Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Wyświetlaj:
Thai / 2011-02-20 22:18 / Bez rangi
http://www.dailymotion.pl/video/x45hcp_clip-gone-gone-gone-raising-sand_music
Big Lebowski / 2011-02-20 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=jecBbPa0pOE&NR=1 Keith Urban - You're My Better Half (Unplugged)
Big Lebowski / 2011-02-20 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielu uczestnikkow rynku na GPW porownuje obecna hosse do poprzedniej - ja uwazam ze ta hossa zupelnie sie rozni od poprzedniczki gdyz poprzednia hossa poprzdzona byla bardzo dluga akumulacja akcji i takze w bessie 2001 do 2003 GPW nie byla tak mocno poturbowana i na tle innych wypadla calkiem przyzwoicie - dlatego byli inwestorzy takze na forum ktorzy w 2007 r domagali sie bessy gdyz uwazali ze poradza sobie znakomicie i scenariusz mieli juz ulozony - obecna hossa rozpoczela sie po glebokiej przecenie calego rynku , fundusze ktore byly w posiadaniu malo plynnych walorow zostaly z nimi - gdyz nie bylo mozliwoasci zbycia itd.Dobre walory ruszyly gdyz uznaly ze nie ma czasu na p******** i ida dalej ku zaskoczeniu inwestorskiej braci - ktora oczekuje zmiany koni itp. dobre konie ida i nadal beda szly dolaczac beda te spolki ktore maja cos dio zaoferowania inwestorom - wyniki , przejecia , rozwoj itp. reszta bedzie w stagnacji - dlatego ta hossa jest i bedzie mocno wybiorcza..Tak uwazam..
sarco / 85.222.56.* / 2011-02-20 20:55

dlatego ta hossa jest i bedzie mocno
wybiorcza..Tak uwazam


witaj

w związku z tym jaki jest Twój stosunek do spadającego AD/Line, który sugeruje, że nasz rynek jest ciągnięty do góry coraz mniejszą liczbą spółek

http://stooq.pl/q/?s=adline&c=30y&t=l&a=ln&b=1

zaznaczam, że takie zachowanie tego wskaźnika sugeruje załamanie się dotychczasowego trendu więc wspomniana "wybiórczość" powinna być rozpatrywana jako zagrożenie

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2011-02-20 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wniosek wychodzi taki ze nie wazne co bylo - tylko wazne co jest i co bedzie , forumowicz ktory domagal sie bessy nie poradzil sobie w nowej hossie - gdyz kazda bessa i hossa jest inna i nawet najbardziej doswiadczeni sa zaskakiwani przez rynek..
Big Lebowski / 2011-02-20 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wieczorem..
Big Lebowski / 2011-02-20 18:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Jk1nw4Uoxig&feature=related Keith Urban - You'll Think of Me (Best Live Performance)
ad... / 62.21.32.* / 2011-02-20 18:52
jeden z tych ktorzy lepiej spiewaja na wersjach koncertowych niz studyjnych
pozdrowienia weekendowe Dude :)
Big Lebowski / 2011-02-20 19:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Adriano.. Pozdr
5424 / 2011-02-20 18:00 / Fan Linuxa Ubu
witajcie osobiście widzę inny walor do mocnego wybicia i ostrej jazdy
5424 / 2011-02-20 19:43 / Fan Linuxa Ubu
nie podzielacie prognozy
tomtay / 2011-02-20 17:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
potwierdzam, siorbać K.Oil Ventures lada dzień mają się zrównać cenowo z wynalazkiem Ryszarda, tylko nie wiadomo kto będzie króliczkiem ;)
Big Lebowski / 2011-02-20 13:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=Mq2UfqQsHNE&feature=related Brooks & Dunn - Steady as She Goes
AMR79 / 2011-02-20 14:03
witaj, dzien dobry
Ja życzyłbym sobie następujacego scenariusza: wieksi gracze robia korektę na rozwiniętych rynkach, a przenoszą sie do nas , żeby podgonić i zarobic na naszym podwórku. 2 pieczenie-tam juz wystarczy ruchu w górę, dla zdrowia skorekcimy rynek, a w Wawie wpadnie kilka procencików jeszcze przy okazji. zdyskontowaliśmy jakies spadki na zachodzie, ale obawiam sie ze jak co do czego to pojawi sie panika i z moich zyczen nici.
milego dnia Lebowski
pozdrawam
Big Lebowski / 2011-02-20 12:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.youtube.com/watch?v=MnAytwdnqik&feature=related Relentless - Jason Aldean - Kaszubstwo
Big Lebowski / 2011-02-20 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wybrane gieldy podazaja bez specjalnych przystankow w gore i np. Dax obecnie do poziomow 8 tys pkt nie ma na swej drodze wiekszych oporow - dlatego uwazam osobiscie ze wlasnie nastapi cofniecie na tym indexie a my wlasnie takie cofniecie dyskontujemy - wyprzedzamy ich ,w przyszlym tygodniu niemieckie firmy z gieldy chyba zakoncza meldowanie wynikow kwartalnych i u nas takze nastapi zakonczenie podawania wynikow - nastapi proznia i oczekiwanie na terminy nastepnych wynikow kwartalnych - z mojego doswiadczenia wynika ze objawia sie ten czas konsolidacja - jednak znacznych spadkow do czerwca nie obstawiam , wazne sa spolki , perspektywy tych spolek oraz sektorow i najlepiej wlasnie na tym sie koncentrowac a nie tracic kalorii na odgadywaniu poziomow indexow - to jest wazne dla inwestorow inwestujacych w futures , inwestowanie tradycyjne i konserwatywne jest najbardziej skuteczne i dochodowe - gdyz inwestowanie na gieldzie mozna porownac do prowadzenia przedsiebiorstwa tzn. od zyskow placimy 20% podatku , odliczamy czesc kosztow , czesc strat takze odliczamy itd.. mowiac do rzeczy prowadzimy wlasne przedsiebiorstwo a jak efektywnie zalezy od nas samych , nalezy koncentrowac sie na wlasnych inwestycjach a tematy zastepcze swiadcza o tym ze zle prowadzimy wlasna firme i szukamy tematow zastepczych - jak polityka itp. aby odreagowac frustracje , inwestycje sa najwazniejsze i tu powinnismy sie skupic..
Thai / 2011-02-20 20:03 / Bez rangi
Witaj Dude :) Powitania Wszystkim

Do tradycyjnego inwestowania i konserwatywnego, ktore w moim zaledwie czteroletnim doswiadczeniu rowniez sie sprawdza calkiem dobrze... dodam poglad, ktory mnie zaciekawil ostatnio a dotyczy inwestowania skoncentrowanego, ktorego zwolennikiem jest Steven Cohen :) "Inwestowanie skoncentrowane polega na ograniczeniu ilości pozycji w portfelu i uzależnieniu wyników portfela od zachowaniu kilku najważniejszych pozycji"...

Wiecej o tym, czego mozna sie nauczyc od Stevena Cohena tutaj:
http://www.tinyurl.pl/?8ndahJsB

Pozdrowienia posylam gorace :) Serdecznosci na mily wieczor lacze :)
Big Lebowski / 2011-02-20 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Iza..:) Pozdrowka gorace i najserdeczniejsze sle ..:)
Big Lebowski / 2011-02-20 11:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry Wszystkim..
Ged / 2011-02-20 12:06 / Tysiącznik na forum
cześć Bigu,
szóstki nie ma, nadal trzeba siedzieć na straganie :)

udanej niedzieli życzę!
Big Lebowski / 2011-02-20 12:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Ged.. Ano nie ma lekko .. :) Pozdr
Jarroo / 2011-02-20 12:17
Witaj Bigu w niedziele!

Jak myslisz , kiedy BYD zrobi dno , myslalem ze tak od -50% od szczytu zacznie go szukac , ale cos nie chce .

Pozdrawiam.
Big Lebowski / 2011-02-20 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarroo .. Jezeli myslisz o inwestowaniu na dlugi termin to uwazam ze poszukiwanie dna jest bez sensu - w dlugim terminie uwazam ze ta spolka bedzie blyszczec jeszcze tzn. podpisali z koncernem RWE kontrakt na dostawe samochodow na rynek niemiecki , Warrren Buffett nie zmniejszyl zaangazowania - rozgrywki tam sa na temat wlasnosciowym - wybudowali fabryke na terenach rolniczych i wczesniej czy pozniej to musi sie wyjasnic.. Pozdr
Jarroo / 2011-02-20 12:56
Big.

