Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Big Lebowski / 2010-05-30 13:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=hVeCCyOOZNU&feature=related Brooks and Dunn feat. Reba McEntire-"Put A Girl In It!"
Big Lebowski / 2010-05-30 10:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestorzy zapakowani obecnie w akcje powinni zwracac uwage na S&P 500 poziom 1045 pkt- gdyby ten index zszedl ponizej wowczas nalezy zajac calkowicie pozycje defensywna - index Eurostox 50 jest obecnie juz w objeciach bessy , jednak tu mozna spojrzec na ten index nieco inaczej tzn. w indexie tym znajduje sie wiele hiszpanskich instytucji finansowych - zmienia to nieco obraz tzn. gdyby odrzucic te spolki hiszpanskie to polepsze sie obraz tego indexu ale tylko nieznacznie..
amigo2 / 2010-05-30 12:23
przywitał

bessa nie ale korekta mega jak najbardziej-;)
Big Lebowski / 2010-05-30 13:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ämigo.. Pozdr
Big Lebowski / 2010-05-30 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=yx_Rns_TSZ4&feature=PlayList&p=3DE21FB94EDE2B71&playnext_from=PL&playnext=1&index=33 COUNTRY MUSIC
Big Lebowski / 2010-05-30 09:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Jarg / 2010-05-30 09:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu, powitania wszystkim...

Canal+ zrobił niespodziankę swoim abonentom i w ostatniej chwili zakupił prawa do transmisji walki Kliczko - Sosnowski... Dzieki temu mogłem obejrzeć walkę w HD...
Ale szczerze mówiąc, nie było co oglądać...
Na ring wyszedł profesor oraz student oszołomiony perspektywą zarobienia 1 melona bagsów w wieczór... Profesor odganiał studenta jak mało natrętną muchę, starając się pamietać, żeby student zbyt wcześnie nie osunął się na deski, bo przecież sponsorzy wykupili sporo czasu reklamowego w przerwach... Student też robił wszystko, żeby zbyt wcześnie nie paść, choć w pewnym momencie wydawało się, że klapnie od samego biegania... W 10 rundzie profesor uznał, że już starczy tej zabawy... Po końcowym gongu, zupełnie nie obity profesor i student padli sobie w ramiona tworząc nowy rozdział przyjaźni polsko-ukraińskiej, jednocześnie ciesząc się, że tak łatwo udało się zgarnąć szmal nie robiąc zarazem nikomu większej krzywdy...

Pozdrawiam serdecznie, życzę miłej niedzieli...
Big Lebowski / 2010-05-30 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Przyjacielu.. Dla mnie to nawet nie byl student - tylko maly chlopiec ktory walczyl z roslym facetem i wymachiwal piasteczkami.. ;-) .. Kliczko obecnie nie ma przeciwnikow - taka jest prawda..Pozdrawiam serdecznie i zycze milej niedzieli..
golden boy / 2010-05-29 20:54 / Bywalec forum
Jeff:Cytuję za Przeglądem Sportowym:

Drugi Gołota

Na początku wydawało się, że z popularnością Sosnowskiego nie będzie problemu. Kiedy w 1998 roku zaczynał zawodową karierę, swoją trzecią walkę stoczył we Wrocławiu na historycznej, do tej pory rekordowej pod względem oglądalności gali boksu zorganizowanej przez Polsat. To był wielki powrót do kraju Andrzeja Gołoty (już po walkach z Bowe'em i Lewisem), który bił się z Timem Whiterspoonem, a 19-letni Albert był jedynym obok głównego bohatera Polakiem. Wówczas okrzyknięty został następcą słynnego Andrew, a "Bravo Sport" zorganizowało mu plebiscyt na pseudonim. Od tamtej pory jest "Dragonem".

Chyba go nie lubią nadając mu taką ksywkę.
Swoją drogą ma swoje pięć minut jak się nie zesra,a przegra po walce to zarobi kupę kasy i szacunku kibiców.Jakby wygrał.....
Tajzon Michel / 82.139.60.* / 2010-05-29 21:20
Sosnowski ma większe mięśnie niż Kliczko a i ćwiczy na urządzeniach z Mango więc wygra.Dziwię się Kliczkowi że wybrał Sosnowskiego ja na jego miejscu wybrałbym sobie Najmana albo Ferdka z Kiepskich hehe
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:37

ćwiczy na urządzeniach z Mango więc wygra

tak i jest tam przedstawiany jako mistrz boksu, także coś jest na rzeczy. Już wcześniej wiedzieli że Albert będzie mistrzem świata
Dziwię się Kliczkowi że wybrał Sosnowskiego ja na jego miejscu wybrałbym sobie
Najmana albo Ferdka z Kiepskich hehe

dlaczego? Wałujew nie chciał to wziął sobie Alberta - dobra kasa bez większego ryzyka
_Izyda / 2010-05-29 21:16 / Bywalec forum

ut jak się nie zesra,

dlaczego uzywacie takich slów -do szkoł nie chodzili czy jak ?
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:38

dlaczego uzywacie takich slów -do szkoł nie chodzili czy jak ?

To nie tak. To jest raczej dobitne określenie co się o czymś/kimś myśli
_Izyda / 2010-05-29 21:19 / Bywalec forum

dlaczego uzywacie takich slów

no tak -facet robi zawsze na złosc babie -teraz dopiero w kazdym poscie bedzie z luboscia to slowo i w promo wulgarne okreslenie seksu
jak dzieci w piaskownicy :(
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:40

no tak -facet robi zawsze na złosc babie -teraz dopiero w kazdym poscie bedzie z
luboscia to slowo i w promo wulgarne okreslenie seksu
jak dzieci w piaskownicy :(

chciałabyś, ale tak nie będzie bo kultura musi być.
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:01

jak się nie zesra

kto wie, różnie może być - przed taką publiką w początkowych rundach będzie miał nogi z waty a później zresztą pewnie też. Jest jednak pewne ,,ale". Do walki przygotowywał się z psychologiem to może mu sporo pomóc.
Baranek Shaun zlosliwie / 149.254.58.* / 2010-05-29 21:52

Do walki przygotowywał
się z psychologiem to może mu sporo pomóc.

Jak bedzie zbieral baty zawsze bedzie mogl zapytac czy Kliczko nie chce o tym porozmawiac :)
golden boy / 2010-05-29 21:04 / Bywalec forum
Jednakowoż świadczy o problemach,bądź strachu.Jakby tego nie było to pogoniłby psychologa.
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:43

Jednakowoż świadczy o problemach,bądź strachu

świadczy o braku udziału ALberta w wielkich walkach, wielkich widowiskach, przed wielką publicznością, o wielką stawkę, z wielkimi mistrzami itd. i na taką okoliczność psycholog go musi przygotować i to jest na pewno dobre posunięcie
Big Lebowski / 2010-05-29 19:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
amelian / 2010-05-29 20:44 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Bigu :)))

Pozdrawiam serdecznie i buziaczki posyłam ;)))
Big Lebowski / 2010-05-29 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiaj odbedzie sie walka Vitali Kliczko z Albertem Sosnowskim hm. z calym szacunkiem nie daje Albertowi wielkich szans ..
kwiatek... / 2010-05-29 21:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Big:))Chciałbym żeby przynajmniej przegrał walke na punkty....
_Izyda / 2010-05-29 20:18 / Bywalec forum

Dzisiaj odbedzie sie walka Vitali Kliczko z Albertem Sosnowskim hm. z calym
szacunkiem nie daje Albertowi wielkich szans

na boksie tez sie znasz.....
och Bigu jestes big .......
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:22
na boksie tez sie znasz.....
och Bigu jestes big ....

z całym szacunkiem, ale nie trzeba być wielkim znawcą ażeby obstawiać taki wynik :)
_Izyda / 2010-05-29 20:31 / Bywalec forum

z całym szacunkiem, ale nie trzeba być wielkim znawcą ażeby obstawiać taki wynik

no co Ty ? serżio ?
;))
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:35

no co Ty ? serżio ?

no
_Izyda / 2010-05-29 20:40 / Bywalec forum

no

tez jestes big
krótko i na temat -jak Big :)
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:17
Dzisiaj odbedzie sie walka Vitali Kliczko z Albertem Sosnowskim hm. z calym
szacunkiem nie daje Albertowi wielkich szans ..

nie Ty jeden, zwycięstwo Polaka byłoby sensacją XXI wieku. Za Kliczko przemawia wszystko, ale cudu wykluczyć do końca nie można.
pozdr
_Izyda / 2010-05-29 20:19 / Bywalec forum

29 20:17:57 | 83.31.142.* | życzliwy
Dzisiaj odbedzie sie walka Vitali Kliczko z

zyczliwy co tak po forum biegasz ?
no tak- dzis dzien sąsiada ;))
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:23
zyczliwy co tak po forum biegasz ?
nie myśl sobie że za Tobą
_Izyda / 2010-05-29 20:30 / Bywalec forum

nie myśl sobie że za Tobą

szkoda byloby mi milo :)

http://www.youtube.com/watch?v=vwAQzXY92ec
miłego wieczoru :)
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:34

szkoda byloby mi milo :)

idź poszukaj JB po innych forach, może go znajdziesz i zostaniesz z nim
miłego
_Izyda / 2010-05-29 20:39 / Bywalec forum

ttp://www.youtube.com/watch?v=vwAQzXY92ec

wybacz kicz tych obrazków i napisów -dopiero teraz to zobaczylam
kiepski zart


i zostaniesz z
nim

;)
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 20:46
wybacz kicz tych obrazków i napisów -dopiero teraz to zobaczylam
kiepski zart

Zostaw tego linka na blogu anty-baba z nr tel. to może oddzwoni. Nie dziękuj za pomysł.
_Izyda / 2010-05-29 21:15 / Bywalec forum

Zostaw tego linka na blogu anty-baba z nr tel. to może
oddzwoni. Nie dziękuj za pomysł

chcę zeby wrócil na forum -lubiłam jego wygłupy tez -a teraz sami powazni ludzie pisza :(
tylko kontrakty i gielda , zadnego OT-nic null zero -rozumisz juz ? :(
życzliwy / 83.31.142.* / 2010-05-29 21:44

chcę zeby wrócil na forum -lubiłam jego wygłupy tez -a teraz
sami powazni ludzie pisza :(
tylko kontrakty i gielda , zadnego OT-nic null zero
-rozumisz juz ? :(

przestań bo już się tego nie da czytać
_Izyda / 2010-05-29 22:24 / Bywalec forum

przestań bo już się tego nie da czytać

JB
wróc !

http://www.youtube.com/watch?v=qiedTok_SX8&feature=related
O !
_Izyda / 2010-05-29 20:08 / Bywalec forum
Sie masz ;)
w sobotni wieczor chyba jestesmy tylko Ty i ja ;)
i ten pan :)
http://www.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY&feature=related
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 13:07
Witam wszystkich,

Ja tradycyjnie będę przedstawiał świat w czarnych barwach. Strategia na najbliższe miesiące to szorty na wig20 i longi na dolarze. I tego się radzę trzymać.

Dziś napiszę trochę o fundamentach "obecnej hossy". Pierwsze skojarzenie jakie mi się nasuwa, to takie że są bardzo kruche a budynek stoi na bagnach. I teraz po kolei:
1. Właśnie pobieżnie policzyłem stopę dywidendy dla wig20. Nawet przy założeniu że plotki się potwierdzą i PZU wypłaci 147zł/akcję (42%) stopa dywidendy dla indeksu wyniesie ok 8%. Jeśli zmniejszymy dywidendę PZU do 10% (i tak wysoka) stopa dywidendy spada do 4%. Na lokacie dostaniemy z 6-7% - naprawdę warto ryzykować kapitał i pakować się w akcje?
2. Radzę wszystkim inwestorom, żeby zadali sobie pytanie "dlaczego kupuję akcje spółki X?" Czy ktokolwiek jeszcze zastanawia się nad stopą dywidendy, prognozami zysków, perspektywami sektora... Wydaje mi się, że większość kupuje, bo wydaje im się tanio. I chcą za tydzień, miesiąc, rok odsprzedać jakiemuś innemu inwestorowi, któremu wyda się tanio. Ja jednak myślę, że jest drogo. Koszmarnie drogo, jeśli spojrzy się na perspektywy dla całego świata na najbliższe kilka lat.
3 W nawiązaniu do poprzedniego punktu, a konkretnie "wydawania się" inwestorom czy jest tanio czy drogo. Nawet tego jest coraz mniej. Za to jest coraz więcej manii posiadania. Gotówka strasznie parzy i wypala dziury w kieszeniach. Mówi się, że większość z reguły nie ma racji. Więc polecam chwilę refleksji nad motywami zakupu.
4. Dług publiczny i prywatny. Najbardziej zadłużone są kraje tzw wysoko rozwinięte. W usa dług per capita to ponad $40tys, w Polsce ponad 18 tys zl. Do tego kolejne 18tys zł długu prywatnego. Razem 36 tys zł per capita. $ osobowa rodzina wisi komuś 150 tys zl. To nawet nie jest, aż tak przerażające jak fakt że przy takich długach infrastruktura w Polsce wygląda ... bardzo żle. Ani dróg, ani torów, gierkowskie bloki za trochę zaczną się rozpadać.... Ostatnia Wielka Woda pokazuje że przez 14 lat od poprzedniej powodzi nie zmieniło się nic. Ciągle ten sam bałagan i kompletny brak logiki.
Procedury ostrożnościowe wchodzą przy stosunku dług/PKB powyżej 60%. Nie trzeba będzie zaciągać więcej zobowiązań żeby tam dotrzeć w najbliższej przyszłości. Wystarczy, że złotówka się jeszcze trochę osłabi.
A wtedy klops. żadnego stymulowania gospodarki, budowy autostrad, podwyżek emerytur (już teraz min finansów wyciąga łapy po więcej kas, bo mu się dziura powiększa) I co wtedy...?
Aha, Instytut Sobieskiego policzył, że dług jest poniżej 60% PKB, tylko dzięki odpowiednim zabiegom księgowym. Realnie wynosi on powyżej 200%. Także Włosi z ich 101% są daleko z tyłu.
5. Pomimo tych wszystkich faktów w mediach i ludzkich głowach króluje propaganda sukcesu. Bez echa przechodzą informacje o tym, że już 30% dłużników ma problemy ze spłatą zobowiązań, że mieszkania się nie sprzedają a ich ceny spadają (miejsca jeszcze mają dużo na spadki), że lokale komercyjne stoją puste, że bezrobocie nie chce spadać... Gdzie tu logika?

