Forum Polityka, aktualnościKraj

Koszyk u prezydenta. Będzie kolejne weto?

Koszyk u prezydenta. Będzie kolejne weto?

Money.pl / 2009-07-20 11:36
Komentarze do wiadomości: Koszyk u prezydenta. Będzie kolejne weto?.
Wyświetlaj:
zorro25 / 89.228.255.* / 2009-07-20 16:49
Po co nowa ustawa :)
edzia1 / 83.18.181.* / 2009-07-20 15:51
http://infobot.pl/r/1kXq
FirezeuG / 2009-07-20 11:36 / Tysiącznik na forum
No oby tylko się Pan Prezydent nie przyzwyczaił zbytnio do pisania słowa "VETO" i tym razem spróbował napisać "akceptuję" :)
giftka / 151.92.176.* / 2009-07-20 14:41
No co ty. PAN PREZYDENT prędzej by sobie wbił ten długopis w brzuch niż podpisał cokolwiek co Platforma mu przysłała.
Na razie walczy ze wstretem i obrzydzeniem (i z rękami) żeby podpisać nominacje na ambasadorów (od wielu miesięcy walczy), tu niestety, WETO nie przejdzie.
PO co podpisywać cokolwiek? Jeszcze by się poprawiło w kraju a do tego to on nie może ręki przyłożyć przecież!
Lepiej wszędzie WETO na wszelki wypadek w imię ratowania kraju...A jak mozna dokopać PO to czemu nie? tak trzymac PANIE PREZYDENCIE, pański wynik w wyborach w przyszłym roku będzie adekwatny - ogólnonarodowe WETO do pańskiej prezydentury...
jur / 213.25.9.* / 2009-07-20 18:22
Widzę, że ptasi móżdżek znów wziął się za komentowanie tym razem jako giftka.
marek 19.53 / 83.24.8.* / 2009-07-20 13:12
Komentarz przed przeczytaniem. To widać.

Otóż mamy propozycję koszyka świadczeń gwarantowanych w którym nic nie jest gwarantowany. W ustawie koszyk występuje tylko jako hasło, ustawa niczego nie gwarantuje.

minister zdrowia będzie określał w rozporządzeniu wykaz świadczeń gwarantowanych


Minister zdrowia będzie określał w rozporządzeniu, jaka część świadczenia będzie finansowana ze środków publicznych, a jaka przez pacjenta.


Jak widzisz gwarancja nie będzie ustawowa lecz zawarta w rozporządzeniu - akcie prawnym niskiego rzędu.

Na dodatek

minister zdrowia zdecyduje, które świadczenia, w jakim stopniu i na jakich warunkach będą gwarantowane. Jego decyzja będzie niezależna od rekomendacji AOTM.
FirezeuG / 2009-07-20 13:58 / Tysiącznik na forum
Akurat komentarz po przeczytaniu, ale tego nie widać.

Osobiście to wolę wiedzieć co mogę mieć w publicznej służbie zdrowia za "darmo" z mojej składki i co nie powinno mnie interesować pod względem finansowym skoro już płacę ten characz. Teraz to wiem tylko że służba zdrowia jest i nic ponadto, więc jakiekolwiek określenie ram jej działania będzie tylko krokiem do przodu. Już minister Religa (niech mu ziemia lekką będzie) optował za tym rozwiązaniem.
Bankier_7 / 2009-07-20 14:13 / portfel / Punktator

Teraz to wiem tylko że służba zdrowia jest i nic ponadto

Tak trochę na boku z Krakowskich realiów:
Kilka dni temu mój kolega rozwalił sobie dłoń do miesa - pojechał do szpitala na ostry i zaszyli mu - następnie kazali udać się do rejonowej aby zdjąć szwy za kilka dni - no to kolega poszedł stanął przy okienku i powiedział,że był w szpitalu itp. i prosi o ściągnięcie szwów - na to pani w okienku powiedziała ok ściągniemy panu te szwy już pana zapisuje... proszę przyjść hm... 12 października... - wniosek taki,że poszedł prywatnie i zapłacił 100zł...
.
Chciałbym aby każdy z nas a nie pracodawca przekazywał składki, wtedy nie zapłaciłbym ani grosza a jak by Mnie chcieli za to sądzić to każdy adwokacina by chyba mnie wybronił... - bo niby płacić za to czego nie dostajemy uważam lekko za nadużycie...
FirezeuG / 2009-07-20 15:36 / Tysiącznik na forum
widzę że z krakowskiego podwórka jest nas więcej :)

Ja również nie chcę płacić ale muszę. Pomimo tego że pcham moje pieniądze w to coś to nic nie mam w zamian. Podobnie jak kolega, miała moja narzeczona. Jak jej się rozsypała łąkotka to powiedzieli że może się pojawić za 10 mieś :O. Poszliśmy prywatnie i artroskopie zrobili jej w 2 dni ale kosztowało to 2000.
Bankier_7 / 2009-07-21 12:28 / portfel / Punktator
I to kolejny przypadek a takich jest wiele więcej...
Można by zapytać przekornie kto w takim razie oprócz rencistów leczy się doraźnie w naszej państwowej,bo co krok słyszę,że każdy idzie prywatnie.
Jak by zlikwidowali służbę publiczną to i tak chyba by nikt ni zauważył... he,he...
.
Kraków rządzi i dzieli...
vetoslawklamczynski / 2009-07-20 13:32 / Bywalec forum
Tylko kretyn moze wpaść na pomysł, żeby wpisać wszystkie procedury medyczne gwarantowane do ustawy.
A potem co miesiąc albo i częściej ustawę zmieniać.
vetoslawklamczynski / 2009-07-20 13:35 / Bywalec forum
Oczywiście zmieniać, gdyż medycyna jak każda nauka nie stoi w miejscu. Przynajmniej, nie w Polsce.

Najnowsze wpisy