Forum Forum finansoweKonta

Konto w BZ WBK-opinie...

Konto w BZ WBK-opinie...

moneyka / 2009-10-18 20:02
Zastanawiam sie nad założeniem konta w BZ WBK.Niby z folderu reklamowego wszystko fajnie wygląda.Ale jak jest z obsługa telefoniczną,internetową,kartą do konta osobistego?Są lojalni czy olewają sprawę jak już "złapią "klienta?Ma ktoś może tam konto?Napiszcie co sądzicie o tym banku?Z góry dziękuję?
Wyświetlaj:
wbkowiec / 77.65.43.* / 2011-07-02 16:43
Bank WBK to największy syf, nie dosyć, że nie patrzą na historię kredytową klientów z długim stażem konta tylko na zdolność wyliczoną na podstawie jakiejś dziwnej punktacji, której żaden z pracowników tego banku nie potrafi konkretnie sprecyzować, to na dodatek przelewy wynagrodzenia są zawsze! dzień później niż konkurencji,
podaję przykład, wynagrodzenie zostało przelane ostatniego dnia miesiąca w piątek rano, współpracownicy mojej firmy mający konta w innych bankach (min. mbank, ing,) otrzymały ją jeszcze tego samego dnia, kiedy ja nawet następnego NIE!
Dla mnie niedopuszczalny jest obrót moimi pieniędzmi przez kilka dni, kiedy ja nie mam do nich dostępu!
grzesiek79 / 31.175.129.* / 2011-06-07 23:55
Czytam tak sobie te opinie tutaj i nasuwa mi się jedna myśl: skoro ten bank jest tak okropny, tak bardzo oszukuje, wręcz jak piszą niektórzy okrada klientów: czy ktoś zawiadomił prokuraturę? Dlaczego jest to wciąż jeden z najwiekszych banków w Polsce? Na miłość boską: czy firmy PR muszą naprawdę wszędzie się wciskać i nie mogą zostawić choć jednej strony na konstruktywna wymianę zdań tylko szerzyć kampanię negatywną na zlecenie konkurencji???
Ja mam w tym banku konto od wielu lat!! Nigdy nie miałem z nim problemów, nie miałem żadnych dziwnych opłat, obsługa i w plaćowce i na infolinii stara się pomóc w każdej sytuacji.
A co do zdziwienia odnośnie opłaty dwuletniej za kartę i kilku innych: potraficie poruszać sie na blogach, forach a nie potraficie przeczytać sobie regulaminów i taryf opłat na stronach banku????? To po prostu żenujące.
ZACHĘCAM GORĄCO DO KORZYSTANIA Z USŁUG BZWBK
Czarna_Inez / 2011-07-07 10:17
Nie pracuję w żadnej firmie PR, a pozew do sądu własnie porzygotowuję , o czym zresztą uprzedziłam rzecznika klienta.
Żenujące jest to, że pracownik popełnia błąd (a nawet przestepstwo) i telefonicznie miesza mnie z błotem, bo wcześniej nie wpadłam na pomysł, by sprawdzić w oddziale banku, czy przypadkiem przy moim koncie nie widnieje druga osoba. Że przez 10 dni nie potrafią naprawić oczywistego błędu pracownika, żadając osobistego stawiennictwa w celu zmiany danych. Że przeprosiny usłyszałam dopiero po zwróceniu uwagi na fakt bezprawnego przetwarzania danych osobowych i oświadczeniu, że zwróce się do sądu.
I nikt nie strarał sie mi pomóc, wprost preciwnie - to ja miałam im pomóc, stawiając sie karnie w oddziale z dowodem, by oświadczyć, że mają usunąć obcą osobe z mojego konta, choć wystarczyło pójść do archiwum i sprawdzić dokumenty.
Msafiri / 178.73.50.* / 2010-12-23 20:05
Naciagneli mnie na oplaty, a promocyjnych 100 zl nie dostalam. I slyszalam w banku, ze nie ja jedna. To po prostu oszusci. Spelnilam warunki promocji, a 100 zl nie dostalam. Jak obalilam jeden argument odmowny, to wymyslili inny i tak w kolo Macieju. Do tego nie mozna reklamacji zglaszac mailem - trzeba na papierze i na taka sama odpowiedz czekac. A przy tym ponosi sie wygorowane oplaty za naprawde wszystko: konto, karte, przelewy itd. Na sciagniecie aktora z Francji to kase mieli, a na dotrzymanie warunkow promocji to juz im szkoda. Jednym slowem tylko do tej promocji doplacilam.
TimiSopot / 82.177.168.* / 2010-08-05 10:35
Naliczyli mi po dwóch latach opłatę za ...kartę debetową (29zł) pomimo, że co miesiąc pobierają 1,50zł za obsługę karty. Wg pracownika raz na dwa lata taka opłata jest zgodna z regulaminem.

Niejasne dla mnie jest to,że w opisie transakcji z pobrania prowizji podany jest zupełnie inny numer karty. Innych kart u nich nie posiadam więc coś jest nie tak.
Będe reklamował i chyba się od nich wypisze.
ukash14mk / 2010-07-13 17:53
POMOCY!!!!
Ludzie błagam o pomoc.
Co zrobic jak zapomniałem PIN do logowania się w BZ wbk 24???
dzięki wielkie.
Marzena10001 / 31.61.140.* / 2014-01-12 09:16
Beznadziejny bank, ostatnio nie mogłam uwierzyć własnym oczom jak pobrali, poza opłatą za obsługe konta 5 zł za kartę, kilka dni temu prosiłam o wyjaśnienie, do dzisiaj się nie odezwali a podobno powinni w ciągu 24 godzin. Uciekam stamtąd
zosiaXXL@S / 94.42.49.* / 2010-06-20 12:25
ja miałam ostatnio fajny przypadek, pokazujący, ze trzeba się na baczności trzymać na maxa z tym bankiem. kwota śmieszna, ale jeżeli chodzi o takie niedociągnięcia w hipotekach, to juz niektórzy powinni mieć mokro.
otwieram konto zarabiasz & nie wydajesz - w umowie jak byk, ze wyciągi maja być elektroniczne. dostaje wyciąg papierowy, myślę, ze to jakaś pomyłka. dostaje 2 wyciąg, okazuje się ze jest naliczona opłata za ten pierwszy - 5 pln. idę do banku, co się okazuje... pracownik co innego zaznaczył w druku umowy, a co innego jest w systemie. jak to możliwe? no właśnie. takie rzeczy to tylko w BZ WBK. co innego macie na umowie, co innego może być w systemie. jak jeszcze 1 wałek taki znajdę, to konto pójdzie won! nie składałam reklamacji, niech ta dychę (za drugi wyciąg tez pewnie zapłacę) sobie wezmą. ale czytajcie wyciągi, bo ten bank to niezły informatyczny wałek. umowa sobie, a system sobie.
roni1990 / 79.186.82.* / 2013-07-16 01:15
Mam kredyt w banku a nawet już dwa i karte kredytowa i osobiscie polecam bank:) Co do przelewow to chyba tylko koledze dochodza po 2 dniach bo mi to nie trwa nawet godziny :)
Przy kazdym zakladaniu konta czy braniu jakichkolwiek kredytow podpisujemy umowe, ktora nalezy przeczytac ale nie kazdemu sie chce prawda? Dla mnie bank solidny, szybko działa i nie mialem z nim zadnych problemow.
Moze u was jest inaczej ale u nas pracuja mili i zaangazowani w swoja prace ludzie :)
Z Bydgoszczy / 89.72.29.* / 2010-06-15 15:04
BZWBK to dno!!

Opiszę swój przypadek. Może napiszę na początku, że ten bank okradł mnie!!!! Niestety nie mają dobrego systemu, który jak dowiedziałem się od doradcy w placówce banku w Bydgoszczy przy ul. Kijowskiej jest w fazie udoskonalania.

Założyłem rachunek 10.03.2010 skłoniony reklamą BZWBK w tv i żałuję tej decyzji skuszony możliwością otrzymania 100 zł. Od samego początku wszystko jest nie tak. Już w dniu 31.03.2010 stwierdziłem iż pojawiła się w historii transakcji dziwna pozycja obciążająca moje konto na -2,01 zł ,, Pobrane odsetki od salda ujemnego,,. Dodam, że nie mam możliwości zrobienia debetu, nie mam kredytu itp. Złożyłem reklamację osobiście w placówce banku na Kijowskiej. Pan stwierdził iż nie powinno być problemu z jej uwzględnieniem. Rzeczywiście po kilku dniach kwota reklamowana pojawiła się na moim koncie. Następnym przypadkiem który dalej powodował moje zniechęcenie do wyżej wymienionego banku to brak możliwości korzystania w pełni z zgromadzonych na rachunku pieniędzy. Zablokowano mi z niejasnego powodu blisko 2000 zł. Oczywiście kolejna wizyta w banku u doradcy, kilka telefonów i ręczne odblokowywanie moich pieniędzy. Straciłem czas i niepotrzebne nerwy. Następny przypadek to ponownie jakaś dziwna pozycja w historii z 31.05.2010 : ,,korekta odsetek WN z powodu transakcji antydatowych,, na kwotę -2,38 oraz zabrano mi -2,00 zł za ubezpieczenie karty. Dodam iż przy zakładaniu konta nie było tu mowy o tej pozycji (wypytywałem dokładnie o koszty prowadzenia). Również w dniu 31.05.2010 pojawiła się ta sama pozycja która ujawniła się po 20 dniach od założenia konta ,, Pobrane odsetki od salda ujemnego,, na kwotę -320,50 zł !!! Z tego co dowiedziałem się telefonicznie reklamacja nie została uznana i czekam na list z dokładnymi wyjaśnieniami Dlaczego???? Z tego co się dowiedziałem od doradcy to związane jest to z zakładaniem lokat przez internet. Mechanizm myślę będzie polegać na tym iż jeżeli zakłada się lokatę przez internet po godzinie ok. 20.30 (przerwa konserwacyjna) to ,, założona,, lokata nie jest widoczna na stronie i człowiek próbuję założyć jeszcze raz i jeszcze nie widząc efektów swoich poczynań. W tym momencie wpadamy w pułapkę polegającą na tym iż system w jakiś sposób twierdzi iż brak jest środków (robię niby debet zakładają lokatę podwójnie, potrójnie itd ) i nalicza odsetki w wysokości 4-krotności stopy lombardowej. I teraz dlaczego mam za to płacić!!! Mam zapłacić za błędny system!!! Odsetki jakie uzyskałem z założonych lokat to może 50 zł a bank chce mnie OKRAŚĆ na 320,50 zł. Dodam, iż bank nie jest konsekwentny w swoich decyzjach ponieważ za pierwszym razem reklamacja została uwzględniona. Za swój cel postawiłem sobie opisać w każdym możliwym miejscu zaistniałą sytuację z pseudo bankiem !!!! Jeżeli ktoś ma pytania dotyczącej tej sprawy proszę pisać na lokalny_patriota1@gazeta.pl (prasa, TV) bardzo chętnie podzielę się szczegółami.
Usia2 / 80.53.90.* / 2011-06-15 11:23
PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED BRANIEM KREDYTU W "BZ WBK" POWINEŁA MI SIĘ NOGA PROSIŁAM O ZMNIEJSZENIE RATY I WYDŁUŻENIE SPŁATY KREDYTÓW, BANK STANOWCZO ODMÓWIŁ.
JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED BRANIEM KREDYTU W BZ WBK TEN BANK JEST BEZWZGLĘDNY LUDZIE W ZARZĄDZIE NIE MAJĄ SERCA.
Usia2 / 80.53.90.* / 2011-06-15 11:23
PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED BRANIEM KREDYTU W "BZ WBK" POWINEŁA MI SIĘ NOGA PROSIŁAM O ZMNIEJSZENIE RATY I WYDŁUŻENIE SPŁATY KREDYTÓW, BANK STANOWCZO ODMÓWIŁ.
JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM PRZED BRANIEM KREDYTU W BZ WBK TEN BANK JEST BEZWZGLĘDNY LUDZIE W ZARZĄDZIE NIE MAJĄ SERCA.
bdfb / 89.174.12.* / 2010-06-07 08:31
Mam konto w bzwbk (mniej niz 30) od prawie roku i ani razu nie zabrali mi kasy, no chyba ze nie zauwazylem, ale teraz mam bardzo mala kwote i nie iwdze zadnych zmian. Moim zdaniem jest OK:)
Z Bydgoszczy / 89.72.29.* / 2010-06-15 22:29
Ja od samego początku mam dziwne pozycje w historii i nic tego nie zmieni. Bank nie radzi sobie z nowym kontem (wydajesz & zarabiasz). Do tej pory nie mam oficjalnego pisma od banku odnośnie mojej reklamacji. Totalna ignorancja. Przypomnę, że chodzi o sytuację z zakładaniem lokaty przez internet. Co chwilę są jakieś problemy z aktualizacją operacji w internecie (np. zakładam lokatę a ta nie jest widoczna, że została założona. Tak samo wygląda sprawa z ich likwidacją) Jest jeszcze inny problem a mianowicie mając dostępne środki na koncie nie mogę zrobić zakupów przy pomocy karty. Terminal pokazuje brak środków. Po godzinie nie robiąc żadnych operacji, transakcja dochodzi do skutku. Nie tylko ja tak mam. Wiem, że inne osoby też tak mają problem z kontami zakładanymi w tym samym okresie.
zenonbenon / 83.20.35.* / 2009-11-09 19:29
Mam ROR w Bz wbk ponad 10 lat i nigdy w żadnym wyciągu nie widziałem dopisanych odsetek. Pamiętam, że jak zakładałem konto to było ono oprocentowane . Zawsze mam jakieś nadwyżki i skoro płacę 7,5 zł miesięcznie za utrzymanie konta to niech mi doliczają odsetki. Może ktoś mi odpowie jak to jest.
nierozważny56 / 79.184.106.* / 2009-10-26 08:30
Gdyby ktoś zamienił moje powyzej 50 na mniej niż 30 będę za niego płacił konto za 100 zł za konto miesiecznie !
.....kasia..... / 91.94.84.* / 2009-10-22 17:35
konto ponizej 30 roku zcia: prowadzenie dotychaczas bylo przez pierwsze 2 lata za darmo, raz na 2 lata polata 12zlotych ,
z tego co wiem na chwile obena teraz 3 zl miesiecznie a w przypadku gdy duzy obrót gotowkowy na konciue to 1zl, przelewy internetowe na konto z tego samego banku free natomiast do innych juz 50gr za przelew, wyplat z euronetow w ogole nie ma...nie podpisali umowy, za darmo z bankomatow bzwbk,, a tak to sa prowizje, ...mamkonto wiec wiem jak jest, generalnie ROR dla studentow polecam w lukasie (tez mam) i alior jest bardzo bardzo si ;) pozdrawiam:)
zyd / 83.24.137.* / 2009-10-23 07:34
no nie mow, moj ponizej 30 jest darmowy
mam taka nadzieje :D
ale nei mam zadnych obciazen
laszczyny / 77.254.79.* / 2009-10-21 20:37
zastanawiać to się możesz ....
a konto załóż sobie w banku gdzie za prowadzenie jest opłata 0 złotych!
Klarcia / 89.76.124.* / 2010-04-08 18:55
Zgadzam się z tą opinią. BZWBK należy omijać z daleka. W każdej chwili mogą obciążyć za prowadzenie konta, za posiadanie karty. I również potrafią obniżyć oprocentowanie lokaty nie informując o tym klienta.
arbuz343 / 2011-03-18 13:01
bz wbk, jest dosc drogi dlatego przenioslam sie do ING
prigoda / 82.143.164.* / 2009-10-21 18:30
ja mam od 4 lat i jestem zadowolony (mniej niz 30) jedyn co mnie zaniepokoiło to to że we wrocławiu mieli wpadkę z bankomatami. Chłopaki od czarnej roboty potrafili zająć się ich maszynkami przy samej głownej siedzibie na rynku. To już niestety ujma jak na taki bank no ale podobno wszyscy poszkodowani odzyskali swoje ale nie mam dokładnych wiadomości.
Weronika192 / 188.47.179.* / 2011-03-17 12:31
założyłam konto oszczędnościowe. PAtrze któregoś dnia a tam 18 zł mniej. Dlaczego? W banku poinformowali mnie DOPIERO TERAZ, a nie przy zakładaniu konta, że przelewy są PŁATNE Z TEGO KONTA, jeden w miesiącu jest darmowy.
Coż mogłam zrobic- zlikwidowałam konto.
żyd / 83.24.161.* / 2009-10-21 05:08
ja nie jestem zadowolony, dla mnie bank za drogi, trzeba uwazac zeby nie wdepnac w kupe - czyli jakas droga oplate; mam konta obecnie w bzwbk, eurobanku, mbank no i lokaty w maritum ale to bez konta; mbank wykorzystuje do transakcji, pieniadze trzymam w eurobanku, natomiast z bzwbk nei korzystam; kiedys mieli konto oszczednosciowe - ale zaraz obcieli % i teraz maja straszie denne stawki, a oplaty duze; mbank tez na trzymanie kasy sie nie oplaca, ale tam jest pewnosc co do oplat najmniejszych; w banku jak w banku, slodza duzo; w moim oddziale zatrudnili nowa babke to mnie wkurzala swoja niewiedza, sam lepiej wiedzialem jak sie system zachowa niz ona (moze dlatego ze jestem it). inni z obslugi byli lepsi; raz przelalem na konto kase z opisem - pieniadze na lokate - to zadzwonili do mnie i powiedzieli ze juz doszly i zebym przyszedl i zalozyl ;) nie wiem czy powinni tak podgladac, ale mi to akurat nie przeszkadza
asasasasa / 217.153.72.* / 2009-10-20 09:29
mam tam konto 4 lata jest OK

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: