Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Ciułacz / 2008-09-07 03:41 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie!Jestem tu nowy i staram sie znalezdz drogę z Ciułacza do inwestora.Giełdą sie interosowałem już od 25 lat w Montrealu, ale nie inwestowałem.Wolałem jak to klasyczny ciułacz zainwestować w coś co mogę dotknąć, czyli w nieruchomości.Niepowiem miałem szczeście i trochę wyczucia i trochę się obkupiłem jak jeszcze było tanio, a teraz to mi przynoszą niezłe dochody.Pierwsze nieśmiałe inwestycje to jak sprzedałem małą nieruchomość w Montrealu i wpłaciłem w ING na fundusze akcji, oraz małych i średnich w 2006 roku ale po roku się wycofałem bo była okazja kupić grunty po dobrej cenie, co mnie uratowało przed spadkami.Tak naprawdę to dopiero przed miesiącem dopiero zainwestowałem na GPW na początek tylko 5 tyś aby sie coś nauczyć.Za 4 tys Synthos, za 1tys Sanok i za 200zł Azotytarnów.Chcę się trochę nauczyć jak inwestować bo w Luty-Kwiecień prawdopodobnie sprzedam nastepną nieruchomość i część gotówki (200tys zł)chyba zainwestuję na GPW.W przeciągu nastepnych 5 lat sprzedam dwie inne nieruchomości i gdzieś to muszę ulokować.Tak powoli się przygotowuję do aktywnej emerytury w wieku 55lat.Bendę sieprawdopodobnie pojawiał co jakiś czas bo tu jest ciekawie i po ludzku.Pozdrawiam

Azotytarnów jest na banicji ?

Ciułacz / 2008-09-09 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Coś mi się obiło o uszy że fundusze się boczą na Azoty bo to niby pupilek ministra Grada, i nie ta opcja polityczna?
Kiedyś mój dziadek tam pracował i był z tego dumny , w związku z tym mam do nich sentyment, i kupiłem tego za parę złotych.Ale jak powiadają gdzie sentymenty wchodzą w grę to się kończy biznes.Ropa tanieje to i chemia zacznie zarabiać.Pozdrawiam chemików.
Ciułacz / 2008-09-20 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam parę groszy do zainwestowania bo właśnie pozbywam się jednej nieruchomości i od jakiegoś czasu śledzę GPW i wasze forum.Co prawda od kilkunastu tygodni zainwestowałem na giełdzie trochę ponad 5tys ale ciągle niemam doświadczenia .
Może na początek byście może mi coś doradzili !Myślę i o inwestycji kilkuletniej.
Bendę wdzieczny za podpowiedz.
Ciułacz / 2008-09-21 18:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam ,pozwolicie że tu się wtrącę.To co na świecie się dzieje w piątek to tam się odbywa w poniedziałek,jak to jest o zasięgu światowym oczywiście.Przy większych inwestycjach to godne do zastanowienia.Tylko czy transfer kapitału można robić błyskawicznie aby się obkupić.W zasadzie to jestem prawie laik w tych sprawach tylko się głośno zastanawiam nad tym .
Ps.Jak gospodarzowi to nie bedzie przeszkadzać to bendę was odwiedzał.
Pozdrawiam z Montrealu
Ciułacz / 2008-09-21 20:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ja tu was troche podglądam i czytam wasze sugestie i zastanawiam się czy te programy badające cykle koniąktury itd nie bendą w błedzie po interwencji finansowej ratujące banki? To tak jak grając w pokera nagle powiekszamy talię kart.
Ps.Przynajmniej u nas teraz jest super pogoda, bo lato było zimne i mokre.
Ciułacz / 2008-09-21 22:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kiedyś to czytałem , bo chyba oto Ci chodzi
www.bankier.pl/wiadomosc/Tajemniczy-swiat-struktur-1780980
Miłej lektury.
Ciułacz / 2008-09-21 22:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
doji masz rację, gdzieś mi uciekło,ale jak wkleić e google to znajdzie.Pozdrawiam
Ciułacz / 2008-09-22 00:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Z ziemią to jest mały mankament, że jak chcesz sprzedać to nie takie hop, zabiera czasu.
Akcje to możesz w miarę szybko upłynnić.Znam to z autopsi.
Ciułacz / 2008-09-22 02:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Co to nie śpisz jeszcze ?Niby wszyscy gadają o wzrostach ale czy to przypadkiem nie bedzie chęć do zrealizowania zysków i mała korekta ?
A tak naprawdę to mnie to się lepiej nie pytaj, bo ja dopiero w tych sprawach pobieram nauki od wszystkich potrochu.Co prawda półtora roku temu zrealizowałem spore zyski bo zgłupia fant wpłaciłem na fundusze pieniądze co miałem przeznaczone na grunty, a że targi kupna ziemi się przeciągały to przez ten ponad rok sporo zarobiłem.Załowałem że muszę wypłacać bo takie fajne % były aż tu nagle za 3 miechy poszło się p...
W nieruchomościach zawsze miałem dobrego farta to i chcę na GPW.
Podsłuchuję Biga bo widzę że ma wyczucie i się nie podnieca tylko ma okresloną wizję i spokojnie kroczy.Umnie już po 20:00 musze wziązć prysznic.Dobranoc
Ciułacz / 2008-09-22 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam ,Do franka_ kimono,Nie jestem pewny czy gospodarz ma czas i ochotę do uzupełniania zmian w portfelu.Inna sprawa że prawdziwy strateg nigdy nie odkrywa wszystkich kart.
Słyszałem plotki że zaczyna być dobry na shortach, a tego tu nie widzimy.Ale może to tylko plotki.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2008-09-27 00:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pieniądze napewno dadzą tylko teraz się przepychają politycznie bo są wybory w USA.Prawdopodobnie już jest wszystko uzgodnione tylko chcą to ogłosić w dniu wolnym od pracy aby było mniej zamieszania na giełdach.
Inna sprawa że obecnie w Stanach prakrycznie nie są udzielane kredyty, wszyscy czekają bo hipoteki nie mają ubezpieczeń.To nie może się przeciągnąć na nastepny tydzień, bo może się zacząć szturm na banko po gotówkę.
Ciułacz / 2008-09-27 19:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Analiza jak analiza ale oprawa techniczna ciekawa a tak naprawdę to amatorska.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ciułacz / 2008-09-27 19:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam gospodarza.
Jak tam po imprezie ? albo jeszcze impreza nie zakończona ?
Ciułacz / 2008-09-28 13:19 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj gospodarzu !
Jak to jest z tymi dywidendami? Jak jestem posiadaczem danych akcji to jak jaest wypłacana dywidenda to jest wypłacana automatycznie ? czy muszę o to sie dopominać ? czy jeszcze jakoś inaczej ? A jak jest wypłacana to na konto maklerskie ?
Ciułacz / 2008-09-28 13:55 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzieki ! tak przypuszczałem , ale nic nie wiadomo, lepiej zapytać.
Zmykam na śniadanie i co tygodniowe zakupy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy