Forum Forum finansoweKarty

Kradzież danych karty, jak??

Kradzież danych karty, jak??

marcin_manki / 2018-02-16 20:25
CZeść,

to mój pierwszy post tutaj,
postanowiłem założyć konto bo mam nadzieję, że ktoś obeznany w temacie wytłumaczy mi jaki zrobiłem błąd płacąc kartą. Postaram się opisać całą sytuację.

Karta debetowa MasterCard w T-mobile usługi bankowe.
Ważna od stycznia tego roku, nikt nie zna pinu i raczej fizycznie nie widział CVV na karcie.
WALUTA karty: EUR

Dziś dostałem SMS:
TM Bankowe: karta 51...
została zablokowana ze względów bezpieczeństwa.
dalej 2 transakcje które ktoś próbował wykonać:
1180,4 PLN INTERNET MEDIAEXPERT PL ZLOTOW
1 PLN internet Dotpay Empik.com 48224627250 PL

Kartę miesiąc temu użyłem na stronie booking.com podając jej dane przy rezerwacji hotelu, następnie dostałem po tygodniu informację że bank nie był w stanie zablokować środków i żebym wpisał poprawne dane - wpisałem te same i znowu to taka informacja zwrotna.
Okazało się że na tej nowej karcie nie zmieniłem limitu na transakcje internetowe.
Zmieniłem to i kolejnego dnia podałem dane jeszcze raz i wtedy hotel zablokował pieniądze.

Pojechaliśmy na wycieczkę do Wilna, tam użyłem kartę:
1. dotykowo - transakcja nie była udana
2. w terminalu wsuwając chip - udało się

Nie ukrywam, że bardzo mnie nurtuje to w jaki sposób zostały mi te dane skradzione, czy pracownicy hotelu mogli mnie do nich dostęp?

A no i dodam, że już 2 raz taka sytuacja mnie spotkała z kartą walutową z T-mobile usług bankowe.

Pozdrawiam,
Marcin
opiekunfinansow / 2018-02-17 20:43
Widzę tu 2 potencjalne problemy
1. "następnie dostałem po tygodniu informację że bank nie był w stanie zablokować środków ..." - czy to byłe email? Jesteś pewny, że oryginalny a nie jakiś fałszywy? Gdy wszedłeś w podany link i wpisałeś dane mogłeś być nie na stronie banku tylko stronie hakera/złodzieja danych

2. "Pojechaliśmy na wycieczkę do Wilna, tam użyłem kartę .." - i to był błąd ;) Ale na serio pytanie gdzie ten terminale były? Jakiś mały sklepik gdzie czytnik mógł mieć zamontowane jakieś urządzenie do klonowania kart?

PS. Zakupy w sieci można robić nie znając PINu. Wystarczą numerki z przodu i z tyłu.

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: