Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Komu jeszcze można doPITolić?

Komu jeszcze można doPITolić?

konrad.hennig / .* / 2005-05-24 09:59
Komentarze do wiadomości: Komu jeszcze można doPITolić?.
Wyświetlaj:
Antonio-pesymista / .* / 2005-06-04 07:52
W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Tu nikt nie myśli po gospodarsku. Wszędzie panuje niepodzielnie prywata. Jeden cwańszy od drugiego. Tylko patrzy jak tego drugiego wykiwać, oszukać go. Społeczeństwo postkomunistyczne zatraciło w sobie Boga, a bez Boga Polska powoli wali się i w końcu przestanie istnieć. Prawda jest taka. Rząd i Sejm oszukują naród jak tylko mogą. To samo w 80 % robi naród. Też musi oszukiwać... aby przeżyć.Jak powiedział prymas Glemp. Cały Naród musi się odnowić.
wrafal / .* / 2005-06-04 18:10
ma Pan rację w 99% ... to z prymasem nie tego...
Krzysiek / .* / 2005-06-04 00:08
Panie Rafale!!! Wie Pan jaki jest Pana problem??? (mój też zresztą). Pan myśli logicznie. Panie Rafale to nie w tym kraju. Jak będzie Pan miał dobrą ofertę na bilet lotniczy (w jedną stronę), chętnie się zrzucę.... W tym kraju logiczne myślenie karane jest albo depresją, albo emigracją... To co spadamy stąd????
wrafal / .* / 2005-06-04 18:12
rozważam pomiędzy Australią a Nową Zelandią ...
sklepikarz / .* / 2005-05-28 22:04
Mam dosyć tego VATu. Stoję w sklepie i czekam cierpliwie na klienta. Co drugi klient, który łaskawie wejdzie do sklepu chciałby kupować towar ale bez VATu. Tłumaczę takiemu, że to są pieniądze państwowe i nie można prowadzić sprzedaży bez tego podatku. To mi zaraz wyrzucają, "że tam na górze to nie takie przekręty robią i jest dobrze, a nam na dole tylko pozostawiają to czego już nie opłaca się kraść". Na odczepne podpowiadam im, aby udawali się bezpośrednio do producentów u których da się kupować bez faktur VAT.
lucky luck / .* / 2005-06-02 08:20
Nie ma się co dziwic ludziom. Zaplacic za kocioł HEF,( czy innej marki) z podajnikiem 8052 zl , a 6600 to jest poważna różnica (mają zadarmo opał na caly sezon)
wp / .* / 2005-05-28 12:40
Głupi, tępi, niewykształceni i niedouczeni urzędnicy tworzą głupie prawo. Urzędnicy, którzy nie widzą różnicy pomiędzy ceną netto a ceną brutto, pomiędzy zerową stawką VAT a zwolnieniem z VAT-u i nie wiedzą, jakie to pociąga za sobą skutki podatkowe. Wybierajmy dalej do parlamentu ludzi głupich i niewykształconych, typu Lepper czy Beger, którzy będą stanowić dla nas głupie prawo. A jeśli jest głupie prawo to jest również głupie postępowanie ludzi, aby to prawo ominąć. Np. samochody osobowe jako ciężarowe lub wywożenie przez Pana Kluskę komputerów za polską granicę i ponowne ich przywożenie, za co został oskarżony w procesie.
realista / .* / 2005-05-26 18:57
po pierwsze: trzeba umiejętnie poprowadzic posłów na sznureczku, tak, żeby uchwalili określone rozwiązaniapo drugie: trzeba tak ustawić pewne rozwiązania, żeby jakakolwiek próba wyeliminowania ułomnego stanu rzeczy miec argument w postaci zwiększenia obciążeń tzw.szarych podatnikówpo trzecie: trzeba zacząć realizować pomysł i wynająć kilku pismaków - najlepiej z bardzo poczytnych gazet, żeby nakręcali histerie tzw.szarych podatnikówo czym piszę? ano o autogazie (ten sam gaz służy różnym celom i w zależności od tego jakiemu celowi służy stosuje sie różne obciążenia fiskalne - jednym słowem zaproszenie do przekrętów polegających na tym, że propan-butan do celów domowych "cudownie" zamienia sie w autogaz)kolejny przykład olej opałowy contra olej napędowy. zasada taka sama. olej opałowy ma niższe obciążenia fiskalne więc aż się prosi, żeby opatentować "cudowną" metodę zamiany oleju opałowego w napędowy - w praktyce wystarczą same papiery bo oba oleje to ten sam produkt ale umownie różnie nazwany z uwagi na różny cel przeznaczenia)wystarczy przykładów?
