego Jubilata. Przepraszam,że spóźnione.Pozdrowienia dla Użytkowników forum.
Big Lebowski / 2010-04-25 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj.. Dziekuje i Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2010-04-25 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=QjuVvluaPEI The Big Lebowski The Dudes Song
amigo2 / 2010-04-25 19:50
przywitał wieczorkiem

jeszcze raz SIORBAC GAZOWNIE-;) cel 10 zetola

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje wydobywać w Norwegii 0,5 mln ton ropy naftowej i 0,4 mld m sześc. gazu rocznie - powiedział PAP wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. Wydobycie ma ruszyć w drugiej połowie roku.
Big Lebowski / 2010-04-25 20:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo .. jakie jeszcze spolki zostawiles w portfelu ?
amigo2 / 2010-04-25 20:20
komunista gaziak polimex lotos gtc hawe ssi midasa
oczywiscie PEREŁKE BYTOM-;)
sfinksa zdziebeczko

i na 2 rachuneczku jeszcze pare smiec z NC
Big Lebowski / 2010-04-25 20:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W Midasa - wiare masz ogromna.. ;-)
Big Lebowski / 2010-04-25 20:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A to jest wiadome..;-)
Big Lebowski / 2010-04-25 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
5424 / 2010-04-25 19:42 / Fan Linuxa Ubu
Witaj sektor finansowy rzeczywiście w tym roku niewiele daje zarobić olbrzymie wahania w trendzie bocznym zastanawiam się kiedy wyjdzie w górę ....dzisiaj analizowałem archiwalne wykresy SP i DOW J i powiem ci że szczyt absolutny na s@P liczony z proporcji Fibonaciego mnie osobiście wyszedł na poziomie ok 1900 - 2000 pkt
adrianoo / 2010-04-25 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc Wam, cyfra a na jakiej podstawie oszacowales "szczyt absolitny" bazujac na fibo?
5424 / 2010-04-25 20:39 / Fan Linuxa Ubu
Bawiłem się proporcjami przyjąłem że obecny impuls od dna jest 0,6... skończy się na S@P na 1300 pkt i cofnięcie ok 16% (przyjąłem z zapowiedzi Biga to ok 0,19) = 1066 , następny wzrost 0.382 daje poziom 1476, następne cofnięcie 0,1 daje wynik 1328 następna proporcja wzrostowa 0.236 daje wynik 1641. DJ miał bardzo długi trend boczny w latach 1958 1983 (S@P jest stosunkowo młodym wskażnikiem dlatego wziąłem DJ) dlatego też dodałem za to 100 dodatkowych punktów = 1741 + 100 punktów dla srodków masowego przekazu za nagonienie leszcza daje ok 1841. W samym dołku bessy wyliczałem podobnie i jak S@p zakończy na 1300 to trafiłem w punkt. Aby wykazać się pewną logiką w przeprowadzaniu wyliczeń proporcję spadku korekty przyjąłem malejąco a impulsy wzrostu rosnąco jest pewna niekonsekwencja w przyjmowaniu proporcji bo po wskaźniku 0.382 przyjąłem za następny 0.236
adrianoo / 2010-04-25 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
skomplikowana metoda oparta na wielu zalozeniach ale... zadna koncepcja nie jest zla o ile jej wyniki sa zbiezne z syt. rynkowa, teraz trzeba bedzie czekac na spelnienie prognoz i weryfikacje zalozen
jako uzytkownika fibo zastanawia mnie Twoje przyjmowanie jako pewnik kolejnych liczb fibo. (nie ma teorii mowiacej ze liczby te nastepuja po sobie, sa to tylko kolejne momenty ew. oporow ew. wsparc, ktore moga ale nie musza okazac sie momentami przelomowymi w trendzie krotkotrwalym)
5424 / 2010-04-25 21:06 / Fan Linuxa Ubu
Zgadza się dlatego tą wylicznkę traktuję jako ciekawostkę......... zobaczymy czy się spełni doliczyłem jeszcze dodatkowe 100 pkt za mocne wyjście z dna obecnej bessy i dodatkowy kapitał inwestycyjny jaki rynek zakumulował w trakcie trwania hossy zobaczymy czy się spełni obstawiam szczyt na s@p na ok 1900 pkt
Big Lebowski / 2010-04-25 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-04-25 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra .. To kawal wspinaczki ma przed soba S&P500 , jednak obecnie radzil bym zwracac uwage na Nasdaq - gdyz on jest przewodnikiem na obecna chwile.. Pozdr
golden boy / 2010-04-25 18:19 / Bywalec forum
Witam.Adamka z Gołotą łączą......trzewiki ringowe.Tomek tak wiał przed prawym sympatycznego Arreoli,że podarł sandały,natomiast Andrzej w wielu ważnych walkach lubił pokazywać wszystkim podeszwy kapci.
Big Lebowski / 2010-04-25 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golden.. Trafnie to ujoles.. ;-)
Big Lebowski / 2010-04-25 13:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=i5Tiqv4Irjs&feature=related Eric Clapton/JJ Cale-After Midnight - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2010-04-25 13:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pudelek Biznesu napisal sprostowanie i aktualizacje na temat PGE co musze przyznac wywolalo to u mnie pozytywne nastawienie do w/w redakcji - postarali sie chlopaki :)
Golem14 / 2010-04-25 12:05 / Tysiącznik na forum
Dla zainteresowanych spolka Aton HT:

Wrocław, 21 kwietnia 2010 r.
INFORMACJA PRASOWA
ATON-HT: Obiecująca wizyta na Łotwie

W ostatnich dniach przedstawiciele ATON-HT gościli na Łotwie. Podczas wizyty
przeprowadzono min. próbę badawczą oczyszczania ziemi z zanieczyszczeń ropopochodnych za pomocą urządzenia ATON 200 HR oraz MOS 20.
Próba badawcza została przeprowadzona na specjalnie zorganizowanej konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele mediów, ośrodków naukowych i przedsiębiorców z Łotwy, oraz krajów sąsiednich.

Próby zakończyły się duzym sukcesem. Zainteresowanie naszymi urządzeniami wykazali
zarówno przedsiębiorcy, jak i naukowcy uczestniczący w spotkaniu. W najblizszym
czasie spodziewamy się wizyty przedstawicieli firm zainteresowanych zakupem naszego
urządzenia – powiedział Robert Barczyk – Prezes Zarządu ATON-HT S.A.

Współpraca ATON-HT z firmami na Łotwie trwa od dwóch lat. ATON-HT prezentował i testował tam z powodzeniem min. urządzenie do oczyszczania gazów odlotowych CAW oparte na technologii MOS (Microwave Oxidation System), oraz zrealizowała projekt oczyszczenia ziemi z ropopochodnych za pomocą ATON 200 HR + MOS 2O w Rydze.

Zakup urządzeń ATON-HT znalazł się takze we wniosku o dofinansowanie ze środków UE
projektu w zakresie unieszkodliwiania odpadów na Łotwie. Wniosek złozyła łotewska
firma "E Dolgawa". W zakres przedsięwzięcia unieszkodliwiania odpadów wchodzi zakup kilku urządzeń ATON-HT. Wartość całego projektu to ok. 4,5 mln EUR.
Projekt ten w chwili obecnej czeka na zatwierdzenie przez łotewską Agencję Rozwoju i
Inwestycji.

Dodam tylko tyle, ze mozliwy jest w najblizszych miesiacach kolejny kontrakt z lotewskimi firmami, ktory zostanie rowniez dofinansowany z funduszy unijnych...
Aktualnie trzeba jednak obserwowac i zaczekac na finalizacje pierwszej umowy z Lotwa, ktora powinna miec miejsce do 30 czerwca - jezeli cala procedura zakupu urzadzen na Lotwie zakonczy sie pomyslnie, podobnie bedzie w innych krajach w dalszej lub blizszej przyszlosci...
amigo2 / 2010-04-25 12:05
przywitał

- Teraz wyglądam jak Shrek - powiedział wyraźnie poobijany Chris Arreola po walce z Tomaszem Adamkiem. Polski bokser wygrał z Amerykaninem na punkty.

- Sprawił mi niezłe lanie, wygrał zasłużenie, choć nie spodziewałem się tak trudnego pojedynku. Wielkie podziękowania dla moich kibiców, a także dla fanów Tomka - dodał Arreola.

- Od czwartej rundy bolała mnie ręka, jednak nie chciałem poddać walki, liczyłem, że uda mi się wygrać - zakończył rywal Adamka.

brawa dla Shreka-;)))

ale co wam powiem to wam powiem walki Goloty wzbudzały wieksze zainteresowanie
i duzo duzo wiecej emocji-;)
Golem14 / 2010-04-25 11:56 / Tysiącznik na forum
Dla zainteresowanych spolka IQP:

1) Notka prasowa:
"Ventures Hub oraz InQbe – wehikuły inwestycyjne z grupy IQ Partners, chcą w tym roku uruchomić 18 projektów, których łączny budżet sięgnie 7 mln zł

Ventures Hub (d. IQ Advisors) oraz InQbe inwestują środki, które pozyskały w ramach dotacji (programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka –Działanie 3.1.). Pierwsza z firm zdobyła 17,4 mln zł wsparcia. Druga pozyskała 20,6 mln zł. Obie zamierzają inwestować w projekty technologiczne przy czym Ventures Hub skupia się na inwestycjach zalążkowych a InQbe w nieco większe i już funkcjonujące podmioty.

Ventures Hub pochwalił się właśnie uruchomieniem pierwszej inwestycji. Za 358 tys. zł objął 32,02 proc. udziałów w Angloo.pl, która będzie oferowała technologie wspierajace naukę języka angielskiego poprzez internet. Jednocześnie Ventures Hub zobowiązał się do wyłożenia kolejnych 400 tys. zł jeżeli zostaną spełnione warunki określone w umowie inwestycyjnej bezpośrednio związane z postępami prac nad projektem.

- W tym roku planujemy uruchomienie oba nasze inkubatory powinny uruchomić ok. 18 projektów. Łączna wartość naszych inwestycji wyniesie ok 7 mln zł – zapowiada Maciej Hazubski, prezes IQ Partners."

2) 2010-04-19
Wywiad w TVN CNBC z Panem Maciejem Hazubskim, Prezesem IQ Partners S.A.
Prezentacja Spółki IQ Partners oraz ostatnich osiągnięć spółek zależnych.

http://iqpartners.pl/index.php/pl,5,8,wywiad-w-tvn-cnbc-z-panem-maciejem-hazubskim-prezesem-iq-partners-sa,,news,79,,,fundusz-inwestycyjny.html
5424 / 2010-04-25 11:41 / Fan Linuxa Ubu
Witam wszystkich mam prośbę jak ktoś dysponuje linkiem do szczegółowych archiwalnych wykresów od lat 50 tych dla S@P i Daxa to byłbym ogromnie wdzięczy za podesłanie
Big Lebowski / 2010-04-25 11:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Golem14 / 2010-04-25 11:34 / Tysiącznik na forum
Witaj Big, witajcie Kacikowicze,

zanim wkleje pare newsow o dwoch interesujacych mnie spolkach mialbym najpierw pytanie do Ciebie Big, czy czytasz moze tygodnik Die ZEIT? - mam na mysli wersje drukowana, w wersji Zeit-online nie ma wiekszosci artykulow.

W dziale Wirtschaft mozna znalezc zawsze wiele ciekawych artykulow z pogranicza gospodarki i socjologii, ktorych lektura jest bardzo wskazana do inwestycji gieldowych, zwlaszcza przyszlych inwestycji;-)
W ostatnim numerze jest artykul o zjawisku nazwanym Hype cycle, czyli euforii, czy tez wrecz szalenstwie, ktore wywoluja na rynku nowe technologie - w tym wypadku odnosnie internetu, ale mechanizm mozna odniesc na wszystkie High techs...

Nie bede w tym miejscu referowal artykulu, ale mysle, ze aktualnie warto szukac na jesien dobrych malych spolek z branzy internetowej, poniewaz ten rynek ma ciagle ogromne pole do rozwoju, co pokazuje juz chociazby aktualna sytuacja takich firm w USA jak Google czy Apple.

Wkrotce rozpocznie sie nowy "hype" zwiazany z telewizja 3D - sa na polskiej gieldzie jakies spolki, ktore przymierzaja sie do tej technologii?

Pozdrawiam serdecznie
Oley53 / 84.38.81.* / 2010-04-25 14:10
Witam,
Rozważ analizę spółki WIRTUAL VISION z NC.
Golem14 / 2010-04-25 14:22 / Tysiącznik na forum
Witaj Oley,

dzieki za wskazowke - popatrze co tam sie dzieje:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-04-25 15:15 / Tysiącznik na forum
Jest to jeszcze bardzo wirtualna Vision:) Moze w drugiej polowie 2011, gdy bedzie wiadomo cos o powstajacym filmie, wizja nabierze realnych ksztaltow... Ponadto brak obrotu na akcjach i nazwisko prezesa Richarda Kunickiego, moze alias "Kunik" niezbyt zaczeca:)

W kazdym razie rozwoj technologii 3D warto obserwowac...
Big Lebowski / 2010-04-25 12:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Z High techs... to naprawde trzeba dobrze wybrac aby zarobic - np z niemieckiego rynku firma AIXTRON utrzymywala forme takze Software AG nie zwiodlo i moze jeszcze kilka - jednak ciezko takim firmom z Azja konkurowac - jakas czesc portfela mozna przeznaczyc na nowe technologie i probowac cos ugrac - ja jestem tradycjonalista jednak i uwazam ze old ekonomy - daje wiecej zarobic.. Jednak trzeba byc otwartym na wszystko.. ;-).. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-04-25 12:26 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

z High Tech na polskiej gieldzie interesujaca jest aktualnie tylko jedna firma i chyba nie musze mowic jak sie nazywa:)
Z artykulem w Die ZEIT chodzilo mi o mechanizm psychologiczny, jakiemu poddana jest na rynku kazda nowa technologia i taka wiedza ma charakter uniwersalny, tzw. hype cycle... Jezeli trafi sie na pierwszy etap wprowadzania nowej technologii i towarzyszy temu medialna fantazja, to efekt finansowy jest niewyobrazalny - wspominales kiedys o pewnej spolce biotechnologicznej Alcan(?) co rosla i rosla - i wlasnie o ten mechanizm tutaj chodzi...

Mysle, ze na jesien (jak minie letni Armagedon spadkow na gieldach) warto na GPW z glownego parkietu poszukac czegos z informatyki... ;-)
Branza internetowa przeszla juz przez Gründungszeit i banke inwestycyjna z konca lat 90-tych i aktualnie jest jednym z solidnych fundamentow swiatowych gospodarek: rynek wirtualny jest jednak wciaz do zagospodarowania i wiele nowego jeszcze przed nami...
Zerknij na wykres akcji spolki Apple - ich nowy produkt "Ipad" - komputer o ksztalcie kartki papieru (urzadzenie miedzy Laptopem, a Smartphonem) jest strzalem w dziesiatke. Od 10 maja bedzie takze w sklepach w Niemczech...

Pozdrawiam serdecznie

PS. Zainwestuj w tygodnik Die ZEIT:) - ukazuje sie w czwartki, w Szczecinie na pewno jest latwo dostepny - moim zdaniem najlepszy tygodnik w Europie, a dzial Wirtschaft prowadzony jest juz wyjatkowo ciekawie: maja najlepszych redaktorow z Niemiec, ktorzy patrza globalnie na sprawe... - najlepsza lektura na weekend:)
Big Lebowski / 2010-04-25 12:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W swojej karierze inwestrora mialem juz :Yahoo , Balda, Sun , Infineon , Nvidia , DIALOG SEMICONDUCTOR, T-online i jeszcze wiele innych - wlasciwie wychodzi na to ze tylko DIALOG SEMICONDUCTOR powinienem trzymac - reszta mnie zawiodla i zawodzi - natomiast moja strategia polega na wyszukiwaniu upadlych aniolow i moj ostatni "upadly aniol " to Lloyds Banking Group , poprzedniej hossie mialem Alstom i Elan - oba anioly zbyt wczesnie wypuscilem z reki co moglo dac jeszcze ogromneeee zyski ;-) , przyjze sie gazecie Die ZEIT - gdyz tak jak pisalem trzeba byc otwartym.. Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-04-25 13:00 / Tysiącznik na forum
Dluga ta lista:) Wiele rewolucyjnych spolek z poczatkow internetu zbankrutowalo albo marnie przedzie jak np. Intershop czy Alando - kiedys glosne nazwy, a teraz nikt ich chyba juz nie pamieta... Nie zmienia to jednak faktu, ze szeroko pojeta branza internetowa jest jednym z fundamentow dzisiejszej gospodarki, a komputery ciagle rozbudzaja fantazje...

W kazdym razie moze cos z polskich firm internetowych (poza IQP) daloby sie jeszcze znalezc na GPW - aktualnie nie planuje roszad portfelowych, tylko sie glosno zastanwiam nad mozliwymi opcjami na dalsza przyszlosc:)

Strategia upadlych aniolow zawsze sie sprawdza - dobre firmy po bessie zawsze beda rosly dopoki istnieja gieldy:)

Milej niedzieli i nie tylko
i do uslyszenia in the future ;-)
Big Lebowski / 2010-04-25 13:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Milej niedzieli Golem i 3m sie..:)
Big Lebowski / 2010-04-25 11:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze raz dziekuje za wszystkie zyczenia..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy