Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Kredyty we frankach. Nie wszystkie banki zrezygnują z niekorzystnych zapisów w umowach

Wyświetlaj:
dsdgg / 193.108.194.* / 2015-01-22 13:09
ktos z was pracuje czy każdy na forum smaruje?
mama 2 dzieci / 77.115.26.* / 2015-01-22 13:05
UMOWY KREDYTOWE BYŁY ZAWIERANE NA PAPIERKU BANK CHF NIE KUPOWAŁ TO BANKI CHCĄ NAJWIĘCEJ ZAROBIĆ I ŻEBY BYŁ NASYCONY WILK I OWCA CAŁA PROSZĘ O PRZEWALUTOWANIE KREDYTU FRANKOWSKIEGO NA PLN Z DNIA PODPISANIA UMOWY I BĘDZIE OK
gość1212 / 195.212.29.* / 2015-01-22 14:05
I doliczenie należnej stawki Wibor od dnia podpisania kredytu? :-)
mama 2 dzieci / 77.115.26.* / 2015-01-22 13:00
KREDYTY ZACIĄGNIĘTE W CHF PRZEWALUTOWAĆ NA PLN Z DNIA PODPISANIA UMOWY WSZYSCY NA TYM WYJDĄ DOBRZE
Guto / 37.30.66.* / 2015-01-22 13:00
Jak się czyta komentarze, to się przypomina wieczorna modlitwa Polaków w "Dniu Świra", czyli zadowolony Polak, to taki który puści jak najwięcej jadu w stronę drugiego. Godne pożałowania.
rpawelwroc / 213.5.40.* / 2015-01-22 13:08
Człowieku, poproś by ktoś Cię uszczypną. Obudź się, Przejrzyj na oczy. Zobacz jak jesteśmy traktowani i okradani. Zobacz jaką robią Ci wodę z mózgu. i Zacznij myśleć samodzielnie a utartymi sloganami nadawanymi w mediach. Nikt ci źle nie życzy ale też ludzie nie chcą być poniewierani)
GallAntonin / 46.169.98.* / 2015-01-22 12:58
Nie byłoby takich problemów, gdyby w Polsce stopy % były na przyzwoitym poziomie. Zbyt duże stopy powodowały przez ponad 20 lat, że złotówka była NADWARTOŚCIOWA. Obcokrajowcy lokowali swoje pieniądze w naszych bankach na wygórowany %, a myśmy ponosili koszty ich obsługi. Nadwartościowa złotówka obniżała opłacalność naszego eksportu, a więc i rozwoju kraju. To trwało tak przez politykę Balcerowicza. Popatrzcie na Chiny. Ich dynamika rozwoju jest niebotyczna, ale kurs swojej waluty trzymają na relatywnie niskim, sztucznie utrzymywanym poziomie.
Lyjo / 2015-01-22 12:56
My tez nie posiadalismy zdolnosci kredytowej w PLN a mieszkanie u rodziny przez dluzszy czas wiadomo jak sie konczy. Nie zaluje zaciagniecia kredytu w CHF ale wogole zaluje zaciagniecia kredytu. Jezeli faktycznie rzad przedstawi propozycje przewalutowania po kursie z dnia zaciagniecia kredytu to z usmiechem na ustach i bombonierka w reku zaniose im te wyliczone dodatkowe 18tys zlotych a nastepnego dnia splacam caly kredyt i zamykam sprawe. Wrecz idealne rozwiazanie.
Olanaff / 77.100.196.* / 2015-01-22 12:54
czlowieku tu nie o to chodzi zeby komus zalowac bo ja im nie zaluje choc tez doplacam posrednio,, Tylko ze my nie mamy juz jak splacac! zrozum,, nie ma jak! wine ponosze ja ,,banki ze mi dawaly choc grosze zarabialam i panswo bo nie zapobieglo tej tragedii! i co? pansto nic ,,banki kolesiostwo nic a ja do rzeki z dziecmi???
ilemoznaplakac? / 188.65.41.* / 2015-01-22 13:07
Powiedz mi tylko, kto przyłożył Ci pistolet do głowy i nakazał wziąć kredyt? Obiecuję znaleźć i doprowadzić do sądu na proces.

Fajnie jest szukać kogoś do obwinienia za własną porażkę.

NIKT WAS NIE OKRADŁ! ŻADEN BANK WAS NIE OSZUKAŁ, ŻADEN BANK WAMI NIE MANIPULOWAŁ. BYŁA UMOWA PODPISANA? WARUNKI BYŁY OPISANE? BYŁY

NO TO DO KOGO PRETENSJE, ŻE TERAZ NIE PASUJE?

Jak by Wam wtedy bank odmówił pożyczki to by był wielki krzyk. Ale wtedy banki były cacy, a kredyty świetne. A jak by państwo zabroniło dawać takie kredyty? To byście pewnie szturmem poszli na sejm.

Jak nie masz zdolności kredytowej w walucie w której zarabiasz, to znaczy ŻE NIE MASZ JEJ WCALE!
Niuniek321 / 152.62.109.* / 2015-01-22 13:45
Kolego ile dostajesz od lobby bankowego za wpis na forum broniący bankowego bezprawia? Wróć do chwalenia aneksji Krymu, więcej płacą...
cierpliwadoczasu / 129.178.88.* / 2015-01-22 13:44

NIKT WAS NIE OKRADŁ! ŻADEN BANK WAS NIE OSZUKAŁ, ŻADEN BANK WAMI NIE MANIPULOWAŁ. BYŁA UMOWA PODPISANA? WARUNKI BYŁY OPISANE? BYŁY

NO TO DO KOGO PRETENSJE, ŻE TERAZ NIE PASUJE?

To nie kredytobiorca ocenia zdolność kredytową, a wyspecjalizowane instytucje bankowe działajace pod kontrolą KNF. Jeśli nie miało się zdolności w PLN to bank nie powinien udzielać kredytu i już!!!( a knf powinien nałożyć ramy na taki produkt o wysokim ryzyku) To nie kredytobiorca ma to oceniać i nie rozumiem obwiniania wszystkich uczciwych ludzi, ze chcieli zaciągnąć kredyt. Jad wylewający się z takich komentarzy przypomina działanie psa ogrodnika-sam nie mam to drugiemu nie dam! A tlumacząc na proste słowa- sam nie miałeś odwagi wziąć, to krytykujesz wszystkich co mają teraz problem! Problem jest szeroki i odpowiedzialność spada na fachowców umożliwiających sprzedaż kredytów osobom bez zdolności kredytowej w zł. A tak swoją drogą ile pieniędzy na boomie mieszkaniowym zarobiły inne brańże i ludzie tam zatrudnieni, no i oczywiście budżet na podatkach!!!- może zamiast kopać frankowiczów należy pomóc w rozwiązaniu problemu bo ten problem to jest problem całej gospodarki, instytucji zaufania publicznego i demografii!!!
rpawelwroc / 213.5.40.* / 2015-01-22 13:10
Człowieku, poproś by ktoś Cię uszczypną. Obudź się, Przejrzyj na oczy. Zobacz jak jesteśmy traktowani i okradani. Zobacz jaką robią Ci wodę z mózgu. i Zacznij myśleć samodzielnie a nie utartymi sloganami nadawanymi w mediach. Nikt ci źle nie życzy ale też ludzie nie chcą być poniewierani)
ilemoznaplakac? / 188.65.41.* / 2015-01-22 13:25
Bierz połowę tego co bierzesz.

Nie jestem okradany, nikt nie robi mi wody z mózgu, używam go poprawnie i dlatego mogę to powiedzieć.

To ty owieczko nie myślisz samodzielnie. "ZŁODZIEJE, BANKSTERZY, OSZUŚCI"
Hasła dla idiotów.
Adam222 / 89.66.201.* / 2015-01-22 16:23
To szczera prawda. Banksterzy to trzon kapitalizmu, który opiera się na wyzysku i okradania innych.
rpawelwroc / 213.5.40.* / 2015-01-22 13:38
Dla idiotów powiadasz? Mam propozycje. Zacznij mysleć jak człowiek WOLNY. Nie powtarzaj słów Bankierów bo to nie przyniesie nic dobrego Tobie, Mi ani całej Polsce.
Popatrz na to co się dzieje całościowo, w skali globalnej.
Wysłuchaj obu stron, zobacz kto zyskuje a kto traci i zacznij MYSLEĆ. Tylko o to Cię proszę.
ilemoznaplakac? / 188.65.41.* / 2015-01-22 14:05
Rozumiem, że człowiek "WOLNY" to ten który krzyczy jak to go wszyscy okradają, okłamują i robią kuku.

Zyskują Ci którzy wiedzieli co robią (między nimi także frankowcy, którzy sobie to przekalkulowali - wypowiedziało się tu kilku z nich) a tracą Ci, którzy nie mieli bladego pojęcia co robią. Co, myślicie, że nagle prawa natury przestały obowiązywać? Przetrwają najsilniejsi.
wkurzona 222222 / 94.240.44.* / 2015-01-22 12:49
Moim zdaniem nie powinno pomagać się frankowiczą, wiedzieli jakie jest ryzyko. Jak ludzią biorącym w złotówkach kredyty brakuje na spłatę to nikt im nie pomaga. Widziały gały co brały !!!!
rpawelwroc / 213.5.40.* / 2015-01-22 13:16
Każdy ma swoje racje, jednak załóżmy że frank leci do góry 5, 6zł
co się dzieje?
30% frankowiczów jest niewypłacalnych, powiedzmy ze bankrutują
Banki zabierają masowo mieszkania (Tobie akurat nie bo masz w PLN)
Następuje wyprzedaż mieszkań - ceny WSZYSTKICH mieszkań lecą ostro w dół
Wtedy złotówkowi bedą mieć ten sam problem - WIĘKSZY KREDYT NIŻ WARTOŚĆ MIESZKANIA

oczywiście to jest mocno skrótowa wersja, jednak mam nadzieje że przekonałem cię do tego że to jest system naczyń połączonych, Jeśli się dzieje krzywda jednej grupie po chwili przeleje się na resztę.
To właśnie rząd jest od tego aby pomagać swoim obywatelom a nie patrzeć jak BANKI dokręcają nam śrubę.
aaa524 / 83.4.152.* / 2015-01-22 13:05
A "rodzina na swoim" i "kredyty dla młodych" to co?
mama 2 dzieci / 77.115.26.* / 2015-01-22 12:56
to nie idzie z żadnego budżetu państwa to idzie z kieszeni kredytobiorcy przewalutowanie na pln z dnia podpisania umowy
GallAntonin / 46.169.98.* / 2015-01-22 12:47
Mam kredyt w złotówkach, bo przewalutowałem go z frankowego jeszcze w 2004 roku. Potem moje obciążenia znacznie wzrosły, podczas gdy frankowcy się cieszyli małymi kosztami kredytu. Jeśli frakowcom banki, czy Państwo coś doda, to obciąży kosztami za tę operację wszystkich, czyli mnie też. W imię czego ja mam dopłacać do Nich. Kredyt miałem przez te lata znacznie droższy i per saldo i tak frankowcy są jeszcze do przodu w stosunku do mnie.
rpawelwroc / 213.5.40.* / 2015-01-22 13:32
Każdy ma swoje racje, jednak załóżmy że frank leci do góry 5, 6zł
co się dzieje?
30% frankowiczów jest niewypłacalnych, powiedzmy ze bankrutują
Banki zabierają masowo mieszkania (Tobie akurat nie bo masz w PLN)
Następuje wyprzedaż mieszkań - ceny WSZYSTKICH mieszkań lecą ostro w dół
Wtedy złotówkowi bedą mieć ten sam problem - WIĘKSZY KREDYT NIŻ WARTOŚĆ MIESZKANIA

oczywiście to jest mocno skrótowa wersja, jednak mam nadzieje że przekonałem cię do tego że to jest system naczyń połączonych, Jeśli się dzieje krzywda jednej grupie po chwili przeleje się na resztę.
To właśnie rząd jest od tego aby pomagać swoim obywatelom a nie patrzeć jak BANKI dokręcają nam śrubę.
Pamiętaj prosze ze nie mówimy o róznicy kilku oczek procentowych.
Większość Kredytów w CHF były brane po kursie 2-2,2zł obecnie jest 4,3 Wszyscy FRANKOWICZE MAJĄ OBECNIE WIĘCEJ DO SPŁATY NIŻ ZACIĄGALI (pomimo regularnego płacenia rat) Weź proszę to pod uwagę a zrozumiesz obecny BUNT
pablo297 / 195.35.80.* / 2015-01-22 12:53
Gościu to po co przewalutowałeś..
to jest kredyt hipoteczny na 30 lat więc trzea patrzyć całościowo,,,,,
ja też mam CHFy i trudno raz lepiej raz drożej ale de facto i tak lepiej od PLN
GallAntonin / 46.169.98.* / 2015-01-22 13:29
Wóz, albo przewóz. I tak zyskałem na przewalutowaniu tysiąc zł. Gdyby nie spread, zyskałbym więcej.
ulecki / 178.162.196.* / 2015-01-22 12:45
Ludzie zostali wprowadzeni w błąd, na którym banki zarobiły GIGANTYCZNE pieniądze. Czemu teraz nie można dostać kredytu w CHF? Skoro rzekomo ryzyko kursowe ponosi kredytobiorca, to dlaczego nie mogę teraz wziąć kredytu w CHF i ponosić ryzyka wzrostu/spadku? Teraz chętnie wziąłbym kredyt w CHF (bo może frank kiedyś spadnie), ale nie chcą dać. Przypadek? Poczytajcie na www.wygrywamyzbankami.pl
olannaf / 77.100.196.* / 2015-01-22 12:45
tylko niech zaproponyja ten pomysl a nie o spreedach i glupotach bo mysla ze lud ciemny!
Olanaff / 77.100.196.* / 2015-01-22 12:43
niech sobie zlicytuja jesli nie chca abym uczciwie placila a nie 100proc wiecej przy nieruchomosci warte 60proc kredytu..zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie! a i przy wyborach tez bede pamietac!
GallAntonin / 46.169.98.* / 2015-01-22 12:43
Zwrócicie różnicę wynikającą w stosunku do wpłat gotówkowych, jaka narosła przez lata, kiedy mieliście mniejsze obciążenia, to będzie w porządku, by przewalutować kredyt na złotówki po kursie w chwili zaciągania kredytu. Kto nie wiedział o ryzyku kursowym? Każdy wiedział! A teraz rżnie głupa. Ja bojąc się spadku kursu złotówki przewalutowałem w 2004 roku kredyt z franków na złotówki. Obwinianie banków o niekorzystną sytuację frankowców jest nadużyciem, bo banki nie mają żadnego wpływu na kurs franka.
wojta878 / 194.28.248.* / 2015-01-22 13:30
no wlasnie w propozycji KNF frankowicze mieliby doplacic

No i chyba to jest fair.
jojo1234 / 158.75.207.* / 2015-01-22 12:55
na kurs franka mają jakis wpływ... może nie wielki ale mają.... ale tu chodzi głownie o to że ryzyko powinno byc po obu stronach a nie tylko klientów... libor jest ujemny to banki powinny odejmować go od marży zgodnie z matematyka anie sobie fikcyjnie "zerować"
GallAntonin / 46.169.98.* / 2015-01-22 13:34
Na kurs franka banki nie mają wpływu.... A ryzyko po obu stronach masz zapisane w umowie? A jak RPO ogłasz stopy % w Polsce, to dlaczego ja w kredycie płacę znacznie większe? Bank zarabia na prowizji, to dlaczego i na odsetkach także?
mama 2 dzieci / 77.115.26.* / 2015-01-22 12:37
mnie wychowano że liczy się dobro wspólne

Najnowsze wpisy