Wytłumaczyć to można tylko w jeden sposób. Mania posiadania jest tak silna, że zaślepia zdrowy rozsądek i ocenę sytuacji. Już teraz pojawiają się komentarze o "powrocie do normalności" na giełdach. Ceny mają rosnąć i tyle! Koniec kropka!.
W przyszłym tygodniu możliwy jest "Ostatni Rajd Maniaków". I huczne pożegnanie z poziomem 2500 na wig20. Tylko, że emocje mają to do siebie, że bardzo łatwo się odwracają. Obecnie strach przerodził się w małą euforię, ale wkrótce będzie odwrotnie.

Widzicie więc, że fundamentami hossy (dla mnie to korekta w bessie) są głównie emocje. To już nawet nie jest hossa inflacyjna, bo zamiast inflacji pojawia się deflacja. W USA M2 i M3 spadają już od miesięcy. Czekam na raporty NBP w najbliższych miesiącach, żeby zobaczyć jak to wygląda u nas.

Na koniec cyferki. Z której strony nie spojrzę na wykres wig20 to i tak wychodzi mi 800 pkt jako poziom do którego zmierzamy. A nawet jeszcze niżej. Wtedy stopa dywidendy (zakładając, że żadna ze spółek nie zbankrutuje i utrzyma dywidendę na obecnych poziomach) wyniesie ponad 12%. Można będzie się zastanawiać nad zakupami.

pzdr
5424 / 2010-05-29 15:12 / Fan Linuxa Ubu
W swoim życiu miałem szczęscie być nauczanym przez wybitnych nauczycieli historii i bardzo lubię ten przedmiot i kiedyś nieżle go poznałem jeśli nastał by ponowny kryzys to oprócz przełozenia na sferę ekonomiczną odbije się to także w sferze społecznej powstaną przeróżne ruchy dezintegrujące porządek demokratyczny na świecie szowinizm nacionalizm ruchy lewackie i fundamentalistyczno religijne paramilitarne itp nie wiem czy finansiera światowa dopuści do tego czy będzie chciała ciąć gałaż na ktorej siedzi, nie zapomini ze wielki kryzys tak 20-tych ubiegłego wieku zrodził faszyzm i hitleryzm, dlatego uważam że nie będzie powtórki z ostatniego kryzysu bo może to się skończyć tragicznie finasiery przepraszam za literówki klawiatura mi szawnkuje
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 16:11
dopiero teraz zobaczyłem te posty, zanim powklejałem linki z wikipedii ponizej
Szczerze mówiąc myślałem o najgorszych scenariuszach, i wojen niestety wykluczyć nie można. Mam tylko nadziję, że społeczeństwa dojrzały już na tyle, żeby do tego nie dopuścić. Uważam jednak, że tak jak doszło do zbytniego wychylenia wahadła in plus tak samo będzię in minus. Oby tylko obyło się bez ofiar.
Dzięki, Cyfra i Ciułacz, że piszecie o refleksji. Mi też potrzebna jest wymiana i konfrontacja poglądów z innymi. Dzięki za dyskusje więc.
5424 / 2010-05-29 14:52 / Fan Linuxa Ubu
spróbuj wynająć lokal na działalnośc w rozsądnej cenie zdziwisz się ile pieniędzy wołają ............. fajnie że prezentujesz takie poglądy zawsze potrzeby jest ktoś rozsądny kto ostudzi namiętności
Ciułacz / 2010-05-29 13:38 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krakowiaczku Jeden , Powitał.
Piszesz :
Mania posiadania jest tak silna, że zaślepia
zdrowy rozsądek i ocenę sytuacji.

To fakt i taka jest ułomność ludzka, ale to i jest motorem do rozwoju cywilizacji.
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 14:11
owszem, ale cywilizacja nie idzie cały czas do przodu. Ostatnie kroki w przód zostały wykonane bez odpowiedniego zaplecza i przygotowania (wszystko na kredyt). Może to zabrzmi nieco brutalnie, ale nie każdy musi mieć mieszkanie, samochód i wakacje w Afryce. (szczególnie jeśli musi posiłkować się kredytem). Owszem, społecznie jest to sprawiedliwe i nawet całkiem przyjemne, ale ekonomicznie nieuzasadnione. Więc teraz czas zrobić krok w tył, przegrupować siły, podleczyć rannych... W wtedy będziemy gotowi do dalszego marszu. Ku chwale ludzkości! :)
5424 / 2010-05-29 15:23 / Fan Linuxa Ubu
cywilizacja idzie cały czas do przodu każdy ustrój który następuje jest bardziej humanitarny od tego który odchodzi " socjalizm również " pewnie za to nakrzyczycie na mnie
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 16:22
Nie ma co krzyczeć,
Podobno najbardziej sszczęśliwi ludzie mieszkają w krajach, w których podatki są bardzo wysokie i to państwo dba o obywateli - Skandynawia
Można powiedzieć, że to taki "oświecony socjalizm" :)
Ciułacz / 2010-05-29 14:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krakowiaczku piszesz ;
cywilizacja nie idzie cały czas do przodu

Znamy upadek imperium Rzymskiego i po przejęciu władzy przez ugrupowania religijne w Europie nastąpiła stagnacja a nawet cofanie.
Obecnie nie widzę jakiegoś silnego dyktatora aby na świecie zmienił reguły gry.
W dzisiejszych czasach w obecnym ustroju politycznym będą częste zawirowania ale nie będziemy się cofać , bo drukarnie potrafią swoje zrobić.
Największym zagrożeniem to bym widział brak urodzeń.
Dalej piszesz
Więc teraz czas zrobić krok w tył, przegrupować siły, podleczyć
rannych..

Nie wiem gdzie żyjesz , ale w moim środowisku nikomu sie nie oberwało i nie widzę potrzeby do robienia kroku w tył, a przegrupowanie sił to się robi na bieżąco .
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 15:23
Ciułacz,

piszesz:
Obecnie nie widzę jakiegoś silnego dyktatora aby na świecie zmienił reguły gry.

Napisałeś o Imperium Rzymskim, które upadło bo władcy za dużo kasy wydawali i prowadzili zbyt wystawne życie. Później monarchie w Europie. Ta sama sytuacja. Teraz mamy władzę ludu. Demokrację. Ponownie władcy, czyli my, zapomnieliśmy się trochę i wydajemy więcej niż mamy. Moim zdaniem teraz nastąpi czas spłacania długów, a w razie niemożności regulowania zobowiązań - czas bankructw. Zwróć uwagę, że już teraz nastroje społeczne zaczynają podążać w lewą stronę mocy. Pomimo faktu, że każdy uczestniczył w mniejszym lub większym stopniu w pompowaniu bańki kredytowej, szuka się czarownic. To nie my - to ci wredni spekulanci uwzięli się na nas!

piszesz:
drukarnie potrafią swoje zrobić.
Największym zagrożeniem to bym widział brak urodzeń.

Pomimo, że drukarnie chciałyby drukować, to już nikt nie chce nowych papierków. Jak wspominałem wcześniej podaż pieniądza w usa kurczy się od wielu miesięcy. Nie będzie inflacji, będzie deflacja. Dolarów jest coraz mniej i dlatego zyskują one na wartości. Ciągle czekam na M2 i M3 z NBP, żeby zobaczyć co dzieje się w Polsce. Fakt, że znowu dostępne są kredyty "na 120%" albo "załatwione w 30 min" świadczy o tym, że chętnych na nie jest coraz mniej.
Co do urodzeń, to się zgadzam. To będzie problem. ZUS ledwo zipie, emerytów i rencistów jest bardzo dużo, tzw przywileje emerytalne mają prawie wszystkie "krzykliwe" grupy zawodowe... Jeśli wpływy będą się kurczyły to będzie problem. Tylko, że żaden polityk nie zrobi nic, anie otwarcie nie będzie się o tym mówiło do samego końca. Polityk jest zainteresowany tylko i wyłącznie reelekcją, a takiej nie będzie jak ośmieli się powiedzieć społeczeństwu, żeby zacisnęło pasa.

piszesz:
Nie wiem gdzie żyjesz , ale w moim środowisku nikomu sie nie oberwało i nie widzę potrzeby do robienia kroku w
tył, a przegrupowanie sił to się robi na bieżąco .

To gratuluję! Serio. Co do moich znajomych, to część ma mniej zleceń w pracy, część nie odczuła wcale zmiany, część radzi sobie świetnie. Mimo to, nadal uważam, że najgorsze dopiero przed nami. Szczerze mówiąc wkurza mnie samego ten pesymizm co do przyszłości :), ale później stwierdzam, że to trzeźwa ocena a nie emocje.

Czy np, czy w ciągu najbliższych 2-4 lat niemożliwe są:
1. Ogłoszenie niewypłacalności Grecji/Irlandii/Portugalii/Polski...?
2. Rozpad europejskiej unii walutowej?
3. Bankructwo co najmniej jednej spółki z WIG20?
4. Rozpad Międzynarodowego Funduszu Walutowego?
5. 20% spadki na giełdach w ciągu jednego dnia?

Ja myślę, że nie tylko możliwe ale dość prawdopodobne jest zrealizowanie co najmniej 3 z 5 powyższych scenariuszy.
Ciułacz / 2010-05-29 16:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krakowiaczku fajnie że piszesz bo to pobudza do refleksji.
Dobrze by było jak cytując czyjąś wypowiedz zaznaczał byś cytowany tekst.
Np jak zacytuje twój tekst to będzie on w innym kolorze.
Czy np, czy w ciągu najbliższych 2-4 lat niemożliwe są:
1. Ogłoszenie niewypłacalności Grecji/Irlandii/Portugalii/Polski...?
2. Rozpad europejskiej unii walutowej?
3. Bankructwo co najmniej jednej spółki z WIG20?
4. Rozpad Międzynarodowego Funduszu Walutowego?
5. 20% spadki na giełdach w ciągu jednego dnia?

Ja myślę, że nie tylko możliwe ale dość prawdopodobne jest zrealizowanie co
najmniej 3 z 5 powyższych scenariuszy.

Sądze że to widzisz bardzo pesymistycznie.

20% spadki na giełdach w ciągu jednego dnia?


To jak to widzisz ? średnio wszystkie giełdy na świecie? czy w jakimś tam mało znaczącym kraju co go dopadła recesja ?
Zresztą przez najbliższe 4 lata, to ja personalnie zakładam że mój osobisty kapitał wzrośnie o 20-40%, to co ja tam mam się mam przejmować że na WIG-20 podejrzewasz bankruta .
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 16:18

Krakowiaczku fajnie że piszesz bo to pobudza do refleksji.
Dobrze by było jak cytując czyjąś wypowiedz zaznaczał byś cytowany tekst.
Np jak zacytuje twój tekst to będzie on w innym kolorze.
Czy np, czy w ciągu najbliższych 2-4 lat niemożliwe są:
1. Ogłoszenie niewypłacalności Grecji/Irlandii/Portugalii/Polski...?
2. Rozpad europejskiej unii walutowej?
3. Bankructwo co najmniej jednej spółki z WIG20?
4. Rozpad Międzynarodowego Funduszu Walutowego?
5. 20% spadki na giełdach w ciągu jednego dnia?

Ja myślę, że nie tylko możliwe ale dość prawdopodobne jest zrealizowanie co
najmniej 3 z 5 powyższych scenariuszy.

Sądze że to widzisz bardzo pesymistycznie.

20% spadki na giełdach w ciągu jednego dnia?


To jak to widzisz ? średnio wszystkie giełdy na świecie? czy w jakimś tam mało znaczącym kraju co go
dopadła recesja ?
Zresztą przez najbliższe 4 lata, to ja personalnie zakładam że mój osobisty kapitał wzrośnie o 20-40%, to
co ja tam mam się mam przejmować że na WIG-20 podejrzewasz bankruta .

hehe, w końcu zauważyłem guziczek "cytuj zaznaczony tekst" :)
Jeśli usa to mało znaczący kraj który dopadła recesja to tak.
Ja chcę, żeby mój kapitał wzrósł o 100% do końca roku :) Zanim zabronią kontraktów i innej krótkiej sprzedaży.

A wymyślić tego wszystkiego to oczywiście sam nie wymyśliłem. Staram się rozszerzyć na Polskę, Europę i poszukać jakiś powiązań które na pierwszy rzut oka nie występują.
5424 / 2010-05-29 15:28 / Fan Linuxa Ubu
Imperum rzymskie upadło bo pożerało samego siebie ..........a dyktatura to władza rządu nieograniczona przez prawo niekontrolowana przez parlament ...........w obecnej Rosji mamy namiastkę takiej władzy choć wybranej w demokratycznych wyborach........... finansiera chodzi tam na pasku władzy i tak się może zakończyć na zachodzie za wywołanie następnego kryzysu
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 16:00
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyczyny_upadku_zachodniego_cesarstwa_rzymskiego - mi w oczy rzuca się "dekadencja elit". To właśnie to życie ponad stan, o którym mówię.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompania_M%C3%B3rz_Po%C5%82udniowych - następna bańka. Podobno wtedy nawet portowi robotnicy mieli służących
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tulipomania - a tutaj coś czego będziemy świadkami w odniesieniu do kontraktów terminowych na towary i surowce

Przepraszam, że się uniosę ale niesamowicie mnie irytują określenia typu "finansjera", "spekulanci". Bo skąd on niby biorą pieniądze do spekulacji? Drukują sobie?
Sam pamiętam jak w 2007 roku rzuciłem się na certyfikaty na nieruchomości w Bułgarii i Rumunii... Ech człowiek był chciwy i głupi. I co się stało - tak jak nagle certyfikaty się pojawiły, tak nagle zniknęły.
Oj będą płonęły stosy ze spekulantami.... Nie będzie chleba, to chociaż będą igrzyska.
Ciułacz / 2010-05-29 14:53 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Krakowiaczku, może sie wystraszyłeś Histori z Grekami ?
Tam to banki co udzieliły im kredytu systematycznie podnosiły im oprocentowanie za słabe wyniki gospodarcze, wiec mieli widmo niewypłacalności, a że na rynku jest sporo taniego pieniądza to szukali pieniędzy z innego źródła co bankom sie nie spodobało bo liczyli na wysokie odsetki i rejwach sie zaczął.
Ciułacz / 2010-05-29 16:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Fajnie się pisze ale muszę pomalować balkon, bywajcie
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 16:19
udanej kompozycji Picasso :)
Ciułacz / 2010-05-29 18:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

udanej kompozycji Picasso :)

He ! he !
Jak narazie to pomalowałem 2 a jeszcze mi pozostało 8. A teraz czas na obiad.
.
Ja chcę, żeby mój kapitał wzrósł o 100% do końca roku

Jak masz 5000 zł kapitału, to do końca roku o 100% to przy dobrej passie może sie ci udać , ale jak będziesz miał kilka milionów, to ręce Ci będą drżeć i nie podejmiesz większego ryzyka i zadowolisz się średnim 10-15%
krakowiaczek jeden / 91.150.221.* / 2010-05-29 18:50

Jak masz 5000 zł kapitału, to do końca roku o 100% to przy dobrej passie może sie ci udać , ale jak
będziesz miał kilka milionów, to ręce Ci będą drżeć i nie podejmiesz większego ryzyka i zadowolisz
się średnim 10-15%


na szczęście nie dysponuję milionami, więc ręce drżały nie będą. Ale mam nadzije nabrać większej pewności w spekulowaniu, żeby w przyszłości podobnie było z graniem milionami :)
Ciułacz / 2010-05-29 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Kiedyś się dopytywałeś o spółki farmaceutyczne w Kanadzie, jest ich sporo, ale jak już kiedyś pisałem nie spełniają podstawowego warunku , tz udziałowca większościowego.
Natomiast pokazują się od czasu do czasu wschodzące gwiazdki co z czasem przyblakną teraz pojawiła się nowa, (zresztą nie taka nowa ) TH notowana w TORONTO.
Po tym jak spółka ogłosiła że komitet doradczy w oddziale metaboliczne i endokrynologiczne Leczenie ds. Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych zaleca przez jednogłośną decyzję 16-0 zatwierdzić przez FDA dla leku tesamorelin, notowania wzrosły o prawie 75% w ciągu jednego dnia.
http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/sante/201005/28/01-4284696-le-titre-de-theratechnologies-bondit-de-85.php?utm_categorieinterne=trafficdrivers&utm_contenuinterne=lapresseaffaires_LA5_nouvelles_98718_accueil_POS20
Pozdrawiam
życzliwy / 83.24.216.* / 2010-05-28 23:38

2010-05-28 20:28:18 | smooth [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Nie ma jednak błędu. To zbłądziłem :-)

http://www.xtb.pl/repository/Rynek%20gieldowy/dywidendy-
%20zdjecie.jpg

w prządku, najważniejsze, że zrozumiałeś jak to działa :)
pozdr
Golem14 / 2010-05-28 22:47 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i Kacik,

zanim przejde w strefe ciszy na czas blizej nieokreslony:) rzekne jeszcze dwa "proroctwa" z tematyki gieldowej: jedno natury ogolnej, a drugie odnosnie Atona.

Aktualna hossa, ktora rozpoczela sie w marcu 2009, moze nie byc hossa trwajaca 5 lat lub dluzej, ale najwyzej do poczatku 2013 roku - i to bynajmniej nie z powodu liczby 13:)

Ostatni Armagedon gospodarczy mial zrodlo w USA: banka na rynku nieruchomosci, a bankizostaly z papierami na kredyty bez pokrycia:) Formula sie wyczerpala i doszlo do globalnego przesilenia zakonczonego pogromem gieldowym. O ile USA w tym czasie oczyscilo swoja gospodarke poprzez upadlosc wielu instytucji finansowych, to Europa tego nie zrobila i jedynie poprzez kroplowke z milardami Euro utrzymuje jeszcze plynnosc wielu panstw z UE.

Pozyczka udzielona Grecji wystarczy na okolo dwa lata: potem bedzie potrzeba nastepnych zastrzykow finansowych i to jeszcze dla kilku innych panstw, jak Portugalia, Hiszpania, Irlandia, czy Wlochy. Nastepny kryzys moze wyjsc z Europy i pociagnie za soba tym razem USA - scenariusz moze byc zatem odwrotny... Przez najblizsze dwa lata warto, a nawet trzeba korzystac z aktualnej hossy na gieldach...

Potem moze byc kolejny krach gospodarczy: chyba nikt nie wierzy, ze wprowadzone oszczednosci budzetowe w wielu krajach rozwiaza problemy strukturalne - moga jedynie zdlawic popyt wewnetrzny i tym samym wzrost gospodarczy...

Z drugiej strony gospodarka jest procesem i jej rozwoj nie jest nigdy do konca zdeterminowany: przynajmniej na podstawie naszej wiedzy tej determinacji nigdy nie bedziemy mogli dobrze dostrzec... Ogromne problemy w UE za dwa lat sa juz jednak dzisiaj do przewidzenia...

Na koniec pare slow z tematyki atonowej: w czerwcu powinno dojsc do podpisania umowy koncowej na sprzedaz urzadzen na Lotwe - wartosc kontraktu ponad 18mln PLN... Ponadto bardzo mozliwe jest, ze w najblizszych tygodniach dojdzie rowniez do sprzedazy drugiej licencji do USA, prowadzone sa tez rozmowy na Lotwie i w Szwajcarii... Jezeli ten plan zostanie przez zarzad Atona przynajmniej w 50% zrealizowany, wkrotce kurs bedzie dwucyfrowy i bedzie to w pelni uzasadnione fundamentalnie:)

Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia we wszystkich grach zycia:)
Thai / 2010-05-28 23:00 / Bez rangi
Witaj Golem,

W strefie ciszy zycze wzajemnie powodzenia, w plaszczyznie osobistej i zawodowej :)
Serdeczne pozdrowienia

PS. W temacie drugiego "proroctwa" jestem spokojna :)))
Golem14 / 2010-05-28 23:23 / Tysiącznik na forum
Depeche Mode - "It's No Good" ;-)
http://www.dailymotion.com/video/xcszwg_depeche-mode-it-s-no-good_music

Pozdrawiam serdecznie Thai
5424 / 2010-05-28 22:52 / Fan Linuxa Ubu
Grecja jest szykowana na kontrolowanej upadłoci a Europa sobie poradzi za dużo biedy na wiecie a co za tym idzie dużo ludzi głodnych dobrobytu czyli rynki zbytu są do jutra
Big Lebowski / 2010-05-28 22:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=7xnjrqotlgU&feature=related Billy Ray Cyrus - Back To Tennessee - Official Music Video
Thai / 2010-05-28 21:51 / Bez rangi
Fitch obniżył rating dla Hiszpanii do "AA+", perspektywa stabilna
PAP - Biznes
28 Maj 2010, 20:27

28.05. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch Ratings obniżyła rating kredytowy Hiszpanii do "AA+" z "AAA", przyznając mu perspektywę stabilną.
Powodem decyzji Fitcha jest obawa, że rosnące zadłużenie kraju może zaciążyć na wzroście hiszpańskiej gospodarki - podał Fitch w komunikacie.

Hiszpania utrzymywała najwyższy rating "AAA" od 2003 roku. (PAP)
http://stooq.pl/n/?f=332581
5424 / 2010-05-28 21:56 / Fan Linuxa Ubu
czesć Thai moim zdaniem te agencje rantingowe to piszą i oceniają pod koniunkturę to towarzycho jest do rozpędzenia na cztery wiatry to oni w głownej mierze przyczynili się do kryzysu hipotecznego
Thai / 2010-05-28 22:02 / Bez rangi
Czesc Cyfra,
dolozyla sie agencja Standard & Poor's, ktora rowniez obnizyla ocene kredytowa Hiszpanii do AA.
Dzisiejszy komunikat został ogloszony juz po zakonczeniu notowan na gieldach w Europie...

http://urlik.pl/12790/
5424 / 2010-05-28 22:26 / Fan Linuxa Ubu
oni chcą za wszelką cenę dołożyć euro żeby się tanio obkupić i wtedy zafundować wzrosty gra teraz pod to idzie.......... Druga alternatywa to boczniak na euro i wzrosty ze strachem w tle nie wiem która prognoza się spełni............ ale Bigu może mieć racje ze euro kaput obecnie bo jest klimat do dołowania widać to po zachowaniu Merkelowej czas pokaże.
Thai / 2010-05-28 22:50 / Bez rangi
Duzo pojawia się ostatnio plotek w temacie euro - a to nt wyprzedazy euro Szwajcarskiego Banku Narodowego czy nt ograniczen zakupu przez Chiny euro obligacji…
Zlym otoczeniem sa obawy o dezintegracje strefy euro… Powstal podzial o kredytujące kraje Polnocy i zadłużone Poludnie… Nie wyglada to tak jakby sytuacja podazala w sprzyjajacym dla euro kierunku, wrecz odwrotnie…
5424 / 2010-05-28 22:57 / Fan Linuxa Ubu
to jest gra psychologiczna pod zwałę euro amerykanie chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ulokować dobrze nadwyżki które mają w dolarach i przejąć dużą częsć przedsiębiorstw w coraz lepiej radzącej sobie gospodarczo europie
5424 / 2010-05-28 22:30 / Fan Linuxa Ubu
Jeszcze jedna sprawa obecnie dolara jest bardzo dużo na rynku jak FED zacznie podnocić stopy procentowe wtedy będzie go mniej i stanie się obiektywnie droższy więc to jest czas i pora do osłabienia euro pózniej będzie trudniej po za tym z kwartału na kwartał europa pokazuje coraz lepsze wyniki gospodarcze
5424 / 2010-05-28 21:38 / Fan Linuxa Ubu
nie dobrze na wykresie euro/$ się zapowiada jakby zamierzało spadać
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy