Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Wyświetlaj:
Dziadek do orzechów / 31.61.138.* / 2015-01-22 09:53
Całe szczęście!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qweasd459 / 213.158.218.* / 2015-01-22 09:53
Ja przy 300000 w zl mam 1400 zl raty chce pomocy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kreeedyt / 46.112.207.* / 2015-01-22 09:59
Było nie ryzykować, lub nie brać kredytu w obcej walucie. Ja w takim razie też chcę pomocy ...
Yurek666 / 31.61.138.* / 2015-01-22 09:58
Też mam kredyt w płn i chce pooooomocyyy od Państwa! Auuuuu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
asdfrt / 213.77.117.* / 2015-01-22 09:51
waluta powinna być jedna na całym świecie czyli złote monety
gośc / 185.26.182.* / 2015-01-22 09:51
tylko zejście ,do 1,0 % od kredytu,, pozwoli przewalutować !!! najbardziej sprawiedliwe i majace pozytywny wpływ na gospodarke!!!!!!
sadfgsdfghsadfghadf / 89.75.36.* / 2015-01-22 09:49
hahahahhahaha i po co wam te kredyty ??? głupki
klm767 / 94.254.129.* / 2015-01-22 09:56
Wole płacić za swoje, ty dalej mieszkaj u mamusi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
OLAF1122. / 79.187.146.* / 2015-01-22 10:06
A ja mam kredyt na mieszkanie w CHF, które wynajmuje wiec podniosę odstępne tak aby starczyło za ratę i na piwko a mieszkam w pięknym domu za kredyt w PLN.
lca123 / 93.105.90.* / 2015-01-22 10:00
I dalej jesteś durny dopóki nie spłacisz całości to jest własność banku nie twoja
dawidszczecin / 185.13.106.* / 2015-01-22 09:49
A kto pomoże tym co mają w złotych ? Aha nikt bo nas jest za dużo . Jak by nasz kraj był Zjednoczony to byśmy coś z tym zrobili
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Podpis / 195.212.29.* / 2015-01-22 09:49
Banki kupują walutę w momencie udzielania kredytu, to co kupili po 2zł teraz ludzie im oddają po ponad 4 !!! To jest lichwa a nie straty ! Ameby się niczego nie nauczyły po tym, jak już jeden kryzys rozpętały.
Do tego kredyt we frankach a na konto złotówki - dlatego ludzie procesy wygrywają z tą bandą zachłannych złodziei. Jak zwykle nasz rząd nie ma jaj (jak ze związkowcami) żeby zrobić z tym porządek !
Alll / 78.11.132.* / 2015-01-22 10:02
Oni nawet nic nie musieli kupować, bo klient z banku brał złotówki dla dewelopera. To była czysto księgowa operacja, za 500 tys zł długu dawali na papierze 250 tys CHF wiedząc, ze w ciągu tych 20-30 lat spłaty musi frank zdrożeć, a oni będą mieli ekstra i to nie mały zysk. No i wyszło dwukrotny zysk jak na dzisiaj.
dav1978 / 37.152.19.* / 2015-01-22 09:55
sam nie wiesz o czym piszesz. Ludzie sami się na to godzili. Wiedzieli, że ich rata zależy od kursu franka. Tylko mieli nadzieję, że przechytrzą wszystkich. Niech teraz płacą a nie płaczą. To był ich wybór.
wic / 37.248.255.* / 2015-01-22 09:49
Proponuję:
- zbiorowe całopalenie opon pod bankiem,
- okupację skarbca,
- niejakiego Dudę na negocjatora,

Banki (wzorem Kopacz) ugną się...
adam412 / 178.37.183.* / 2015-01-22 10:08
a jak cwaniakowali śmiali sie z tych co brali w pln to było dobrze a teraz ze w moczyli to my którzy wzili pln śmiejemy się
null / 79.173.31.* / 2015-01-22 09:48
FRANKOWICZE NIE CHCĄ POMOCY FINANSOWEJ OD RZĄDU!!!! TO PROPAGANDA WPIERANA SPOŁECZEŃSTWU PRZEZ BANKI!!

My chcemy aby NASZ RZĄD zainterweniował w sprawie nieprawidłowości w NASZYCH UMOWACH!! BANK NAS OKRADAJĄ i ludzie muszą wreszcie poznać prawdę! LICHWA!! ZAKAZANE KLAUZULE!! ZŁODZIEJE!
tedi765 / 85.221.158.* / 2015-01-22 09:59
racja w 100 procentach-wciskają kit,że społeczeństwobędzie dopłacać-fałsz tu chodzi o zmniejszenie bandyckiego zysku banków-do sądu z nimi ,ten "rząd"nam nie pomoże!!!
dav1978 / 37.152.19.* / 2015-01-22 09:59
to nie trzeba było podpisywać umowy. Czy ktoś Cię do tego zmuszał? Chciałeś być sprytniejszy od wszystkich, od złotówkowców, to teraz nie płacz i przyznaj się do błędu. Jak podpisywałeś, to pewnie znajomym mówiłeś jaki to sprytny jesteś, bo masz super kredyt a teraz płaczesz, wstydu nie masz
gthj / 91.246.15.* / 2015-01-22 09:48
Zwykłe bandyckie złodziejstwo. Jeszcze trochę i nie będzie tego syfu państwowego.w d..... mam ten kraj.
Sylpuz / 79.187.220.* / 2015-01-22 09:48
Ja rozmawiałam wczoraj z mBankiem i otrzymałam informację że LIBOR obniży dla kredytów hipotecznych prawdopodobnie w lutym.
Ania 0706 / 80.52.184.* / 2015-01-22 09:47
a co z bankiem PEKAO SA cicho siedzi i o swoich klientach zapomniał?
wiem? / 95.49.147.* / 2015-01-22 09:57
wcale nie załuję tych ludzi. Ja mam kredyt w złotówkach i bulę kupe kasy co miesiąc ale to mój wybór i koniec
Adaś Nowak / 79.185.50.* / 2015-01-22 09:47
Na trzeciej stronie jest to co powinno być na początku.Tabela w której pokazane jest ile kosztuje kredyt we frankach a ile w złotówkach.Okazuje się że ci co mają go we frankach są nadal daleko do przodu.
O co więc cały szum medialny.Czyżby gros tych kredytów było branych przez dziennikarzy?
macdor / 83.17.214.* / 2015-01-22 09:44
Szanowni Państwo , wszyscy wiemy , że nasz ukochany rząd , nie zrobi nic dopóki , nie wywrzemy presji ( w sposób pokojowy lub mniej pokojowy). Będą spotykać się wszyscy święci w naszej sprawie , w tv będą toczyły sie batalię ,których cel będzie jeden: bijmy pianę , a oni i tak będą musieli płacić. Także proponuję , żeby pisać tylko na temat o konkretnych propozycjach : pozwów zbiorowych , spotkaniach etc. Acha , naszym kochanym rodakom o rodowodach żmij dziękujemy za hasła w stylu : widziały gały co brały .
angel140 / 46.77.124.* / 2015-01-22 09:55
A może by Państwo mi dopłaciło do raty gdy wzrośnie WIBOR. Każdy będzie się tłumaczył, że widziały gały co brały. Moja rata kredytu w złotówkach jest o 1/3 większa od raty, którą płacą frankowicze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sprawiedliwy191 / 83.23.62.* / 2015-01-22 09:41
Do WSZYSTKICH ziejacych nienawiscia do "frankowcow":
1. Kredyty byly/sa WALORYZOWANE kursem franka czyli kredytobiorca nie dostawal frankow tylko zlotowki! Co to znaczy... ano to ze te niby 40 mld zl "strat" dla bankow to one tego nie straca tylko NIE ZAROBIA!!!! Czyli jakie koszty niby podatnicy poniosa ??

2. Wszyscy dobrze wiedzą że w latach kredytowego boomu banki NAMAWIALY i mowily ze chf jest BEZPIECZNY czyli nabijaly portfel klientow chf bo wiedzialy ze za jakis czas frank poszybuje a oni zarobia krocie!! KNF ostrzegal w 2007 roku banki ze chf moze podrozej o 50% czy banki to przekazywaly klientom, NIE, a dlaczego .. sami sobie odpowiedzcie!

3. Jesli wedlug was pomoc ma pojsc z panstwowej kasy i jestescie tym obuzeni to dlaczego nie jestescie obuzeni programami "rodzina na swoim". "mdm", doplatami do gornictwa itd ? To nazywa sie hipokryzja!!

4. Nie rozumiecie ze jak frankowicze placa raty wyzsze o kilkaset zl miesiecznie i dodatkowo przez to ze sytuacja jest niepewna to oszczedzaja przez co na konsumcje ida miliardy zlotych mniej ? Przez to jest mniejszy wzrost gospodarczy, mniej pieniedzy trafia w postaci roznych podatkow do budzetu, firmy w ktorych pracujecie maja
mniej zamowien, przez co wy mniej zarabiacie, a cala kasa ktora frankowicze placa w wyzszych ratach jest transferowana za granice, przez co stajemy sie dziadowskim panstem!!!

5. Nie widzicie tego ze czesc politykow i wszyscy baknsterzy chca sklocic spoleczenstwo?

6. W koncu jak mozecie popierac strone bankowa zamiast wlasne rodziny/sasiadow/znajomych?? Przeciez banki tez was "kroja" na kazdym kroku a wy ich popieracie, dlaczego...? tylko dlatego ze chcecie aby komus zle sie powodzilo czyli z zazdrosci i nienawisci??

Takie rzeczy tylko w Polsce! Z tego wynika ze Polska to faktycznie dziki kraj przez takich ludzi jak wy, opamietajcie sie !!
oxo999 / 178.43.192.* / 2015-01-22 11:06
1) Nieprawda - formalnie kredyty są we frankach i bank musi jako rezerwe cząstkową kupować/utrzymywać franki. Bandytyzm banków objawiawił sie tym, że WYPŁACALI kredyt w złotówkach po niekorzystnych kursach zamiast fromalnie wyplacić franki.

2) To fakt, namiawiały, ale to nie zwalnia od myślenia - mało jest firm, co namawiają na kupko ganków za grube tysiące złotych?

3) Wszystkie te programy nie powinny istnieć.

4) Troche dziwna logika - to jakby kupić samochód na raty a potem argumentować, że nie mogę wspierać rozwoju gospodarczego, bo nie mam na benzyne - no nie masz, bo juz wydałeś na co innego.

5) Nie demonizowałbym - banksterzy nie chca nic zmieniać (bo interes sie kręci), a władza u nas nie radzi sobię z niczym, więc dlaczego nagle akurat w sprawie kredytów miałaby być skuteczna.

6) To jest kwestia wolności i odpowiedzialności.
Była wolność - kredyt frankowy z dużo mniejszą ratą, jest odpowiedzialność za kurs.
Na teraz sensowne możliwości są dwie - albo wstecznie przeliczyć kredyt jako złotówkowy od podpisania umowy poprzez wszystkie raty (frank->pln, LIBOR -> WIBOR)
ale tutaj mamy kłopot z kursem (średni NBP?) i marżą (frankowe były znacząco wyższe).
albo przeliczanie w przysłości - nakazać banków stopniowo przewalutować kredyt na złotówkowy przez np 10 lat po kursie średnim (z umowy a aktualnym). w okresie przejściowy klient miałby 2 kredyty - frankowy i złotówkowy.
kkooppii / 77.115.61.* / 2015-01-22 10:35
Ja nie zdecydowałem się na ryzyko związane z braniem kredytu w obcej walucie. Chciwość nie zaślepiła mnie przed rozsądkiem. Jeśli mamy pomagać ludziom którzy ryzykują to może pomożemy jeszcze tym co przegrali na giełdzie papierów wartościowych (przecież oni też chcieli tylko wygrać i nie byli do końca świadomi że kurs aż tak może spaść), może pomożemy również przegranym w kasynie itd. żenada. Reasumując mając na uwadze własne wyliczenia jak również w/w arytkół frankowicze w dalszym ciągu wydali na kredyt mniej niż ci co zaciągnęli kredyt w złotówkach. Raty kredytu zaciągnięte w po kursie 2,5 dopiero teraz zrównały się ze ratami kredytu wziętego w złotówkach (ale od 2007-2014 frankowicie płacili przecież mniejsze raty wiec jest to oszczędność). Ponadto raty zaciągnięte we franku po kursie 3,5 zrównają się dopiero ze złotówkowymi przy kursie franka 5,5 zł. Podsumowując do wzięcia kredytu we frankach popchnęła was "kochane flamingi" chciwość a teraz mimo dalszych korzyści względem kredytu w złotówkach bezczelnie powtarzam bezczelnie upominacie się o więcej. Proszę się nie odzywać zasadnym jest wrócić do rozmów przy kursie franka 8zł. A tak od siebie dodam że rozwiązaniem problemu jest przeprowadzenie się do Szwajcarii i spłacanie w walucie w której się zarabia. Nie odbierajcie mojego wywodu jako złośliwości to są suche fakty. Pozdrawiam
Kredytobiorca zł / 178.42.58.* / 2015-01-22 10:30
Zacznę od tego, że od kilku lat spłacam kredyt zaciągnięty w zł i skorzystałem z programu rodzina na swoim. Po pierwsze nie zieję nienawiścią do "frankowców", uważam jedynie że wszelka pomoc tym kredytobiorcom jest niesprawiedliwa, ale po kolei:
ad 1. Po co ludzie zaciągali kredyty we frankach, które trudniej było uzyskać w stosunku do kredytów w krajowej walucie? Kredytobiorcy znali ryzyko (bez ściemy, że nie znacie się na umowach, albo są zapisy małym drukiem - umowy należy czytać, poza tym każdy głupi wie, że biorąc kredyt w obcej walucie podejmujesz ryzyko spowodowane zmianą kursu danej waluty), poza tym skoro dostali kredyt we frankach to z pewnością dostaliby też kredyty w zł - wiem, bo ja dostałem kredyt w zł, a niestety nie kwalifikowałem się by dostać we frankach. Biorąc kredyt w zł na 230 000 zł wiedziałem, że muszę zwrócić d banku 570 000 zł i też uważam, że jest to lichwiarstwo, ale nie mając wyjścia musiałem się na to zgodzić. Wy bracilście kredyty we frankach z własnego wyboru, albo raczej z "cwaniactwa" - nazywajmy rzeczy po imieniu.
ad. 2 Czytaj ad. 1 - trzeba było wziąć kredyt w zł i nie mielibyście teraz takiego problemu. Swoją drogą czy jak frankowcy brali kredyty i tym samym oszczędziali na kredytach, to czy ktoś współczuł kredytobiorcom w zł? - odpowiedź jest prosta NIKT !!!!
ad. 3 Nie interesuje mnie skąd ewentualnie przyjdzie pomoc. Interesuje mnie natomiast dlaczego pomoc miałaby zostać przyznana "frankowcom", a "złotówkowcom" nie? Czy gdy frankowcy płacili mniejsze raty (tym samym kredyty) to czy oddali jakąkolwiek część na pomoc kredytobiorcom w zł? Widać, że totalnie nie orientujesz się w programie rodzina na swoim. Skorzystałem z tego programu tylko dlatego, że nie stać było mnie spłacać od razu pełne raty, a program ten polega na 50% dopłacie do rat przez 8 lat, czyli przez 8 lat płacę 50% odsetek. Jest też haczyk: ludzie, którzy zaciągali kredyt w tym czasie mieli bez programu rodzina na swoim mieli oprocentowanie kredytu powiedzmy y, ja biorąc kredyt na taką samą kwotę w programem rodzina na swoim dostałem całkowice oprocentowanie kredytu 2y. Jednym słowem informacje o korzysciach płynących z takich programów możesz wsadzić między bajki, ale podejrzewam że to wiesz, tylko strugasz głupiego.
ad. 4 Żaden argument. My wszyscy (złotówkowcy) wydawalibyśmy więcej, gdybyśmy nie mieli kredytów albo że by kredyty były pomniejszone.
ad. 5 Żadna nowość, politykom nie można ufać. Mam ich wszystkich w głębokim poważaniu, chcę tylko spokojnie żyć.
ad. 6 Powtórzę raz jeszcze czy ktokolwiek lituje się nad kredytobiorcami w zł? Rachunek ekonomiczny wskazuje: wziąłem kredyt o wartości x, muszę zwrócić 2,5x - gdy kurs frnaka był korzystny nikt nie podnosił tematu kredytów, a prawda jest taka że od zawsze banki nas kroją. Tylko wkurza mnie to że dotąd frankowcy siedzili cicho (co korzystne kredyty były prawda?), a dopiero jak muszą płacić tyle co kredytobiorcy w zł, to płacz i lament.
Kaka 502 / 78.28.20.* / 2015-01-22 10:14
Popieram!!!
To jest ,,polskie piekiełko".
Ja wzięłam 6 lat temu 225 00 złotych. Zapłaciłam już bankowi 120 000,- w ratach plus 60 000 zł. zapłaciłam dodatkowo. Obecnie mam do spłaty, przy kursie franka 4,30 - 200 000,- złotych.
wiem? / 95.49.147.* / 2015-01-22 10:04
nikt nie popiera bankowców tylko zaczyna się to samo co z amber gold. Wiedzieli co podpisują. Ja kredyt brałam w 2003 roku i miałam wybór.Wzięłam w złotówkach jako mniejsze ryzyko ale wyższe procenty do spłacenia. Nikt nikomu na siłę nie wciska kredytu nie gadaj głupot.Też chcę dotacji.
gugsddw / 31.61.129.* / 2015-01-22 10:00
Ja też brałem kredyt, też w okresie tego bumu na CHF i jakoś się nie skusiłem. Nie chciałem być uzależniony od kursu. To dla mnie było ryzyko Wolałem wiedzieć ile mam do spłacenia. Sory, ale przez wiele lat płaciliście mniej, teraz się to poprostu wyrównuje.
małpa / 178.219.126.* / 2015-01-22 10:27
bo ty jesteś wyszkolony.a moze tez sprzedawałeś kredyty we frankach i taki jesteś cudowny.teraz podpowiedz jak ja mam wyjść spokojnie z tego kredytu.jesteś taki mądry.
pabloo384 / 213.172.178.* / 2015-01-22 09:52
A ile do tej pory zyskali frankowicze? Chetnie podziela sie zaoszczedzonymi na kredycie pieniedzmi? I czemu uwazasz ze panstwo powinno pomoc jak to kredytobiorcy ryzykowali i brali kredyt we frankach?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy