Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kredyty we frankach. Polska na niechlubnym drugim miejscu w UE

Kredyty we frankach. Polska na niechlubnym drugim miejscu w UE

Wyświetlaj:
h17l36 / 82.39.104.* / 2015-01-20 12:12
POLSCY HAKERZY..... DO ATAKU NA SZWAJCARIE....

SPARALIZUJCIE SYSTEM BANKIWY SZWAJCARII...
W IMIE WSZYSTKICH OSZUKANYCH POLAKOW
ykakaye / 82.39.104.* / 2015-01-20 12:13
BOJKOTOWAC PRODUKTY I FIRMY SZWAJCARSKIE.
NIE KUPOWAC SLODYCZ ZE SZWAJCARII
nerwus / 188.33.142.* / 2015-01-20 12:11
rzymioanie was wygonili pod most i jeszcze długi bedzieta płącić takie są fakty
franek1992 / 188.147.91.* / 2015-01-20 12:11
Niech to śmierdzące państewko nie pomaga i dobrze, ale niech zmusi banki do przestrzegania prawa które samo ustala. Tak mam kredyt we frakach. A banki nie stracą one nie zarobią tyle ile sobie wymarzyły. Bo przy naszych kredytach nikt nawet 1 złamanego franka nie widział.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
strzelacz / 94.254.129.* / 2015-01-20 12:07
A potem polacy sie skarza , wyjezdzaja za
granice. Takibmaly kraj a najwiecej idiow w
calej europie...u nas dalej mozna beac kredytu we frankach haha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piłat / 195.72.148.* / 2015-01-20 12:07
a kto kazał brać ??? jakby frank spadł to ok ale jak wzrósł to placz !!!
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:06
Nie chodzi ze nas nie stac splacac, tylko banki wyrywaja na sile kase w bialy dzien. Normalny kredyt sie splaca i sie wie ile splaci, a ja splacam a ile splace to jeszcze nie wiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:07
Nawet w przyblizeniu nie wiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Frano / 62.69.220.* / 2015-01-20 12:06
Podobno UoKiK czy jakaś inna instytucja ostrzegała w 2007 banki przed udzielaniem kredytów we frankach. Bo już mieli dane o większym ryzyku niż się ludziom wydawało. Banki ostrzegali... zapomnieli jak zwykle o kredytobiorcach.
Cd / 83.29.64.* / 2015-01-20 12:04
Jeśli te 700 tyś ludzi, którzy mają kredyt we frankach dostanie od państwa jakieś umorzenia to powinni nakazać im emigracje do Szwajcarii.
mushasi / 82.39.104.* / 2015-01-20 12:04
A MOZE CZAS POKAZAC ZE POLSKA TO NIE. BANGLADESZ I ZAATAKOWAC MILITARNIE SZWAJCARIE.
szwistrup / 82.39.104.* / 2015-01-20 12:07
dobry pomysl, wyslilmy nasz F16 , kilka nalotow na stolice szwajcarii , i kurs franka spadnie 70 procent.

ZROBMY TO W SOJUSZU Z FRANCJA I AUSTRIA.

FRANKIWCY DO BOJU
vwpolice / 88.220.82.* / 2015-01-20 12:03
minie też namawiali na kredyt walutowy wybrałem złotówkowy , czy państwo też mi pomoże ? czy ktoś się iteresował że płace więcej ?
asas533 / 79.186.103.* / 2015-01-20 15:06
Święta prawda! Ja też mam kredyt w złotówkach i nie narzekam, zaciskam zęby i spłacam. nie mam żadnej pomocy od Państwa i nie korzystam z programu Rodzina Na Swoim. Stop demagogii. Nawet dziecko wie, że należy brać kredyty w walucie w jakiej się zarabia. Proste!!!
apoloniusz880 / 31.178.153.* / 2015-01-20 12:11
Państwo już tobie pomogło z moich pieniędzy dopłacając tobie do kredytu złotówkowego w ramach programu Rodzina Na Swoim
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 12:10
Macie promocje w kredytach - rodzina na swoim itd
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pitkórw / 46.238.125.* / 2015-01-21 00:32
Bzdura, nikt mi żadnej promocji nigdy nie zrobił a w pln spłacam od ponad 10 lat. Dobrowolnie zgodziłem się płacić więcej, by nie brać na siebie ryzyka kursowego. Jeśli ktoś takie ryzyko na siebie wziął, to teraz musi zapłacić więcej. To i tak mniej niż ja przez 10 lat. Nie znajduję żadnego wytłumaczenia dlaczego tacy mieliby być traktowani inaczej, lepiej.
Ksiegowy / 185.46.212.* / 2015-01-21 10:02
Nie wiesz jakie skutki niesie za sobą spekulanctwo więc może byc tak ż ebędziesz płącił jeszcze więcej podpisałeś zmienną stopę procentową wiecjak bank zażyczy sobie 25% nic nie zrobisz i będziesz beczał ze Cię oszukano.
Nie rozumiesz że frankowcom w POlsce podniesono ponad 2 krotnie kwotę kredytu?
W żadnym państwie prawa czegpdoąs takiego nie może mieć miejsca.
Austriacy Francuzi Niemcy przeżyją dla nich to 20% róznicy dla Polaków 250% tylko daltego że rząd zdemolował kurs złotówki do tego stopnia że koszt wytworzenia monet przekracza ich nominał!
Jeżeli rządowi taki kurs pasuje z określonych powdów to dlaczego obywatele kraju mają z tego powodu bankrutować?
A Ty się cieszysz że zarabiasz teraz spore Euro mniej niż zarabiałeś za PISu?
Gdzi ejeździsz na wakacje? Nigdzie? Tak myślałem
EPSILON / 164.127.36.* / 2015-01-20 12:02
SZWANK FRAJCARSKI NAJSZUCHERNIEJSZA WALUTA ŚWIATA!
DAJCIE SIĘ DALEJ JE...Ć BRACIA POLACY A SPŁACAĆ BĘDZIECIE KREDYT W SZWANKACH FRAJCARSKICH DO KOŃCA WASZEGO ZADŁUŻONEGO ŻYWOTA!
AMEN!
spr369 / 83.23.65.* / 2015-01-20 12:01
Do WSZYSTKICH ziejacych nienawiscia do "frankowcow":
1. Kredyty byly/sa WALORYZOWANE kursem franka czyli kredytobiorca nie dostawal frankow tylko zlotowki! Co to znaczy... ano to ze te niby 40 mld zl "strat" dla bankow to one tego nie straca tylko NIE ZAROBIA!!!! Czyli jakie koszty niby podatnicy poniosa ??

2. Wszyscy dobrze wiedzą że w latach kredytowego boomu banki NAMAWIALY i mowily ze chf jest BEZPIECZNY czyli nabijaly portfel klientow chf bo wiedzialy ze za jakis czas frank poszybuje a oni zarobia krocie!! KNF ostrzegal w 2007 roku banki ze chf moze podrozej o 50% czy banki to przekazywaly klientom, NIE, a dlaczego .. sami sobie odpowiedzcie!

3. Jesli wedlug was pomoc ma pojsc z panstwowej kasy i jestescie tym obuzeni to dlaczego nie jestescie obuzeni programami "rodzina na swoim". "mdm", doplatami do gornictwa itd ? To nazywa sie hipokryzja!!

4. Nie rozumiecie ze jak frankowicze placa raty wyzsze o kilkaset zl miesiecznie i dodatkowo przez to ze sytuacja jest niepewna to oszczedzaja przez co na konsumcje ida miliardy zlotych mniej ? Przez to jest mniejszy wzrost gospodarczy, mniej pieniedzy trafia w postaci roznych podatkow do budzetu, firmy w ktorych pracujecie maja
mniej zamowien, przez co wy mniej zarabiacie, a cala kasa ktora frankowicze placa w wyzszych ratach jest transferowana za granice, przez co stajemy sie dziadowskim panstem!!!

5. Nie widzicie tego ze czesc politykow i wszyscy baknsterzy chca sklocic spoleczenstwo?

6. W koncu jak mozecie popierac strone bankowa zamiast wlasne rodziny/sasiadow/znajomych?? Przeciez banki tez was "kroja" na kazdym kroku a wy ich popieracie, dlaczego...? tylko dlatego ze chcecie aby komus zle sie powodzilo czyli z zazdrosci i nienawisci??

Takie rzeczy tylko w Polsce! Z tego wynika ze Polska to faktycznie dziki kraj przez takich ludzi jak wy, opamietajcie sie !!
anet1979 / 212.51.193.* / 2015-01-20 16:30
Masz rację o dopłacie do kredytów złotówkowych jakoś nikt nie wspomina. Skoro frankowiczom ma się nie pomagać to osoby które dostały dopłatę w złotówkach niech ją zwrócą. To będzie uczciwe rozwiązanie.
Alicja. / 91.245.80.* / 2015-01-20 12:27
bardzo mądrze napisane, nie mam kredytu ani w złotówkach ani we frankach, ale jak czytam komentarze niekoniecznie związane z "frankowcami" to żal serce ściska, że mamy takich obywateli, przepojeni nienawiścią, chciwością, zazdrością. Udają,że im przykro, że sąsiadka zmarła, że sąsiad sie pali, a w duchu myślą ,dobrze im tak. Przykre.
kaka613 / 79.110.202.* / 2015-01-20 12:14
ad 4 frankowicze płacą raty kilkasetzł większe od niedawna ale porównując ich raty oraz raty kredytu wziętego w PLN frankowicz jest ciągle do przodu na swoim kredycie tzn zapłacił mniej niż osoba która wzięła taki sam kredyt ale w PLN - dlatego nie ma co ich żałować może za 5 lat CHF będzie po 1zł i wtedy się odkują - jest szansa że tak własnie będzie czy wtedy podzielą się swoim zyskiem?
dsa821 / 178.73.9.* / 2015-01-20 14:50
nie uogolniałbym ... fakt może jeśli ktoś wziął na dobrym oprocentowaniu i jeszcze w miarę kursie w 2005 czy 6 roku...2007 i 2008 (zaczął się kryzys...już nie)...od 2008 roku raczej nie jest do przodu
G69 / 46.171.142.* / 2015-01-20 12:01
Lichwa ! Jeśli bank pożyczył 100.000 zł a oczekuje zwrotu 200.000 zł to jest na to jedno określenie, które jakoś nikomu nie przechodzi przez gardło.
Trzeba umorzyć część nierzeczywistej wartości kredytów w CHF. Wcale nie jest tu potrzebne dofinansowanie z budżetu, tylko męska decyzja !
Bank niczego nie straci, bo nie pożyczył tych pieniędzy, dostanie to co dał + odsetki + spreedy. Wygrają wszyscy: kredytobiorcy, ich rodziny, banki, politycy, gospodarka na uwolnieniu zablokowanego majątku w okowach wirtualnych hipotek.
Krew mnie zalewa jak widzę okrągłych i gładko mówiących panów ze ZBP i chór ich popleczników wołających : trzeba zachować spokój ! Tak mówili przy kursie 3,5 PLN/CHF i to samo mówią przy kursie 4,3 PLN/CHF.
gość13 / 87.204.31.* / 2015-01-20 11:57
W taki sposób można się bawić w spłacanie kredytu do końca życia. Żałosne. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą nasi rodzinni politycy.
fd / 94.254.129.* / 2015-01-20 11:55
Jak czytam te bzdety pisane przez frankowych kredyciarzy, to mnie skręca w środku. Kiedy braliście te swoje franko-kredyciki, w całej Polsce, dosłownie wszędzie, były informacje o ryzyku kursowym dla kredytów w obcych walutach a szczególnie we frankach. Na papierach które podpisywaliście, też to jest napisane jak wół. Następna sprawa, to że wtedy frank miał bardzo niski kurs. Wiadomo było już wtedy, że kurs na pewno wzrośnie. Koniec, kropka. Po drugie - według Konstytucji RP wszyscy są równi wobec prawa. Jeżeli państwo wam do tych kredytów dopłaci/umorzy/cokolwiek, to znaczy, ze jesteście uprzywilejowani. Uprzywilejowani kosztem reszty społeczeństwa. Z jakiej racji? Nawet jak frank będzie kosztował 5 zł, to i tak wasz kredyt suma-summarum będzie niższy od tego w złotówkach. Mam się do tego dokładać? Ja też spłacam kredyt, tyle, że właśnie w złotówkach. Też chcę przywilejów jak frankowcy. Dodatkowo te dopłaty pójdą z podatków, czyli zapłacą nawet ci, którzy nie mają żadnych kredytów.
ewa322 / 79.189.91.* / 2015-01-20 12:36
Co do bezczelności :nie szukaj daleko ,bo u siebie znajdziesz jej pod dostatkiem. Dalszy ciąg twojej wypowiedzi świadczy jedynie o tym ,że nie dość ,że bezczelnaś ,to jeszcze i głupiaś . Hasłem o równości wobec prawa ,to wprost rozłożyłaś mnie na łopatki . Nie "załapałam " się na becikowe , na tzwn. dużą ulge budowlaną , na program rodzina na swoim i darmowe podręczniki dla "pierwszaków" ,to teraz powiedz mi "krynico mądrości" , kiedy wszyscy ci co to dostali mi "wyrównają", bo niby dlaczego tyle lat do nich dokładam?
ewa322 / 79.189.91.* / 2015-01-20 12:34
Co do bezczelności :nie szukaj daleko ,bo u siebie znajdziesz jej pod dostatkiem. Dalszy ciąg twojej wypowiedzi świadczy jedynie o tym ,że nie dość ,że bezczelnaś ,to jeszcze i głupiaś . Hasłem o równości wobec prawa ,to wprost rozłożyłaś mnie na łopatki . Nie "załapałam " się na becikowe , na tzwn. dużą ulge budowlaną , na program rodzina na swoim i darmowe podręczniki dla "pierwszaków" ,to teraz powiedz mi "krynico mądrości" , kiedy wszyscy ci co to dostali mi "wyrównają", bo niby dlaczego tyle lat do nich dokładam?
ALL981 / 78.11.132.* / 2015-01-20 12:11
Problem w tym, że banki pożyczały Franki wcale ich nie posiadając na koncie, to była czysto księgowa operacja, mająca z założenia dać ekstra zysk wtedy, gdy kurs franka do złotówki wzrośnie. Wiadomo,ze w okresie 30 lat musiało się to zdarzyć. Inaczej mówiąc, obecnie nie można mówić o jakiejkolwiek stracie banków gdyby Rząd zdecydował, jak na Węgrzech, ze liczyć się ma kurs z chwili podpisania umowy kredytowej. Była to czysta spekulacja banków, a kredytobiorcy wrobieni, i nie dostrzegał bym się tu ich sprytu. To tak jak było z opcjami walutowymi:cyt Opcje walutowe a kryzys 2008-2009
Podczas kryzysu finansowego w roku 2008 liczne polskie przedsiębiorstwa popadły w trudności finansowe na skutek nieudanej inwestycji w opcje walutowe. W większości inwestycje te polegały na zawarciu z bankiem umowy na złożone instrumenty pochodne nazwane „zerokosztowymi”. Przedsiębiorstwo stawało się nabywcą opcji typu Put i jednocześnie wystawcą opcji typu Call. Obie opcje były zawierane na innym kursie EUR/PLN i nie były symetryczne. Opcja Call, w większości wypadków, opiewała na 2 razy większą pozycję niż opcja Put[1]. Silne osłabienie złotego spowodowało, że inwestorzy ponieśli straty, co w niektórych przypadkach doprowadziło ich do upadłości (m.in. Odlewnie Polskie[2][3],, Elwo z Pszczyny[4] i Huta Szkła Krosno).

Dotkliwe, nieraz wielomilionowe straty na opcjach najprawdopodobniej poniosą Jastrzębska Spółka Węglowa, Ciech, Cersanit, Sanwil, Forte, Zakłady Magnezytowe Ropczyce[5]. Na inwestycji w opcje straty poniosły również Węglokoks i Katowicki Holding Węglowy S.A.[6].

Największymi sprzedawcami opcji w Polsce były JP Morgan, UniCredit oraz Citigroup[1].
bolo1113 / 109.243.106.* / 2015-01-20 17:32
niestety banki poczuly tu krew polska i doja doja doja
dziadyga / 93.105.181.* / 2015-01-20 12:09
Masz kredyt w złotówkach bo co jesteś niby takim geniuszem i nie zależało ci na mniejszych ratach?
akuss / 83.13.53.* / 2015-01-20 11:59
Tak, banki maja. Czytaj uwaznie. Ja nic od Ciebie nie chce
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy