Forum

Komentarze użytkownika "Ciułacz"

Komentarze użytkownika: Ciułacz

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2011-12-16 01:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kryzys zadłużenia w Europie eskalował do punktu, gdzie nie może zostać rozwiązany przez jedną grupę krajów, oświadczyła Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
http://www.pb.pl/2531504,23371,kryzys-zadluzenia-eskaluje
.................................................
Hm... jak takie oświadczenia słyszę to mi daje do myślenia że jeszcze jesteśmy daleko do konkretnych rozwiązań.
Bogate kraje nie chcą nic stracić a biedne nie chcą być niewolnikiem.Po części bogactwo jest wirtualne i jak biedaki sie zbuntują to w bogatych krajach braknie na emerytury.
Ciułacz / 2009-10-18 21:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Olga , witaj !Nie jestem pewien czy trafiłaś do odpowiedniego forum.Ale może coś Ci podpowiem.Piszesz:
lokal ten był wyłączną
własnością mamy

Z tego wynika że go kupiła lub dostała itp, jak np samochód.Wczesniej piszesz:
mieszkania po mamie

Wynikałoby że mama zmarła.
Jak tak jest jak zrozumiałem to tu wchodzi w grę sprawa spadkowa.
Najprościej to wniosek piszesz do sadu, ze chcesz stwierdzenia nabycia spadku po mamie.Jak ojczym ponosił koszty na podniesienie wartości tego mieszkania to ma prawo to odzyskać.Jak to były koszty zwykłego malowania czyli utrzymanie w nie pogarszajacym sie stanie to nie podlega zwrotowi.
Inaczej może sie mieć np. w wypadku gdyby matka była głównym najemcą mieszkania spółdzielczego lokatorskiego, tego sie nie dziedziczy.Natomiast dziedziczeniu podlega wkład do spółdzielni mieszkaniowej .
Pojęcia obiegowe oraz potoczna terminologia odnosnie nieruchomości nie zawsze jest dokładna tak jak w kodeksie , wiec niekoniecznie to co piszesz my tu czytający możemy rozumieć w ten sam sposób. Pozdrawiam.
Ps. Napisz cd

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2011-05-07 21:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Często nasza zachłanność (chciwość) nam płata figla, jak planujemy nasze inwestycje to zazwyczaj jest umiarkowanie ale jak przyjdą przypadkowe sukcesy to zapominamy o naszych planach i wykonujemy chaotyczne ruchy.
Dyscyplina i jeszcze raz dyscyplina , a jak bardzo kusi to miejmy wydzieloną małą spekulacyjną działkę.
Ci co mają stałe dochody i co roczne ( wszyscy powinni mieć ) nadwyżki kapitałowe to powinniśmy to chronić przed zjadaniem przez inflację.Racjonalne oprocentowanie to równowartość lokaty 5 letniej + 50% tej wartości.Np jak lokata jest na 5% to jak na dzisiaj powinno nas zadowolić 7,5%.
Większość może pomyśleć że nie mam wygórowanych aspiracji bo to niby jest w zasięgu reki dla byle przedszkolaka ale może nie tak od razu.
Powiedzmy że ktoś zarabia 8-10 tys na miesiąc i odkłada sobie po 4tys, mając taką pracę to niema czasu śledzić co się dzieje na GPW.Co takiemu doradzić ?
25% na lokacie ? 25% obligacje? i 50% z WIG-20 co płacą dobrą dywidendę ?
Może ktoś powiedzieć że kapitał się marnuje ale po 30 latach to i tak nie będzie źle.
Tylko czy ktoś w tym wytrwa ?

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2011-05-08 01:37 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dla lubiących emocje i mających dobre rozeznanie na GPW to zawsze można wysłać złotą strzałę.W przeciwieństwie do tego co pisałem powyżej to dla aktywnych osób można wyciągnąć lepiej od indeksu GPW.
Wystarczy przewertować wszystkie spółki na GPW i wytypować sobie potencjalne spółeczki do spekulacji.Zawsze coś się dzieje i bardzo rzadko bez wcześniejszych oznak.Ale powinno się robić codzienną analizę na wszystkich wytypowanych spółkach i sprawdzać ich kalendarium oraz komunikaty.
W takich wypadkach 10-25% portfela powinna być w gotówce na nagłe pozytywne niespodzianki.
Jesteśmy w trendzie wzrostowym to o wiele lepiej o dobre typy.
Jedynie co odradzam to kontrakty.

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2010-12-31 02:35 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Chyba komuś podpadłem bo mi ubyło + , ale się nie przejmuję , bo ja już tak mam że lubię do siebie samego mamrotać ;-)

Do naganiaczy : zostawcie trochę miejsca dla nowych inwestorów

Ciułacz / 2011-03-24 23:51 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rozumiem was że chcecie łapać nowy narybek , ale jak jakiś nowy forumowicz chce zadać pytanie ,to nawet nie ma gdzie, bo tu tylko reklamy usług finansowych.

Re: obligacje - pomocy!

Ciułacz / 2013-03-17 12:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Joska witaj !
Piszesz
złożyłam obligacje po terminie wykupu

To stwierdzenie jest determinujące w całym wywodzie ale niestety chyba nie oddaje stanu faktycznego zaistniałej sytuacji lub użyte słowa dla ciebie co innego znaczą.
Jedynie mogę się domyślać że została złożona dyspozycja zamiany na obligacje nowej emisji co ktoś za Ciebie zrobił lub to się odbyło z automatu bo kiedyś taką opcje wybrałaś.
Jak by tak było to technicznie masz nowe obligacje na taki sam termin jak poprzednio.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2010-05-16 22:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Nie było mnie tu kilka dni i widzę jakieś strzałki , Jak to się robi ? bo przy moim nic niema !
Ciułacz / 2010-11-07 15:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cyfra witaj !
Powiadasz
widzę także że nie zakupiłeś SNS i Milenki a to
wielki bład

Widzisz jak by to tylko było obstawianie wirtualne to bym obstawił ale jak coś obstawiam muszę wykładać kasę ,a ta nie jest elastyczna i jej nie naciągnę.

Inna sprawa że jak bym wiedział że się przewrócę to bym sobie usiadł.

Ciułaczu widzę że zredukowałeś iliośc walorów

Faktycznie częściowo zredukowałem i zainwestowałem w edukacje, bo mam w rodzinie dwie siostrzenice co obecnie piszą pracę magisterską, jedna na wyspach
gdzie czesne jej zafundowałem a druga na AGH.
A co do portfela to jeszcze nie widać ale za nie długo się pojawia nowe papiery Dragowskiego co je właśnie objąłem, mam trochę sentyment do nieruchomości.Tylko w inwestycjach nie jest dobrze się kierować sentymentami.
Cyfra fajnie że mi doradzasz widząc mój portfel, ale jak Ty zdecydujesz się otworzyć swój to może Ci też coś doradzę. Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-03-25 01:58 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
Odnośnie debaty :
1/ kto wypadł lepiej i pod jakim kątem (V.R. czy L. B. ?

V.R. Lepiej był przygotowany i temat miał obcykany, ale za bardzo się wciskał ze swoim słowem.Dla laika co nie zna tematu to mogło wyglądać nachalnie.
L.B. Bardziej salonowy , w niektórych momentach jakby dla niego za szybko się to toczyło.
Obydwaj profesjonaliści w tym temacie.
Kto znał temat to wiedział że obydwaj mieli swoją racje , a komu przyznać racje to kwestia polityczna.
2/ komu wierzycie (w kwestii tematu debaty); wbrew pozorom te pytania różnia się od
siebie !

Komu wierzę ? Nikomu ! ale jako mniejsze zło to popieram projekt V.R.
.................................................
Ja jako że też coś tam wypracowałem do 1983 roku, bo mi ZUS wyliczył 55 400zł kapitału początkowego to mogę powiedzieć że te pieniądze są w po PRL-owskich zakładach pracy.
Czyli te spółki powinni sprywatyzować i kapitał do ZUSu a ten niech zyskownie inwestuje aby płacić stare emerytury.
Albo zrobić zupełnie nowy podatek taki jak WAT, tylko na ten cel, widoczny, nie wliczony do ceny, ale dodawany do ceny.Niech ludzie widzą na co płacą.
Tu w prowincji Quebec mamy takie dwa podatki.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2010-11-28 02:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe witaj !
Czytałem ten polecany wraz komentarzami i wiele innych i nasuwa mi sie skojarzenie że większość krytykujących poczynania rządu to to robi, bo to jest władza , a jak to jest władza co ma jakiś tam budżet to należy wszystko robić żeby z tego budżetu jak najwięcej wyrwać dla siebie .Mało jest krytyki co by można było zaoszczędzić, paręnaście % budżetu ,ale co do wydatków to są pomysły i żądania na 200-300% budżetu, a i tak wątpię czy by wszystkim dogodził.
Niby to dobry kabaret, ale jak tak się zastanowić to wcale nie jest śmieszne, jaka by nie była opcja przy władzy to będzie ten sam problem.
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Ciułacz"

Ciułacz / 2011-12-07 01:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
KGHM zapłaci po $15 za akcje spółki GUADRA z Kanady
http://pulsinwestora.pb.pl/2527611,10784,kghm-szokuje-rynek-megaprzejeciem-br
....................................
Quadra FNX Agrees to C$15.00 Per Share All-Cash Acquisition by KGHM
.......................................
Wczoraj ta spółka zamnęła sie niewinnie na $11,35 a dzisiaj rano otworzyła sie po $15,50 aby ostatecznie sie zamknąć na $15,88
Dywidendy nie płacą a niby mają spore zyski i dobre perspektywy wobec tego się pytam : po co sie sprzedali ?
Nie sądzę że ich interesowało te $15 za akcję bo już w tym roku były po $17, bardziej bym sie skłaniał że liczą na dokapitalizowanie od nowego właściciela.
Jak by tak było to KGHM już będzie gdzie miał gdzie upychać zyski zrobione na Polskim robotniku.W takim wypadku było roztropne posunięcie ze strony Polskiego Rządu odnośnie podatku od kopalin.
No dobrze ,dobrze, ale jak ja mam sie w tym wszystkim ustawić ?
Po obecnej zwałce przyjdzie naturalne odbicie, jak w Środę na otwarciu będzie jeszcze spadać to mogę się pokusić o spekulację.
Na longa to jak obcy kapitał nie wejdzie to może być jako tako ;-)) bo Skarb Państwa może popuszczać swoje akcje.

Re: Komentarze do portfela "needle"

Ciułacz / 2012-02-11 23:23 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gospodarzu witaj !
JPMorgan: Gospodarka USA jest już w recesji
las, PAP 2008-03-13 , aktualizacja: 13.03.2008 00:00 A A A Drukuj
Gospodarka USA już jest w recesji, a instytucje finansowe są w połowie drogi, jeśli chodzi o rozwiązywanie ich problemów finansowych - ocenił prezes JPMorgan Chase & Co. Jamie Dimon.
............................................
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5018967.html
.................................................
Czy ten artykuł z 2008-03-13 miałeś na myśli ?
Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela

Ciułacz / 2012-11-03 13:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Pozwolicie że że wtrącę dwa słowa z moich obserwacji i doświadczeń.
Na parkietach międzynarodowych jak jakaś spółka ma słabsze od normalnych wyniki to wiadomo że notowania idą w dół, ale jak tylko ogłoszą że ramach restrukturyzacji wywalają 25% załogi na bruk czy związki podpisały zgodę o obniżkę płac to na parkiecie notowania idą w górę.
Więc stwierdzenie inwestora że

produkcja wre, załodze przycięli pensje o 1/3
Firma ktora kontroluje koszty i tnie takowe ma wielka przyszlosc przed soba

Jest jak najbardziej zgodne z duchem kapitalizmu.
Niemniej stwierdzenie ;


należy przywrócić godną płacę dla pracownika: czy to sprzataczki, czy śmieciarza czy pielęgniarki. Godna płaca za rzetelną pracę.

też ma swoje miejsce ale bym powiedział że na zebraniu związków zawodowych co jest ich rolą w walce z nadmiernym wyzyskiem klasy pracującej i jak tam to nie znajdzie posłuchu to można być poirytowanym.
Jak by autor wpisu
Godna płaca za rzetelną pracę

ujął to cyfrowo ,w konkretach to można by się jakoś inaczej do tego odnieść, bo inaczej to pozostaje sloganem.
Pozdrawiam Biga i resztę.

Re: GPW: 2400 punktów w zasięgu ręki

Ciułacz / 2010-05-29 13:49 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Widzę że z nudów robicie sobie osobiste wycieczki ?
Tu czytających jest sporo to jak byście udostępnili do wglądu wasze portfele to moglibyśmy sami ocenić wasze strategie, trochę odwagi , przecież jesteście tu anonimowo. Nawet jak by to był wirtualny to by oddawało waszą strategię, a tak to jak dzieciaki w piaskownicy.
Pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy