Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Wyświetlaj:
Józef / 91.208.93.* / 2015-01-22 10:13
Wielki sukces mądrych głów!!!!! Obradowali kilka godzin i ustalili, że banki będą łaskawie przestrzegać postanowień zawartych umów. Uczynili nam wielką łaskę!!! W umowach stoi jak wół jasno napisane: LIBOR 3M plus marża. Nie LIBOR 3M nie mniejszy jak 0, tylko LIBOR 3M. Więc skoro jest ujemny, to nadal jest ten sam LIBOR 3M, tyle że ujemny! A umów ma przestrzegać każdy, banki też. A może przede wszystkim BANKI!!!!!!! Ale dla nas to żadna łaska i pomoc. Zresztą nie chcemy pomocy. Chcemy uczciwego kursu złotówki, a problem sam zniknie z korzyścią dla wszystkich.
Marcin CHF / 83.23.58.* / 2015-01-22 10:13
teraz wszyscy klienci w zł będą mówić ze my frankowcy to złodzieje bo domagamy się uczciwego podejścia do naszej sytuacji. mi tylko chodzi o to żeby rząd pomógł frankowiczą w przeliczeniu - przewalutowaniu kapitału. na moje niech bank przeliczy mi tylko raty kapitałowe na złotówki za cały okres kredytowania a odsetkowe niech zostaną po cenie CHF. mnie najbardziej w... fakt iż wziąłem 120.000 zł kredytu płacę przez 9 lat średnio rata około 1000 zł czyli zapłaciłem bankowi około 100.000 zł, a na dzień wczorajszy doradca w banku mi mówi ze do spłaty mam jeszcze 184.000 zł kapitału + odsetki!!!
squun / 78.133.227.* / 2015-01-22 11:14
ja wziąłem 155tys a do spłaty mam jeszcze 142tys także powodzenia
Bankowiec81 / 193.108.194.* / 2015-01-22 10:36
Bo kredyty trzeba brac w takiej walucie w jakiej zarabia się pieniądze. Mieszkasz w Polsce? bierz kredyt w PLN...proste! Kombinowałeś to teraz płacz! Wcale mi was nie jest szkoda, ja mam kredyt mieszkaniowy w złotówkach i problemu nie mam.
dinnggo / 93.186.31.* / 2015-01-22 10:35
A z jakiej racji rząd ma Ci pomagać? Widziały gały co brały. To teraz tyraj misiu. Inaczej na rynku pojawi się wiele tanich mieszkań, a bank i tak nie straci, bo Cię i tak wygoli, a na Twoje mieszkanie znajdzie się nabywca z kredytem złotówkowym z tego samego banku.
Franek zloty / 83.5.72.* / 2015-01-22 10:34
To trzeba bylo brac w zlotowkach a nie plakac teraz , jak za taki sam kredyt tylko w zlotych jeszcze rok temu placilem 2 razy tyle to nie plakalem. Warunki sie niezmienily a z kursem walut jest tak ze sie zmienia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KREDYTOBIORCA 731 / 79.163.243.* / 2015-01-22 10:12
Kredyt bierze się w danym dniu i w tym dniu jest
wycena franka. Do końca mam płacić wycenę z tego dnia + odsetki. Banki krwiożercze zrobiły
sobie ze mnie dojną krowę i trzymają mnie przez trzydzieści lat z ruchomego kursu biorąc
za nic pieniądze. Jest to dla obywatela sabotaż. To samo jest z kredytami złotówkowymi
wycena z danego dnia i rata mi maleje, ale powtarzam krwiożerce banki mało, że zarabiają
na kredycie to jeszcze im mało i doją dodatkowo, za zmienny kurs franka i złotówki
i trzymają na smyczy obywateli, który nigdy nie jest w stanie spłacić tego kredytu i zabrać mu
wszystko to jest kryminał za takie zawieranie umów i kłamstwo uzależniające wobec banku.
To jest tylko w złym państwie, że pozwalają taką lichwą okradać swoich obywateli ze swojej pracy.
Max.. / 86.17.117.* / 2015-01-22 10:51
Dopóki raty były niższe to sie śmialiście z tych co wzięli kredyt w złotówkach a teraz wielki płacz, nikt nikogo nie zmuszał do kredytu we frankach - dobrze wiedziałeś jakie jest ryzyko. To nie banki zrobiły sobie z ciebie dojną krowę tylko ty sam. I tak jest, mieszkasz w Polsce to bierzesz kredyt w złotówkach i wtedy nie ma takich niespodzianek. Dlaczego ci którzy wzięli kredyt w złotówkach maja byc teraz pokrzywdzeni, przecież oni płacili wyższe raty początkowo ale zdecydowali sie na nasza walutę żeby uniknąć takich frankowych niespodzianek. A teraz my wszyscy z naszych cieżko zarobionych pieniędzy będziemy płacić tym, którzy chcieli przechytrzyć system. Ja sie na to nie zgadzam. Jeżeli Państwo chce pomagać to powinno obniżyć raty wszystkim, tym co maja kredyt w złotówkach tez.
Madras / 212.160.172.* / 2015-01-22 10:25
Zapytam nieśmiało - a na kogo głosowałeś? To oczywiście pytanie retoryczne bowiem powszechnie wiadomo że nikt tu nie słyszał o różowo-czerwonym elektoracie czyli potocznie lemingach.
Nie traktuj tego osobiście.
scan100 / 94.141.153.* / 2015-01-22 10:22
jak składasz wniosek - masz do wyboru oprocentowanie stałe - wyższe i oprocentowanie zmienne - niższe ( w chwili otrzymania kredytu) ale ulegające stałym zmianom np. z względu na kurs waluty itp. Z własnego doświadczenia (praca w banku) wiem że minimum 60% kredytów mieszkaniowych była wydawana na "piękne oczy" jak można spłacić kredyt 200 tys. złotych przy zarobkach 1,5 -3 tys. zł na rodzinę 4 osobową? Bierzesz kredyt ? Bierz w walucie którą zarabiasz! ( PLN) jeśli pracujesz za granicą nawet na tym zarobisz!!
Niezadowolony klient / 83.10.188.* / 2015-01-22 10:11
i to jest skandal, zważywszy że od zawsze stosuje najwyższe na rynku spready i kurs ma powyżej 20 gr w stosunku do średniego kursu NBP!
robertm82 / 2015-01-22 10:11
Popieram propozycję KNF-u, chętnie prze walutuję kredyt z CHF na PLN i dopłacę powstałą różnicę żeby nikt nie czuł się poszkodowany. Należy tylko uwzględnić wszystkie spredy przy wypłacie kredytu i przy pobieraniu raty, na takie rozwiązanie się zgadzam i popieram. Osoby, które nie posiadają takich pieniędzy można doliczyć do kapitału i uwzględnić w miesięcznej racie. Bardzo dobry pomysł.
robertm82 / 2015-01-22 10:10
Popieram propozycję KNF-u, chętnie prze walutuję kredyt z CHF na PLN i dopłacę powstałą różnicę żeby nikt nie czuł się poszkodowany. Należy tylko uwzględnić wszystkie spredy przy wypłacie kredytu i przy pobieraniu raty, na takie rozwiązanie się zgadzam i popieram. Osoby, które nie posiadają takich pieniędzy można doliczyć do kapitału i uwzględnić w miesięcznej racie. Bardzo dobry pomysł.
tom624 / 185.25.108.* / 2015-01-22 10:17
też jestem za tym bardziej że dzielenie się ryzykiem to bajka - dzwoniłem do swojego banku i przez najbliższe trzy miesiące nic się nie zmieni - decyzje oczywiście (nawet jesli będą) to z opóźnieniem, szkoda że franki muszę kupić od razu.
I problem wypadło by rozwiązać a nie zaleczać tym bardziej że może być jeszcze gorzej jak EBC skupi papiery wprowadzi więcej Euro na rynek co znowu wmocni franka :-(
donek krętacz / 62.111.178.* / 2015-01-22 10:09
Doliczcie do raty frankowej koszty SPREADU, zarówno przy udzielaniu kredytu jak i przy spłacie to się okaże, że to Bank musi dopłacać!!!
jaro44 / 87.206.25.* / 2015-01-22 10:49
swiatowa burżuazja trzyma sie na razie mocno , ale jak historia pokazuje w czasie rewolucji ich spalenie i gilotyna zapewnione sa w pierwszej kolejności
Marek212 / 176.97.81.* / 2015-01-22 10:09
Pazerne banki nie pomyślały o ujemnej stopie % LIBOR,tak jak klienci nie zakładali skokowego wzrostu kursu najbardziej stabilnej dotąd waluty na świecie. Trzeba szukac kompromisu i przewalutować wszystkie kredyty na złote.
robertm82 / 2015-01-22 10:08
Popieram propozycję KNF-u, chętnie prze walutuję kredyt z CHF na PLN i dopłacę powstałą różnicę żeby nikt nie czuł się poszkodowany. Należy tylko uwzględnić wszystkie spredy przy wypłacie kredytu i przy pobieraniu raty, na takie rozwiązanie się zgadzam i popieram. Osoby, które nie posiadają takich pieniędzy można doliczyć do kapitału i uwzględnić w miesięcznej racie. Bardzo dobry pomysł.
mianka220 / 82.2.118.* / 2015-01-22 10:08
no sorry....a kto mi pomoze splacic kredyt? w zlotowkach.... Przeciez nikt biedny nie bral kredytu we frankach... i bogatym pomagac? swoj o swego zawsze sie zatroszczy..a biedemu dac kopa... Niech zdycha...
Kasia 100 / 80.53.183.* / 2015-01-22 10:43
Zeby sie wypowiadać to trzeba miec wiedzę. Było akurat odwrotnie. Tylko bogaty lub dobrze zarabiajacy miał mozliwość brania kredytu w złotówkach. Lub zamierzał od razu spłacać wiecej niz obowiazujące raty.
Trzeba było miec tez wiekszy wkład własny przy złotówkowych.
A skad młody człowiek czy początkujące małżeństwo miało duzy wkład własny. Od lat kibicowałam PO, ale stwierdzam z pokorą żę za rządów PIS powstała możliwośc zakupu mieszkań za dostepne kredyty. I łatwiej było otzrymac we frankach niz w złotówkach. Niedawno czytałam jak to Pan Belka, że nie opłaca sie miec mocnej gotówki. I to jest niesłychanie ciekawe.
Pomysli zanim cos powiesz. A teraz wypowiedz sie nad korzyscią słabej złotówki. Kto reguluje nam życie.
ProKNF / 130.138.227.* / 2015-01-22 10:33
Ale o co Ci chodzi?
Każdy zadłużony ma wg umowy prawo do przewalutowania kredytu.
Pierwsze przewalutowanie jest bezpłatne.
Mogłeś sobie przewalutować na CHF i nie płakać.

Jeżeli tym zapożyczonym w CHF denominowanym do PLN bank wypłacił równowartość CHF po cenie skupu w PLN i w ten sam dzień zadłużony musiałby oddać po cenie sprzedaży to już by był w plecy więcej niż w kantorze bo ten stosuje mniejsze widełki niż banki.

Skoro więc bank wypłacił np 300 tys kredytu w PLN bo przecież nie w CHF to gdzie masz krzywdę w przypadku przeliczenia tej kwoty oprocentowania wg zasad kredytów w PLN?

Niby jakim prawem ktoś kto otrzymał 300 tys pożyczki ma oddawać 900 tys i odsetki?

Takie przeliczenie po prostu wyeliminuje kredyty denominowane i wszyscy kredytobiorcy będą stratni na kredytach w PLN.
Niemniej byłby wybór albo albo i larum by upadło.
mianka220 / 91.231.120.* / 2015-01-22 10:24
nie zgadzam sie z tym . wlasnie ci biedniejsi dostawali szybciej kredyt we franku niz w zlotym . mialam umowe zlecenie kazdy bank odmawial kredytu bo dochody za niskie a we franku bez problemu dostalam
gae / 77.255.42.* / 2015-01-22 10:07
A kto mądry bierze jakikolwiek kredyt? No, może na odkurzacz.
KMMM / 80.48.190.* / 2015-01-22 10:06
BŁAGAM WPROWADŹCIE TO W ŻYCIE, ZGADZAM SIĘ NA PRZEWALUTOWANIE Z DOPŁATĄ ABY TYLKO UWOLNIĆ SIĘ OD FRANKA. TO BARDZO DOBRY POMYSŁ !!!!!!
bartosinski / 80.254.154.* / 2015-01-22 10:12
Rewelacyjny pomysł! Rzadko komplementuję banksterów, ale w tym przypadku uważam, że "wilk syty i owca cała". Banki zarobią dokładnie tyle, ile by zarobiły na kredycie złotówkowym, "frankowicz" z ulgą uwolni się od tego cholernego franka, a "złotówkowicze" z radością powitają "synów marnotrawnych" do własnego klubu zadłużonych w złotówkach. Nikt nie traci, nikt nie dopłaca, nikt nie cwaniaczy. Brawo!
wruum59 / 193.164.142.* / 2015-01-22 10:06
przecież SNB ogłaszając uwolnienie kursu franka określił taki cel:

obniżenie docelowego przedziału wahań dla 3M LIBOR CHF do pomiędzy -1,25% a -0,25% z poprzedniego przedziału docelowego od -0,75% do +0,25%.

Większość naszych kredytów hipotecznych (w tym mój) ma określoną zmienną stopę właśnie w oparciu o ten LIBOR CHF 3M, a ten może wynosić nawet -1,25% docelowo!

Podobno banki godzą się conajwyżej właśnie na -0,75%.
major 24 / 37.152.19.* / 2015-01-22 10:05
Frankowicze to cwaniacy, którym wydawało się że są najmądrzejsi na świecie. Nikt ich nie zmuszał do podpisywania umów. Myśleli, że są sprytni, chwalili się wszystkim jaki to interes życia zrobili. Warto się nauczyć spłacać swoje zobowiązania. Jak byk było napisane, że kredyt spłaca się po kursie sprzedaży franka, a w umowie nikt nie gwarantował jaki ten kurs będzie. Więc teraz płacić a nie płakać i bić się w pierś....
piotr.nie.cwaniak / 78.10.103.* / 2015-01-22 10:18
Jak nie masz głupku nic mądrego do powiedzenia, to się nie odzywaj, lemingu jeden. Ja akurat o nic nie proszę, nie płaczę, ani w pierś się bić nie zamierzam, tylko płacę, bo innego kredytu udzielić nie chcieli, a Tobie jak Mama i Tata dali, to siedź cicho i módl się aby jak najdłużej żyli i dalej dawali, czego im oczywiście z całego serca życzę.
A cwaniaka to sobie w rodzinie poszukaj.
adventura / 90.215.204.* / 2015-01-22 10:14
Co ty za brednie pie.....lisz buraku jeden !!!! Banki oferowaly franka na sile wrecz klientom, bys byl troche ograniety to bzdur bys nie pisal i nie cwaniakowal, zapewne nie masz nawet czym sie podeprzec i jakbys stanal twarza w twarz z czlowiekiem to bys ryj miedzy nogi wsadzil bo taki pewnie odwazny jestes, ale oczywiscie internet jest anomimowy (tak ci sie wydaje) dlatego morda klepiesz
major 24 / 37.152.19.* / 2015-01-22 10:19
tak się składa, że pracowałem w Bankowości w latach 2006-2008 i żaden z klientów nie chciał nawet o kredycie w PLN rozmawiać. Jak próbowałem o tym mówić, to twierdzili że chcę ich naciągnąć na droższy kredyt. Tyle w temacie.....
major 24 / 37.152.19.* / 2015-01-22 10:31
Pracuję, i co z tego? Z tego względu wiem więcej niż Ty, ludzie sami się pchali na te CHfy i nie chcieli o niczym innym rozmawiać. I co , miałem im doradzić jak Pan nie chce PLN to my Panu nie damy? Poleciał by do innego Banku i skorzystał z kredytu w CHF. Dla Twojej informacji kredyt w PLN był bardziej dochodowy dla Banku niż CHF, tylko że ludzie twierdzili, że jak im nie chcemy dać w CHF to ich naciągamy.
Rysio584 / 178.249.95.* / 2015-01-22 10:12
A ty jeszcze plujesz jadem - daj sobie już siana spłacaj swój kredyt i nie zaglądaj innym do portfela
kometeor58 / 212.106.4.* / 2015-01-22 10:05
Występują tutaj trzy grupy uczonych,pochylonych w róznych gestach nad kredytobiorcami.Jedną są banki.Mające za nic kogo łupią i co się z padliną stanie.Druga grupa to trzoda, której nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęście.Trzecia grupa to bydlaki, opłacane przez nas,żrące po knajpach ośmiorniczki, prowadzace dywagacje/ patrz niejaki uczony Belka/w sposób tak chamski w stosunku do swego narodu że aż zbiera się na odruch wymiotny.Chcę zapytać:co jest winien naród że chce po ludzku mieszkać?Czym zawinił sobie że przez całe życie będzie spłacał niebotyczne kredyty?Jak to jest możliwe że Kanclerz Niemiec dba o godziwe wynagrodzenie Polaków?Czy my ciągle musimy żyć w nędzy i poniżeniu?Czy nasz kraj ciągle ma dotykać kryzys?Czy ktos w końcu weżmie za mordę tą zgraję rozwydrzonych bydlaków i ozdobi przydrożne drzewa?Czy ten zdeptany naród wezmie sprawy w swoje ręce?Czy znajdzie się na tym padole jeden autorytet, który poprowadzi kraj do normalności?Co za potworne rozwarstwienie społeczne!Jedni mogą kredyt mieszkaniowy spłacić w 2 miesiące inni ryją całe zycie i ciągle w plecy.Bez względu na to w jakiej walucie był wzięty.Jak długo jeszcze potrwa to zżeranie na zywca Polski i Polaków?Dlaczego do tej pory nie przywrócono kary smierci???Dlaczego bydło które doi naród nie gnije jeszcze w lochach?Dlaczego to bydło zasiada w ławach poselskich?Jak trzeba być nikczemnym i cynicznym aby oświadczać że wszystko oddałem , wracam do polityki.Polsko, obudż się i wyrwij te chwasty z korzeniami.Do piatego pokolenia!Za cwilę będzie za pózno...
grek3 / 91.233.160.* / 2015-01-22 10:29
Ja ci odpowiem. Nikt, kto wziął jakikolwiek kredyt nie wystąpi przeciwko tym hienom, a to z prostego powodu-oni mają głowy od rana do nocy i od nocy do rana pełne myślami - jak spłacić ten kredyt. Tych ludzi nie interesuje zmiana polityczna. Oni tylko chcą mieć na kredyt.
bajj / 89.243.209.* / 2015-01-22 10:18
O jezu następny samozwańczy przedstawiciel narodu. Chłopie zapominasz o jednym zmiany to przedewszystkim czas. I niestety ludzie się muszą w polsce zmienić. Złośliwy pazerny i chamski naród jesteśmy. Każdy tylko narzeka ale nic z siebie nie daje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
awse;fjsxocivmnae'olgma;df / 83.238.95.* / 2015-01-22 10:15
Z drugiej strony jest grupa bezmyślnych polocwaniaczków, którzy jak wzięli kredyt w CHF to się naśmiewali z tych, którzy brali W PLN. Kto im kazał brać w CHF? Dlaczego za czyjąś głupotę mam dopłacać ze swoich podatków? Sprawa druga to rzeczywiście ten kraj zmierza do nikąd.Kraj świętych krów i parobków.
dido788 / 94.144.63.* / 2015-01-22 10:53
polacy sami sie zniszcza jeden na drugiego, oczy se wydrapia co za narod za granica zaraz widac polakow tez na siebie warcza katolicy hehe

Najnowsze wpisy