Inwestuje w ta spolke dlugo-terminowo, pytam poniewaz chce wiedziec czy cos katastrofalnego sie nie dzieje .Wiadomosci o ktorych piszesz sa mi znane i wlasnie przez temat wlasnosciowy mozliwe bylo zejscie kursu tak nisko abym mogl wejsc , choc jest to wiadomosc w moim przekonaniu niebezpieczna.Pisali takze o przemeblowywaniu w inwestycjach W.Baffetta, jezeli on by wyszedl z tej firmy na pewno wywolalo by to kolejna fale spadkowa.Ale piszesz ze nie zmienil zaangazowania, ja nie znalazlem tez zadnej wzmianki na ten temat.
Jestem w nia juz zaangazowany i jezeli spadnie znacznie planuje je jeszcze powiekszyc , wiem ze nie usrednia sie w dol ale licze na nia w przyszlosci. Jednak monitoruje sytuacje i dlatego Ciebie zapytalem.

Pozdrawiam.
Ciułacz / 2011-02-20 14:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Gospodarzu !
Jarroo, gdzie Ty go kupiłeś, przez jaki DM?
Ja go też ma pod obserwacją bo kiedyś chciałem kupić dla mojej lubej ale ona wybrała co innego.
Ona kupuje przez HSBC
Jarroo / 2011-02-20 15:06
Witaj Ciulaczu !

Mnie nie udalo sie kupic BYD-a przez polskie biuro maklerskie, dlatego otworzylem rachunek w CommerzBanku i za jego posrednictwem kupilem akcje w Frankfurcie.Wybralem CommerzBank na chybil-trafil i nie jestem zadowolony - sa lepsze.
Ale Ty mozesz kupic na NYSE, nie powinienes miec problemow, chyba ze chcesz bezposrednio w Hong Kong-u ?Ale tam to nie mam pojecia jak.

Pozdrawiam.
Ciułacz / 2011-02-20 16:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jarroo dzieki !
U nas w Montrealu HSBC ma swój DM przez nich jest łatwo kupić, nawet mogą otworzyć konto w Hong-Kongu i w lokalnej walucie można działać na całego.
http://www.hsbc.ca/1/2/fr/personal/investdirect?WT.srch=1&WT.mc_id=HBCA_101309_09PREMIEf033786
Pozdrawiam
Jarroo / 2011-02-20 16:49
W Polsce jest juz HSBC ale chyba w jakiejs okrojonej wersji detalicznej , moze rozszerza kiedys o dzialalnosc inwestycyjna podobna jak w Kanadzie- warto sie tym interesowac uwazam.

Pozdrawiam.
Jarroo / 2011-02-20 17:01
Przydalo by sie w Polsce biuro maklerskie ktore dawalo by taka komplena obsluge inwestycyjna w jednym miejscu, mozliwosc obracania ahcjami na wszystkich rynkach swiata np Hong Kong, Rosja ,Turcja , Brazylja ,Indie, Wietnam ,Niemcy ,Usa.
Jak zwykly inwestor przeszukujac informacje w internecie zapragnie sobie gdzies cos kupic to kupi.
Thai / 2011-02-20 20:16 / Bez rangi
Powitania Jarro

zaciekawila mnie - kiedys pisalam w Kaciku - spolka Molycorp /jest notowana na NYSE/... i nie bylo mozliwosci zakupu jej przez DM BZWBK - tutaj mam wlasnie konto, to zadzwonilam i zapytalam czy jest taka mozliwosc by dodano te spolke w zakladce do mozliwych do nabycia i... i na drugi dzien okazalo sie ze jest taka mozliwosc :) MCP [US] jest do nabycia :)

Serdecznie pozdrawiam
Jarroo / 2011-02-20 21:15
Witaj Thaj.

Ja mam konto w CDM i tez moge inwestowac na DAX i NYSE , przez to biuro kupowalem miedzy innymi Wells Fargo i Lloyda , poniewaz CDM ma podpisane umowy o inwestowaniu w spolki notowane na tych parkietach. Natomiast BYD jest pierwotnie notowana w Hong Kongu a z ta gielda nie maja tych umow podpisanych. Mimo ze BYD mozna kupic na DAX i NYSE to przez CDM tego zrobic nie moglem.Tak mi to jakis pan kierownik wytlumaczyl.
Zapytaj w DM BZWBK czy moga dodac BYD z NYSE lub DAX do tej zakladki zakupowej.

Pozdrawiam.
Thai / 2011-02-20 21:37 / Bez rangi
Okey. Zapytam i dam znac co i jak w moim DM :)
Ciułacz / 2011-02-20 20:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ta spółeczka ( Molycorp Inc(MCP:NYSE, US) obecnie jest w większej korekcie.
Bądźmy ostrożni czy to nie wydmuszka, bo jak wiemy raporty na zamówienia były bardzo modne.
W opisie spółki jest podane :
Molycorp, Inc. is a rare earth oxide (REO) producer in the Western hemisphere and own most fully developed rare earth project outside of China. The Company has made investments, and focuses on investing in developing applications for individual rare earth elements (REEs). The Company estimates total proven and probable reserves of 2.21 billion pounds of REO, with an average ore grade of 8.24%, using a cut-off grade of 5%, at its Mountain Pass mine. At its Mountain Pass facility, the Company mines, crushes, mills and separates rare earth ore to produce individual REEs.
Jak by to się sprawdzało to gra warta świeczki.
Thai / 2011-02-20 21:39 / Bez rangi

Bądźmy ostrożni czy to nie wydmuszka, bo jak wiemy raporty na zamówienia były bardzo modne

Nic nie wiem o raportach na zamowienie...

Wiem natomiast, ze rosly i rosna obawy o skape zasoby tak zwanych metali przejsciowych i metali ziem rzadkich, ktore maja dla gospodarki globalnej kluczowe znaczenie… ten specyficzny rynek i panujaca na nim sytuacja jest dosc interesujaca jak dla mnie (Chiny sa swiatowym monopolista, kontroluja ponad 95 proc. swiatowej produkcji ziem rzadkich i zmniejszyly kwoty eksportowych na ten surowiec az o 72 proc.)
A spolka MCP... „uzyskała wszelkie niezbędne pozwolenia oraz zgromadziła fundusze konieczne do uruchomienia wydobycia w nieczynnej kopalni w kalifornijskim Mountain Pass - jednym z najbogatszych na świecie źródeł metali ziem rzadkich.
Zainteresowanie ofertą Molycorp jest tak duże, że już w tej chwili podpisano umowy na sprzedaż 25% produkcji z roku 2012.
Uzyskane przez Molycorp zezwolenia umożliwiają tej firmie produkowanie nawet 40 000 ton metali ziem rzadkich rocznie po roku 2012. Specjaliści uważają, że popyt będzie i tak wyższy, nawet jeśli w Australii zostanie uruchomiona, zapowiadana na przyszły rok, kopalnia w Mout Weld, która od 2015 roku ma produkować rocznie 15 000 ton metali. To pokazuje, że Molycorp nie musi martwić się o zbyt dla swoich produktów.”
Jednym okiem / 89.73.132.* / 2011-02-20 00:20
Witam wszystkich.
Co tygodniowa porcja wykresów ..

http://pokazywarka.pl/w9hqr4/

malowanych jednym okiem :)
pozdrawiam :))
Big Lebowski / 2011-02-18 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sie macie Ludzie..:)
AMR79 / 2011-02-18 20:31
Witaj Bigu
ja obawiam sie troche tej wysokiej inflacji, cholera wie jak duzo podwyzek stóp szykowac bedzie RPP,zeby nie spowolnili za bardzo gospodarki, bo będzie to srednio wygladac na gieldzie. Nie obawiasz sie tej sytuacji? a tak przy okazji-jaka moze by c przyczyna, że ropa po troszku , ale jednak idzie w góre, a orlen idzie w dół w tym samym czasie?
pozdrawiam, miłego weekendu
Big Lebowski / 2011-02-18 20:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj AMR .. A co Orlen wydobywa rope ? , jest zwyklym hurtowym handlarzem i nic wiecej , jedyna spolka surowcowa z branzy paliw to tylko i wylacznie PGNIG na GPW , co do pdwyzek stop i inflacji - mysle ze jednego i drugiego powstrzymac sie nie da, nawet gdyby nastapil marazm na GPW to beda sektory i spolki generowac wzrosty wybiorczo - tak obstawiam.. Pozdr
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2011-02-18 19:37
witaj Big
przeczytałem komentarz Piotra Kuczyńskiego pisał że wzrosty w USA to już właściwie euforia czyli według mnie coś na kształt wysrubowanego szczytu hossy który powinien skończyć sie bardzo silną wyprzedażą
czy obecne warosty Twoim zdaniem to euforia a amerykańskie społki na obecnych poziomach są przewartościowane?
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2011-02-18 19:40
do tej pory mi to wyglądało na spokojne zdobywanie nowych szczytów poparte fundamentami....
ale ja stanów nie obserwuje szczegółowo bo sie nie znam i niewiele bym wywnioskował..........
Big Lebowski / 2011-02-18 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cierpliwy.. Nie ma zadnej eufori ale przecena nastapi - jednak mysle ze na -4 do -5% nic wiecej a pozniej wedrowka na polnoc do czerwca wiekszej korekty nie przewiduje, podobnie na Daxie bedzie - my wyprzedzamy ich z korekta - taki staropolski obyczaj ze ta powiem.. Pozdr
5424 / 2011-02-18 20:27 / Fan Linuxa Ubu
a ja powiem że jakieś -2,5% na S@P ale o 0,5% nie warto się spierać mocny trend w USA. A u nas trend boczny na indeksach i powiem ci że jakoś tracę nadzieje żę u nas odpali mam wrażenie że brakuje paliwa do wzrostów
Big Lebowski / 2011-02-18 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cyfra.. Pozdr
Thai / 2011-02-18 15:21 / Bez rangi
"Spółki będą bardziej hojne dla swoich akcjonariuszy?"
Nawet 16 mld zł dywidendy z zysku za rok 2010 wypłacić może 40 firm, które mogą być w tym roku najbardziej hojne dla akcjonariuszy – wynika z szacunków „Parkietu”. Dla porównania w 2010 r. 40 największych polskich płatników dywidend przekazało udziałowcom 11,4 mld zł. Ten rok może się zatem okazać znacznie lepszy od minionego. Wciąż jednak jest wiele niewiadomych.

"Spółki z GPW, które mogą wypłacić najwyższe dywidendy z zysku za 2010 r."
http://grafika.parkiet.com/gparkiet/239182
Thai / 2011-02-18 10:05 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Powodzenia parkietowego na piatek i... kazdego innego powodzenia na weekend zycze :-)
Dobrego dnia... :-) Seredczne pozdrowienia
pacco / 2011-02-18 13:11 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Thai laska z klasą i kasą.....nudzi mi się........
Thai / 2011-02-18 14:08 / Bez rangi

nudzi mi się

A mnie wrecz przeciwnie...
Ged / 2011-02-18 14:10 / Tysiącznik na forum
w takie dni czas szybciej płynie, a że dziś stoimy na progu weekendu, to chyba dobrze? :)

oczywiście jeśli nie masz zapakowanego po sufit weekendu.. pozdrowienia :)
Thai / 2011-02-18 14:20 / Bez rangi

dziś stoimy na progu weekendu, to chyba dobrze? :)
Nawet bardzo dobrze :)

oczywiście jeśli nie masz zapakowanego po sufit weekendu.. pozdrowienia :)
Tym razem nie mam - zaleglosci bede nadrabiac :) Wzajemne pozdrowienia :)
mjazzga / 2011-02-18 12:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witaj Thai
zdrowia zdrowia zdrowia:)
Thai / 2011-02-18 14:05 / Bez rangi
Powitania Mjazzga
dziekuje dziekuje dziekuje :)
szczypiorek / 2011-02-18 15:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O co chodzi z tymi powtórzeniami, powtórzeniami, powtórzeniami? ;)

Witam.
Będę pierwszym co życzy miłego weekendu :)
Thai / 2011-02-18 15:11 / Bez rangi
;)))

Witaj Szczypiorku
Takze zycze Tobie milego weekendu :)
Thai / 2011-02-18 12:30 / Bez rangi
Nouvelle Vague & Vanessa Paradis - "Week-end à Rome"

http://www.youtube.com/watch?v=zPEKUPnPZ1U&feature=related
Thai / 2011-02-18 12:28 / Bez rangi
"Oto firmy, które przetrwają w XXI wieku"
W biznesowej grze pozostaną tylko te firmy, które będą umiały zminimalizować koszty przerzucane dotąd na środowisko czy lokalnych sprzedawców - dla "DGP" mówi Umair Haque, brytyjski ekonomista.

http://www.tinyurl.pl/?Y4Q7Dg4n
cierpliwyy / 83.25.82.* / 2011-02-18 13:33
bardzo interesujacy artykuł...........dzieki Thai
Thai / 2011-02-18 14:04 / Bez rangi
Pozdrawiam Gracza Cierpliwego.
pietroo / 2011-02-18 08:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witam i pozdrawiam ze śnieżnej Wawy

udanego dnia życzę
Thai / 2011-02-18 10:06 / Bez rangi
Pozdrawiam sniezna Wawe z nieco snieznego Wrocka :-)

Witaj Piotr
pietroo / 2011-02-18 10:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza :)

na narty się nie wybierasz? masz tak blisko....

udanego dnia życzę
Thai / 2011-02-18 10:24 / Bez rangi
Piotr :) po zwolnieniu lekarskim nieco dlugim - nie o nartach mysle obecnie :)
Forme musze odzyskac...

Udanego dnia Tobie rowniez zycze.
pawciomerc / 2011-02-17 21:48 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a witam,

zdrowo by było te 300p oddać
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy