Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Polska na niechlubnym drugim miejscu w UE

Kredyty we frankach. Polska na niechlubnym drugim miejscu w UE

Wyświetlaj:
halon51 / 83.5.174.* / 2015-01-20 16:16
stare przyslowie mowi co tanio to drogo =przeciez ludzie powinni przewidywac ze kurs kazdej waluty jest wartoscia zmienna w monencie zaciagania kredytu byli w euforii ,wtedy nie mysleli ze splacac przeciez go beda przez dlugi i jakie to moze przyniesc skutki ,teraz uwazam ze powinni plakac i placic ,nie powinno sie im pomagac .
s..a / 77.46.93.* / 2015-01-20 16:50
Jaki madrala inaczej bys spiewal zeby ten problem dotyczyl ciebie o panie nieomylny
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zenek1944 / 178.36.185.* / 2015-01-20 16:12
Jestem za tym aby frak był po 10 zł. Może wtedy ludzie ruszą do akcji. Górnicy mają więcej energii i testosteronu. Widocznie żarcie z supermarketów coś zawiera bo w aptekach są leki na te sprawy. Ja na razie nie spłacam i czekam. Bandytom nie dam się jak ten rolnik spod numeru 42a.
Ludwik D / 89.228.228.* / 2015-01-20 15:43
Jak powiedział prof. Modzelewski jeżeli stopa oprocentowania jest zmienna i dochodzi do tego ryzyko kursowe, to to już nie jest kredyt tylko zakład bukmacherski :) Dobre ...
J25 / 83.6.212.* / 2015-01-20 16:49
Dołóż do tego zmienną marżę ,jak frank tanieje marża rośnie ,jak drożeje pozostaje bz. Jak w GBanku. bez zapisu w umowie,możesz ewentualnie spłacić,wraz z karnymi %.-A podyskutować możesz z sekretarką na infolinii./po kilku takich numerach spłaciłem kredyt/
bii / 89.66.73.* / 2015-01-20 15:23
Moim zdaniem tak wysoka wartość franka długo się nie utrzyma nie jest to na rękę gospodarce Szwajcarii, drogi frank musi spowodować słabsze wyniki w gospodarce a te spowodują jego spadek
J25 / 83.6.212.* / 2015-01-20 16:57
A co ma zrobić bank SU. Jeśli wpłacający obywatele zasypują kraj obcą walutą zablokować przyjmowanie dolarów, euro,złota.Tak wysoka stopa % ujemna się nie zdarza.
bii / 89.66.73.* / 2015-01-20 15:12
Jednego nie rozumiem dlaczego ludzie brali kredyty gdy frank był w okolicach 2PLN ja wtedy spłaciłem połowę kredytu od kilku lat już takiego kredytu nie mam i jestem duużo do przodu, ale nigdy bym takiego kredytu nie wziął gdy frank był po 2PLN przecież PLN nie jest mocną waluta i musi stracić i tak się stało o czym myśleli pożyczkobiorcy mam wrażenie że byli w tym analfabetami
Tomekzagr / 213.158.222.* / 2015-01-20 17:17
[...] nie wiesz jak było w 2008 roku , zdolność kredytowa bank ustalał od obecnego w tamtym czasie kursu inwalidy i złotego dlatego ktoś kto zarabiał 2000 zł netto a Zona jego powiedzmy 1800 netto nigdy w życiu nie dostał by kredytu rzędu 300tys zł a jak ktoś wynajmuje od lat mieszkanie i bank nagle chce mi dać kredyt niestety we franku to idzie i go bierze !!! Bo nie ma wyjścia . [...]
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
stary kredytobiorca s.g. / 5.60.57.* / 2015-01-20 17:47
Oczywiście że banki szucznie zawyżały zdolność kredytową oraz realizowały tzw. plany sprzedażowe. Łobuzerstwo - to delikatne określenie
Rambo358 / 212.165.108.* / 2015-01-20 15:43
Bo wtedy miałem 2 małych dzieci i jeden pokój z ciemną kuchnią. To niby miałem zaczekać jeszcze 10 lat???
Rambo510 / 212.165.108.* / 2015-01-20 15:34
Trzy dni pani w banku mnie przekonywała do kredytu we frankach. Taka była presja , że sam zgłupiałem i dałem się omotać. Teraz myślę jak ją odstrzelić!!!
Marcin109 / 89.231.116.* / 2015-01-20 14:54
LIST OTWARTY DO PANI PREMIER KOPACZ!
Jakich ma Pani wokół siebie fachowców??? Nawet prosty człowiek wie, że To Banki po prostu powinny zrezygnować z części zysku, który zdobyły nielegalnie i bezprawnie, a to Rządu Pani Kopacz nic nie będzie kosztowało!
Dziennikarze – niech ktoś w końcu napisze prawdę!!!
Od czego mamy KNF? Frankowicze idźmy zbiorowo do sądu na KNF!
Złamano prawo. Wpiszcie w wyszukiwarkę Klauzule indeksacyjne w kredytach frankowych
KLAUZULE INDEKSACYJNE SĄ NIELEGALNE!!!! Z mocy prawa!
Klauzule indeksacyjne w umowach kredytowych, powodujące np. wzrost salda zadłużenia proporcjonalny do wzrostu kursu franka – są nielegalne!, a przez to mogą zostać podważone w postępowaniu sądowym. Kredytobiorcy kredytów we frankach zostali oszukani przez bankierów.
Conti816 / 193.227.123.* / 2015-01-21 00:58
A gdyby frank nie kosztował ponad 4 zł a kosztował 1 zł to rozumiem że swoim zyskiem podzieliłby się pan z bankiem i zrezygnował z części swojego zysku ? Obłuda i nic więcej ryzyko kursowe działa w obie strony ja akurat jestem osobą która wzięła kredyt na mieszkanie we frankach kiedy kosztował 2,8 zł i spłaciłem natychmiast kiedy był po około 2 zł w sumie oddałem do banku miej kasy niż pożyczyłem czyli wg waszej logiki bank powinien się upomnieć o kasę ?
stary kredytobiorca s.g. / 5.60.57.* / 2015-01-20 17:54
Szanowny Panie Marcinie,
Pana wywód jest uzasadniony w 100%. Jedynym wyjsciem - zbiorowy pozew, a wcześniej pokojowe protesty w obronie praw klienta a nie banków. Do piątku w pierwszy piatek lutego. Godz.14.00 przed M.Fin. i NBP
bii / 89.66.73.* / 2015-01-20 15:15
Najpierw brak rozumu a teraz próba wymuszenia zmiany sytuacji nie no brak rozumu zawsze kończy się głupimi decyzjami i stratami
anet1979 / 212.51.193.* / 2015-01-20 15:45
to nie brak rozumu, tylko manipulacja banku. Ja zdolności kredytowej w złotych nie miałam a we frankach nawet na 120% nieruchomości. I kto tu jest manipulantem. Nie rozumiem nagonki że Państwo, podatnicy mają dopłacać do kredytów frankowych. Gdyby te kredyty były wypłacane we frankach to owszem, ale problem polega na tym że żaden bank franków nigdy nie wypłacił kredytobiorcy tylko przelewał złotówki więc dlaczego jest powszechna nagonka że podatnicy i Państwo ma coś dopłacać.Nie uważam że pozostaję bez winy ale banki i cała ich nagonka na kredyty walutowe to również ich wina. Nie domagam się od nikogo pomocy tylko uczciwości.
Conti816 / 193.227.123.* / 2015-01-21 01:06
Nie miała pani zdolności kredytowej na kredyt w złotówkach bo ten kredyt miał wyższe raty w tamtym okresie i zarobki nie pozwalały na tamtą chwilę na uzyskanie kredytu. Jeżeli domaga się pani uczciwości to powinna pani z resztą frankowców dopłacić różnicę w niższych ratach względem kredytów złotówkowych które płaciłą pani przez te wszystkie lata !
obywatel832 / 95.41.229.* / 2015-01-20 14:48
mi pracownik banku 30 min tłumaczył iż frank jest lepszy od złotego...
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:38
Jak zlotówkowcy dostawali dopłaty to frankowcy nie nazekali!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek747 / 83.31.254.* / 2015-01-20 12:34
Caly czas slyszy sie jak to frankowicze sa sami sobie winni i ze nic im sie nie nalezy, bo wiedzieli co brali. Takim , ktorzy tak twierdza sam zycze kredytu we frankach. Trzeba pamietac, ze kiedy byly one poularne, banki same nie tylko namawialy i zachecaly do brania ich, ale przede wszystkim stwarzaly takie warunki, ze czesto kredyt we frankach byl jedyna mozliwoscia. I to jest podstawa problemu. Nie "chytrosc frankowiczow".
Druga sprawa to to, o czym jakos nikt nie chce wspomniec, czyli problem zlotowki. Jeszcze przed "uwolnieniem franka" przez rzad Szwajcarii, zlotowka miala spore problemy i mocno spadla. I jakos rzad nie specjalnie na to zareagowal, co wlasciwie samo w sobie jest niezrozumiale. Wszystkie waluty podrozaly w stosunku do zlotowki i ta tendencja nadal sie utrzymuje. Wiec to nie jest tylko sprawa franka, ale slabosci polskiej waluty i reakcji NBP na ten fakt. Wlasciwie to braku reakcji.
Trzecia sprawa, to sam problem kredytu, ktorego warunki czy w zlotowkach, czy we frankach, sa zlodziejskie. Jak to jest, ze biorac kredyt otrzymuje oprocentowanie rzedu kilku - kilkunastu procent, a zakladajac lokate, czyli de facto dajac bankowi zarobic na obrocie moimi pieniedzmi, otrzymuje z tego 1-3 procent przy odrobinie szczescia?
Jesli mialbym cos do powiedzenia - jedynym sensownym rozwiazaniem jest przeliczenie kredytow w walucie po cenie z dnia zaciagniecia. Dlaczego? Bo w tej sytuacji jest to uczciwe i oprocentowanie powinno byc zyskiem dla banku a nie cena waluty. Tak przy okazji jakos tak sie dziwnie sklada, ze cena waluty w banku jest zawsze duzo wyzsza niz w kantorze. Placimy wiec za cene waluty w zlotowkach, za oprocentowanie i za przelicznik bankowy tejze waluty. No ile mozna?
bii / 89.66.73.* / 2015-01-20 15:19
Czytając twój list szczerze się ubawiłem ty po prostu nic nie rozumiesz ale to dosłownie nic, nawet trudno komentować poszczególne pretensje,
moja rada poduczyć się bo inaczej zginiesz w współczesnym świecie
wolny człowiek, bez kredytu / 46.204.175.* / 2015-01-20 14:56
A co ma być słychać? Jak na górce znajomi brali kredyt we franiu i im mówiłem, że źle robią to się ze mnie zbijali, że jestem głupi. Jak trzy lata temu zwyżkował franek to znajomy zaklinał rzeczywistość i dalej twierdził, że się nie znam. Mina mu nieco zrzedła gdy zapytałem go czy wie ile ma kapitału do spłaty i ile warta jest jego chata. Bo miał wtedy do spłaty sporo więcej złotówek kapitału (nie odsetek) niź wziął z banku. I to po paru latach płacenia kreski. Ale dalej byłem głupkiem bo on miał niższą ratę niż ja w złotówkach. Ile było na forach frankowców wyśmiewających moje wypowiedzi w temacie ich kredytów? Teraz panika i jęki na polski rząd. Kto jest winien? Ja mam się dorzucać do przewalutowania? Przecież byłem debilem płacącym kreskę w złotówach. Nic a nic mi nie szkoda. Nagła amnezja nastąpiła. Nie zdawali sobie sprawy... zapomnieli jak w swoim czasie nazywali secptyków idiotami. No to gratuluję wyobraźni i umiejętności przewidywania.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maxxx193 / 5.60.44.* / 2015-01-20 14:52
sam brałem kredyt w 2007 roku , doradca w moim banku nie proponował mi franka ani nie namawiał , właśnie proponował złotówki i kilku znajomym w innych bankach też proponowano złotówki, ale rata we franku była wtedy dużo niższa niż w zł i wszyscy znajomi mają kredyty we franku z powodu chciwości tylko, ja też wolałem wtedy wziąć we franku ale zapaliła mi się czerwona lampka , mam kredyt w zł spłacało mi się go bardzo źle / dużo wyzsze raty niż kredyt frankowy/ dopiero od paru miesiecy się to wyrównało.
kredycik 12.15 / 95.160.52.* / 2015-01-20 12:24
Gdy ludzie brali kredyty w złotówkach to Ci co mieli je we frankach uważali ich za frajerów. Jak był niski kurs to wszystko było ok, a teraz płacz i lament. Tym w złotówkach też było ciężko płacić, oprocentowanie się zmieniało i nikt im w tym nie pomagał. Przykro ale niestety taka jest prawda.
zadowolony z kursu franka / 82.145.223.* / 2015-01-20 12:19
I bardzo dobrze frank nawet po 6zł niech będzie. Wyszło wasze cwaniactwo, a jeśli nasze państwo wam pomoże, to ja i inni co mają kredyty w pln-ach złożymy zbiorowy pozew. Chcieliście franka to go teraz macie nieudacznicy ha ha ha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
--- / 80.53.12.* / 2015-01-21 09:31
Nie jestem zadowolona z kursu franka ale kto ryzykuje,musi sam ponosić konsekwencje.
Ci którzy wzięli kredyt w złotówkach mają rację,że protestują.
Albo pomagamy wszystkim,albo nikomu!!!
ZENUŚ / 31.179.210.* / 2015-01-20 12:16
ZOSTALIŚMY OKRADZENI BANKI ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ NA PODSTAWIE ZARABIANYCH ZŁOTÓWEK NIE FRANKÓW.
POWINNI UWZGLĘDNIĆ RYZYKO KURSOWE.
NIE JESTEM MAKLEREM JESTEM ROLNIKIEM.
BANDYCI!
goooość / 89.229.130.* / 2015-01-20 12:23
kobieta zaufała innym pożyczkodawcom i straciła i pieniądze i dom. Jakoś nikt nie leciał jej pomagać....
wiwaldiszumi / 109.255.188.* / 2015-01-20 12:16
NOOOOOOOOOOOOOO ! Tak to tylko w polsce moze byc!Biore taki a nie inny kredyt a teraz robie co sie da zeby nie splacac!!! Ja sam mam kredyt w tej walucie i w momencie gdy go bralem byla to najlepsza obcja . Nikt mnie nie zmuszal, nie namawial, przekonywal. Byly 3 mozliwosci i to ja sam wybralem franki!Pan w banku mi przedstawil wszystkie za i przeciw, stopien ryzyka,na wybranie warunkow mialem prawie miesiac(kredytu hipotecznego nie dostaje sie w jeden dzien ,jak na pralke).Sam zadecydowalem o dlugosci splaty. Nigdy nikomu nic bym nie podarowal, ewentualnie mozna wnioskowac o zmiane czasu splaty, ale to juz indywidualna sprawa.
eli351 / 217.153.18.* / 2015-01-20 12:14
Ludzie, właśnie kończę spłatę kredytu po 15 - stu latach i wyszedłem na tym i tak super w porównaniu z tymi co w tym samym czasie i w tej samej wartości brali kredyt w złotówkach!!!!
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:13
Frankowcy dojada cala polske. Albo prawo dla wszystkich rowne albo prawa nie ma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy