Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kopacz chce kupić pielęgniarki za 100 zł miesięcznie. To psucie systemu

Kopacz chce kupić pielęgniarki za 100 zł miesięcznie. To psucie systemu

Wyświetlaj:
superkopacz / 83.14.248.* / 2010-11-05 08:49
Dziękujemy Pani Minister za sprawę szczepionek! PO Górą! PIS SLD łatwowierne kmioty gotowe wytruc rodaków i jaszcze pieniądze na to wydać.
emaizing / 79.188.238.* / 2010-11-05 08:39
To jest efekt BIAŁEGO SZCZYTU z 2007 roku

na cóż ich stać, przecież to kompletni ignoranci , potrafią tylko sprzedawać za bezcen i likwidować kolejne gałęzie polskiej gospodarki. robią z nas dziadów !
Oczy swoje zwróćcie na wyborców PO i dziękujcie im jak do drzwi zapuka do was komornik za niepłacony kredyt hipoteczny na "zielonej wyspie"
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 08:39
Kpiny sobie robią z pielęgniarek. Niech podadzą do wiadomości ile zarabiają lekarze a ile pielęgniarki , które często też są po studiach
zbyszek52 / 46.112.40.* / 2010-11-05 08:51
Masz bzika na punkcie zarobków lekarzy. Lekarze zarabiają dobrze albo bardzo dobrze. Każdy inaczej. Dlatego nie da się jednoznacznie tego określić. Nie porównujemy plac lekarzy i pielęgniarek. Kwalifikacje, wiedza i odpowiedzialność zupelnie inna. Trzeba się wreszcie z tym pogodzić, że różnica w dochodach musi być znaczna i to nie tylko w tch zawodach. Lekarz leczy a pielęgniarka spelnia rolę pomocniczą. To jest glówna różnica. Tylko, żebyś mi nie wytykal, że ja odmawiam prawa pielęgniarek do dobrych zarobków. Tak nie jest bo sam uważam, że jest to zawód który powinien być dobrze oplacany.
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 09:08
Pielęgniarka a środowisko to trochę znam wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę. Niech każdy zarabia jak najwięcej ale lekarzowi to my płacimy z naszych składek więc chciałbym jako pracodawca mieć coś do powiedzenia. Chodzi mi gównie o bardzo dużą dysproporcję w zarobkach lekarzy i pielęgniarek.
Na lekarzy jestem uczulony bo ich apetyty są nieograniczone.
Prosiłbym media aby podały te zarobki abyśmy sami mogli wyciągnąć wnioski.
zbyszek52 / 46.112.40.* / 2010-11-05 09:40
Apetyty wszystkich są nieograniczone. Pielęgniarki też potrafią wyciągać pieniądze. Pod tym względem nie muszą mieć kompleksów. Też " swoje "potrafią Jeśli znasz to środowisko to musisz o tym wiedzieć. Nie jesteś, żadnym pracodawcą. I nie ma czego żalować. Zatrudniać ludzi to nie jest radocha. Nie chcesz przyjąć tego, że decyzje w procesie leczenia podejmuje lekarz. Pielęgniarka wykonuje polecenia lekarza. Za dużo myślisz o pieniądzach. A media to chcialbyś, żeby pokazaly zarobki tych lekarzy co zarabiają 8000 czy 50000 zl miesięcznie. A w takim razie jakie, Twoim zdaniem ludzie wycigną wnioski. Wszyscy takie same czy Ty np. inne niż ja. Chociaz w moim przypadku trudno mówic o wyciąganiu wniosków bo mnie malo interesują zarobki innych. Skupiam się na wlasnych, a kazdemu życze jak najwiecej.
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 10:16
Stosując twój sposób trzeba pozwolić Buklowi ze związków zawodowych lekarzy na ustalenie wysokich stawek za leczenie np. przeziębienia , operację itd co da możliwość zarabiania lekarzom godziwie przy niewielkim wkładzie pracy. Opłacając to z naszych składek oczywiście.
Widzisz to?
Ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie zdrowotne lub ile ludzi umrze w kolejkach?
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 09:59
Jestem pracodawcą tak jak Ty i wszyscy jeśli opłacasz składki! !!
Na marginesie to wiem z doświadczenia co to znaczy zatrudnianie ludzi i wiem że od pracownika trzeba wymagać i trzeba mieć nad nim kontrolę bo w przeciwnym wypadku nie będzie pracował a zarabiać będzie chciał jak najwięcej. Normalna ludzka cecha wszystkich ludzi. Chciałbym aby pokazali zarobki średnie łączne wszystkich lekarzy i wszystkich pielęgniarek , tak aby można wysnuć własne wnioski a nie jedyny pogląd autora. Chyba myśleć potrafimy samodzielnie?
Czy Ciebie nie wkurza że sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę. Spójrz na to od tej strony również. Myślisz że lekarze myślą tylko o przysiędze Hipokratesa?
zbyszek52 / 46.112.40.* / 2010-11-05 10:34
Myślę, że oni nie myślą o tej przysiędze. Oni ją po prostu bezmyślnie w swojej pracy stosują. Potrzebne sa zmiany systemowe. Bo lecznictwo nie przeszlo przeobrażenia podobnego jak w innych dziedzinach naszego życia. To są zagadnienia trudne - dla mnie za trudne bo się na tym nie znam. Ale zarobki lekarzy nie mają wplywu na sposób wykorzystania sprzętu. Jest nieporozumieniem nadawanie jakiejś szczególnej roli zarobków lekarzy dla kondycji lecznictwa. Chyba, że zalozymy, że lekarze wyemigrują masowo za granicę ja nie będą mogli tu zarobić i wtedy przejdziemy na medycynę ludową. To w takim przypadku tak. Może to mieć wplyw.
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 10:41
Koszt służby zdrowia to głównie pensje więc na podstawie jakiej tezy możemy pominąć ten temat??
Na kondycję wpływ ma organizacja Pieniędzy w NFZ jest dużo zawsze mogłoby być więcej ale budujemy nasz kraj i nie jesteśmy zamożni. Lekarze powinni to rozumieć
zbyszek52 / 46.113.70.* / 2010-11-05 11:09
Pensje pracowników są oczywiście kosztem. Ale przeczucie mi podpowiada, że glówne koszty to koszty procedur, leki inne materialy i urzadzenia, inwestycje itd.
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 11:16
Też nie jestem dyrektorem szpitala ale udział pensji , w moim przeczuciu jest wysoki. Po za tym ceny procedur można wyceniać różnie i nie muszą odzwierciedlać rzeczywistych kosztów . Zarządzanie poprzez urzędników jest najgorszą formą!! Ja to wiem. W przypadku służby zdrowia niestety nie widzę możliwości wprowadzenia rynkowych zasad.
man13 / 2010-11-05 09:23 / Tysiącznik na forum
A ile zarabia ksiądz, lotnik, kierownik w banku, dyrektor na kolei, .............
byśmy sami mogli
wyciągnąć wnioski.
zxc12 / 79.191.146.* / 2010-11-05 10:37
Służba zdrowia to trudny temat dlatego że musi pozostawać pod kontrolą państwa. Wiążą się z tym pewne problemy.ale innego wyjścia nie ma jeśli chcemy aby każdy maił dostęp do ochrony zdrowia.
Większość dziedzin naszego życia może być poddana wolnemu rynkowi tak jest najlepiej , ale nie wszystko. Bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne , podstawowe nośniki energii i bezpieczeństwo zdrowotne nie powinno być poddane grom rynkowym.
Zarobki dyrektora kolei czy banku nie powinny mnie interesować i nie interesują.
man13 / 2010-11-05 09:24 / Tysiącznik na forum
Warto przypilnować dzieci by posiadały dobre wykształcenie, warto.
sanskrypt / 79.188.238.* / 2010-11-05 08:31
trzeba wreszcie tą mafię pogonić ! gabinet tuska zafundował Polakom na lata najdroższy gaz na świecie, wszystko zdrożeje zaczynając od pieczywa . Trzeba ich pogonić zanim wpakują nas w większe tarapaty, choć trudno sobie wyobrazić coś większego od gigantycznego zadłużenia naszego społeczeństwa przez liberałów.
Dyzma musi odejść, najlepiej na taczce !
Niech razem z grasiem sprzątają u niemca.
zbyszek52 / 46.112.40.* / 2010-11-05 09:02
A w jakie to tarapy Cię wpakowali. Gdybyś domagal się, żeby tych pogonić i zastąpić prawdziwymi liberalami to bym Cię poparl. Powiedzialbym nawet , że jesteś mądry chlopak. A tak to widzę przerażonego, nie wierzacego w siebie czlowieka. Pamiętaj wiara czyni cuda.
stanowczo / 79.188.238.* / 2010-11-05 09:18
nic nie widzisz mądralo ! interesuj się więcej tym co się dzieje w Poslce ale nie z tvn-u i gw. Epoka liberałów się kończy. Cała Europa strajkuje i Polska wcale nie jest miejsce największych strajków.
To szwiondle bankowe wepchnęły Europę w kryzys i to miliony biednych i średniaków zbierała się aby rządzący liberałowie dali bankowcom zastrzyk z wielu miliardów euro.
A za co Polska wypupi te swoje obligacje ? jak ciągle ma coraz większą dziurę budżetową
zbyszek52 / 46.112.40.* / 2010-11-05 09:58
Mieszkam w Polsce więc wiem co tu się dzieje. Wszyscy zaplaciliśmy za ten kryzys. Ale on się kończy. Kto wykupi - pytasz. My wykupimy. Ja się TVNowi nie daję szczególnie jak belkoczą wściekle pisiaki przewalające się przez TVN o rana do wieczora. Wyborczej to Ty pewnie nie czytasz więc nie wiesz, że tam drukują poglądy polityków róznych opcji. Również ekonomistów o róznych poglądach ekonomicznych. W gospodarce rynkowej rola liberalów będzie zawsze najważniejsza. NIe zmienią tego chwilowe odchylki na lewo. One tylko będą jeszcze bardziej przekonywać do liberalnego kierunku. Nasza lepsza sytuacja na tle innych krajów to przecież potwierdza. Nie wiem czy mówiąc liberalizm mamy na myśli to samo. Może Ty zdanie o liberaliźmie wyrobileś sobie na podstawie spotów wyborczych PISu.
kinolp / 83.10.110.* / 2010-11-05 10:05
szczególnie cenię za kretynstwo jedngo, j pana Kuczyńskiego ,
SKÓRWIEL / 79.189.96.* / 2010-11-05 08:16
p KOPACZ i jej koledzy rządzący zlikwidujcie NFZ a zostanie zaoszczędzonych pieniędzy przynajmniej 25% i nikt nie bedzie zrzucał winy
za stan służby i funduszy bo odpowiedzialnośc spadnie na jedną osobę czyli ministra zdrowia ,chyba że dla wszystkich rządów jest tak lepiej aby umywać ręce ---bo to oni nie ja
arch / 2010-11-05 08:25 / Tysiącznik na forum
" Brak reform może spowodować obniżenie oceny wiarygodności kredytowej Polski (.....)

wstrzymywanie się polskiego rządu z radykalnymi cięciami i naprawą finansów publicznych .(.....)

....Polska nie przedstawiła na przyszły rok budżetu, w którym radykalnie zmniejszałaby poziom deficytu. W tej sytuacji ryzyko dla krajowego ratingu wzrasta i może być poważne."

www.bankier.pl/wiadomosc/Rating-Polski-moze-zostac-obnizony-2238125.html
syntex / 79.188.238.* / 2010-11-05 08:35
jaka wiarygodność ? przecież my nie mamy za co wykupić tych wszystkich obligacji, co roku coraz większa dziura budżetowa i coraz więcej jest transferowanych zysków w firmach zagranicznych poza Polskę. W ostatnich 3 latach było to ponad 40 miliardów rocznie.
Polska to bankrut , zatopiona przez liberałów Atlantyda. Ale do czego jest wazeliniarstwo i klakierstwo znane od lat w historii Polski
arch / 2010-11-05 09:58 / Tysiącznik na forum
No cóż p.Tusk obiecywał drugą Irlandię !
dgen / 2010-11-05 08:12 / Tysiącznik na forum
rozumiem, że jest to pomysł nad którym ekipa tuska myślała od 2007 roku............
m-53 / 83.24.36.* / 2010-11-05 08:04
Kiełbasa wyborcza.

Ale absurdalna. W moim ośrodku zdrowia na kilkadziesiąt zatrudnionych osób są raptem dwie pielęgniarki.
I to one mają zgarnąć 75% podwyżki ogółem.

Przykładowo, przy puli podwyżki na ZOZ 10 000/miesiąc każda z pielęgniarek dostanie miesięcznie o 3750 więcej, pozostali po 50 złotych.
Geniusz z naszej ministry.
niezrzeszony / 2010-11-05 09:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli są tylko 2 pielęgniarki i 50 innych pracowników (z Twoich wyliczeń) to ile w tym jest administracji, która nie ma nic wspólnego z leczeniem pacjentów? Bo chyba nie wszyscy tam pracujący to wybitni lekarze specjaliści?
m-53 / 83.24.36.* / 2010-11-05 09:48
Administracja jest nieliczna - może sześć osób.

Zatrudnieni w gminnym ZOZ lekarze rzadko są, kpiarzu, wybitnymi specjalistami. Ale jest to spory ośrodek w sporej gminie. I zatrudnieni są głównie lekarze.
Po co lekarzowi rodzinnemu, stomatologowi, pediatrze, gastrologowi, okuliście itp. pielęgniarka. Rehabilitanci też ich nie potrzebują.
Ośrodek zdrowia to nie szpital.
Dwie pielęgniarki wystarczają by zrobić zastrzyki i zważyć dzieci.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy