Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-06-17 10:49 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

W miescie bardzo wielu mostow odpoczywanie piatkowe od slonka, zatem pogody ducha zycze
Powodzenia w sesji oraz dobrego dnia :) Serdeczne pozdrowienia :)

Jan Garbarek - In Praise of Dreams
http://www.youtube.com/watch?v=pl2UkWoN368&feature=related
Thai / 2011-06-17 10:54 / Bez rangi
„Prognozy zysków dla największych spółek na GPW: kto zarobi najwięcej?”

O ponad 30 proc. powiększy się zarobek największych przedsiębiorstw giełdowych. To z jednej strony skutek hossy na rynkach surowcowych, z drugiej zaś podwyżek, jakie te firmy fundują swoim klientom.
Szalejące na rynku ceny usług i towarów to trampolina, która pozwoli giełdowym tuzom na zdecydowane podkręcenie w tym roku wyników finansowych. Lawinowo będą więc rosły zyski, ale także przychody m.in. KGHM, PGE, Tauronu, PKO BP, Pekao czy też Bogdanki.

http://www.tinyurl.pl/?bCYklleF
griffin / 2011-06-17 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
WiThai :o)
Przyznam się szczerze, że od ok. 2 miesięcy zaczynam pomału odczuwać na własnej skórze ich zyski ;oP
A to właśnie dzięki podwyżkom, jakie te firmy fundują swoim klientom.
Zieloności życzę :o)
Thai / 2011-06-19 14:47 / Bez rangi
Powitania Griffin :)
z powyzszych wymienionych wciaz dwie w porfolio trzymam: TPE, PGE :)
Jak to inwestor Pooh swego czasu napisal: "zeby lezalo i w dywidendzie cos z rachunkow za prad zwrocilo"
:)))

Pozdrawiam nniedzielnym dzionkiem :)
Golem 14 / 2011-06-16 21:12 / Bywalec forum
Witaj Big, powitania dla Forum,

zaklada ktos z Was w swoich przewidywaniach, ze Grecy juz w lipcu oglosza bankruta? Wiadomo nie od dzis, ze Grecja nie ma juz szansy, zeby wyjsc kiedykolwiek z dlugow: ostatnio czytalem wyliczenia w prasie niemieckiej i w duzym skrocie tak sie one prezentuja: zeby dlugi panstwa greckiego przestaly rosnac(!), rocznie wzrost PKB musialby wynosic okolo 10%(!), z tym ze, w tym wyliczenie nie sa uwzglednione odsetki na splate dlugow(!). Czyli faktycznie wzrost PKB musialby kilkanascie procent. W prywatyzacje majatku, czy sprzedaz wysp, jak swego czasu proponowali Niemcy, za bardzo nie ma co wierzyc - protesty sa zbyt silne. Jesli jednak w lipcu UE uchwali kolejna pozyczke na greckie obligacje, to na rok jest zapewniona kroplowka dla greckiego truposza, chyba ze w miedzyczasie ktos odlaczy aparature, co rowniez moze sie zdarzyc.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-06-16 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Golem.. Najbardziej na ratowaniu Grecji zalezy francuzom i niemcom - maja tam ulokowane spore pieniadze , euro obecnie sie oslabia znacznie gdyz ma byc zwiekszona pula funduszu przeznaczona dla panstw z trudnosciami w Uni, Grecja to kraj oliwek i takim zostanie .. Pozdrawiam
Golem 14 / 2011-06-16 21:34 / Bywalec forum
Witaj Big,

zadluzenie Grecji wynosi aktualnie cos ponad 550 mld Euro - niemieckie banki chyba maja zainwestowane w tym pieknym kraju oliwek okolo 70 mld, o ile teraz dobrze pamietam - obydwie sumy bylyby dla swiatowego rynku przelkniecia, oczywiscie przy lekkim skrecie kiszek na gieldach;-) Zgadzam sie z Toba, ze Grecja to przede wszystkim kraj oliwek i mitycznych herosow, ale wiemy przeciez, ze gra toczy sie teraz nie o Grecje, tylko o przyszlosc "obligacji hiszpanskich", a wlasciwie iberyjskich, a do tego jeszcze irlandzkich, belgijskich i wloskich.
Krotko mowiac, Grecja powinna wyleciec ze strefy Euro i sobie cichutko dogorywac, ale w imie szlachetnej "solidarnosci europejskiej" wyznaczanej przez Geld jest juz na to za pozno.

Dodam jeszcze, ze tzw. restrukturyzacja dlugow Grecji (forsowana przez Schäuble) to w rzeczywistosci ogloszenie quasi bankruta - przyniesie dla rynku w srednim termin podobne konsekwencje, moze jedynie zejscie bedzie dla wszystkich troche lagodniejsze.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-06-16 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Okey niemcy 70 mld - obstawiam ze wiecej a ile francuzi - gdyz nikt inny tylko oni domagaja sie pomocy .. Powiem ze gdzies obilo mi sie o uszy ze francuzi maja okolo 300 mld tam ulokowane - jednak zrodla obecnie przytoczyc nie moge - operuje z pamieci..
Golem 14 / 2011-06-16 21:51 / Bywalec forum
Francuzi pewnie cos podobnie - tez teraz nie pamietam dokladnych liczb. Do tego trzeba doliczyc oczywiscie co maja ulokowane w najrozniejszych firmach, ktore w przypadku negatywnym tez by potracily duze majatki. Wiec mozliwe, ze lacznie byloby to z 300 mld.
Ale mi chodzi tutaj nie o oliwki greckie, tylko te z innego obszaru Europy - rozpoczecie restrukturyzacji dlugow bedzie tak samo niekorzystne - Grecja juz nie wyjdzie z tego kryzysu. Mozliwe, ze Twoje PGE wygra konkurs;-)
amigo2 / 2011-06-16 21:48
mnie sie tam cosik obiło o uszko ze kole 180-220 ale głowy nie dam-;)
krzysiek29 / 2011-06-16 21:23 / Uznany Gracz Giełdowy
i wlasnie te wakacyjne wzrosty pod ta beda ale miesieczne-:)pozdr
Golem 14 / 2011-06-16 21:37 / Bywalec forum
Witaj Krzysiek,

mowisz o lipcu i decyzje UE w sprawie obligacji? W przypadku pozytywnym taki efekt zapewne bedzie, ale tylko na duzych spolkach, reszta bedzie rosnac albo spadac po swojemu.

Pozdrawiam
krzysiek29 / 2011-06-16 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie na taka opcje licze.pozdr
mjazzga / 2011-06-16 21:14 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nawet w tvn wszyscy o tym mówią, więc takie założenie jest już grane
Golem 14 / 2011-06-16 21:40 / Bywalec forum
Witaj Mjazzga,

w TVN o tym mowia, ale wiekszosc graczy na rynku jest dalej optymistycznie nastawiona do przyszlosci (w tym i ja;-)
Podczas tej hossy nie bedzie zadnej euforii na sam koniec - jedynie na wybranych spolkach.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-06-16 19:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
Thai / 2011-06-16 20:39 / Bez rangi
Witaj Dude :)

Moz pozdrowien serdecznych i goracych na mily posylam wieczor :)
Big Lebowski / 2011-06-16 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Pozdrawiam Cie mocno , goraco i najserdczniej i milego wieczorku zycze..:)
Thai / 2011-06-16 20:55 / Bez rangi
Zyczonka wzajemne Dude :)))
krzysiek29 / 2011-06-16 21:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza.pozdr
Thai / 2011-06-16 21:16 / Bez rangi
Powitania Krzysku :) Wzajemnie Cie pozdrawiam :)
mjazzga / 2011-06-16 19:58 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witaj Big,
sponiewierało;o
pozdrawiam serdecznie
Big Lebowski / 2011-06-16 20:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Mjazga.. Na brs obecnie toczy sie gra o odebranie pp chlopcom ktorym zachcialo sie gry przeznaczonej wylacznie dla doroslych , przyznaje ze Amigo mial racje piszac na poczatku roku swoje rozwazania na temat Boryszewa , ja juz kiedys zniechecilem sie do spolki Romana chociaz uwazam ze to dobra spolka Impexmetal - jednak przerozne gierki zniesmaczyly mnie i rzucilem walor na rynek i zakupilem wowczas Synthos - wyboru dokonalem lepszego , Roman potrafi zrobic cos z niczego np. z garbarni jakas dobra spolke np. Alchemia lub cos calkowicie zeszmacic np. Midas , Skotan - miejemy nadzieje ze tu w tym przypadku nie chce zeszmacic , kiedys napisalem ze BRS to kandydat do glownego indexu i nadal sie tego trzymam - jednak gdyby przerozne gierki byly nadal rozgrywane na tym walorze wowczas moze tak byc ze spolka trafi na peryferie a ambicje zostana nie spelnione .. Pozdrawiam serdecznie
jelon86 / 2011-06-16 21:49 / portfel
Dobryy...
Fakt, na Impexie dziwne czasem rzeczy się dzieją ale spółka wyniki pokazuje dobre i co najważszniejsze,systematycznie rośnie
Pozdrowienia
Big Lebowski / 2011-06-16 22:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jelon.. Impexmetal czesto oglaszal przyglupiasty skup wlasnych akcji i wowczas nastepowalo , blokowanie kursu , spychanie kursu itp.. tzw reczne sterowanie kursu i nie wiem po co , dla 12 groszy dywidendy potrafiono zmasakrowac kurs akcji , sprzedalem swego czasu chyba po 2,60 zl ipx a zakupilem Synthos po 0,87 zl i mysle ze dokonalem wowczas wlasciwego wyboru.. Pozdrawiam
amigo2 / 2011-06-16 21:07
przywitał wieczorkiem-;)
miło mnie przeczytac -przyznaje ze Amigo mial
racje piszac na poczatku roku swoje rozwazania na temat Boryszewa

ale ten czas zapindala-;))))
krzysiek29 / 2011-06-16 20:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.A dlaczego nikt nie zaklada mocnej korekty lub malej bessy do listopada.S&P spadl juz 12%.pozdr
amigo2 / 2011-06-16 21:11
eeeee raczej nie ma szans na wieksza korekte-;)
czerwcowa korekcina dobiega konca ,lipiec sierpien boczniak od wrzesnia lecim na Szczecin-;)
krzysiek29 / 2011-06-16 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie taka opcja tez jest mozliwa wyrazilem tylko swoja opinie ze mocniej bujnie rynkiem-:)i sklaniam sie ze w dol
5424 / 2011-06-16 20:50 / Fan Linuxa Ubu
witaj krzysiu dlatego nie zakładam korekty bo wszyscy na nią liczą .... a ona przychodzi z nienacka powiem więcej na lato obstawiam wzrosty
krzysiek29 / 2011-06-16 20:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli wszystko sie spelni to niedlugo bedziesz zaskoczony a co do lata faktycznie od polowy lipca do polowy sierpnia powinne byc wzrosty ale sytuacja zawsze moze sie zmienic
5424 / 2011-06-16 20:54 / Fan Linuxa Ubu
i taki scenariusz na lato zakładam lipiec do połowy sierpnia a potem dopiero mikołaj da zarobić zaobaczymy co rynek pokaże
krzysiek29 / 2011-06-16 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Cyfra a co powiesz na takie poziomy docelowe do konca listopada wig 20 2000
5424 / 2011-06-16 21:08 / Fan Linuxa Ubu
Powiem ci że to byłby szok dla mnie 2000 na wigu20 prawdę mówiąc straciłem instynkt samozachowawczy bessowy...... hossa daje odprężenie i relaks ......masz jakieś walory czy siedzisz w pieniądzu
krzysiek29 / 2011-06-16 21:14 / Uznany Gracz Giełdowy
aktualnie zero akcji jedynie papiery na spadek ropy
5424 / 2011-06-16 21:26 / Fan Linuxa Ubu
krzysiu moim zdaniem ta korekta już się kończy na SP jest proporcja ogólna zachowana i proporcja korekt również wybiło już formację dna indeks wyprzedany obstawiam mocny ruch w górę pozdrtawiam wpadaj częściej
krzysiek29 / 2011-06-16 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie ze sie konczy teraz podbitka i wlasciwy zjazd.pozdr
krzysiek29 / 2011-06-16 20:57 / Uznany Gracz Giełdowy
aktualnie zakladam do konca listopada nawet poziom 2000 na wig 20. Niech zakoncza ta serie to sie zobaczy co zrobia z rynkiem
Big Lebowski / 2011-06-16 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Krzysztof.. Ja mysle ze wiekszosc Twoj scenariusz obstawia jednak.. Pozdr
krzysiek29 / 2011-06-16 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja mysle ze malo kto taki scenariusz obstawia
Big Lebowski / 2011-06-16 20:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Indywidualni inwestorzy sie nie licza i ich zdanie takze gdyz ich praktycznie nie ma - instytucjonalni masowo zakladaja taka przecene - ja sklaniam sie ku tezie ze poszczegolne spolki beda rozgrywaly rozne story i roznie beda reagowac ..
krzysiek29 / 2011-06-16 20:59 / Uznany Gracz Giełdowy
caly sektor bankowy lezy jeszcze paliwowy i energetyczny jako tako ale nasz rynek bez bankow nie ma szans a po drugie to nie my ustalamy reguly niedlugo sie przekonamy.Powoli na surowcach zaczyna sie jazda w dol
Big Lebowski / 2011-06-16 21:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sektor energetyczny bedzie generowal wzrosty az do zakonczenia roku - tak obstawiam , banki beda przechodzily korekte , mnie osobiscie niewiele obchodzi glowny index a na spolkach z korekta zawsze sie licze..
krzysiek29 / 2011-06-16 21:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Pod koniec listopada nie dosc ze astrologicznie piekna formacja na niebie ktora powinna rozpaczac ponownie hosse to i technicznie wiekszosc przemawia za spadkami. Jesli to bedzie bessa to praktycznie nie ma znaczenia ktora to spolka wszystko leci jak kamien tak bylo pare lat temu
Big Lebowski / 2011-06-16 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z calym szacunkiem krzysztof ale to chyba dwa lata glosisz ta teze i mysle ze kiedys sie spelni , hossa nadal bedzie trwala tak obstawiam jednak dynamika juz bedzie slabsza..
Big Lebowski / 2011-06-16 21:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sorry Krzysztof mialo byc..
krzysiek29 / 2011-06-16 21:32 / Uznany Gracz Giełdowy
spoko-:)Oczywiscie na poczatku 2009 roku bylem bykiem i wtedy wszedlem ostro w akcje i faktycznie za szybko wyszedlem z akcji to przyznaje a to teze o spadkach moze z rok lub 1,5 roku ale czy my tak od roku duzo uroslismy bardzo malo a czy tak duzo spolek wzroslo nieliczne.Wiec ta hossa jest na pol gwizdkaa kazdy moze miec swoje zdanie poprostu nie caly czas trzeba popadac w euforie milego wieczoru
Big Lebowski / 2011-06-16 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja szanuje Twoje zdanie ale przedstawiam swoje i bronie swojej tezy.. Milego wieczoru
5424 / 2011-06-16 20:57 / Fan Linuxa Ubu
Bigu ale instytucjonali też podlegają nastroją targają pewnie nimi takie same instynkty jak indywidualnymi przecież nie maszyny podejmują decyzje a ludzie
5424 / 2011-06-16 20:30 / Fan Linuxa Ubu
Jednym słowem strzepanie przypadkowego akcjonariatu
mjazzga / 2011-06-16 20:29 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki za wypowiedź, trzymam analizuje raporty, rozliczam słowa i powiem sprawdzam, ale na to teraz jest za wcześnie, teraz jak piszesz jest gra.
5424 / 2011-06-16 20:00 / Fan Linuxa Ubu
kogo sponiewierało mjazzga
mjazzga / 2011-06-16 20:07 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszystkich, którzy liczyli na łatwy zarobek, ja nadal czuje się fatalnie na takich sesjach więc żeby planu się trzymać nie oglądam...
Thai / 2011-06-16 11:56 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Na popoludniowa odslone sesji powodzenia zycze parkietowego... i kazdego innego :)

Piekna, sloneczna we Wrocku pora poludniowa pozdrawiam serdecznie :) Dobrego dnia...
Thai / 2011-06-16 12:00 / Bez rangi
PGNiG może wykorzystać boom na łupki i skierować na giełdę jedną ze swoich spółek zajmujących się wydobyciem surowca, dowiedziała się „Rz"

Największa firma gazownicza w Polsce może pójść za przykładem spółki 3Legs Resources, która szuka gazu łupkowego na Pomorzu. Akcje tej brytyjskiej firmy od wtorku z sukcesem są notowane na londyńskiej giełdzie – na rynku alternatywnym (Alternative Investment Market), a dzięki ofercie publicznej pozyskała 62 mln funtów. Poza tym przy okazji oferty swoje akcje sprzedali menedżerowie 3Legs – za ponad 14 mln funtów. Pieniądze z emisji przeznaczone mają być na poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. Prezes Peter Clutterbuck zapewniał, że złoża w naszym kraju są najlepsze w Europie i zawierają znaczące ilości surowca.

http://www.tinyurl.pl/?yS60p2fi
amigo2 / 2011-06-15 22:02
Patrowicz poprzez ATS kupił IQ
dla Biga
ja bym na wzroscie wywalił i zapomniał-;)
jakies 100% mozliwe
Thai / 2011-06-16 12:14 / Bez rangi
:)
http://www.tinyurl.pl/?znoYqPco

Jak sobie przypomne teksty Trystero nt wspomnianego Pana... hmm... ;)))
Na ten przyklad:
http://blogi.ifin24.pl/?s=Patrowicz

Polecam szczegolnie ten pt.: "Inwestowanie z Mariuszem Patrowiczem" ;)
Pozdrowienia Amigo :)
amigo2 / 2011-06-15 21:20
witam

co do borka jakis czas temu sie wypowiedziałem
a było to mniej wiecej tak Roman zdziebeczko przekombinował-;))))nie dawałem szans na wzrosty-;))
5424 / 2011-06-15 21:22 / Fan Linuxa Ubu
Pan Roman to trudny gracz wiem bo kilka razy dosłałem po tylku od niego ale cierpliwośc w tej hossie się opłaci
5424 / 2011-06-15 21:23 / Fan Linuxa Ubu
JAk Pan Roman w końcu zrobi wzrosty to wszystkich wynagrodzi
amigo2 / 2011-06-15 21:25
tak bedzie-;)))
tylko szkoda było kisic sie z falorkiem przez 2-3 miechy
5424 / 2011-06-15 21:46 / Fan Linuxa Ubu
Gringo ja nie jestem tobą.......i długo nie będe boleje nad tym ale sie pogodzilem pozdrawiam
mjazzga / 2011-06-15 21:34 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a nawet 8;] ale ogólnie trudno się teraz zarabia, chyba że na oil ale jest poza konkurencją;o
akcjonariusz brs / 188.147.40.* / 2011-06-15 21:12
Pan Roman zrobi wzrosty
w borku jest potencjał dużych i szybkich wzrostów
Super. To jest głos przedstawiający aktualne poglądy ulicy co do tej spółki. Papier jest zaleszczony i drobni są mocno napaleni na duże wzrosty w krótkim terminie wobec tego, zgodnie z teorią, grubasy będą dążyć żeby jednak te rozpalone głowy leszczy troszkę ochłodzić. Co to oznacza chyba nie muszę mówić.
Pozdrawiam.
Akcjonarisz BRS
5424 / 2011-06-15 20:16 / Fan Linuxa Ubu
Po co bić piane nad Borkiem Pan Roman zrobi wzrosty........ jak nie teraz to za jakiś czas o to jestem spokojny.... osobiście myśle czy nie przetransferować części kapitału z sssa na borka ta spólka ma potencjał i dobrego menagera narazie przyglądam się jej uważnie......
Big Lebowski / 2011-06-15 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
5424 / 2011-06-15 20:27 / Fan Linuxa Ubu
czesc Big jednego się od ciebie nauczyłem że aby zarobic trzeba być cierpliwym
5424 / 2011-06-15 20:31 / Fan Linuxa Ubu
jak się zapatrujesz na docelowy poziom 1200 dla SP
Big Lebowski / 2011-06-15 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Wszystko jest mozliwe jak to na gieldzie - jednak na koniec roku obstawiam wysokie poziomy.. Pozdr
5424 / 2011-06-15 20:40 / Fan Linuxa Ubu
a jak się zapatrujesz na mój powyższy pomysł z sns i borkiem
Big Lebowski / 2011-06-15 20:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mysle ze na S nie powinienes bac sie zyskow - nalezy trzymac..
5424 / 2011-06-15 20:54 / Fan Linuxa Ubu
nie boję sie s trzymam go już dużo czasu ale w borku jest potencjał dużych i szybkich wzrostów tak go widzę
manny / 2011-06-15 16:52 / portfel / Bywalec forum
Bigu jak ty widzisz końcówkę tego i przyszły tydzień?
akcjonariusz brs / 46.205.48.* / 2011-06-14 21:19
Jak oceniacie możliwość przeznaczenia pieniędzy z emisji na redukcję długu?

A jak to można ocenić skoro akcjonariat wczesniej został karmiony informacjami, że pieniądze pójdą na przejęcia z branży motoryzacyjnej. Ale jeszcze nic do końca nie wiadomo bo alternatywą dla spłaty części zadłużenia za pieniądze pozyskane z emisji dalej są plany akwizycyjne. Bo zgodnie z prospektem
,,Podstawowymi celami Oferty Publicznej są: 1. Redukcja zadłużenia odsetkowego w postaci kredytów bankowych.
2. Alternatywnie, w przypadku powodzenia w przetargach i negocjacjach - sfinansowanie zakupu przedsiębiorstw lub majątku przedsiębiorstw z branży automotive lub pokrewnej."
Po paru porażkach widać, że Boryszew spuścił z tonu wielkich planów akwizycyjnych. Już szumnie nie zapowiadają, nie chwalą się każdym etapem a przeszli do podawania informacji na etapie ofert wiążących - co jest słusznym krokiem, bo po co zawalać ESPI w kółko bezwartościowymi informacjami. Także prawdopdobnie kasa pójdzie na spłatę długów chyba że po drodze coś by się udało przejąć o co będzie bardzo ciężko ze względu na ,,rozsądek" inwestycyjny Boryszewa i ograniczony kapitał a także na odwrotności tychże rzeczy konkyrentow polskiej grupy.to jest cytat z parkietu bez żadnego źródła ze strony zarządu, więc pytanie jest jak na razie hipotetyczne...
pytanie nie jest hipotetyczne, bo jak zaznaczyłemwyżej informacja odnośnie spłaty części dlugów z pozyskanej kwoty z emisji jest w prospekcie emisyjnym - można zajrzeć - jest on dostępny na stronie Boryszewa.
Big Lebowski / 2011-06-14 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzadko sie wypowiadam na powyzszy temat ale zrobie wyjatek.. Boryszew powinien sie skoncentrowac na podstawowej i biezacej dzialalnosci - polityka informacyjna spolki przejadla sie i komunikaty o trwajacych rozmowach itp. wywoluja u inwestorow zniesmaczenie - spolka powinna pamietac ze milczenie jest zlotem a meldowac konkrety o ile takowe posiada , wiecej konkretow a nie dyrdymalek domaga sie rynek , jezeli spolka splaci zobowiazania to uwazam ze slusznie postapi i uwazam ze to lepsze od przejecia jakiegos zagranicznego podmiotu z lapanki - moze wowczas w takim podmiocie utopic mase pieniedzy jak to juz onegdaj bywalo - przykladem niech bedzie zakup amerykanskiej spolki przez Ponar i wiemy jak to sie skonczylo..
akcjonariusz brs / 188.146.200.* / 2011-06-14 22:52
Boryszew powinien sie
skoncentrowac na podstawowej i biezacej dzialalnosci

Skupia się i sytarają się ją poprawiać (działalność), ale narazie szału nie ma na niej - wystarczy zerknąć do raportu za I kwartał. Z kolei nowa gałąź działalności Spółki, tj. branża automotive - na zyski na przejętym Maflow trzeba poczekać przynajmniej jeszcze kwartał, ale to było raczej do przewidzenia, przecież włoska spółka była w upadłości.
wiecej konkretow a nie dyrdymalek domaga sie rynek

Zdecydowanie tak.
jezeli spolka splaci zobowiazania to uwazam ze slusznie postapi i uwazam ze to lepsze od
przejecia jakiegos zagranicznego podmiotu z lapanki

Ja bym wolał żeby pieniądze poszły, tak jak to bylo zapowiadane, na potencjalne przejęcia z branży automotive. Nie sądzę żeby to była spółka ,,z łapanki" z tego co czytam z wypowiedzi zarządzających Boryszewem chyba że giełdowa Grupa z czasem ugnie się pod tym balonem własnych szumnych zapowiedzi o kilku przejęciach w tym roku. Ale przecież to sam Boryszew napompował balon przejęć poprzez wywiady decydentów i właśnie liczne komunikaty odnośnie najmniejszych kroczków w procesach postępowań akwizycyjnych. Gdyby się tak stało, że BRS nie dokonałby w tym roku żadnej akwizycji napewno nie wpłynęło by to dobrze na jego wizerunek w oczach inwestorów. Ale jest jeszcze druga część roku. Krótko mówiąc: Boryszew musi sprostać balonowi akwizycyjnemu który sam napompował - takie są fakty także pisanie o łapankach nie ma sensu, bo spółka pokazała że tak nie działa, ale musi mocno pracować na przejęciami - inaczej zawiedzie rynek.
Pozdrawiam.
mjazzga / 2011-06-14 22:22 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Big,
Pełna zgoda co do polityki informacyjnej, a co do spłaty długu mam mieszanie odczucia, minus tego posunięcia jest taki, że te kredyty które mają myślę że są tanie, gdyby teraz je spłacili a potem musieli zaciągać nowe to raczej nie było by to korzystne, a druga sprawa to pewien niesmak bo ja także chciałbym narobić sobie długów w budżecie domowym wiedząc, że ktoś potem będzie je spłacał.
Pozdrawiam i dobrej nocy
mjazzga / 2011-06-14 22:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a z drugiej strony prześledziłem sobie poprzednie prospekty i tam były podobne rzeczy zapisane no i nic się nie wydarzyło
Big Lebowski / 2011-06-14 19:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
jelon86 / 2011-06-14 20:24 / portfel
Dobry wieczór Big, dobry wszystkim
Dobrze się dzieje na parkiecie i oby tak dalej, oczywiście, jak Big mawiasz dobrze dla wybranych...
Pozdro
Big Lebowski / 2011-06-14 20:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jelon.. Ta hossa jest inna i taka pozostanie - zarobia nieliczni .. Pozdr
mjazzga / 2011-06-14 15:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak oceniacie możliwość przeznaczenia pieniędzy z emisji na redukcję długu?

Przemysłowy holding kontrolowany przez Romana Karkosika dzięki emisji chce rozbudować grupę lub zmniejszyć zadłużenie
Od 16 czerwca do 1 lipca uprawnieni inwestorzy mogą zapisywać się na 1,13 mld akcji serii G - przemysłowy holding sprzedaje je w ramach emisji z zachowaniem prawa poboru.
Według harmonogramu podanego w prospekcie, prawa poboru będzie można kupić na wolnym rynku - papiery będą notowane na GPW od 16 do 28 czerwca. Jedno prawo poboru upoważnia do objęcia jednej nowej akcji po cenie równej wartości nominalnej, czyli 10 gr. Bieżący kurs to 1 zł.
Przydział akcji planowany jest 12 lipca (w ramach zapisów podstawowych) i 13 lipca (w ramach zapisów dodatkowych).
Wpływy z emisji (112,8 mln zł brutto, łączne koszty to 840 tys. zł) przeznaczone będą na redukcję zadłużenia w: Alior Banku (25 mln zł), ING BSK (30 mln zł), Kredyt Banku (4,5 mln euro, czyli około 18 mln zł) oraz PKO BP (67,7 mln zł).
Alternatywą są przejęcia w branży motoryzacyjnej zależy to od sukcesu prowadzonych właśnie negocjacji. Wówczas mogłaby zaistnieć konieczność dodatkowego zaciągnięcia kredytów.
mjazzga / 2011-06-14 15:45 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to jest cytat z parkietu bez żadnego źródła ze strony zarządu, więc pytanie jest jak na razie hipotetyczne...
Thai / 2011-06-14 11:32 / Bez rangi
"Co piąta polska firma będzie zwiększać zatrudnienie. Jakie branże potrzebują pracowników?"

Najłatwiej będzie o zajęcie w budownictwie, przemyśle wydobywczym, a także w branży gastronomiczno-turystycznej – wynika z prognozy na trzeci kwartał przygotowanej przez firmę badawczą Manpower. Najmniej skłonne do zwiększania zatrudnienia będą spółki energetyczne i wodociągowe.

http://www.tinyurl.pl/?SQhFvlOG
Thai / 2011-06-14 11:13 / Bez rangi
Carmen Cuesta - Shape Of My Heart

http://www.youtube.com/watch?v=S5VmFvK0knI
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy