Forum

Komentarze użytkownika "sierota marycha"

sierota marycha / 2009-04-25 21:48 / Tysiącznik na forum
pytanie czy rzadowych interwentow stac na taka obrone, bo jezeli nie......to kazdy z nas zna scenariusz

SIEROTA MARYCHA_______do TOATLNY CIENIAS o XAU

sierota marycha / 2009-04-25 22:23 / Tysiącznik na forum
kilka slow w temacie golda, bo zostawilem to samo na bankierze Donowi, z tego co doczytalem zapakowal sie w dlugie na wysokosci 900......sadzilem ze ma nosa do zlota, pakowac sie w dlugie z tego poziomu to duze ryzyko, cienias obserwuj rynek, cos wisi w powietrzu, oba z podanych nizej warinatow sa mozliwe, poczytaj i bedziesz mial lepsze wyczucie rynku

linia Kijun jest w okolicy 916, linia trendu Fibo jest w okolicy 918 i opada w nadchodzacym tygodniu, podskok xau powyzej wymienionych tu wartosci otwiera wstepnie droge do 935, ALE, alternatywnie spadek ponizej lini Tenkan w okolicy 890 i ponowne proby wybicia beda sugerowac falszywe wybicie i spadek w okolice 860 a dalej bedziemy myslec jak spelni sie jeden z wariantow
sierota marycha / 2009-04-25 22:39 / Tysiącznik na forum
___________________________do SHIFT

zakladam jeden scenariusz, gdzie do przyslowiowego wziecia sa rezerwy bo sa chetni i mam wrazenie, ze interwenci tego faktu nie docenili pogrywajac ostatnio na PLN, byc moze zbytnio uwierzyli w bajania o przedsionkach, zachety MFW i wlasne sily a byc moze zabraklo im po prostu wyobrazni, chyba przyjdzie za te niefrasobliwosc zaplacic frycowe - czas pokaze
sierota marycha / 2009-04-25 23:23 / Tysiącznik na forum
_______________________________do MAKS

tez nie jestem autorytetem, nigdy nie mowilem o dodruku pustego pieniadza, bo zostal on dodrukowany, w okreslonym celu, w miejsce tego, ktory nagle zniknal z rynku w 2008 roku,
Amerykanie za wczasu ubrali Chiny w instrumenty denominowane w USD dlatego tez prawdopodobnie w spokoju pogrywali z Chinami na opcjach - suma sumarum przegrali, najpawdopodobniej w wyniku manipulacji Chin kursem i kasa jest po stronie Chin, ale z drugiej strony Amerykanie wygrali, bo sa zabezpieczeni instrumentami denominowanymi w USD i teraz Chinom pozostaje jedynie pomrukiwac na forum miedzynarodowym o SDRach i podobnych bajerach, ale na tym te gierki koncza sie. Amerykanie nie wydaja sie przestraszeni, odwrotnie, Geithner swego czasu publicznie powiedzial, ze USD pozostanie mocny i pozostaje w przekonaniu, ze wie co mowi

problem pojawi sie , gdy USA zacznie podnosic stopy procentowe, ale na to przyjdzie troche poczekac, pozdrawiam
sierota marycha / 2009-04-26 01:36 / Tysiącznik na forum
w mojej ocenenie okolice 3 w poczatkach maja, ale to pobiezna ocena, moze Green rzuci okiem bo ja nigdy tej pary nie sledzilem systematycznie - teraz obrabiam GBP bo mam wrazenie, ze w niedlugim czasie szykuje sie jazda na poludnie podobna do niedawnej
sierota marycha / 2009-04-26 01:42 / Tysiącznik na forum
do_________________ANKA

w tym calym cyrku z walutami najwazniejsza jest jedna zasada, nie tracic zimniej krwi i nie biegac za stadem i ze stadem......:) czas USD przed nami ale nic nie trwa wiecznie, przyjdzie czas i na przesiadke z USD
sierota marycha / 2009-04-26 03:28 / Tysiącznik na forum
Maniek, jednak spadamy, tak mi wychodzi po Elliocie ale powtarzam, nie sledzilem tej pary na biezaco i nie jestem w stanie uszczegolowic poziomu spadku, nie wykluczam nawet lekko ponizej 3 - czas pokaze ale proponuje nie szarzowac i moze wyskoczyc z papieru po zweryfikowaniu moich spostrzezen
sierota marycha / 2009-04-26 03:40 / Tysiącznik na forum

przysypalo mnie kontraktami w branzy i nie bylo czasu na forex a tydzien
bez FE to tydzien stracony ;).


a to zaluj, bo niezle napchalismy sie na laniu GBP:) ale nic straconego, funciak nakreca sie przed spadkiem w okolice piekla:) to nie zart, juz zacieram rece, pozdrawiam
sierota marycha / 2009-04-26 12:53 / Tysiącznik na forum

na jak gleboko oceniasz to "pieklo"

faktycznie funciak planuje jeszcze troche powierzgac i tak jak piszesz bedzie usilowal podskoczyc, nie mozna wykluczyc podskoku w okolice 1.5, ale nie przesadza to o poziomie piekla, ktore jest juz przesadzone i ktore wstepnie oceniam na okolice 1.34/35, pozdrawiam

Re: do SIEROTA MARYCHA

sierota marycha / 2009-04-26 13:01 / Tysiącznik na forum
do________________marcinzw

Marcin, w/g mnie kurs EUR/USD wyglada tak jak opisalem to w czytance na weekend, czyli jazda na glebokie poludnie w oklice 1.23, ale nie mozna wykluczyc spadku EUR ponizej partetu
dobrze byloby abys sledzil info z Niemiec na biezaco, bo nie jestem w stanie ogarnac wszystkich info z rynku, po prostu jest to fizycznie niewykonalne:)

ps. poczekajmy do lata, do wyborow w NIemczech, w mojej wiedzy to bedzie przelomowy okres nie tylko dla EUR ale dla calego eurokolchozu, pozdrawiam
sierota marycha / 2009-04-26 13:07 / Tysiącznik na forum
Maniek, wyglada mi to jednak na oparcie na poziomie 3 z mozliwoscia lekkiego przebicia, ale poczekajmy,
jezeli ktos wszedl na pziomie 3,5 to niewatpliwie spanikuje bo takiego ruchu nie spodziewal sie
sierota marycha / 2009-04-26 13:14 / Tysiącznik na forum

a moze interwenci czuja sie pewnie bo jak mowia rynek jest plytki a my mamy sporo kasy ?

____________________________do SHIFT

fakt, sa pewni, zbyt pewni siebie i swego bo rynek istotnie jest plytki ale dlugoterminowo takie pogrywanie z rynkniem nie zdaje egzaminu,
nie wykluczam umocnienia PLN na poczatku maja ale nie beda to dzialania interwentow a naturalny cykl na tej walucie, zobaczymy
sierota marycha / 2009-04-26 13:53 / Tysiącznik na forum
do_________________MAKS

Maks, PLN chodzi z ropa, choc nie wiem czy ta korelacja jest jeszcze w pelni aktualna bo korelacje maja to do siebie, ze rownie szybko zanikaja jak i pojawiaja sie,
decyzja w temacie USD zalezy od Twojej strategii, mozna pozbyc sie USD aby dokupic na spadku, w mojej ocenie poziom 3 z ewentualnym przebiciem jest realny ale poczekajmy chwile do wyklarowania sytuacji
o EUR/USD pisalem w czytance na weekend - wszystko co obserwujesz na EUR/USD to korekty w trendzie spadkowym EUR - cel 1.23 choc nie mozna z cala pewnoscia wykluczyc spadku ponizej parytetu, pozdrawiam
sierota marycha / 2009-04-26 14:22 / Tysiącznik na forum
___________________do BIDNYMANIEK

w czytance wspominalem o warinacie Niemiec, Francji, Wloch i krajach regionu baltyckiego, eurokolchoz moze tego kryzysu nie przetrwac w takim skladzie w jakim jest obecnie, to co zaczyna dzziac sie w eurokolchozie to juz nie zarty, do tej pory zabawiali sie rynkiem, ociagali z cieciem stop i chyba liczyli na cud a w efekcie jest juz za pozno, aby podejmowac dzialania, ktore zagodzilyby skutki kryzysu - od dlugiego czasu siedzimy na sankach i pisalem o tym na bankierze, teraz wyglada na to, ze zajechalismy na gorke i czeka nas zjazd bez tryzmank,

p.s. pewne sprawy w temacie eurokolchozu sa juz jasne od dlugiego czasu, pozostaje jedynie termin ich spelnienia, mam wrazenie ze ten termin zbliza sie i beda to miesiace letnie - obym byl zlym prorokiem:)
sierota marycha / 2009-04-26 18:23 / Tysiącznik na forum
_____________do GREEN i BIDNYMANIEK

zalecam ostroznosc ale bez poplochu, 3 i przebicie tego poziomu trzeba zakladac ale to hipoteza a nie pewnik, podobna sytuacja rysyuje sie na xau, PLN chodzil z ropa, czy ta krelacja jest w dalszym ciagu aktualne nie wiem, bo nie sledze PLN na biezaco i systematycznie, pozdrawiam

Najnowsze wpisy