Forum Polityka, aktualnościKraj

Kto ma ile, czyli majątki kandydatów na prezydenta

Kto ma ile, czyli majątki kandydatów na prezydenta

Wyświetlaj:
Logo / .* / 2005-08-25 19:07
No prosze jak szybko się zmienia deklaracje majątkowe!!!!Z milionów przeskakujemy na "skromne tysiące"w polskich Bankach.
logo / .* / 2005-08-25 19:14
Jeszcze niedawno czytaliśmy tu na łamach o Panu Cimoszewicz jako wycena jego mieszkania była na kwote przeszło 400.000 zł. Gdze się te oświadczenia rozpływają???? A tu nagle 109 tyś.złCzyżby RZECZPOSPOLITA była rzeczoznawcą w wycenie majątku Cimoszewiczów???Może to jest specjalny rzeczoznawca dla specjalnych odbiorców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zdebal / .* / 2005-08-25 09:20
W Ameryce pieniądze dają władzę. W Polsce władza daje pieniądze. Dorwać się i nachapać to cel naszych polityków. W Ameryce aby odnieść sukces w polityce trzeba najpierw odnieść sukces w innej dziedzinie (gospodarce,wojsku,nauce,sztuce itd). Amerykanin kandyduje aby przejść do histori. Polak aby zarobić. Dlatego mamy takich a nie innych polityków. A wszystkiemu winni jesteśmy my, wyborcy.
baba / .* / 2005-08-25 09:35
chyba za bardzo idealizuje Pan tę Amerykę...
Marta / .* / 2005-08-25 07:43
Skoro Donald Tusk ma tylko(!) 25 tysięcy PLN oszczędności , to kto finansuje jego kampanię prezydencką ? W każdym większym mieście , co parę metrów ustawiono bilboardy z jego podobizną , jako prezydentem . Prawda , że to ciekawę ? Kiedyś w rządzie był niejaki Kania . Wtedy ukuło się powiedzenie :" Czy to grzybek , czy to ptaszek, czy to nowy złodziejaszek?". W USA kandydaci finansują swoje potrzeby bycia prezydentem z własnych zasobów , no , ale Polska to egzotyczny kraj . U nas jest możliwe to , co gdzie indziej nie byłoby możliwe.
vogel / .* / 2005-08-21 13:19
Jeżeli Kaczyński otrzymując pensję kilka tysięcy złotych jest tak biedny , to świadczy to o tym, że absolutnie nie potrafi zarządzać żadnymi finansami , a tym bardziej krajem. Władzę powinni przejmować tacy ,którzy już coś w życiu osiągnęli.
logo / .* / 2005-08-25 19:00
Pan Cimoszewicz się już wykazał jak robi się interesy na giełdzie wykorzystując swoje stanowisko do spekulacji na giełdzie.
baba / .* / 2005-08-25 09:37
szczególnie ci, którzy mają osiągnięcia w złodziejstwie!!! o tych nam chodzi?
kuba / .* / 2005-08-20 18:20
To bedzie przypadek, który zostanie !Natomiast wymieńmy stare kadry we wszystkich partiach - nie głosujmy na tych co są nadwóch pierwszych miejscach
metys / .* / 2005-08-20 10:19
Co jak co ale jak Lepper wejdzie do drugiej tury to zagłosuje na każdego z nich, chodźby byli nie wiem jak "biedni". I zgadzam się też z osobą która napisała że w Polsce jest tak jak jest niestety nie tylko przez polityków ale również dlatego że większość Polaków nie ma zielonego pojęcia o ekonomi.
m.a.k. / .* / 2005-08-19 12:43
Lepper, sam ma długi i jako przezydent też pociągnie kraj w ruinę, Kaczyński nie lepszy, albo łże jak pies. Jako prezydent W-wy nic nie zaoszczędził i niczego się nie dorobił? Nieprawdopodobne... W jęgo ręku nasz kraj staje sie drugim Bangladeszem... To są cygany (z całym szacunkiem dla Romów...) i potencjalni bankruci.
zm55 / .* / 2005-08-19 10:26
Jak zareagują na informacje zawarte w ostatnim zdaniu przedstawiciele tej błazeńskiej komisji do spraw PKN Orlen. Szpicle Miodowicz, Waserman, Giertych, Macierewicz i Grzesik do dzieła. Na co czekacie. Donos do prokuratury już powinien być wysłany. A że trzeba donieść na własnych szefów - taki jest los prawych i sprawiedliwych katolików. Panowie Tusk i Kaczyński wpłyńcie na swoich podopiecznych aby rzetelnie, bez patrzenia na przynależność partyjną, opluwali wszystkich równiutko, także i was.
myślący / .* / 2005-08-19 08:44
Chyba trzeba dodać jedno zero z tyłu, żeby było bliżej prawdy. Śmieszne
Marta / .* / 2005-08-19 07:32
A może taki Tusk albo Kaczyński są biedni na papierze , za to na kontach zagranicznych mają swój partyjny dorobek? Konta na hasło i takie tam. Taki Lepper - był zadłużony -jeszcze niedawno o tym mmówił , a dzisiaj ma oszczędności o niebo większe niż Kaczyński . Pęd do władzy to tak naprawdę pęd do koryta , z którego można będzie czerpać garściami . Zyska na tym bliższa i dalsza rodzina , bo okaże się , że zajmują stołki , o których nigdy by im się nie śniło , a "pensyjka" że ho , ho ! Z drugiej strony - dlaczego komisja nie prześwietla oświadczeń wszystkich kandydatów na prezydenta? To co zrobili Cimoszewiczowi , to dyskryminacja. Powinni zrobić to"w białych rękawiczkach", ale czego można się spodziewać po ludziach , których jedyną intencją jest zaszczuć tego , kto wpadnie im w łapy.
wyborca / .* / 2005-08-18 23:25
Jeśli prawdę kandydaci podają to będziemy mieli żebraczą władzę. Nie głosuję na żadnego.Prezydent powinien być niezależny finansowo. Powinien wykazać taki majątek, aby nie kusiły go mizerne łapówki.
Jacek / .* / 2005-08-18 23:06
Czy ktoś wie jakie majątki mieli kandydaci na podobny fotel w USA ? Nie posiadam danych ale chyba faktycznie naszym kandydatom wystarczyłoby tylko na zakup eleganckiego fotela ... Bieda aż piszczy a wy im jeszcze im dogadujecie !Ilu z was ma mniej ???
polak uczciwy / .* / 2005-08-18 22:50
cimoszko niech najpierw się rozliczy z zaległego podatku za sprzedaż akcji a potem niech startuje!
zm55 / .* / 2005-08-19 10:52
We wszystkich bajkach uczciwy jest przedstawiany jako przygłupi. Jak można zapłacić podatek jeśli go nie było. Skąd ty się dostałeś na strony Money
tombak / .* / 2005-08-21 14:24
a ską ty sie, wziąłeś na tym forum. pójdź do pierwszego lepszego urzędu skarbowego i zapytaj się czy jeśli ktokolwiek wpłaci na twoje konto pieniądze przekraczające kwotę 500 , 1000 lub w przypadku darowiznay powyżej 10 tysięcy będziesz zwolniony z opłaty od czynności cywilnoprawnych dawniej opłata skarbowa. no chyba że zarejestrujesz działalnośc gospodarcza i będziesz za wykonywanie usług pobierał prowizję , marżę i jesli przyniesie ci zyski odprowadzisz podatek. nie wnikam, czy wolno było cimoszewiczowi ojcu prowadzic działalnośc maklerską na rzecz syna bo na tym się nie znam. z tego co pisała prasa na taką działalnośc jest wymagane zezwolenie a nawet licencja. wracając do meritum , status majątkowy osób reprezentującuch i zarządzających ( w sensie inicjatywy ustawodawczej i podpisywania ustaw) to tylko osoby majętne , mogą gwarantować, że do żłobu nie pchają się po kasę, a tylko traktują to jako jako dalszą droę rozwoju. wielu biznesmenow po osiągnięciu sukcesu, zaczyna zupełnie inaczej postrzegać świat ,pomaga biednym ,inwesuje w ochronę środowiska, w rozwój edukacji, kultury, ochrony zdrowia itp. Bardzo bym chciał, aby nasi szanowni biznesmeni kandydaci na prezydenta oprócz zarobków ujawnili szczegółowo w jaki sposób (jeSli pomagaja) wydają swoje środki na darowizny. to byłoby bardzo ciekawe porównania. Bo jeśli np wspomaga się fundację pomagającą kotom .. wnioski każdy winien wyciągnąć sam.
baba / .* / 2005-08-25 09:47
jeszcze sie nie urodził taki bogaty, który nie chciałby mieć więcej! bajki waszeć opowiadasz.jak już mają sie tak ze wszystkiego rozliczać to może niech pokaża wszystkie kwitki ze sklepów spożywczych, ile pasty do zębów zużywają, czym czyszczą buty i jaki papier toaletowy kupują...może to Pana usatysfakcjonuje...
karolina / .* / 2005-08-18 22:39
jak zwykle w Polsce liczy sie tylko kasa, a kto ile sobą reperezentuje to nie ma znaczenia. Uważam że żaden kandydat nie jest godzien aby zostać prezydentem bo wszyscy tylko obiecują że będzie lepiej a później tak nie jest
Damian / .* / 2005-08-18 23:23
Politycy mówią to co ludzie chcą aby mówili, więc to chyba ludzie są „nie godni” siebie. Jakby nawet znalazł się taki polityk co by potrafił zrobić dobrze to nikt na niego nie zagłosuje, no chyba że w wyborach naściemnia. Przykro mi to mówić ale ludzie to ekonomiczni idioci i przez to jest jak jest a nie przez polityków.
:-p / .* / 2005-08-18 22:31
jak zwykle polska zagryziakowatość wyłazi, kazdemu w kieszeń zajrzeć i pociągnąc ze sobą w dół. a co? mają mieć lepiej??? za mało odłożyli? - kurza du...a - a to już w tym kraju nie można wydawac pieniędzy? a myślicie, że życie w arszawie jest takie tanie? mają to wydają tyle ile chcą. jak ktoś chce to powinien sprawdzić ile na prawdę wydają i czy mają na to wydawanie, a nie takie bajki i trele morele o oszczędnościach.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy