Forum Forum dla firmKsięgowość

Koszty wysyłki vat

Koszty wysyłki vat

geno55555 / 78.88.116.* / 2012-02-23 20:42
DG prowadzę od 2010r jestem na ryczałcie 3% oraz płacę 22% VAT W 2010r byłem zwolniony z VAT 22% do połowy roku 2011 od połowy roku do końca roku płaciłem już 22% od sprzedaży. Od początku 2012r jestem płatnikiem Vat Przejdźmy do sedna pytania, zawsze wystawiając paragon kupującemu niezależnie czy byłem płatnikiem Vat 22% czy nie w kosztach wysyłki wpisywałem zw czyli 0% a teraz zostałem uświadomiony przez księgową że muszę płacić podatek od wysyłki bo koszt wysyłki wlicza się do mojego przychodu i do tej pory koszty wysyłki były źle rozliczane. Wcześniej mnie o tym niestety nie uświadomiła. Mam pytanie do sprzedawców jak rozliczacie koszt wysyłki i co teraz zrobić z
latami poprzednimi. Słyszałem że można w regulaminie na stronie O mnie oraz np w regulaminie sklepu umieścić notkę o pośrednictwie i dalej w ten sposób sprzedawać z kosztami wysyłki bez płacenia od nich podatku Vat. Jak to wykonać i jak umieścić taką pozycję wysyłka z 0% Vatem na paragonie a jak na fakturze ?

Czy jest możliwość aby uniknąć płacenia vat-u w tył i wciągnąć to na pośrednictwo czy nie ma już takiej możliwości i muszę zapłacić
vat za 2 lata w tył będzie to dość pokaźna suma. Rozumiem że w tym okresie jak nie byłem płatnikiem vat wystarczy odprowadzić 3% natomiast jak byłem płatnikiem vat odprowadzić 22% od wysyłki.
Czy aktualne wysyłki nabijać z 23% vatem i powiększyć koszt
wysyłki o 2zł na poczet vatu czy starać się o pośrednictwo i

faktury od poczty polskiej rozliczać jako koszty. Jak to ugryźć

aby było dobrze ?
geno55555 / 78.88.116.* / 2012-02-25 18:24
Odświeżam temat i w dalszym ciągu proszę o pomoc.

Najnowsze wpisy