Forum Forum dla firmKadry

kontrola komputerów w firmie

kontrola komputerów w firmie

kingadul / 2013-10-23 10:18
Chciałam was zapytać o pewną kwestię. Z racji tego,że mieszkam na obrzeżach miasta i mam pewne problemy z dojazdem to jestem praktycznie zawsze wcześniej niż inni w firmie jeśli pracuję rano. Standardowo na początku włączanie komputera, potem kawa, jakaś piosenka na dzień dobry, sprawdzenie facebooka i punkt 9 obowiązki. Ale w poniedziałek zauważyłam, że nie mogę korzystać w celach personalnych z komputera, portale społecznościowe i inne tego typu strony są zablokowane. Potem utwierdzono wszystkich, że mamy zainstalowany program typu spylogger w celu utrzymywania lepszego 'standardu pracy'. Czy to normalne zachowanie pracodawcy?? Nie da się ukryć że w firmie zapanował poruszenie i negatywny odzew w tej kwestii.
Wyświetlaj:
Masiu / 23.27.249.* / 2014-10-12 14:47
Na ilu komputerach jednorazowo można zainstalować tego spyloggera??
Piotrowski135 / 93.175.109.* / 2014-10-13 10:11
Można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów, nie ma limitu
Następnym razem zapraszam do wyszukiwarki, to nie boli
Kokos9 / 2014-08-20 16:14
Czy fejs wpisany jest do zakresu obowiązków, chyba nie, tak więc ma prawo blokować
f1baros / 216.185.35.* / 2014-08-20 13:08
trafiłem na dobry temat bo sam myślę o monitoringu komputerów w pracy. Ktoś mi powie czy na tego Spyloggera jest jakaś czasowa licencja, którą trzeba odnawiać?
matello / 23.27.248.* / 2014-06-06 11:25
Też mamy zainstalowany program tego typu jak Spy-Logger ale pracodawca wszystkich poinformował. Zresztą powiedział, że jak komuś się nie podoba to droga wolna. Ale chyba każdy jest tego świadomy, poza tym pieniądze każdego miesiąca się zgadzają więc nie ma tematu.
Grzegorz_Skuza / 2013-12-17 11:37
Pracodawca ma prawo monitorować wykorzystanie służbowych komputerów pracowników. Powodów jest wiele:
- ograniczenie strat wynikających z marnowania czasu pracy;
- minimalizacja ryzyka związanego z utratą kluczowych danych firmowych, np. poprzez "złapanie" wirusa w sieci;
- ograniczenie ryzyka związanego z instalacją nielegalnego oprogramowania na komputerach firmowych - jest to przestępstwo za które odpowiada właśnie pracodawca.
Nie ma się więc co dziwić, że systemy do monitorowania aktywności pracowników pracujących na komputerach służbowych cieszą się coraz większym powodzeniem. Wiele z nich jednak jest mocno przesadzonych, udostępniając np. keyloggery, czyli moduły zliczające liczbę znaków, które w czasie pracy napisał pracownik. Kontrola pracownika nie może być równoznaczna z inwigilacją, gdyż w takiej sytuacji zamiast ułatwiać zarządzanie, tak naprawdę je utrudnia.
matilda / 199.68.218.* / 2013-10-25 11:42
na szczęście nie mam takiego pomysłowego szefa ;)
Kowalsky80 / 2013-10-24 13:50
„Z badań Internet w pracy, przeprowadzonych przez firmę E-marketing wynika, że co trzeci zatrudniony na surfowaniu w internecie spędza w miejscu pracy godzinę dziennie, a 7 proc. badanych - powyżej trzech godzin.”

nie chcę nikogo oceniać, ale ciężko mi uwierzyć że nikt z Twoich kolegów/koleżanek tak nie robi, poza tym jeśli nie czujesz się winna te ten cały spylogger czy nawet monitoring w miejscu pracy nie będą w dłuższej perspektywie czasu robić na Tobie żadnego wrażenia.
maturbi / 93.175.109.* / 2013-10-24 09:46
Ambiwalentnie podchodzę do takiej kontroli. Mimo że sam jej nie mam i nie zastanawiałem się nigdy czy chciałbym ją mieć to widzę pozytywne i negatywne strony takiej sytuacji. W mojej firmie jedni dają z siebie wszystko i nie są doceniani a inni robią wszystko po najmniejszej linii oporu ale potrafią się wypromować i zbierają laury.
Wydaje mi się,że taki controling obnażyłby zaangażowanie co niektórych w pracę.
janikarol / 83.30.205.* / 2014-11-14 10:38
U mnie co niektórych program typu spylogger zmotywował. Aczkolwiek jedno jest pewne, niektórzy po prostu potrzebują bata nad sobą.

Najnowsze wpisy