Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski ma pomysł na reformę służby zdrowia

Komorowski ma pomysł na reformę służby zdrowia

Wyświetlaj:
trzeciaq2 / 2010-07-08 23:44 / Bywalec forum
Zmień swoją przyszłość, podejmij wyzwanie losowi
Glosuj TERAZ  !! http://www.glosujteraz.pl
Wybierz ludzi w wyborach samorządowych którzy mają coś do powiedzenia i chcą naprawiać polskę
arti8 / 89.77.183.* / 2010-07-07 19:07
Przez "lepsze i racjonalne wydawanie pieniędzy" hrabia rozumie największy przekręt w historii Polski. Komercjalizacja jest prostą drogą do śmierci wielu Polaków, których leczenie nie będzie opłacalne.
badabacz0 / 83.6.20.* / 2010-07-07 18:27
Ciekawe, jak prezydent zamierza zrobić – w świetle obowiązujących regulacji prawnych - komercjalizację służby zdrowia bez wcześniejszej jej prywatyzacji, od której się odciął ? Wiem, że przepisy teraz to Mały Pikuś, bo PO z udziałem pseudo lewicy i pseudo ludowców teraz może skonstruować dowolne i to drogą aklamacji, ale póki co, komercjalizacja to: - „dostosowanie działalności podmiotu gospodarczego do wymagań gospodarki rynkowej,
- pierwszy etap prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, dokonywanej drogą kapitałową, polegający na przekształceniu przedsiębiorstw w jednoosobowe spółki akcyjne skarbu państwa”.
Po pierwsze, jednostki służby zdrowia, w tym szpitale, to nie podmioty gospodarcze, po drugie także nie przedsiębiorstwa (twórcom wcześniejszych regulacji nie przyszło do głowy, że taka herezja jest możliwa), a po trzecie, jeśli zwolennicy swobodnej gry kapitału chcą wykazać wyższość lecznictwa skomercjalizowanego nad nieskomercjalizowanym, to najlepsza z możliwych propozycja (lepsza od prezydenckiej):
niech krajowi kapitaliści za własne walory zbudują (może ze wsparciem kapitału zagranicznego) własne jednostki służby zdrowia (głównie szpitale) i konkurują o pacjentów z uspołecznioną służbą zdrowia. Ja rozumiem, że ewentualna ZGODA NA KOMERCJALIZACJĘ MOGŁABY ZBUDOWAĆ FORTUNY, co nieopacznie ujawniła była poseł Barbara Sawicka, ale nieuświadomionemu plebsowi może się to bardzo nie spodobać.
sfera2 / 2010-07-07 19:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obecna forma prowadzenia szpitali to największy bubel jaki można było wymyślić, ponieważ personel do wykonywania pracy nie ma żadnej motywacji, oprócz czysto zawodowej chęci pomocy ludziom chorym.
Personel medyczny podobnie jak administracja jest opłacany z budżetu państwa. Leczenie to są usługi kontraktowe, których ilość i cena chociaż niby negocjowana to i tak zależy wyłącznie od urzędników NFZ. W ramach kontraktów załatwiane są leczenia ludzi chorych ubezpieczonych i z wypadków drogowych. Dla ratowania życia ludzi nie ubezpieczonych powinien pokrywać skarp państwa który to traktuje jako wliczanie w płace budżetowe.
Prowadzenie w takich jednostki budżetowo kontraktowej jest bardzo dużym wyzwaniem dla bardzo dobrego menażera. Ale szpitale będące w gestii samorządów, są również obsadzane stanowiska przez te samorządy. Z stąd mamy szpitale bardzo zadłużone, mało zadłużone i bankruty.
Mamy kilka szpitali z komercjalizowanych, odłożonych w których leczone są osoby ubezpieczone z kontraktów z NFZ i od skarbu państwa za usługi ratujące życie. Osoby nieubezpieczone mogą leczyć się płacąc za usługi.
Miałem w takim szpitalu wykonany zabieg wymiany soczewki w oku. z ubezpieczenia. To co Mówi Kaczyński to tylko straszenie ludzi.
sceptyk / 2010-07-07 17:56 / Tysiącznik na forum
Ferdek Kiepski miał pomysła na każdą okazję.
Pan hrabia nie dorasta Ferdkowi do pięt.
ackeka / 82.139.7.* / 2010-07-07 17:28
ten pan nie ma żadnych pomysłów, tak jak pani minister . :-)) Kiełbaska wyborcza skonsumowana,teraz będzie gadanie- chcemy,pracujemy,kończymy...itp. a będzie coraz gorzej.RODACY poczytajcie ile mamy nowych urzędników,ile nas kosztują kolejne pomysły ministrów z PO,pamiętacie 4 RAZY TAK? reforma słuzby zdrowia to pikuś-REFORMA PAŃstwa potrzebna- zmniejszyc liczbe posłow,likwidacja senatu, wolnosc gospodarcza i obywatelska.obiżyc podatki,zlikwidowac KRUS i zreformowac System Emerytalny
myślcie / 83.22.92.* / 2010-07-07 16:58
( dla młodych , wykształconych )
To taki " gostek " z dobranocki "Zaczarowany ołówek" .
Szczeniak dostawał w łeb kulką i rodził mu się POMYSŁ .

Inny facet od " mam pomysła " to Ferdynand Kiepski .

Teraz mamy Prezydenta .
Pomyślał i problem z głowy .
Gratulacje !
snake / 2010-07-07 17:43
(dla starszych, mniej wykształconych)
Pomysłowy Dobromir to Pomysłowy Dobromir a Zaczarowany Ołówek to Zaczarowany Ołówek.
Proszę nie robić wody z mózgu i nie mieszać dwóch różnych bajek w jednym poście :)
myślcie / 83.22.93.* / 2010-07-07 22:23
Funkcjonowanie służby zdrowia
to bardzo złożone , wymagające wiedzy z wielu dyscyplin zagadnienie , dla całego sztabu fachowców .
Cały pomysł Komorowskiego
polega na wciągnięciu PISu i SLD
celem rozmycia odpowiedzialności za te reformy .

Istotnie .To dwie różne bajki , sprawdziłem .
Dobromir był ryży i piegowaty , ten drugi blondyn .
Może jesteś starszy .
Może jestem młodszy ,
sceptyk / 2010-07-07 18:00 / Tysiącznik na forum
Nie do końca masz rację.
W zaczarowanym ołóku bohater zanim coś namalował NAJPIERW miał pomysła.
Jal pan hrabia.
Potem krasnoludek podsuwał mu Ołówek.
Ale naszemu hrabiemu krasnoludki podsuną conajwyżej kaszalota.
david netanjahoo / 78.30.81.* / 2010-07-07 16:06
Ja też mam, halo ja też.

Najnowsze wpisy