Forum Polityka, aktualnościKraj

Komorowski zdecydował co z ustawą o IPN

Komorowski zdecydował co z ustawą o IPN

Money.pl / 2010-04-29 10:58
Komentarze do wiadomości: Komorowski zdecydował co z ustawą o IPN.
Wyświetlaj:
TAK TO JEST NAPRAWDĘ / 83.8.255.* / 2010-04-29 14:25
KOMOROWSKI patriota więzień PRL -
W PRL działał z Antonim Macierewiczem PIS. W 1980 został skazany razem z działaczami Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela na karę pozbawienia wolności - dzięki sędziemu Kryże w rządzie Kaczyńskiego PIS. Internowany w czasie stanu wojennego.
Kaczyński - nie więziony , nie internowany , akta w IPN bodajże sfałszowane (inne wszystkie prawdziwe ?!) , rząd z Lepperem i Giertychem , skłócony z Niemcami , Rosją i nieprzychylny UE (choć Kurski , Ziobro , Bielan z PIS biorą ok. 400 tys zł rocznie z Brukseli - zapewne z DUŻA NIECHĘCIĄ !).
qay / 84.144.124.* / 2010-04-29 14:46
ty chyba nazywasz sie MARIUSZ WALTER Z TVN.
ROZUM CI ODEBRALO.
DBR...................
acomitam / 83.11.104.* / 2010-04-29 14:43
O... A z czego to niby wynika, że Kaczyński był nieprzychylny UE? Z tego że tak mówił? Jak ja powiem, że jestem cesarzem Etiopii to co, jestem bo tak powiedziałem? U nas politykę uprawia się stosując starą socjotechnikę polegającą na zabawie w dobrego i złego policjanta. Niby jest ich dwóch, jeden zły, drugi dobry, jeden chce dla podejrzanego jak najlepiej, podczas gdy ten drugi - świnia i w ogóle. A przecież obaj grają w jednej drużynie i mają jeden wspólny cel - wycisnąć z podejrzanego zeznania. Obie partie i PiS i PO grają do jednej bramki, tylko udają, że niby nie, że niby się różnią itd. A głupie ludziska dają się na to nabierać jak dzieci.
aneta 27 / 95.49.141.* / 2010-04-29 14:15
Rokita miał rację - wychodzac z tej politycznej toalety. NIE POPIERAM działń antypolskich tego rzadu. Przykładów jest wiele ustawa o IPN a także to: Tusk podpisuej umowę na zakup gazu przez polskę od rosji na 30 lat. PO CO? skoro mamy nowoodkryte złoża gazu dające nam potencjał na 100 lat eksploatacji. Za 4 lata rozpoczyna się ekspolotacja przemysłowa złóż. NIE MAM ZAMIARU PŁACIC RUSKIM za surowiec ( za Polski gaz bedziemy płacić tylko za wydobycie- ok 70% taniej niż aktulanie. Dlatego "nie" dla PO i nie dla Bolesława "Bierut" Komorowskiego - który jak widać serdecznie dba o swoich kolegów z WSI.
Wojte / 93.105.171.* / 2010-04-29 14:26
Dokładnie tak. Podpisuję sie pod tym co powyżej.
Najpierw IPN potem gaz, strach myśleć co dalej ...
fjgjfoi2345 / 213.25.206.* / 2010-04-29 14:25
I o to właśnie chodzi w tym całym podlizie Putina. O łupki i o dostawę gazu. Tusk drugim Schroederem.

Polecam uwadze zainteresowanych przyszłym składem (mam nadzieję, że to się nie stanie) kancelarii Komorowskiego http://cogito.salon24.pl/175471,wszyscy-ludzie-bronislawa-k
Z 1980 R / 83.8.255.* / 2010-04-29 14:08
MOŻE WRESZCIE DOWIEM SIĘ KTO NA MNIE DONOSIŁ - DO TEJ PORY NIE MIAŁEM DOSTĘPU DO DANYCH OSÓB - BYŁY NIEDOSTĘPNE.
wsx / 84.144.124.* / 2010-04-29 17:19
tylko bolek ma wglad, a ty dostaniesz PO lapach a nie teczke juz
KOMOROWSKI o to zadbal.
taka sciema, ze az trzy baki poscilem
gwert35 / 213.25.206.* / 2010-04-29 14:09
A co bedzie jak Twoj esbek lub tewu utajni swoja teczke?
gwert35 / 213.25.206.* / 2010-04-29 14:10
i to na 50 lat!!!!!!!
Kim III ookkjnh / 130.60.28.* / 2010-04-29 14:00
Przeciez prezydent PO mial byc prezydentem calego narodu. A tu Kopycinski nagle stqwierdza, ze Komorowski glosowal za ustawa, to i teraz powinien podpisac. Ladne mamy perspektywy.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-04-29 13:54
No a tutaj głos spoza POmatrixa:
"..Każdy kto się choć trochę interesuje polityką wie, że prezydent nie miał zamiaru podpisywać ustawy o IPN, chciał ją skierować do Trybunału Konstytucyjnego ale nie zdążył tego zrobić. Tydzień temu prezydencki minister Duda przekazał p.o. prezydenta przygotowane na polecenie prezydenta pismo wskazujące najważniejsze zastrzeżenia jakie prezydent miał do ustawy i chciał, aby to Trybunał je rozstrzygnął. Zarzuty prezydenta brzmią bardzo poważnie, a że dotyczą bardzo delikatnej materii powinny być wzięte pod uwagę.


Gazeta Wyborcza: Naruszenie konstytucyjnej ochrony prywatności przez to, że teczki mają być udostępniane w oryginałach, a więc bez zaczernionych nazwisk osób trzecich. I że funkcjonariuszom, pracownikom i współpracownikom służb specjalnych PRL-u udostępniane mają być ich teczki łącznie z pisanymi przez nich donosami i raportami dotyczącymi osób, które inwigilowali; drugi dotyczy naruszenia niezależności prezesa IPN przez to, że będzie mógł być odwołany zwykłą większością głosów, a nie, jak dziś, trzech czwartych.

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski, któremu los niespodziewanie podarował władzę nad losami ustawy nic nie musi, może z nią zrobić co chce. Mógł więc dzisiaj powiedzieć:

"Konstytucja Rzeczypospolitej daje mi uprawnienia prezydenta. Wiem, że mój poprzednik chciał skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego, więc choć sam nie podzielam jego zastrzeżeń, chcę uniknąć zarzutów o nieliczenie się w wolą tragicznie zmarłego prezydenta, dlatego w dniu dzisiejszym zdecydowałem o skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. O werdykt Trybunału jestem spokojny, bo ustawę przygotowaliśmy z najwyższą starannością, ale nie chcę aby w tej sprawie był choć cień wątpliwości"

Pomarzyć można, choć w Polsce jest to świadectwem patologicznej wręcz naiwności, myślę, że takie rozwiązanie ani przez chwilę nie przyszło do głowy marszałkowi, który od pierwszych godzin swojej niespodziewanej prawie-prezydentury pokazuje, że zamierza sytuację w jakiej się znalazł wykorzystać w stu procentach i na nikogo, a już na pewno nie na trumnę, oglądać się nie będzie. Ale przecież nawet ignorując wolę prezydenta i jego zastrzeżenia do konstytucyjności ustawy, mógł to zrobić ładniej i powiedzieć, na przykład:

"Konstytucja Rzeczypospolitej daje mi uprawnienia prezydenta. Wiem, że mój poprzednik chciał skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Od ubiegłego czwartku wraz z moimi prawnikami szczegółowo analizowałem przedstawione mi przez ministra Dudę zarzuty, jakie do ustawy zgłaszał prezydent Kaczyński. Po wnikliwej analizie prawnej i zasięgnięciu opinii ekspertów zdecydowałem się podpisać ustawę, a ponieważ jej konstytucyjność budziła wątpliwości prezydenta, pozwolę sobie obszernie do nich odnieść. Otóż nie zgadzam się z podniesionym w piśmie ministra Dudy zarzutem naruszenia prywatności albowiem...[tu następuje obszerna analiza zarzutów Kaczyńskiego, a marszałek punkt po punkcie merytorycznymi i prawnymi argumentami rozbija w puch wszystkie obawy prezydenta]."

Ale być może tak się nie dało. Może marszałek przez ten tydzień nie zdążył się przygotować do merytorycznej dyskusji z zastrzeżeniami prezydenta, a może po prostu uznał, że odniesienie się do nich jest zbędne, zostanie odebrane jako dowód słabości i niepotrzebnie rozkręci dyskusję, której on i Platforma chcą uniknąć. Może na tym etapie najważniejsze jest zakończenie wszelkich dyskusji i pokazanie kto tu podejmuje decyzje. Ale nawet to można było zrobić inaczej, mówiąc wprost:

"Konstytucja Rzeczypospolitej daje mi uprawnienia prezydenta, czy się to komuś podoba, czy nie. Prezydent Kaczyński chciał skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego ale jego już nie ma, a ja mam inne zdanie i ustawę w dniu dzisiejszym podpisałem, kończąc tym samym dyskusję nad nią. Polityka jest domeną zwycięzców."

Taka odpowiedź byłaby przynajmniej szczera, a jak brakuje klasy, niech przynajmniej będzie szczerze. Ale i na szczerość marszałka nie było stać, więc dzisiaj usłyszeliśmy:

"Ja nie znam żadnego stanowiska, które miałby zająć prezydent Lech Kaczyński. Gdyby chciał je zająć to by po prostu skierował projekt nowelizacji ustawy do Trybunału, a tego nie zrobił."

Wszyscy wiemy, czego chciał prezydent, i marszałek świetnie wie, że my wiemy, on nas wcale nie chce nabrać mówiąc, że nie wie czego chciał prezydent. On tylko mówi, że ma to wszystko gdzieś, a z naszą opinią liczy się tak bardzo, że nawet mu się nie chce lepszego kitu wymyślać. Polityka jest domeną zwycięzców.

Po 10 kwietnia widzimy bardziej prawdziwą twarz prezydenta, bo politycy i media już nie muszą z nim walczyć i mogą zawrzeć więcej prawdy w prawdzie. Widzimy też niestety bardziej prawdziwą twarz jego prawdopodobnego następcy, bo on z kolei już się nie musi starać, rywala los mu sprzątnął, a jego brata załatwi coraz intensywniej rozkręcana i bardziej histeryczna niż kiedykolwiek medialna kampania. Czym tu się przejmować? ...
POrażający_dziad_z_wasem / 213.25.206.* / 2010-04-29 14:00
Komorowski nie nadaje się na Prezydenta RP. Nie zasługuje na ten zaszczyt. Jego wypowiedź, którą przytoczyłeś dobitnie o tym świadczą:
"Konstytucja Rzeczypospolitej daje mi uprawnienia prezydenta, czy się to komuś podoba, czy nie.
Prezydent Kaczyński chciał skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego ale jego już nie ma, a ja
mam inne zdanie i ustawę w dniu dzisiejszym podpisałem, kończąc tym samym dyskusję nad nią. Polityka
jest domeną zwycięzców."
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-04-29 13:38
W ramach pojednania z Rosjanami, proponuje przejąć IPN przez Polaków i ubogacić ów IPN o mikrofilmy, ze spalonych akt SB-ecji i nie tylko SB-ecji, którymi to mikrofilmami dysponują Rosjanie - no może nie Rosjanie, ale FSB na pewno!
Co wy na to?
z praw / 83.8.255.* / 2010-04-29 13:36
Nowela ustawy o IPN zakłada WIĘKSZY A NIE MNIEJSZY DOSTĘP DO AKT IPN. Już nic nie rozumiem - czy PISOWCY krytykując Komorowskiego chcą mniejszego dostępu ? Czy tylko im chodzi o możliwość odwoływania prezesa IPN ? Kurytka kończył kadencję w 2010 r i ten sejm i tak powołałby kogoś kto musiałby i tak pasować PO.
arch / 2010-04-29 13:41 / Tysiącznik na forum

Nowela ustawy o IPN zakłada WIĘKSZY A NIE MNIEJSZY DOSTĘP DO AKT IPN.

TAK .TAK ŻABA TO PĘKNY PTAK !

--W myśl nowych przepisów osoba, która ma wgląd w swoje akta, będzie mogła utajnić swoją teczkę na okres 50 lat ( ! ! ) od czasu wytworzenia zawartych w niej materiałów.

Fakt Komorowski jest rozsądny... po otrzymaniu propozycji nie do odrzucenia od nas z WSI kierował sie instynktem samozachowaqwczym i martwiąc sie o swój tyłek podjął "rozsądną" decyzje .
Gall# / 213.158.197.* / 2010-04-29 13:35
Wygląda na to, że oni w PLATFORMIE JUŻ WIEDZĄ ŻE JAROSŁAW KACZYŃSKI WYGRA WYBORY :-)
polak mały / 213.77.7.* / 2010-04-29 13:27
A naród patrzy! ..... i zagłosuje za Polską!
herbert_bylby_za / 213.25.206.* / 2010-04-29 13:46
Oj zagłosuje, mam nadzieję, że ludzie się zmobilizują i dadzą wyraz braku akceptacji dla metod PO.
Jarek górą!
cytat4you / 83.8.255.* / 2010-04-29 13:25
p.Jakubiak z PIS - co konkretnie miał dać do TK prezydent Kaczyński - okazuje się że nie wiadomo.
Prezydent miał na to czas ok. 2 miesiące i mógł dawno to sam uczynić.
Trudno oczekiwać że Komorowski miałby zrobić coś NIEZGODNIE ZE SWOIM SUMIENIEM I WIEDZĄ.
wczoraj / 2010-04-29 13:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Komorowski pełni funkcję prezydenta niech więc decyduje i ponosi za nie odpowiedzialność, przestańcie już z symbolami: wola, bohater, męczennik itp.!!!
Bodek___ / 95.40.11.* / 2010-04-29 13:20
Mam pytanie do osób, które dość kwieciście wyrażają swoje niezadowolenie z podpisania ustawy - jakie są argumenty za skierowaniem jej do trybunału? W ustach polityków pis słyszę jedynie o tym, że taka była wola poprzedniego prezydenta. Ale czy są jakiekolwiek argumenty merytoryczne?
fjhahew12 / 213.25.206.* / 2010-04-29 13:56
Do ewidentnie niekonstytucyjnych zaliczył m.in. zapisy o braku anonimizacji danych osobowych w teczkach, do których dostęp będą mieli obywatele. Lech Kaczyński chciał nową ustawę o IPN skierować do TK, o czym poinformował pełniącego obowiązki prezydenta marszałka Sejmu.
arch / 2010-04-29 13:22 / Tysiącznik na forum
- Agenci dawnych WSI odpadają w eliminacjach przeglądu kabaretów PaKA .
Wystąpiliśmy w eliminacjach, bo czuliśmy, że mamy duże szanse na zwycięstwo”, tłumaczył zaraz po przegranych eliminacjach gen. M. Dukaczewski, były szef WSI , założyciel kabaretu " Zielone Jabłuszka .
-„Odpadliśmy, ale to nas wzmocniło.
Szykujemy się już na wałbrzyską Przewałkę”.
"w artykule " Agenci dawnych WSI odpadają w eliminacjach przeglądu kabaretów PaKA
http://nowypompon.netbird.pl/
WidzTV / 82.160.28.* / 2010-04-29 13:15
, że zrobi to co mu partia każe.
arch / 2010-04-29 13:25 / Tysiącznik na forum
W myśl nowych przepisów osoba, która ma wgląd w swoje akta, będzie mogła utajnić swoją teczkę na okres 50 lat od czasu wytworzenia zawartych w niej materiałów.
POrażka / 213.158.197.* / 2010-04-29 13:12
Menty z WSI mają swoje 5 minut; spokojnie - Naród pamięta
Komorowski to POspolity partyjny aparatczyk - POrażka
dgen / 2010-04-29 13:08 / Tysiącznik na forum
brawo panie marszałku !
czekamy teraz na równie szybki podpis pod ustawą znosząca podatek belki, wprowadzająca podatki 3x15, reformująca służbę zdrowia - Kaczyński już nie przeszkadza, my Polacy czekamy z niecierpliwością
IVRP / 77.253.8.* / 2010-04-29 13:36
dgen, wypowiadaj sie za siebie a nie Polakow!

Najnowsze wpisy