poborca podatkowy / .* / 2005-05-25 21:05
Może i tak już zubożałemu i bezbronnemu społeczeństwu odpuścić, a wziąć się za martwą strefę. Czyli: Lekarze, stomatolodzy, prawnicy itd. Założyć im kasy fiskalne i za każdą wykonaną usługę niech wystawiają rachunek, a my się rozliczymy z urzędem skarbowym i po gwinta nam ten ZUS czy inne złodziejski instytucje. Proste co? Czemu tylko taksówkarze i "babcie klozetowe" na dworcach pracujące w smrodzie mają mieć luksus kasy fiskalnej. A odnośnie polityków to też proste- Wchodzi na stanowisko - spisać majątek co by nie było póżniej podziału. Zawinił - Utrata wszystkiego, Zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk, przydział "kuroniówki" nawet dla całej rodziny, ale tylko na rok!. I ciekawe co wtedy powiesz zawód wykonywany złodziej i oszust polityczny nie ma z czego kraść - opodatkuj się przecież możesz jeszcze wziąść na podatek kredyt , a dzieciak nie musi brać do szkoły kanapek. Samochód na gaz - to luksus, kup trampki z Chin - to zdrowi
wrafal / .* / 2005-05-27 09:23
jesli opodatkujemy lekarzy kasą fiskalną to oni przerzucą podatek w cene wizyty...to samo zrobią prawnicy...w rezultacie niektorzy z nas zrezygnuja z ich usług...nie tędy droga...
wyrwus / .* / 2005-05-25 01:29
Żygać mi się chce jak w kolejny dzień czytam ciągłe dopier... sie do kieszeni przez państwo. Nie widze przyszłości tu w Polsce dla mnie. Kończę szkołę i żegnam. Czemu ta biedna Polska, musi być rządzona przez idiotów.
George / .* / 2005-05-27 08:11
Bo taki jest statystyczny wyborca. Jest zwykłym lewakiem - idiotą. Dalczego u władzy są ciągle formacje lewicowe lub krypto - lewicowe? Mogę się założyć, że nawet ten lewicowy nowotwór jakim jest Partia Demokratyczna wprowadzi do sejmu kilku posłów. Dlaczego więc w tym kraju jest beznadziejnie i głupio? Bo tacy są Polacy - beznadziejni i głupi.
omega / .* / 2005-05-25 11:22
Lekarstwem może być wybranie właściwych ludzi. Można o tym poczytać np. http://www.jow.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=223&Itemid =55
Natalia / .* / 2005-05-25 13:30
tak, jednomandatowe okręgi wyborcze wydają się być prostym i demokratycznym rozwiązaniem... i dlatego pewnie rządzącym najmniej właśnie na takim rozwiązaniu zależy:-(
Natalia / .* / 2005-05-25 09:02
Polska jest jeszcze "młodym" demokratycznym państwem, nie mamy takiego stażu jak np. Anglia...naszym politykom brakuje kultury osobistej, inteligencji,wykształcenia, właściwie wszystkiego.Każdy ma prawo się mylić, nawet taki polski wyborca, ale trzeba uczyć się na błędach, będzie lepiej jak SPOŁECZEŃSTWO zrozumie że wybory parlamentarne to nie ŻARTY!!! że od tego wszystko zależy. Myślisz że za granicą będzie Tobie lepiej? Myślisz że wykształcony Niemiec, Anglik, Francuz...będzie Ciebie traktował jak równego sobie??? Nie, bo nie będziesz u siebie...
romek / .* / 2005-05-25 12:33
Ja tam wolę być u normalnych obcych niż "u siebie" siedzieć w gó*nie. Poziom demoralizacji , beztroski i bezkarności naszych politykierów osiągnął już szczyt (przynjamniej mam taką nadzieję)
Natalia / .* / 2005-05-25 13:57
to medal należy się tym co zostają i potrafią coś uczciwie osiągnąć dzięki pracy...wbrew wszystkiemu i wszystkim co się tu dzieje...wziąć nogi za pas i uciekać do lepszych "obcych" owszem może być ciekawie, tylko po co nam było tyle lat walki o niepodległość, przykro się robi że rodacy u władzy jedynie co potrafią robić naprawdę ŚWIETNIE to ściągać podatki (pełny profesjonalizm) i odstraszać młodych przedsiębiorczych ludzi...odstraszać i zniechęcać do własnego kraju, naprawdę przykro!
omega999 / .* / 2005-05-25 10:47
Społeczeństwo nie ma na razie żadnego wpływu na wybór właściwych ludzi, dopóki wybierać będą: Milery, Lepery, Giertychy i Kaczyńscy. To jest pseudo demokracja która nie ma nic wspólnego z właściwą. Całe zło bierze się z "paskudnej" ordynacji wyborczej, która promuje partie i szubrawców. Polityka nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem i ekonomią a rządzi się swoimi prawami. Partyjne kliki idą do wyborów po to żeby załatwić sprawy swoich kolesi a wyborców to mają w "głębokim poszanowaniu". Do parlamentu powinni trafić ludzie ze społecznym zacięciem chcący coś zrobić dla kraju. Dopóki to się nie zmieni to nie mamy szans na naprawę Rzeczpospolitej.
~okradziony / .* / 2005-05-24 23:34
No i co z tego ze nas okradaja , wszyscy o tym pisza, wszyscy o tym wiedza i ..... co ? Co mamy robic ? zmienic kraj ? zablokowac drogi ?
Jan / .* / 2005-05-31 11:25
Jest tylko jedno wyjście - głosowac! Ale na ludzi, nie na partie! Na tych, którzy pokazali, że cos robią, a nie tylko pokrzykują, a jak robia, to kierują się interesem Państwa, czyli nas wszystkich razem. Spośród tych wszystkich, którzy byli u władzy, było kilku (szkoda, że tak niewielu), którzy naprawdę próbowali robić cos dobrego. Pamietacie kto? (poza Ś.P. Jackiem Kuroniem)? To głosujmy odpowiednio!
zenek / .* / 2005-05-24 22:52
Chaos i zamęt w tym artykule. Pana Rafała ból istnienia najwyraźniej wprowadził już w stan zbliżony do histerii.A przecież jest dobrze i bedzie jeszcze lepiej. ;-)
DA / .* / 2005-05-24 21:29
NIe bardzo rozumiem. Albo Pan Rafał jest za doPIToleniem albo nie. A tu raz opowiada się za "biednymi" użytkownikami gazu ziemnego i oleju opałowego nie pomijając dystrybutorów energii a a innym razem staje po stronie "bogatych przedsiębiorców", którzy nie zapłacą wyższej stawki ZUS. Dośc specyficzne podejście. Bliższe Panu Nenemanowi i zapleczu "Czerwonolubnych" niż się wydaje...A może nie doczytałem czegoś..A jeśli wrócić do PITolenia, to niestety nie prędko znormalnieje. Najwcześniej w 2007. Ale dobrze mieć chociaż nadzieję...
Xporferus / .* / 2005-05-25 00:26
...ciekawe. Dlaczego np. ocena kradzieży czy wymuszania haraczu ma zależeć od zamożności portfela ofiary? Gdzie tutaj kryje się niespójność poglądów Pana Autora? A może ja coś przeoczyłem w Pana ciągu mysli?
jj / .* / 2005-05-24 20:54
SLD=KGB Potrzeba Piłsudskiego...
jackaL / .* / 2005-05-25 13:45
Raczej Pinocheta.
Jozio Frajer / .* / 2005-05-24 12:31
WitamUtzymac sie przy korytu za wszelka cene oto moja wizja tego jak premier rezygnowal ze stanowiskaSTENOGRAM Z PODSLUCHU......Preziu, no i jak, zgodzisz sie czy nie? ....Marus kurde a jak zdecydowalismy ostatnim razem bo mi sie to juz wszystko pitoli, wiesz stary komisje, palacyki i jeszcze ten cyrk z twoim zrezygnowaniem i ....Preziu, sluchaj ja wiem ze u ciebie z pamiecia kiepsko no to powiedz Olce niech ci zapisze ze ja rezygnuje a ty odmawiasz a co mi tam niech sie gawiedz smieje.....Preziu chlopie tylko pamietaj niech Olka zapisze bo ona tez nic nie moze sobie przypomniec, kurde, nawet starych kumpli z biznesu juz nie poznaje
Jozio Frajer / .* / 2005-05-24 12:38
Sory za blad ma byc Utrzymac
konrad.hennig / .* / 2005-05-24 09:59
Pewnego dnia nie będzie już można doić społeczeństwa i wtedy trzeba będzie się dobrać do swoich. I zacznie się wojna. Powstaną nowe koterie, polecą łby i wtedy może Lewiatan zbankrutuje albo ktoś go rozmontuje.
kuba / .* / 2005-05-24 11:37
Ale na gruzie tego lewiatana powstanie kolejny lewiatan który niczym nie będzie się różnił od poprzedniego tak długo jak długo wyborcy to ekonomiczni debile. A że mącić im w głowach łatwo to debilami raczej długo pozostaną :/

Najnowsze wpisy