Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2010-05-25 16:25 / Bez rangi
Agencja Bloomberg sprawdziła, jak kraje strefy euro przestrzegają zasad leżących u podstaw unii monetarnej, czyli fiskalnych kryteriów konwergencji. Wyniki są zaskakujące. Okazało się, że tylko dwa kraje – Finlandia i Luksemburg – przez całe 11 lat istnienia wspólnej waluty miały deficyt niższy niż 3 proc. PKB i dług publiczny mniejszy niż 60 proc. PKB.

(...) trzy kraje nie powinny natomiast nigdy znaleźć się w strefie euro. Jednego albo obu kryteriów fiskalnych nie spełniały ani razu od wejścia do strefy euro Belgia, Włochy i Grecja. Dwa pierwsze z tych krajów to członkowie-założyciele unii monetarnej.

http://urlik.pl/12585/
Thai / 2010-05-25 12:39 / Bez rangi
Mariza - Meu Fado Meu

http://www.youtube.com/watch?v=0cKv6EHNOTk
marecki007 / 2010-05-25 14:21 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich , Iza zapisalas sie na pp Atona , do kiedy sa zapisy
Thai / 2010-05-25 14:55 / Bez rangi
Powitania Marecki,

złożyłam zapis na PP Atona w dniu wczorajszym, od wczoraj sa zapisy do 17 czerwca
Pozdrowienia
Thai / 2010-05-25 15:02 / Bez rangi

złożyłam zapis na PP Atona

nie na PP tylko w ramach PP :)
W zakladce w DM "rynek pierwotny" powien byc widok wszystkich dostepnych aktualnie ofert
/terminy zapisow rowniez sa tam podane/
Thai / 2010-05-25 12:15 / Bez rangi
Orlen odkrył złoża gazu łupkowego na Lubelszczyźnie. Bezpieczeństwo energetyczne jest o krok.

Wszystko wskazuje na to, że to już nie tylko pobożne życzenia i miraże. Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna, w Polsce są złoża gazu z łupków. Orlen znalazł na terenach swoich koncesji wydobywczych na Lubelszczyźnie skały, z których można wydobywać ten surowiec.
Wyniki badań sejsmicznych prowadzonych przez polskiego giganta surowcowego pokazały, że w skałach położonych na głębokości 2,5 – 4,5 kilometra jest gaz. Pełne wyniki badań gotowe będą w październiku. Na jesieni koncern podejmie decyzję o kierunku dalszych poszukiwań i zacznie odwierty.

http://urlik.pl/12556/
adrianoo / 2010-05-25 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie to, ze znowu jestem na "nie" ale... czy to nie jest jakas akcja propagandowa z tym gazem lupokowym, wiadomo przeciez nie od dzis ze jego ogromne poklady byly i sa u nas jako ze wydobycie jest szalenie drogie i dopiero gdy cena surowca podskoczy to cala akcja ma jakis sens... pomijam kwestie samego patentu na wydobycie bo na ta chwile kilka firm z USA sie nim chwali a my mozemy co najwyzej pokazac gdzie kopac...
Baranek Shaun nielogo / 149.254.56.* / 2010-05-25 19:52
obawiam sie ze oni juz wiedza gdzie nas kopac :(
Pooh / 2010-05-25 12:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Myślę, że w naszej sytuacji geopolitycznej cena bezpieczeństwa energetycznego jest trudna do określenia, ale konieczna do zapłacenia.
Nie trzeba wydobywać, trzeba mieć technologię gotową do zastosowania, czy to własną, czy kupioną.
Pzdr.Q
adrianoo / 2010-05-25 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
i tu jest sedno - technologia, patenty, czyli jak? a nam nikt nie chce pokazc jak tylko chca wejsc i kopac, secundo: nasza wiedza i umiejetnosci w tym zakresie sa ograniczone i pomyslu z tego co czytam w tej materii nie mamy pomimo ze narod pomyslowy jest ogolnie
Pooh / 2010-05-25 12:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Niech wchodzą - podpatrzy się o co biega w technologii i własną, lepszą zrobi ;)
Pzdr.Q
Thai / 2010-05-25 12:33 / Bez rangi
Lepiej miec cos - o co zabiegaja inni /w tym wypadku gaz lupkowy/, niz nie miec i zabiegac u innych ;)))
adrianoo / 2010-05-25 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
cos w tym jest ale od samego posiadania sakwa nie bedzie wieksza, co wiecej brak perspektyw dot. wydobycia tez nie gwarantuje sukcesu, przyklad: wegiel, mielismy, mamy i co? druga strona medalu: wydobycie ropy przez Norwegie, ktorej zasoby sa ograniczone i decydenci doskonale to wiedza zberajac na kupke pieniadze i je inwestujac...
Baranek Shaun nielogo / 149.254.56.* / 2010-05-25 20:14
Tak troche na ostudzenie zmyslow - polecam dosc ciekawy artykul pewnego sceptyka:

...medialna wrzawa wokol zloz gazu lupkowego w Polsce sluzy interesom firm kroe uzyskaly koncesje na poszukiwanie surowca w naszym kraju. (...) Nie ma zadnych potwierdzonych przeslanek na to ze niekonwencjonalne zloza gazu ktorymi dysponuje Polska sa czy to pod wzgledem struktury geologicznej czy zawartosci gazu w skale najwieksze w Europie - uwaza jeden z najwybitniejszych polskich spacjalistow z zakresu geologii zloz.(...) Niezorientowani w realiach politycy zaczynaja podwazac sensownosc podpisanych kontraktow gazowych z Rosja a eksploatacja zloz jest tylko teoretycznie mozliwa i byc moze bedzie oplacalna ale nie szybciej niz za jakies 20 lat. (...) ...na poczatku lat 90 XX wieku w Polsce doszlo do podobnej sytuacji. Firmy amerykanskie uznaly ze zasoby metanu w pokladach wegla kamiennego w gornoslaskom zaglebiu weglowym sa tak wielkie ze zapewniaja mozliwosc pokrycia znaczacej czesci zapotrzebowania Polski na gaz ziemny.(...) Odkrycie bogatych zasobow naturalnych moze byc korzystne dla rozwoju, ale z naszych biezacych i historycznych doswiadczen wynika ze dzieje sie tak znacznie rzadziej niz sie powszechnie sadzi

Angora Nr 21 23 maja 2010 "Gaz z glupkow"
adrianoo / 2010-05-25 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Artykul potwierdza moje zdanie nt. temat.
adrianoo / 2010-05-25 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
promocja... pod nami 100pkt. swobodnego lotu do najblizszego wsparcia;)
Pooh / 2010-05-25 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Masz już to wiadro S-ek? ;)
tomtay / 2010-05-25 12:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Qubuś muszę otworzyć jeszcze jeden rachunek, żeby był NOL, bo
ta Sidoma to mnie do palpitacji doprowadzi, a wolę być Twoim kumplem niż pacjentem! :)sama platforma X-trader jest dobra,
ale ja chyba jestem mało reformowalny i nie nadaję się do takich nowoczesności
jak Sidoma, bo już tęsknie za NOLem a dopiero tydzień się nie widzieliśmy :))
zmian mi się zachciało kuna!
Thai / 2010-05-25 12:30 / Bez rangi

już tęsknie za NOLem a dopiero tydzień się nie widzieliśmy

Hehe... Wczoraj instalowalam na nowym laptopie NOLa - padl mi komputer... to nie czekalam do ranka, a po nocy z tej tesknoty sie do instalacji zabralam :) I... na rano byl, czekal :)))
adrianoo / 2010-05-25 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
tom, moze Ci skan z pulpitu zrobie i przesle, na jakis czas powinno wystarczyc :) smooth chwali sidome
tomtay / 2010-05-25 12:33 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
skan pulpitu zawsze pare minut po 9.00 rano byłby jakimś rozwiązaniem,
ale jeszcze nigdy nie kupowałem nic na zamknięciu mając notowania
opóźnione o 7 godzin :))
adrianoo / 2010-05-25 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ciagle sie czaje, lepiej mi wychodzi gra wbrew trendowi ;)
pietroo / 2010-05-25 11:32 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
No i zrobili Lisa naczelnym, tylko co z TVP

http://www.tvn24.pl/0,1657793,0,1,tomasz-lis-naczelnym-wprost,wiadomosc.html
Thai / 2010-05-25 11:00 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

We Wrocku wiatr przesuwajac chmury odsłania odrobinke slonca :-)
Milego i pogodnego dnia zycze :-) Pozdrawiam serdecznie

PS. Widze, ze archiwum II się pojawilo :-)
PS 2. Na BRS asymilacja z PDA w dniu dzisiejszym...
Thai / 2010-05-25 11:01 / Bez rangi
Lokua Kanza - Moninga

http://www.youtube.com/watch?v=bzKyyMBdS94&NR=1
pietroo / 2010-05-25 11:01 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Iza

jestem ciekawy jak ta asymilacja wpłynie na kurs BRS
Thai / 2010-05-25 11:03 / Bez rangi
Czesc Piotr,

dzis jest - jak na razie - minus... Pozdrowienia

Ps. Rzeczywiscie posty dodawane sa w tempie blyskwicznym :)))
pietroo / 2010-05-25 11:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
porządny minus dzisiaj may na BRS, aż zal, że się nie sprzedało akcji jak były po 2.30

pozdrawiam
Thai / 2010-05-25 11:08 / Bez rangi
Trzymac zamierzam BRS w dluzszej perspektywie... Mam na nich ladny zysk -co prawda wirtualny w tym momencie, ale jest, inwestycje w PP w moim przypadku oceniam bardzo dobrze...
pietroo / 2010-05-25 11:21 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BRS to mój papierek na long, także i ja nie zamierzam go się pozbywać. Myślałem raczej o sprzedazy po 2.30 i dobraniu większej ilości po 1.8.
PP to był strzał w 10 na Borku.
Thai / 2010-05-25 11:23 / Bez rangi

Myślałem raczej o sprzedazy po 2.30 i dobraniu większej ilości po 1.8.

Chciales pomnozyc ilosc akcji - i dobry to byl pomysl wtedy :)

PP to był strzał w 10 na Borku.

:)))
Pooh / 2010-05-25 11:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Przy takiej przebitce nie można inaczej oceniać ;)
Pozdrawiam.Q-buś
Thai / 2010-05-25 11:19 / Bez rangi
:)
Dlatego wazna jest subiektywna perspektywa
Pozdrawiam Cie Q-bus :)
adrianoo / 2010-05-25 10:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Debiut KOV taki sobie, jednak samo nazwisko tez nie jest gwarantem sukcesu.
Thai / 2010-05-25 11:17 / Bez rangi
Hej Adrianoo,info z wczoraj:

Spółka wydobywcza Kulczyk Oil Ventures (KOV), która pozyskała z obecnej emisji ok. 314 mln zł, zamiast oczekiwanych 750 mln zł, może przeprowadzić kolejną emisję za 1-1,5 roku, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi prezesa Kulczyk Investments Dariusza Mioduskiego. KOV pozyskał z obecnej emisji 314,5 mln zł zamiast pierwotnie planowanych około 750 mln zł.

Dzis przeczytalam, ze pieniadze pozyskane w ofercie wystarcza firmie na kilkanascie miesiecy...
http://stooq.pl/n/?f=330874
tomtay / 2010-05-25 11:24 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
i to mi się w tym kwicie na dzień dzisiejszy podoba, wszyscy są na "nie" :)
ale fakt musi się chłopina spręząć, bo za rok następna emisja i ma mało czasu,
żeby akcjonariuszy uraczyć, chociażby wiaderkiem "czarnego złota" na osobę :))
Thai / 2010-05-25 11:28 / Bez rangi

i to mi się w tym kwicie na dzień dzisiejszy podoba, wszyscy są na "nie"

Hm... Plynac chcesz pod prad nurtu - w kierunku do zrodla :)
tomtay / 2010-05-25 11:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak, bo z nurtem zawsze jestem ostatni, jakoś te większe ryby zawsze są wcześniej,
może dlatego, że wołają mnie płotka, a imię łosoś bardziej by mi pasowało ;))
Thai / 2010-05-25 11:39 / Bez rangi
Rybka z urodzenia jestem, te ceche "pod prad" mam silnie rozwinieta... odkad pamietam :)

imię łosoś bardziej by mi pasowało

I pasuje :)))
adrianoo / 2010-05-25 11:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
wlasnie czytam, tak powiedzial to Soroka, najlepsze jest to ze dodal, ze po tym czasie beda sie zastnawiac jak pozyskac pieniadze... powinni jakiegos zawodowego PR owaca zatrudnic bo niektorzy jak cos powiedza to ;)
hej Thai
Thai / 2010-05-25 11:25 / Bez rangi
Taka niefortunna wypowiedz ;-) Oni juz powinni miec konkretna strategie na "co dalej"...
pietroo / 2010-05-25 11:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jeśli już mówią o nowej emisji, to tak jakby akcjonariuszom strzelili kulą w stopę, do czasu nowej emisji kurs się pewnie osunie poniżej 1 zł
tomtay / 2010-05-25 10:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie ma chłop szczęścia, przy emisji na giełdach wir,
a przy debiucie futures czerwone jak usta mojej żony :)

ale za to ma akcjonariusza w postaci żony mej, która zażyczyła sobie
aktie ze stop lossem poniżej 15% :)
adrianoo / 2010-05-25 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
trzeba sie zatem zastanowic bo widze ze akcjonariat dobry i kwitow nie zamierza sie pozbywac :)
Thai / 2010-05-25 11:04 / Bez rangi

przy debiucie futures czerwone jak usta mojej żony :)

:))) Pozdrawiam Tomtay
tomtay / 2010-05-25 11:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozdrawiam Thai :))
pietroo / 2010-05-25 10:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PKO ładnie się skorekciło
adrianoo / 2010-05-25 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeszcze brakuje dobrego 1 zl w dol
pietroo / 2010-05-25 10:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe kto to był?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Pijany-polski-biznesmen-zabil-motocykliste-pod-Cannes,wid,12301577,wiadomosc.html
adrianoo / 2010-05-25 10:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
z tego co mowili wczoraj w nocy w radyju to ktos zswiazany z przemyslem metalurgicznym, wole nie gdybac... bo za duzo takich Tuzow nie mamy
pietroo / 2010-05-25 10:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
no i bogaty, bo jeszcze przypłynął tam swoim jachtem
adrianoo / 2010-05-25 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
z mniej zasobnym portfelem stacjonuja we Wloszech ;)
pietroo / 2010-05-25 10:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawe czy dowiemy się kto to był
adrianoo / 2010-05-25 10:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
grunt ze jego zachowanie bylo dalekie od tego ktore powinien reprezentowac... media beda szukaly wiec pewnie cos znajda
piotr824 / 2010-05-25 09:16 / Tysiącznik na forum
Witam serdecznie gospodarza i Jego gości .
Dawno mnie tutaj nie było i żałuję, bo towarzystwo widzę przednie .
Mam pytanie do ludzi od IPO , co myślicie o ABC DATA ???????
pietroo / 2010-05-25 08:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witajcie

woda powoli opada i w Wawie , teraz będzie czas na sprzątanie :)
futury na czerwono, więc pewnie dzień spadkowy
Jarku widziałeś wczoraj MIT? ktoś ostro sypnął...
pozdrawiam i życzę udanego dnia
Jarg / 2010-05-25 08:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wczoraj ktoś zaatakował wsparcie na 1,43...
Jak było 1,45 rzucił PKCem 60 tys. papierów... Poszły stopy, sprzedawać zaczęli technicy (bo przełamanie) i obrót się zrobił... Na dziennym zamknięcie na wsparciu...
Księgi rachunkowe dobre, żadnych niepokojących inf, prezes zapewnia, że wszystko OK...
Pojęcia nie mam, co dyskontuje obecny kurs...
Taka jest giełda...
Pooh / 2010-05-25 09:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Jarg, w taki sam sposób zachowuje się od niepamiętnych czasów MNI.
Chyba kwestia akcjonariatu ;)
Pzdr.Q
Jarg / 2010-05-25 10:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć...

Słyszałem, że jest coś takiego jak "klątwa MNI" - nieustanna kiszona... :-)
Czyżby przeszła już na MIT? Pozdrawiam...
Pooh / 2010-05-25 10:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Taki akcjonariat - klątwy bym nie szukał ;)
Pozdrawiam.Q
adrianoo / 2010-05-25 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy w akcjonariacie EFH nie ma przypadkiem MNI? ;)
Pooh / 2010-05-25 10:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Hm... Chciałbym, żeby EFH miał taką rentowność /10%/.
Pzdr.Q
pietroo / 2010-05-25 11:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
powoli zaczynam tracić cierpliwość do EFH, nie widać tam żadnych przesłanek do wzrostów

pozdrawiam
Jarg / 2010-05-25 08:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze... Pozdrawiam :-)
pietroo / 2010-05-25 08:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cześć Jarku

chyba dobrze zrobli Ci co kupowali wczoraj poniżej 1.4.
jeśli będzie dobra sesja mogą ładne podciągnąc w górę papierek
pozdrawiam serdecznie
Jarg / 2010-05-25 07:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Wielka rzeka we Wrocku powoli opada...
Wypompowano większość wody z osiedla Kozanów... Pontony i łódki już niepotrzebne...
W miejskich mediach trwa kłótnia, kto i za co jest winny...
Sądzę, że prezydent Dutkiewicz nie powtórzy już tak dobrego wyniku jak w poprzednich wyborach samorządowych, choć zapewne i tak wygra najbliższe...

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia...
adrianoo / 2010-05-25 08:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
witam Was, ta syt. bedzie podstawa do rozliczen ze zbyt dlugo urzedujacymi a do tej pory majacymi szerokie poparcie
Jarg / 2010-05-25 08:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Adriano...

Poniżej napisałem coś na podobną nutę... :-)
adrianoo / 2010-05-25 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
:) bo to prawda, nie jest latwo wejsc na stanowisko i wlascicwym PRem sie na nim utrzymac ale jeszcze trudniej jest zrobic cos z czego mozna byc spokojnie rozliczonym i utrzymac posade

PS. Jarg co to sie dzieje na MIT;cie?
Jarg / 2010-05-25 08:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wiem, chyba jakaś spółdzielnia miesza...
adrianoo / 2010-05-25 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak samo sadze, mysle jeszcze nad czyms o czym nie wiemy ale tam chyba nie ma pomyslu dodruku kwitow itp.
pd / 2010-05-25 07:23 / Bywalec forum
To jest nowy wątek z komentarzami do portfela "Big Lebowski". Stare komentarze są w archiwach. Przepraszam za niedogodności, ale komentowanie w starym wątku było już utrudnione.
dodge / 2010-05-25 07:58 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Pd i Jarku, Witajcie Wszyscy

Zapowiadane są dzisiaj u mnie deszcze niespokojne i ochłodzenie. Zabierajmy się do roboty - trzeba nabić kolejne 50 tysiaków postów u Biga :)

Miłego dnia - pozdrawiam.

P.S.

Jarku jak sytuacja w okolicy? Wiesz może coś więcej o Ścinawie?
Jarg / 2010-05-25 08:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...

Szczyt fali przeszedł już przez Ścinawę... Chyba przetrwała bez większych szkód...
Pozdrawiam...

PS. Gratulacje za puchar... :-)
dodge / 2010-05-25 08:25 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Szczyt fali przeszedł już przez Ścinawę... Chyba przetrwała bez większych
szkód...


Dziękuję za info.
Puchar fajna sprawa - historyczne wydarzenie. Teraz spore wyzwanie sportowe, ale i organizacyjne przed klubem. Czas pokaże jak się spiszą władze klubu i miasta, które wzoruje się poniekąd na sukcesach prezydenta Dutkiewicza. Pamiętam na początku kadencji obecnego naszego prezydenta, że spotykał się z Dudkiewiczem, albo świtą Waszego Ratusza, by wybrać właściwy kierunek zmian w Białymstoku. Gołym okiem widać, że od tamtej pory miasto zmienia się z dnia na dzień na korzyść.

Pozdrawiam.
Jarg / 2010-05-25 08:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim zdaniem, trzeba już zacząć myśleć o przewietrzeniu wrocławskiego ratusza. Obecna ekipa rządzi właściwie nieprzerwanie od 20 lat... Choć stronnictwo Dutkiewicza jest obecnie właściwie w opozycji do PO, ale to jest ten sam pień... Niech dokończą inwestycje do Euro 2012, ale w następnych wyborach samorządowych przydałoby się wybrać nowych ludzi... Może młodszych z lewicy...
dodge / 2010-05-25 08:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Oczywiście zgodzę się z tym co piszesz. 20 lat to bardzo długo i zdrowym wydarzeniem byłoby - tak jak piszesz - przewietrzenie Ratusza. U Was przynajmniej jest szansa, że może to być młoda lewica. U nas alternatywą dla PO jest PIS i długo długo nic i nikt tego nie zmieni. To efekt historyczno-narodowościowo-bolszewickich antagonizmów w regionie. Region zakorzeniony jest mocno w opozycji wobec tego co kojarzy się z byłym PZPR-em, bolszewikami. Nadal spotykam się z twierdzeniami, że skoro ktoś jest wyznania prawosławnego to Białorusin, a skoro tak, to musi być ruski, komuch - nie Polak. Mam inne zdanie mając wśród swoich znajomych wiele osób tego wyznania. Takie spojrzenie się zmienia - przede wszystkim wśród młodych, którzy już wyrastają w innym otoczeniu historycznym.
pietroo / 2010-05-25 08:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
moim zdaniem nie jest ważne jakiego wyznania jest człowiek, tylko co sobą reprezentuje i jaki jest na codzień...
dodge / 2010-05-25 09:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zgadzam się z Tobą i mam podobne zdanie, ale tu Piotrek starsi ludzie pamiętają krzywdy, pamiętają zaangażowanie mniejszości w okresie kiedy przyszli bolszewicy. Możesz wyobrazić sobie jak te historie są zapewne dodatkowo ubarwiane ... Gdzieś to tkwi w regionie, dlatego PIS tu miał i ma mocne korzenie, bo to partia jak by nie było opierająca się na polskiej tradycji, wierze katolickiej itp. I tak się zdziwiłem podczas ostatnich wyborów, że PO wygrało :)
pietroo / 2010-05-25 11:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
myslę, że teraz już nie wygra :)
ale zobaczymy, czas pokaże
340 341 342 343 344 345
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy