Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "modliszka"

Komentarze do portfela "modliszka"

Wyświetlaj:
jeronimo / 2009-05-08 00:38 / Bywalec forum
Jedno pytanie:
Kolega/Koleżanka (niewłaściwe skreślić) do jakich poziomów zamierza trzymać miedziaka? Posiadam aczkolwiek też ci go i z tym mam pewien dylemancik czy też zagwozdke.
modliszka / 2009-05-08 08:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Do momentu wyplaty dywidendy.
Poziom trudno ocenic.
5424 / 2009-05-12 21:22 / Fan Linuxa Ubu
Jeśli można zadać beszczelne zapytanie dlaczego masz tylko KGHM w portfelu i dużo kasy czyżbyś nie wierzyła we wzrosty
modliszka / 2009-05-12 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
950 na s&p - zapala dla mnie pierwsza czerwona lampke....
5424 / 2009-05-13 16:45 / Fan Linuxa Ubu
a następne diody na jakich poziomach u ciebie będą mrygać
modliszka / 2009-05-07 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A dzien dobry wieczorem ;-))))
alez mi sie tutaj towarzystwo, pod moja nieobecnosc rozgadalo :-)))
Kota nie ma to myszy harcuja :-))))

A teraz po kolei:
- co do dywidendy, byc musi a ze nie mala bedzie / czego mozna sie spodziewac/ to i gra na papierze moze byc nie lada trudna.
Podejrzewam, ze moze byc duze zanizanie miedziaka, aby w papiery obkupic sie mocniej na nizszych poziomach.

- po drugie. Dzisiejsze spadki w USA poki co, jakies takie nijakie. Wyglada mi to raczej, na korekcine mala, w dalszej drodze na polnoc. Choc przydaloby sie, aby na s&p przerwano choc na chwile poziom 900 punkow / tak dla psychologicznego postraszenia/

- po trzecie, wszystkich kandydatow chcacych uderzac w amory, napierw musze odeslac do swoich kolegow forumowych w celu wiadomym, aby ocenili, czy kandydat zdrowy i sie nada na " pozarcie" ;-)))))

Pozdrawiam
anonim_03 / 2009-05-07 22:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dywidenda będzie duża.
bo i potrzeby budżetu są wielkie.

pozdr.
modliszka / 2009-05-07 22:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-))))
siorbnal Wac pan co nieco ? ;-)
anonim_03 / 2009-05-07 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wino :-)))
na dnie kupowałem Citi, Infineon i opcje wzrostowe i trzymam
teraz się patrze i kibicuje spółkom.
modliszka / 2009-05-07 22:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chyle czola i zycze zyskow ;-)
Jaki poziom dolecowy Wac Pan przewiduje na s&p ?
anonim_03 / 2009-05-07 22:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
konsolidację w okolicach 1100–1200
modliszka / 2009-05-07 22:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wysoko :-).....ale wszystko mozliwe. Do moich poziomow, brakuje mu juz zaledwie 50 :-) jeden dzien euforii ;-)
Pooh / 2009-05-07 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Przy 55% pracujących ludzi w wieku produkcyjnym...
Muszą być wielkie :(
Q
adrianoo / 2009-05-07 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
teraz czas porozmawiac o dywidendzie...

Resort skarbu prawdopodobnie będzie chciał, aby KGHM przeznaczył prawie całość z 2,9 mld zł nieskonsolidowanego zysku za ubiegły rok na dywidendę, poinformowała agencja Reuters powołując się na źródło zbliżone do rządu.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/07/Reuters_Prawie_caly_zysk_KGHM_na_dywidende
modliszka / 2009-05-07 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wolalabym, aby o wysokosci dywidendy byla cisza....takie artykuly kaza mi myslec, ze bedzie gorzej, niz oczekuje rynek...
Life / 2009-05-06 23:57 / Tysiącznik na forum
chłopaki no co wy?
...w konkury tak bez zapowiedzi i bez kwiatka :))
jeronimo / 2009-05-07 15:30 / Bywalec forum
Dżizus ja tylko chciałem wiedzieć jak się zwracać. I dalej nie wiem?!
znawwwca / 83.24.240.* / 2009-05-07 17:19

2009-04-19 22:59:21 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]

A witam, witam :-)))
I o merytoryke prosze, bo taki tez klimat w kaciku chcialbym
zachowac ;-)

Z tej wypowiedzi łatwo wynioskujesz płeć osoby.
życzliwy / 83.24.233.* / 2009-05-07 00:04
Przyjdzie czas będą kwiatki, pierścionek, zapowiedzi i....;-))))
kwiatek... / 2009-05-07 00:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
No prosze Modli to zdrowa babka:)
Life / 2009-05-07 00:31 / Tysiącznik na forum
Słuchaj Quby bo przelewek nie będzie :)
Wiesz ... najpierw bramę otworzyć musisz :))
Pooh / 2009-05-07 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
I flaszkę kolegom Modliszki trzeba postawić, żeby przepuścili ;)
Life / 2009-05-07 00:29 / Tysiącznik na forum
Cześć.
Masz jeszcze siły po bankiecie na forum :))?
Pooh / 2009-05-07 00:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Niedawno skończyłem robótkę...
Teraz do wykresów!
Wiesz, w temacie wypowiedzi Gospodyni na głównym /nastawienie na spadki/ - możliwe jest, że im mniej prawdopodobne rozstrzygnięcie, tym bardziej należy się na nie nastawić... Tym bardziej, że pod względem kontraktów jesteśmy czwartą giełdą w Europie... Dużo jest do zebrania...
Te 2400 naprawdę jest mało prawdopodobne... ;)
I dlatego może być...
Pzdr.Q
modliszka / 2009-05-07 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Patrzac pod katem psychologicznym Qubus, to byloby to zbyt przewidywalne. Sadze, ze podciagna jeszcze w gore i to ostro pionowo....a potem zjazd....
Pooh / 2009-05-07 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

I dlatego może być...

Pozdrawiam :)
Q
Life / 2009-05-07 00:55 / Tysiącznik na forum
Za wcześnie aby wieszczyć poziomy docelowe....
ale czytając sprzeczne informacje różnych analityków oraz Uni na temat naszego najpierw wzrostu potem spadku oraz sprzecznych informacji dotyczących "mocy" naszej waluty zaczynam myśleć że to jest możliwe :))
Jak jeszcze jutro stress test okaże się nie taki wcale zły....to
Pozdr.
modliszka / 2009-05-05 22:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zwiazkowcy dostali to, co chcieli.
Buzia zatkana, wiec teraz czas porozmawiac o dywidendzie...

Pozdrawiam
modliszka / 2009-04-29 08:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dywidenda od KGHM coraz pewniejsza
Ewa Szczecińska 29-04-2009, ostatnia aktualizacja 29-04-2009 00:02

Na dywidendę może trafić od 30 do 50 proc. zysku wypracowanego przez KGHM w 2008 roku – szacują analitycy. Decyzja zależy od MSP
źródło: Archiwum
źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej

Po tym, jak rada nadzorcza KGHM nie przyjęła rekomendacji zarządu, aby cały ubiegłoroczny zysk został w spółce, rośnie prawdopodobieństwo, że producent miedzi wypłaci dywidendę. Zdaniem analityków, do akcjonariuszy może trafić od 30 do nawet 50 proc. zysku netto, który w 2008 r. wyniósł 2,92 mld zł (14,6 zł na akcję). Nie wiadomo, jak dużej dywidendy będzie chciał Skarb Państwa, który kontroluje prawie 42 proc. kapitału KGHM. Przedstawiciele ministerstwa skarbu informują, że decyzja może zapaść nawet dzień przed WZA spółki.

http://www.parkiet.com/artykul/7,804950_Dywidenda_od_KGHM_coraz_pewniejsza_.html
modliszka / 2009-04-24 07:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Związkowcy z KGHM grożą strajkiem
Ewa Szczecińska 24-04-2009, ostatnia aktualizacja 24-04-2009 00:05

Nie ma porozumienia w sprawie płac w KGHM. Propozycja zarządu – wypłata 2 tys. zł premii – została odrzucona
Zarząd KGHM, kierowany przez prezesa Mirosława Krutina, oferuje 2 tys. zł premii. Związkowcy chcą po 5 tys. zł na osobę.
autor zdjęcia: Szymon Łaszewski
źródło: GG Parkiet
Zarząd KGHM, kierowany przez prezesa Mirosława Krutina, oferuje 2 tys. zł premii. Związkowcy chcą po 5 tys. zł na osobę.
+zobacz więcej

Związkowi liderzy nie przyjęli oferty zarządu KGHM. Ten zaproponował wypłatę ponad 18-tysięcznej załodze po 2 tys. zł jednorazowej premii i podniesienie z 3 do 5 proc. stawki na pracowniczy program emerytalny. Związkowcy żądali więcej. Zarząd liczy, że przemyślą jego propozycję. – Jest bardzo korzystna. Składamy ją w czasie, gdy wiele firm redukuje zatrudnienie i zmniejsza zarobki pracowników. Liczymy, że działacze związkowi mimo wszystko przyjmą ją i będą w swoich działaniach kierować się dobrem firmy – mówi Monika Kowalska, rzeczniczka KGHM.

Ultimatum dla zarządu

Konflikt płacowy w KGHM trwa od ponad pół roku. Związkowcy wnosili o wzrost płac w tym roku o 8 proc., a zarząd o ich zamrożenie. Wczoraj zażądali wypłaty jednorazowej premii w wysokości 5 tys. zł na osobę. Firma musiałaby wydać na to prawie 100 mln zł. – Spółka oparła się kryzysowi. Pesymistyczne prognozy zarządu dziś są nieaktualne. W naszym odczuciu wypłacenie nagród nie przewróci firmy – mówi Józef Czyczerski, szef Solidarności i członek rady nadzorczej spółki z wyboru załogi.Wszystkie organizacje związkowe działające w KGHM zjednoczyły siły.

Liderzy wypracowali wczoraj wspólne stanowisko i postawili zarządowi ultimatum. Chcą spełnienia postulatów płacowych do 28 kwietnia.– Koniec rozmów i negocjacji. 29 kwietnia utworzymy międzyzwiązkowy komitet protestacyjny i będziemy przygotowywać się do ewentualnego strajku – grozi Ryszard Zbrzyzny, szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego i poseł SLD.

Związkowcy w listopadzie 2008 r. wyznaczyli już termin 24-godzinnego strajku. Do akcji nie doszło, ponieważ zarząd zrezygnował z planów konsolidacji hut i kopalń, czemu sprzeciwiali się związkowcy.

Może być dobry wynik

Zarząd planował, że KGHM wypracuje w 2009 r. 0,5 mld zł zysku netto. Zdaniem analityków, tylko w I kwartale firma mogła zarobić ponad 400 mln zł. Sam zarząd informował już, że warunki makroekonomiczne w I kwartale były lepsze od zakładanych i jeśli się utrzymają, będzie korekta prognozy.

– Strategia zarządu, powstrzymanie wzrostu kosztów i zamrożenie płac były dobrze odbierane przez inwestorów. Oczekują oni, że ta polityka będzie kontynuowana i z aplauzem przyjmą odmowę spełniania postulatów związkowych. Z drugiej strony wyniki spółki mogą dodać skrzydeł załodze – mówi Tomasz Duda, analityk Ipopema Securities.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Witam,
udanych transakcji zycze
modliszka / 2009-04-20 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Raport nr 13/2009: Informacja Zarządu

KGHM Polska Miedź S.A. w raporcie bieżącym z dnia 23 lutego br. opublikowała prognozę wyników na rok 2009 zgodną z założeniami Budżetu zatwierdzonego przez Radę Nadzorczą. Przychody ze sprzedaży w wysokości 7 048 mln PLN oraz wynik netto w kwocie 488 mln PLN, prognozowane są dla notowań miedzi na poziomie 3 200 USD/t oraz kursu walutowego 2,90 USD/PLN (notowania miedzi wyrażone w walucie krajowej: 9 280 PLN/t).

Rzeczywiste warunki makroekonomiczne w I kwartale były korzystniejsze od zakładanych w Budżecie – średnie notowania miedzi wyniosły 3 435 USD/t a kurs walutowy 3,45 USD/PLN (notowania miedzi w walucie krajowej wyniosły 11 877 PLN/t).

Pomimo poprawy warunków makroekonomicznych w relacji do zakładanych w Budżecie na 2009 rok, na rynkach finansowych utrzymuje się wysoka zmienność cen miedzi i kursu USD/PLN co oznacza, że wyniki finansowe Spółki charakteryzują się wysoką niepewnością.

W oparciu o zaprezentowaną w Raporcie rocznym Spółki za rok 2008 (Sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki w 2008 roku, str. 34) wrażliwość wyniku netto Spółki („zmiana notowań miedzi o 100 USD/t powoduje zmianę zysku netto o 84 mln PLN, zmiana kursu walutowego o 5 groszy skutkuje zmianą zysku netto o 70 mln PLN.”) i przy założeniu utrzymania się warunków makroekonomicznych z I kwartału w całym roku 2009 szacuje się, że wyniki finansowe będą korzystniejsze od założonych w Budżecie na 2009 r.

Obecnie Spółka dokonuje ponownej oceny przyjętych założeń budżetowych. W sytuacji utrzymywania się korzystnych warunków makroekonomicznych opublikowany zostanie raport bieżący korygujący prognozę wyniku.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz.U. z 2005 r. Nr 184, poz. 1539 z późniejszymi zmianami)
Ciułacz / 2009-04-19 02:27 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Podobno poza parkietami czeka w funduszach ok. 3,8 bln USD, które zostaną skierowane na giełdy w odpowiednim monencie.Czyli już motory sie grzeją.Niby wszycy czekają na ostatni dołek ale tym razem jest wiecej nadrukowanego pieniądza więc może być inaczej.Kredyty są bardzo tanie co może skłaniać do finansowania inwestycji, a ci co inwestują na parkiecie to zazwyczaj mają dobre zdolności kredytowe.Niby wiekszość z nas zabezpiecza sie dając LOSS STOP ale przez to jak zaczyna spadać to robi sie lawina.
modliszka / 2009-04-19 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Cilaczu :-)
wilnej kasy jest sporo, ale i czasy bardzo niepewne. Dlatego zalecam duza ostroznosc i zachowawczosc. Tematem glownym, jaki polecam sledzic w najblizszym czasie, to ten dotyczacy zamiarow Izraela. To w kontekscie cem miedzi na rynkach swiatowych w tym wyceny KGHM:

Izrael przygotowuje się do ataku lotniczego na Iran
Gazeta.pl - Świat
18 Kwi 2009, 20:15

Brytyjski dziennik "The Times" twierdzi, że izraelskie dowództwo wojskowe szykuje się do ataku lotniczego na domniemane instalacje nuklearne w Iranie i chce być gotowe do takiej operacji w krótkim czasie od otrzymania zgody ze strony rządu".

pozdrawiam
Pooh / 2009-04-19 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Cześć.
Mo, KGH jest pod średnią 200 - dniową w USD. Czy przebije z marszu... Nie wiem.
Wiem, że wkrótce odkupię. :)
Ciężko przelać mi na papier sygnały mojego systemu inwestycyjnego, bo jest oparty na gapieniu się w wykres, bez systematyzacji. ;)
Krótko - widzę miejsce na spadki, gdzieś na 2 dni.
Co dalej - nie wiem. Pytanie, czy zagranica nie zrobi dobrego straszenia, z powrotem złotówki pod 4 na koszyku. Wersja 2- podejście pod linię trendu spadkowego i zjazd koszyka do 3,51, czyli wzrosty przez kolejne 2 tygodnie.
/Z drugiej strony - od cholery urośliśmy - korekta przydałaby się dla zdrowotności ;)/.
Aha, wygląda, że USDJPY podchodzi flagą pod istotny opór.
/101/. Bez przebicia ciężko będzie o dalsze wzrosty.
Pozdrawiam. Q
Ps. Kuczyński myśli strasznie schematycznie - nawet o Nowym Ładzie.
Może dlatego jest antywskaźnikiem ?
modliszka / 2009-04-19 22:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Quba,
moim zdaniem to male cofniecie, aby przebic 60,00.
Wazne bedzie, jak jutro skonczy Chinczyk. Jesli bedzie sie dalej korekcil i to mocno, miedziak moze spasc w okolice 50,00 ale doniesienia z Izraela wskazuja, ze jutro miedz moze rosnac i tak az sie sprawa nie wyklaruje.

USD beda trzymac, aby Chin nie draznic bo maja sporo kasiory w obligacjach a te jak sa oprocentowane, wiadomo. Jak zacznie wzrastac rentownosc, USD moze zaczac spadac.


Trudno rokowac, trzeba sledzic....

Pozdrawiam
Pooh / 2009-04-19 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

Trudno rokowac, trzeba sledzic....

Dokładnie... Męcąco robota, jak mawiają górale :)
Pozdrawiam. Q
adrianoo / 2009-04-19 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum

USD moze zaczac spadac.

uwazacie ze w przypadku sporego spadku a mysle ze wkoncu bedzie zaczna podnoscic stopy?
Pooh / 2009-04-19 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Z tym spadaniem to krótko/średnioterminowo...
Co akurat powinno być ok dla giełd...
modliszka / 2009-04-19 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim zdaniem, wzrost rentownosci obligacji amerykanskich, da wyrazny sygnal do spadku USD......

Jak zwykle musimy czekac, aby sie przekonac, czy mam racje...
adrianoo / 2009-04-19 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
osobisice kombinuje ze sadek bedzie znaczacy i raczej nie krotkoterminowy
Pooh / 2009-04-19 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Pytanie o perspektywę...
Na wykresie 10l EUR/USD już wyszło z trendu wzrostowego i nawet dojście do 1.6 nie zmieni tego faktu.
Natomiast w mojej układance brakuje fundamentów dla pary USD/JPY.
Nad tym muszę pomyśleć...
Pzdr.Q
modliszka / 2009-04-19 23:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Musze cos dodac. Zostaw Quba te pare, obserwuj USD/CNY....ten spokoj niepokoi....
Pooh / 2009-04-19 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
To są 2 zależne od siebie mocarstwa. I one będą rozdawały karty w najbliższej 20-latce.
Myślę, że to po prostu wspólnota interesów. US chce odzyskać wielkość / i zrobią to !/, Chiny się wybiją w skali świata, zmarginalizowaniu ulegnie rola "nafciarzy", w tym Rosji.
Tak to obecnie widzę...
modliszka / 2009-04-19 23:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na ten temat, przychodzi mi na mysl jeszcze inna teoria spiskowa, ale jutro ja opisze ;-) Warto kazdy scenariusz rozpatrzyc....aby nie czuc sie zaskoczonym.
modliszka / 2009-04-19 22:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jest to wrecz nieuniknione...
adrianoo / 2009-04-19 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
a witam tak na marginesie bo tu mnie jesio nie bylo:)
modliszka / 2009-04-19 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A witam, witam :-)))
I o merytoryke prosze, bo taki tez klimat w kaciku chcialbym zachowac ;-)
adrianoo / 2009-04-19 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
zgodnie z zaleceniem pani gospodarz:)
modliszka / 2009-04-19 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-))) No !

dzisiaj sie zagrnam z Wami Panowie, coby jutro miec sily na wszelkie anlizy ;-)

Dobanoc all
giero13 / 2009-04-19 21:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Właśnie myśle o zrealizowaniu części zysków ruchy Techmexu mam ostatnio dość dobrze rozgryzione i najlepiej ostatnio mi sie na nim zarabia:) W Mci tak troche wszedlem na gorce ale moze usrednie w dol choc ten papier to skorekcic moze sie konkretnie. Na miedzi juz nie gram mam troche zbyt biedny kapital jak to student;)
modliszka / 2009-04-19 21:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chron zyski, bo to podstawa.
Nie czyn jednak pochopnych ruchow i nie staraj sie biegac za tlumem....Naucz sie myslec na przekor wszelkim opiniom, jakie czytasz....a zarobisz ;-) Czego zycze.
giero13 / 2009-04-19 21:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki za rady na pewno się przydadzą:)bede na pewno jeszcze pisal! Życzę powodzenia i dużych zysków. Fakt nerwowe ruchy na początku daly bankowi spore prowizje ale juz zauwazylem ze cierpliwosc i spokój są lepiej oplacane;)
giero13 / 2009-04-19 20:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam! Pozdrawiam Właścicielkę i piszących w portfelu. Na giełdzie jestem od przełomu październik/listopad 2008 wszedlem na lokalnej gorce mialem straty ale juz jestem do przodu w duzej mierze dzieki częściowemu kopiowaniu Twoich ruchów Modliszko. Wypada wiec podziękowac i życzyć powodzenia:) Na forum Money jakos nie pisze raczej ze względu na zbyt niski poziom giełdowej wiedzy ale ucze sie a giełda wciaga mnie coraz bardziej.Pozdrawaim:)
modliszka / 2009-04-19 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cieszy mnie niezmiernie, ze jestes w grupie osob, ktore potrafia zarabiac :-) Z tym zarobkiem, moze byc w najblizszym czasie coraz trudniej /akcje/, dlatego zalecam duza ostroznosc i zachowawczosc ;-)

Nieustawicznie bede sie dzielila swoimi opiniami i spostrzezeniami, abysmy mogli jakos na tym trudnym rynku powiekszac swoj portfel ;-)

Pozdrawiam
Ciułacz / 2009-04-19 01:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Modliszka, Pozdrowienia od Ciułacza.Zajmij sie czymś intensywnie , nawet praca harytatywna dobrze robi.Podobno zobaczyć innych w wielkiej niedoli i smutku to przynosi ulgę sobie samemu.
modliszka / 2009-04-19 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzieki :-)
ja naprawde na brak zajec nie narzekam :-)

Pozdr
anonim_03 / 2009-04-18 10:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dwa lata temu zaczęła się bessa:
http://wykresygieldowe.bblog.pl
modliszka / 2009-04-19 21:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam,
odnioslam sie do wpisu :-)

Pozdr
modliszka / 2009-04-19 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"Witam Gospodarza :-)
no coz, jak zwykle powtorze, ze nie nalezy porownywac kryzysow. Te dwie daty charakteryzuje inny powod spadkow, inne kapitalizacje gield, inne oblicza gospodarcze.

Brak naplywu kapitalu dlugoterminowego do USA, kaze podejrzewać, iż gieldy w USA beda sie zachowywaly identycznie, jak Nikkei od poczatku lat 90-tych. Pozostaje pytanie, jak na tym tle zachowa sie WIG...

Obecne odbicie, po bardzo silnych i dlugotrwalych spadkach, charakteryzuje sie rowniez mocnym odreagowaniem. Niektorzy analitycy sa zaskoczeni sila tego odreagowania, jakby zapomnieli juz o sile spadkow.

Patrzac w dalszej perspektywie, obecne odreagowanie powinno utrzymac sie gdzies do czerwca. Nastepnie oczekuje glebszych spadkow, bycmoze w okolice ostatnich minimow.
To bedzie test dla rynku: obrona powyzej ostatnich dolkow moze wrozyc powrot hossy, trwale przelamanie dolnych wsparc ...wyznaczanie kolejnych minimow na gieldzie.

Moj osad opaty jest w wiekszej czesci na psychologii, oraz gytuacji gospodarczej na swiecie, niz samym AT.

Pozdrawiam "
anonim_03 / 2009-04-19 22:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ja odpisałęm:

dot-com i Polski boom frankowo-hipoteczny są bardzo inne pod względem
ekonomicznym, jednak istnieja ogromne podobieństwa ludzkich oczekiwań. Tak
jak z erze dot-comu byle sprzedawca spodni myśłał że zmienia świat, bo
sprzedaje poprzez internet, tak samo w 2007 byle sprzedawca drutów myślał że
jest panem stworzenia, bo stadiony, bo kolonizacja księżyca. W obydwu
przypadkach mieliśmy też kompletne oderwanie wyceny akcji od rzeczywistości,
co wynikało ze strumienia kompletnie nieświadomych pieniędzy (poprzez
fundusze).

pozdrawiam
modliszka / 2009-04-19 22:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Anonimie, funusze tezn kryzys tez wiele nauczyl.
Teraz ich inwestycje beda o wiele berdziej ostrozne.
Baze na poczatku roku zrobili dobra, oby jej nie zmarnowali.....

Co fo CHF to pamietaj, iz ta waluta uznawana jest za bezpieczna przystan w czasie kryzysu...ale po tym, jak Szwajcaria musiala ujawnic dane osobowe inwestorow, stracila ten przydomek....wiec aby sie kraj mogl ratowac, musi doprowadzic do oslabienia CHF....inaczej zacznie miec problemy...

Pozdr
modliszka / 2009-04-16 21:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
KGHM szykuje krótką listę spółek do przejęcia
PAP
Puls Biznesu, pb.pl,16.04.2009 20:03
Czytaj komentarze (2)
Zobacz na forum ()
9e051835-77f4-4499-8468-f6d908223e83
KGHM analizuje rynek i do końca maja przygotuje krótką listę firm do przejęcia - powiedział dziennikarzom prezes KGHM, Mirosław Krutin.

"Analizujemy rynek, zrobiliśmy bardzo jasne kryteria złóż. Mamy na oku kilkadziesiąt projektów i w ciągu dwóch tygodni wybierzemy kilkanaście, które będziemy chcieli zobaczyć" - powiedział Krutin.

"Do końca maja przygotujemy bardzo krótką listę firm do przejęcia. Proces due diligence planujemy na trzeci kwartał" - dodał.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Info godne uwagi...
Big Lebowski / 2009-04-15 21:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Magda -przyjmij wyrazy wspolczucia .. najgorsze w takich chwilach jest apatia itp. nalezy rzucic sie w wir pracy ( gielda ).. Pozdrawiam serdecznie..
modliszka / 2009-04-15 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Bigu,
dziękuje...
zajęć mam aż nad to, wiec jakoś zabijam myślenie ...i tyram ile moge.

Milo Cię widzieć.

Pozdrawiam
modliszka / 2009-04-15 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Korea Północna usunęła ekspertów MAEA z Jongbion
Gazeta.pl - Świat
15 Kwi 2009, 21:30

Korea Północna usunęła inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej z ośrodka Jongbion, zrywając współpracę z MAEA. Inspektorzy zdjęli z urządzeń atomowych w ośrodku pieczęcie MAEA i wyłączyli kamery nadzorujące.

XXXXXXXXXXXXXXXX

Dobierac na spadkach miedz.

Pozdrawiam
modliszka / 2009-04-14 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Gwałtowny zwrot w polityce Korei Płn. - totalna porażka Zachodu

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Il (w środku), fot. PAP/EPA
PAP
Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Północnej zapowiedziało, że Phenian wycofa się z sześciostronnych rokowań, których celem jest doprowadzenie do denuklearyzacji Północnej Korei. Według komunikatu przekazanego przez rządowe północnokoreańskie media władze zapowiedziały także działania na rzecz wzmocnienia nuklearnych możliwości kraju.
Wydany komunikat wylicza powody dla których Korea Północna postanowiła wycofać się z rokowań. "Obecnie, sześciostronne rokowania przekształciły się w forum, którego głównym celem jest naruszenie suwerenności Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej, zmuszenie jej do rozbrojenia, i doprowadzenie do upadku systemu. Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna nie będzie już dłużej brała udziału w rokowaniach, nie zamierza też wypełniać warunków żadnego porozumienia zawartego podczas sześciostronnych rokowań" głosi komunikat wydany przez północnokoreańskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Więcej na ten temat

* Zdjęcia zadają kłam twierdzeniom armii USA 07.04.2009 16:11
* Korea Płn. chce wystrzelić rakietę, mobilizacja sił USA i Japonii 30.03.2009 12:21
* Niszczyciele USA płyną, by zestrzelić rakietę balistyczną Korei Płn.? 27.03.2009 09:12

W oświadczeniu tym Phenian odpiera krytykę za wystrzelenie na początku miesiąca rakiety, i nie szczędzi ostrych słów pod adresem Rady Bezpieczeństwa ONZ, która ostro potępiła rakietową próbę. Wczoraj Rada Bezpieczeństwa jednogłośnie przyjęła w tej sprawie deklarację, w której między innymi kategorycznie żąda od Korei Północnej, by więcej nie przeprowadzała tego typu prób.

Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Północnej zapowiedziało także zintensyfikowanie wysiłków mających na celu zwiększenie nuklearnych możliwości kraju: "Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna zamierza wzmocnić swój arsenał nuklearny, w każdy możliwy sposób, będąc przekonaną, że skutecznie działa on odstraszająco. Podjęte też zostaną odpowiednie kroki, by przywrócić pierwotny stan i ponownie uruchomić obiekty jądrowe, wyłączone na mocy porozumienia zawartego podczas sześciostronnych rokowań".

Sześciostronne rokowania, w których poza Koreą Północną uczestniczyły Chiny, Japonia, Rosja, Korea Południowa i Stany Zjednoczone, miały na celu przekonanie władz w Phenianie, by zrezygnowały ze swego programu nuklearnego.

Tłumaczenie: Onet.pl

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

AT, kontra fakty....
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy