Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Korekta na GPW coraz bliżej. Zobacz, ile potrwa

Korekta na GPW coraz bliżej. Zobacz, ile potrwa

Wyświetlaj:
synonim / 2013-01-07 12:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Lotos -3,60%, PKN -3,18%

Współczuję tym co kupowali to na samych szczytach w grudniu
canary wharf / 2013-01-07 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
tu nie ma co wspolczuc, to cenna nauka
a jak wiadomo nauka kosztuje.... drogo
synonim / 2013-01-07 12:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Niektórzy płacą po 6 koła za kursy na których jakiś anal pokaże im wykres i nauczy ich używać MACD :)

Dużo lepiej przegrać taką kasę będąc na rynku bo taka nauka bezcenna

Oczywiście większość ludzi nie umie uczyć się na błędach, nawet tracąc kasę, więc zaliczają reset, ale to już dyskusja na inną okazję
synonim / 2013-01-07 12:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
TPSA +1,20% po tym jak w piątek wzrosła +3,05%

Przerzucają kasę do spółek defenswynych

A mówiłem, że fajna spółka na spadki
sdfhjg / 37.225.45.* / 2013-01-07 12:41
Szczególnie dla TYCH co kupili >16zł
synonim / 2013-01-07 12:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja kupiłem po tym jak był jednodniowy krach 20% we wrześniu na tej spółce
Etermit / 2013-01-07 11:58 / Tysiącznik na forum
Synonim, nie żebym się bawił w komiwojażera, ale kilka dni temu wpadła mi w rękę taka oto książka i chciałbym Ci (i innym również) ją polecić:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu

Książka porusza sprawy pieniądza, chorej ekonomii, kryzysu gospodarczego, paliw, ropy, gazu, węgla, energii i powiązań między nimi. Jak dla mnie jest niesamowita! Przeczytałem na razie połowę ale dosłownie szczęka mi opadła bo jak dotąd z niektórych rzeczy po prostu nie zdawałem sobie sprawy. Jeszcze jej nie skończyłem a już mi się spojrzenie na otaczającą rzeczywistość (a raczej otaczającą iluzję) zmieniło. Świetna pozycja, gorąco polecam!!!
stary cinkciarz / 78.8.245.* / 2013-01-07 12:36
żeby wygrać w totolotka nie trzeba znać rachunku prawdopodobieństwa a żeby grać na akcjach nie trzeba byc ekonomistą ..
maniak611 / 86.63.111.* / 2013-01-07 12:09
poczytaj w końcu może się trochę poduczysz
synonim / 2013-01-07 12:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chciałbym Ci (i innym również) ją polecić


Dzięki

Dużo jest dobrych książek tylko życie takie krótkie :(

Ja jestem właśnie po świeżej lekturze notatek największego spekulanta wszechczasów - Jesse Livermore'a

Zrobił z 10$ 2 miliardy $ (na dzisiejsze pieniądze) używając jedynie własnej głowy i obserwując same kursy plus trochę gospodarkę

http://wspomnienia-gracza-gieldowego.pl/

Bardzo pouczająca lektura. Byłem w szoku zwłaszcza po rozdziałach gdzie opisywał jak wielcy spekulanci (w tym on sam) manipulują kursami aby zanęcić leszcza
Etermit / 2013-01-07 12:29 / Tysiącznik na forum
w każdym razie, jeśli kiedyś znajdziesz czas, koniecznie musisz przeczytać "Świat na Rozdrożu" - na pewno nie pożałujesz! książkę czyta się bardzo szybko bo jest dobrym i lekkim językiem napisana, ja co wieczór poświęcam godzinkę i tak po 30-40 stron i oderwać się nie mogę, zgadzam się z Tobą, że jest wiele dobrych książek i do ich przeczytania życia by brakło, tak samo jak jest wiele fajnych filmów (jestem kinomanem) ale nie ma kiedy ich wszystkich obejrzeć, zresztą kręcą ich dzisiaj hurtowe ilości, moim zdaniem za dużo, wolałem czasy, gdzie na miesiąc wychodziły 3 dobre filmy zamiast 25 obecnie, ale tamte fabuły miały lepsze, teraz ogólnie trudno o naprawdę dobry film :(
synonim / 2013-01-07 11:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
NIE LICZCIE NA CHINY

Dlatego od jakiegoś czasu coraz powszechniej mówi się o nadchodzącej zmianie chińskiego modelu gospodarczego; ma wzrosnąć udział konsumpcji, a spaść inwestycji i eksportu. Spadek udziału inwestycji, jeśli będzie gwałtowny, doprowadzi do spadku zapotrzebowania na surowce wykorzystywane przy tworzeniu ambitnych projektów infrastrukturalnych oraz w budownictwie. Nawet jednak w optymistycznym wariancie uniknięcia twardego lądowania gospodarki (spowolnienia związanego ze zmianą modelu na bardziej pro-konsumpcyjny), chiński apetyt na surowce będzie rósł znacznie wolniej niż w ostatniej dekadzie.

Rosnąca podaż i słabnący popyt nie wróżą dobrze surowcowej hossie

http://stooq.pl/n/?f=688667
synonim / 2013-01-07 11:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej może być z sezonem wyników, który we wtorek rozpocznie Alcoa (w piątek wyniki poda też Wells Fargo). Oczekiwania ponownie są dość wyśrubowane i jeśli spółki nie będą tych oczekiwań wypełniać będzie to idealny pretekst do zrealizowania korekty na wykupionych rynkach akcji. Taką próbę mieliśmy już podczas ostatniego sezonu, gdzie słabość w zakresie przychodów (szczególnie spółek technologicznych) przekładała się na nerwowość na Wall Street, choć ostatecznie zbiór innych czynników uchronił rynki przed większą korektą. Tym razem jednak wykupienie rynków jest większe

http://www.parkiet.com/artykul/1300484-Poranny-komentarz-rynkowy-XTB---banki-w-Europie--sezon-w-USA.html
synonim / 2013-01-07 11:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX co tylko lekko odbije to od razu reset

Sypią i nawet nie czekają na Amerykanów

No ale anale piszą, że korekty nie będzie bo wszyscy na nią czekają :)

Jakoś nie zauważyli, że wszyscy czekają na dalsze wzrosty od dawna a nie na korektę
franco7 / 193.108.194.* / 2013-01-07 11:23
jutro COŚ sie wydarzy...?
synonim / 2013-01-07 11:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejnym elementem różnicującym zachowanie rynków i gospodarki roku 2006 i 2013 jest stan polskiego konsumenta. Stagnacja, jaką obecnie widzimy, obserwując dane o sprzedaży detalicznej w naszym kraju, stoi w wyraźnej kontrze do znaczącego odreagowania, jakie miało miejsce od połowy 2005 roku i trwało przez kolejne dwa lata. Co istotne, podobnie jak w przypadku branży mieszkaniowej boom konsumpcyjny był podtrzymywany łatwo dostępnym kredytem bankowym (w tym ratalnym), którego roczny przyrost przekraczał 20 proc. Obecnie mamy do czynienia z totalnym zatrzymaniem kredytów konsumpcyjnych, które trwa już trzeci rok z rzędu

http://www.parkiet.com/artykul/1300447-Rok-2013-da-zarobic.html?p=3
franco7 / 193.108.194.* / 2013-01-07 11:14
witam wszystkich...
USA_man / 178.23.108.* / 2013-01-07 13:30
Witaj Franco.
Lecimy czy spadamy?
hmmm* / 46.186.7.* / 2013-01-07 11:13
największa korekta jest na spółkach paliwowych, to one rosły ostatnio najbardziej, a zwłaszcza lotos, na pozostałych spółkach spadki są niewielkie, a niektóre rosną . .
zeppp / 83.5.56.* / 2013-01-07 10:57
Wpadliście w euforie spadków?!
Jedni piszą ze musi spaść bo s&p wysoko,o zapaści gospodarek pisze synonim.Jakich?że to wszystko balon i krach pewny.
Ludzie wy się opamiętajcie.Ja wziąłem s po 2641 nie pod korek zgodnie z systemem i tyle.
Jeżeli jesteście przekonani o rychłym krachu)))
To bierzcie jakiekolwiek instrumenty na spadek.Tyle tylko że musicie mieć na dopłatę do depozytu albo stopy)) jak was byk znowu zrobi w bamkuko.
Może za mało jeszcze kasy wtopiliście żeby się przekonać że nie łapie się szczytów, ze gra się z trendem i ze stop your friend.
Synonim na niepłynnych opcjach ma problem ze stopami)))
abramowiczrosja / 83.0.136.* / 2013-01-07 11:22
jak czytam to co napisałeś to wydaje mi się ,ze jesteś fraj..erem który patrzy z boku i przygląda się jak inni zarabiają. :D
To co mówisz nie ma żadnego poparcia.
gdybys byl taki dobry to nie tracilbyś czasu na forum tylko szukal nowych okazji.
zeppp / 83.5.56.* / 2013-01-07 11:28
Kolego czasami jestem z boku.
Na pewno nie jestem frajerem.
Podałem co mam dosyć wcześnie bo nie dziaiaj i podam kiedy wyjdę.
Przespałem up około 150 pkty w ostatnim ruchu bo byłem z boku(((
hcnitro / 2013-01-07 11:10 / Bywalec forum
A ja bym się nie zdziwił gdayby obecna korekta zjadła cały rajd Mikołaja i skończyła się w okolicach 2480. To byłby dobry sygnał do odbicia na 2800 i wyżej.
synonim / 2013-01-07 11:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

krach pewny

Ja o krachu nie piszę. Moim zdaniem obecnie krach nie jest możliwy przy bankach centralnych drukujących jak oszalałe. Będzie tylko osuwanie się i łudzenie się


Synonim na niepłynnych opcjach ma problem ze stopami


Nie używam stopów na opcjach w ogóle - po co mi stopy jak mogę sobie zabezpieczyć opcje put opcjami call albo odwrotnie. Na kontraktach już tego nie zrobisz bo tam zarabiasz zawsze po równo w obie strony (a na opcjach nie) a poza tym zeżarłoby cię depo

A ja na opcjach long w ogóle nie mam depo i płacę tylko tyle ile wystawca żąda na premii

W sumie jestem happy
zeppp / 83.5.56.* / 2013-01-07 11:14
Tylko nie pisz o zapaści gospodarek plis.Najlepiej sprecyzuj jakich.Bo nawet Grecja obecnie jest w zapaści.Moze Argentyna?
W zapaści to może niedługo tak być Polska.Ale to tez nie wiadomo jak to niedługo swoja kreatywna księgowością utrzyma łysy anglik.)))
synonim / 2013-01-07 11:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tylko nie pisz o zapaści gospodarek plis.Najlepiej sprecyzuj jakich.Bo nawet Grecja obecnie jest w zapaści.Moze Argentyna?


Strefa euro cała jest w recesji więc co to jest jak nie zapaść

USA ma ponad 16 bilionów długu i najgorzej wychodzi z recesji od 80 lat. Od 1981 roku nie było tam ani jednego dodatniego kwartału PKB po odjęciu długu. Jak to nie jest dla ciebie zapaść to sorry

Oczywiście mamy drugą stronę, tak zwane "oficjalne dane" i podniecanie się, że jakiś tam wskaźniczek tiknął przez miesiąc o 0,5% w górę. Ale całokształt jest fatalny i tak naprawdę powoli wykrwawia się zachodnia kapitalistyczna piramida długów wyhodowana na drukowanym kredycie, na który nikt nigdy nie zarobił
zeppp / 83.5.56.* / 2013-01-07 11:32
Przesadzasz!!!
Zastanów się nad sobą.
Bo ta wiedza nie zrobi z ciebie milionerem.Ona ci nie pomoże nawet zarabiać na giełdach!
synonim / 2013-01-07 11:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przesadzasz!!!

Podałem twarde fakty i liczby więc po prosty to ty ignorujesz rzeczywistość
synonim / 2013-01-07 10:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź -0,95%
synonim / 2013-01-07 10:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Śmieszy mnie dopasowywanie rzeczywistości pod to co widać na giełdach

W grudniu mieliśmy klasyczny rajd Mikołaja i od razu anale zaczęli pisać, że europejski kryzys zadłużenia już rozwiązany itd.

Teraz pewnie zaczną na siłę wyszukiwać powody czemu spada i pisać, że "inwestorzy uznali, że jednak kryzys europejski może powrócić" albo będzie jakieś inne naginanie rzeczywistości pod kasyna

A w zasadzie to kiedy ten europejski kryzys zadłużenia został niby rozwiązany? Spadły trochę rentowności obligacji a reszta problemów pozostała

Naginanie rzeczytwistości tak jakby kasyna manipulowane przez chimeryczne nastroje spekulantów cokolwiek mówiły o gospodarce

A pamiętacie jak na siłę dopasowywali rzeczywistość do notowań jak kurs ropy poszedł na 147$ w 2008 roku? Pamiętam wtedy wysyp "mądrych rozpraw" o tym jak to zaraz zabraknie ropy na świecie

A teraz nagle okazuje się, że ropy jest za dużo, że jest nadpodaż a USA zaraz będzie samowystarczalne w w tej kwestii. No i w ogóle, że gaz łupkowy też zmniejszy zapotrzebowanie na ropę

Eeeh te pismaki
Rozum (własny) się przydaje / 80.55.247.* / 2013-01-07 10:51
Tak ale z drugiej strony ciężko się im dziwić; trzeba pisać dużo i sensacyjnie i ...co chwila co innego aby coś się działo. Czytelnicy jednak muszę MIEĆ SWÓJ ROZUM i go używać a nie bezkrytycznie wierzyć we wszystko co tamci piszą. Także o giełdzie.
synonim / 2013-01-07 10:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

trzeba pisać dużo i sensacyjnie

szkoda, że w tonie wyroczni


Czytelnicy jednak muszę MIEĆ SWÓJ ROZUM i go używać a nie bezkrytycznie wierzyć we wszystko co tamci piszą


Niestety większość ludzi nie myśli samodzielnie i to kupuje

I później mamy takie kabarety jak "giełdy rosną bo w 2013 ma być ożywienie" i masę złapanych na ten lep

Wniosek z moich refleksji w tym temacie jest taki, że większość ludzi dopasowuje rzeczywistość do tego co widać na giełdach a nie odwrotnie

Mówią, że to media są czwartą władzą ale moim zdaniem to giełdy są czwartą władzą
synonim / 2013-01-07 10:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Lotos -3,47%, PKN -2,53%, PZU -1,47%

Jak zwykle największe sypanie na tym czym windowali w górę
hcnitro / 2013-01-07 11:02 / Bywalec forum
A KGHM jednak trzyma się mocno powyżej 190 przy spadającej miedzi.
synonim / 2013-01-07 11:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A KGHM jednak trzyma się mocno powyżej 190 przy spadającej miedzi

Ciekawe jak długo będzie ignorować spadające ceny miedzi
synonim / 2013-01-07 11:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To przedstawiciel branży surowcowej, czyli KGHM. Wyraźna siła tej spółki na tle całego rynku widoczna od połowy 2005 roku (podobna do tej z ubiegłego półrocza) stanowiła sygnał do wejścia szerokiego rynku w długą hossę. Byłby to świetny sygnał do powtórzenia hossy z 2006 roku również obecnie, gdyby nie fakt, że w przeciwieństwie do zwyżek sprzed ośmiu lat ceny surowca wydobywanego przez KGHM nie chciały w ostatnich miesiącach podążać śladem wyznaczonym przez akcje tej spółki

http://www.parkiet.com/artykul/1300447-Rok-2013-da-zarobic.html?p=3
Etermit / 2013-01-07 10:37 / Tysiącznik na forum
w tej sytuacji to oczywiste :) tym spółkom zdecydowanie należy się przecena
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy