Forum Polityka, aktualnościKraj

Komornik zajął Kupieckie Domy Towarowe

Komornik zajął Kupieckie Domy Towarowe

Money.pl / 2009-07-22 09:27
Komentarze do wiadomości: Komornik zajął Kupieckie Domy Towarowe.
Wyświetlaj:
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:13
dostali propozycje przeniesienia sie do Nadarzyna i nie skorzystali, a takie zyski tamby wypracowali, a tu z hali von i nikt sie nie zmartwił że włożyli ogromną kase, podobno kase swojego życia, ciekawe czy gdyby ta hala przepraszam blaszak nie należała do tych kupców przepraszam handlarzy tylko kapitału zagranicznego to czy nie pomogłaby Gronkiwicz Waltz przez niektórych zwana bufetową w przeprowadzce do gotowej juz hali na Okopowej a nie do tej która ma powstać 2011
olebabole lol / 83.18.138.* / 2009-07-22 15:55
nie damy się nie damy się idziemy marszczyć fredka bo już czas na nasz walc marszymy tu i marszczymy tam ole!
Pilsener / 2009-07-22 11:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Z perspektywy dążenia do demokracji i państwa prawa to dobrze, że wykopano tych kupców, jednak z perspektywy dzikiego kapitalizmu, jaki obowiązuje w polsce nie jest już tak różowo: kupcy to nie kościół ani zagraniczny inwestor - nie dostaną działki od miasta, ja kupców doskonale rozumiem: gdyby NIKT nie był uprzywilejowany i każdy był traktowany tak samo i z bezwględną surowością - to ok, ale tak niestety NIE JEST - ostatni głos ma partia i to od partyjnych koneksji zależy los kupców, a nie zasad demokracji czy prawa. Kupcy słusznie mają pretensje, że wykopano ich nie dlatego, że nie było innego wyjścia lecz dlatego, że nie mieli szczęścia należeć do klasy uprzywilejowanej, znaleźli się w złym czasie i miejscu.

Jak ma być inaczej, jak każda decyzja w tym kraju jest decyzją polityczną a nawet to forum pełne jest naiwniaków, którzy myślą, że partia A jest lepsza od partii B nie dostrzegając jednocześnie absurdów i niewydolności pseudo-demokratycznego systemu partyjnego.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 12:36

nawet to forum pełne jest naiwniaków, którzy myślą, że partia A jest lepsza od partii B

To nie jest naiwność. Z dwojga złego, coś zawsze jest trochę lepsze. Dopiero prawdziwą naiwnością jest sądzić, że są partie idealne:)
andowc / 83.5.52.* / 2009-07-22 11:36
Przyszedł "Jezus" i wyrzucił kupców ze "Świątyni",itd..
Do kogo należała "świątynia" ?
Lorkowski / 83.238.148.* / 2009-07-22 10:58
Komornik widząc, że egzekucja może doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia ludzi mógł odstąpić od dokonania czynności. Komornik użył ochroniarzy jako swojego zbrojnego ramienia, a przecież prawo nie daje ani komornikowi, ani agencji ochrony do działań zbrojnych. Po odstąpieniu od czynności wierzycielowi należałaby się skarga na czynności komornika. Jak podano w TV prawnicy kupców też mieli przygotowane stanowisko prawne świadczące o wadach prawnych tego zajęcia i eksmisji. Policja powinna najpierw zabezpieczyć teren przestępstwa, jakiego dopuścił się komornik, a nie umożliwić jego dalsze popełnienie. Co to za metody ludzi na bruk i coraz więcej biurokracji. Komu przeszkadzało, że ci ludzie sobie handlowali? Ładne warunki wewnątrz stworzyli, sam kiedyś będąc w Warszawie tam byłem. Wstydźcie się włodarze Warszawy, daliście naprawdę pokaz buractwa.
mruk / 2009-07-22 11:02 / Bywalec forum
Nie, nie popełnił. Wykonywał wyrok sądowy.

Komornik to marny zawód. Zarobki wprawdzie wysokie, ale każda ofiara komornika mówi, że działał bezprawnie.

A w więzieniach też siedzą sami niewinni...
pakola / 83.6.55.* / 2009-07-22 10:58
Zgadzam się z przedmówcą.
elizabhet / 195.250.37.* / 2009-07-22 10:37
Ludzie co Wy pie.....cie że to wina PO, a kto przedłużył umowy najmu na ostatnie lata, czy nie ostatni prezydent W-wy jeden z braci Kaczynskich. Sam się nie chciał wziąć za ten burdel wolał przedłużyć umowy, a jeśli ktoś zrobił porządek to afera na skalę kraju. To forum zrobiło się politycznym opluwaniem. Dobrze że zniknie ten blaszany stragan i to chamstwo co tam pracowało. Pracę sobie znajdą na pewno, nie ma cwaniaka nad Warszawiaka.
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:25
burdel w blaszanym straganie pewnie że lepiej jak bedzie lukrowy pałac dziwie sie że nie strzelano wybitoby i spokój a tak beda głosować na PiS bo nie wytrzymaja takiej arogancji władzy
to brutalna walka o bardzo drogą nieruchomość w centrum Warszawy. powiedziała Pitera czyli nie dla handlarzy takie miejsce, zobaczymy co będzie z tym miejscem dalej gdyz na razie przypomina to sprawę krzyża na Pl Zwyciestwa za PRL, żeby ludzie nie palili świec na miejscu gdzie był papież ogrodzono go pod remont który zaczęto po długim czasie. Ot polityka, Pitera, każdy to wie wspaniale sie nadaje na rzecznika rządu. Ciekawe co zrobi jak śledztwo w sprawie winnych zajsć bedzie trwało jak prace omisji d/s tzw nacisków
pm34 / 79.187.52.* / 2009-07-22 10:57
Tam pracowali kupcy nie chamy, a cwaniacy przenieśli się do ratusza.
Kierro / 130.60.28.* / 2009-07-22 10:08
Te sprawe mozna bylo zalatwic pozytywnie duzo wczesniej. Tylko PO nie umie zalatwias spraw. Pokazcie chociaz jedno przedsiewziecie, ktore zostalo zalatwione przez PO dobrze! Moze dacie przyklad jednego okienka pod postacia dziesieciu?
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:28
praca komisji Palikota tak ze do dzis firmy pocztowe muszą dokładać do listów blachy bo nie moga swiadczyc usług pocztowych polegających na wysyłaniu listów o małej wadze.
Brater / 193.109.212.* / 2009-07-22 10:08
Pani gronkiewicz dzielnie wsparła przedsiębiorczość doprowadzając do bankructwa ok. 600 małych firm i likwidując ok. 2000 miejsc pracy.

Istnieje w Polsce instytucja PAIZ mająca pomagać inwestorom zagranicznym w organizowaniu nowego biznesu. za stworzenie nowego miejsca pracy taki inwestor – oczywiście ZAGRANICZNY - może dostać ok. 100 000 zł.

Czy kupcy chcieli jakiegokolwiek przywileju, jakiejkolwiek dotacji?

Nie oni potrzebują handlować jeszcze dwa lata na dotychczasowym miejscu - do czasu gdy wybudują nowy dom handlowy ZA WŁASNE PIENIADZE- płacąc oczywiście za to podatki i czynsz.
Takie oczekiwania polskiego kupca w stosunku do własnego miasta to oczywiście zbyt wiele.

Miasto pokazało, że będzie przestrzegało prawa. Więc pytanie ile wynoszą należności miasta z tytułu nie płaconych czynszów, za użytkowane lokale, nie płaconych podatków i czy to nie te osoby powinny być w pierwszej kolejności przedmiotem czynności komorniczej?

Miasto może dać zgodnie z prawem 500 mln zł jednemu biznesmenowi a nie chcieć zgodnie z prawem pozwolić na to aby inni bogacili się własną pracą płacąc podatki.

Może w Warszawie nie potrzeba ludzi mieszkających tutaj , tu płacących podatki?
Może w Polsce bogacić powinni się tylko zagraniczni inwestorzy?
Może dla Polaków szczytem aktywności powinno być wynajęcie stoiska w MAXIMUSIE, który przecież już buduje dla tych kupców powierzchnie handlowe. Alternatywą może być praca na kasie w w jakimś aszancie.

KDT to jedyna inicjatywa jaką znam w Warszawie, że 600 osób prowadzących działalność gospodarczą założyło spółkę prawa handlowego aby wspólnie prowadzić biznes. Jest to jak najbardziej niebezpieczne. Co by to było gdyby podobne spółki zakładali inni drobni biznesmeni. Mogłoby się okazać, że do Polaków cokolwiek w Polsce może należeć.

Dlatego słusznie zrobiła Pani Prezydent proponując im 200 nowych lokali w całej Warszawie. Niech handlują ale osobno.
Niech nie zakładają , żadnych spółek.
Mogłoby się okazać, że MAXIMUS nie ma komu wynajmować stoisk.
man13 / 2009-07-22 10:44 / Tysiącznik na forum

Czy kupcy chcieli jakiegokolwiek przywileju, jakiejkolwiek dotacji?

Chcieli od miasta działki w centrum Warszawy.
myślcie / 83.22.105.* / 2009-07-22 09:59
Wstyd ! Skandal !
Dla władz miejskich , komornika i policji .
O tzw. " ochroniarzach " , ogólnie firmach ochroniarskich można powiedzieć
tylko tyle , że to ( i tu mozna sobie dopisać ... ) .
Ich właściciele to byli ( i tu mozna sobie dopisać ... ).
Jeżeli istotnie racja ( prawo ) jest po stronie miasta
sprawę trzeba było rozwiązać inaczej .
Kary administacyjne , sądy itp.
a nie używać siły .
NIE CHCĘ PŁACIĆ PODATKÓW NA TAKICH URZĘDNIKÓW I POLICJĘ !!!
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-07-22 09:44
"

Pamiętacie Białe Miasteczko pod kancelarią Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego w Alejach Ujazdowskich ?

Pamiętacie te pielgrzymki polityków i artystów ? (m.in. Jolanta Kwaśniewska, Ryszard Kalisz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marek Kondrat, Ewelina Flinta, Krystyna Janda, Maria Seweryn). Do protestujących w miasteczku dołączali warszawiacy i przedstawiciele innych związków zawodowych nawet z RPA. W miasteczku wychodziła gazeta Kurier Białego Miasteczka, wydawana przez zespółKrytyki Politycznej w uzgodnieniu z Zarządem Krajowym OZZPiP. Wszystko przy pełnej aprobacie i wsparciu władz Warszawy.

Cóż za wspaniała atmosfera pikniku. A wszystko to przeciwko tym wstrętnym Kaczorom co państwo zawłaszczali i z obywatelami się nie liczyli. Toż ci totalitarni władcy porównywani do Łukaszenki i nazistów strasznie brutalnie pielęgniarki traktowali. Okupującym Kancelarie Premiera tylko herbatę dano do picia, podpasek nie dostarczano i telefony zagłuszano. Biedne pielęgniarki musiały do okna podchodzić by zatelefonować. Ba nawet policja przesuneła pikietę z jezdni na chodnik o całe 2 metry.

W obronie protestujących staneła Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Gdy wojewoda zwrócił się do Prezydenta Warszawy z wnioskiem o jego rozwiązanie, Prezydent Warszawy odmówiła, uznając że protest pielęgniarek jest legalny i pokojowy, i nie zagraża zdrowiu ani życiu, co mogłoby być podstawą rozwiązania zgromadzenia.

Dzisiaj, gdzy przy władzy mamy wspaniałą Platformą Obywatelską, której tak na sercu leży dobro każdego człowieka, ludzi broniących swoich jedynych miejsc pracy GAZUJE się, pałuje i wywleka. A włodarze miasta mają ich gdzieś, łamiąc wcześniej dane obietnice.

A ja się pytam - gdzie są dzisiaj ci sami politycy, gdzie artyści. Pani Gronkiewicz proszę lecieć do strajkujących i bronić ich. Gdzie media broniące kupców ? (citisus)"
historyk / 80.50.180.* / 2009-07-22 19:35
no a ostatnie protest stoczniowców w Warszawie i ich agresywne sprowokowanie policji, mieli czelność odrzycać pojemniki z gazem i to jakim Putin w Czeczeni nie powstydziłby sie, sama chuliganeria nie kupcy tylko handlarze jak stwierdzil niejaki Blunsztajn z Gazety Stołecznej, dobrze że przegnali ten motłoch z tak wartosciowego miejsca wiadomo że to miejsce dla metra i kultury a nie dla jakichś sklepikarzy
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 10:29
Przypomnij jeszcze w jak bestialski sposób próbowano rozpędzić blokadę budynków rządowych - rząd zakłócał pielęgniarkom sygnał GSM. Zwyrodnialcy!
jotte / 78.8.60.* / 2009-07-22 10:25
Masz rację.Nie trzeba wielkiej wyobraźni żeby zobaczyć jakie by było oburzenie w TVN czy Polsacie gdyby to rząd PiS-u zrobił taką zadymę.Ale teraz rządzą ci "właściwi" i ich działania są dobre i właściwe,a wszyscy inni to warchoły i wichrzyciele oraz ciemnogród.Jest to typowe PeOwskie myślenie,różne miary do konkretnych środowisk.Kali ukraść krowę to dobrze,Kalemu ukraść to źle.PO to partia niesamowitej obłudy,aż dziw że tylu dało się na to nabrać?
FirezeuG / 2009-07-22 10:56 / Tysiącznik na forum
Osobiście to widzę pewną różnicę w tych dwóch sytuacjach, chociażby taka że to był protest a ostatnie przeboje raczej podchodzą pod uniemożliwianie wykonania wyroku sądowego.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 12:33
Przecież okupowanie budynków rządowych jest przestępstwem! W takiej sytuacji policja może od razu wkraczać do akcji, a nie czekać na "zadymę".
FirezeuG / 2009-07-22 12:48 / Tysiącznik na forum
Tak, jednak kancelaria również może przyjmować gości. Wówczas pielęgniarki poprostu tam były i nic ponadto. Tytaj były barykady i kamienie a to już różnica.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 13:42
Kamienie były później - po rozpoczęciu ataku przez ochroniarzy komornika. Wcześniej kupcy tylko tam sprzedawali i nic ponadto:)) Jak widać interpretacja zależy od tego kto analizuje wydarzenia:)
mir8 / 57.67.141.* / 2009-07-22 09:33
Brawo władze W-wy. Nie mozna tolerować bezprawia. Ostatnio Hanka załatwiła kilka spraw w W-wie, których n ie załatwili poprzedni prezydenci, "podsunęła" słynnych Gmurków którzy blokowali poszerzenie ulicy przez 20 lat, usunęła komis samochodowy blokujący rozbudowę ronda na Pradze itp. Brawo Hania!!! Tak czyń dalej z różnymi cwaniakami, którzy chcą ograbić miasto ponad miarę.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 10:16

Brawo Hania!!! Tak czyń dalej z różnymi cwaniakami

Już pędzą jej pomóc ludzie o szlachetnych intencjach: Jacek Karnowski, Beata Sawicka, Tomasz Misiak, Paweł Graś, Jacek Piskorski, Julia Pitera, Tomasz Schetyna, itd.

Cytat dnia:
„Będziemy respektować takie decyzje poprzednich władz, jak realizacja budynku Kupieckich Domów Towarowych.”
Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy
„Gazeta Stołeczna” z 19 marca 2007 r.
Kim III / 130.60.28.* / 2009-07-22 10:04
Hania jest sama cwaniaczka. Ona, na przyklad, swietnie organizuje zaklamane konkursy na kierownicze stanowiska dla swoich.
JanuszPOlikot / 2009-07-22 09:27 / Tysiącznik na forum
A na miejscu KDT powstanie tak ważna inwestycja jak m.in muzeum................ciekawe jak będzie prosperowało owo muzeum i kto będzie nim władał mam nadzieję że nie "przedsiębiorstwo holo....aust" jak to nazwał Norman Finkelstein.
W końcu miejsce bardzo dobre i atrakcyjne pod względem lokalizacji.
żaldupęściska / 79.188.238.* / 2009-07-22 09:37
w tym miejscu przez najbliższe 2 lata nic się nie będzie działo. Ludzie platformy wogóle nie rozumieją obecnych czasów, zyje im sie za dobrze , słowo KRYZYS jest dla nich abstrakcyjnym pojęciem. Bo cóz dla nich za różnica czy zapłaca za szynke 26 zł. czy 45 zł,/kg. To i tak dla tych uprzywilijowanych jest pikuś !
Miejsce pracy, dla nich zawsze będzie czekało, problemy innych , a kogo to obchodzi !

I to tak właśnie wyglada obecna władza w Polsce !
Może dla PO kryzysu nadal nie ma w Polsce, kto wie jak się ma takiego speca na ministerialnym stołku !

Kolejny raz POtwierdzili, że dbaja tylko o interes swojego najbliższego otoczenia partyjnego.
vetoslawklamczynski / 2009-07-22 09:35 / Bywalec forum
Mirku,

broń tej decyzji. Nie ważne, że na to był prawomocny wyrok.
Przeciez twój prezydent, którego ogromnym wielbicielem jesteś, też ma wyrok, którego nie wykonał do dzisiaj. Ale cóż, prawo musi być po właściwie stronie.

Małpki masz przy Krakowskim Przedmieściu gwarantowane. Przybywaj.
IDA4 / 57.67.141.* / 2009-07-22 09:35
Coś tu śmiedzi pisem.
Cuda / 83.9.164.* / 2009-07-22 09:42
Śmierdzi - ale kłamstwem i hochstaplerką towarzyszy i innych propagandzistów!
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-22 10:24

i innych propagandzistów!

Teraz pisze się "POpagandzistów". Premier ma trudności z wymową literki "r":)
man13 / 2009-07-22 10:49 / Tysiącznik na forum
To tak jak prezydent wszystkich PiSiorków?
man13 / 2009-07-22 14:26 / Tysiącznik na forum
O wymowę! (jak w temacie)

Najnowsze wpisy