Forum Forum inwestycyjneFundusze

kto poradzi kiedy kupować

kto poradzi kiedy kupować

czupryn4 / 2008-10-25 15:01
Witam serdecznie proszę o poradę kiedy i co kupować a może jakieś banki ale czy może być jeszcze gorzej proszę o żetelne doradztwo czy w chwili obecnej jest jakiś mądry i wie kiedy ta rzeż się skończy dziekuje i pozdrawiam
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-25 19:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bardziej istotne jest "Co" - ja nie polecam w obecnej sytuacji kupowanie akcji mocno przecenionych, bardzo tanich etc. - to się sprawdza tylko podczas hossy, a jak spółka jest mała i licha to dopiero pod koniec hossy. Zapowiada się dwa-trzy lata stagnacji i proponuję tylko i wyłącznie spółki:
1. Duże
2. Takie, których akcje spadły najmniej lub w ogóle (Telekomunikacja, Asseco)
3. Spółki z branż, które mogą zarobić na kryzysie (np. sieć tanich sklepów spożywczych, sklepy internetowe itp.)

Punkt 2 tylko z pozoru jest nielogiczny - tanie mięso to psy jedzą, spółka, której akcje spadły powiedzmy o 80% nie odzyska w trudnych czasach zaufania inwestorów, jest w słabej kondycji - po prostu JEST ZŁA. Ja jestem zwolennikiem teorii, żeby nie kupować akcji spółek tanich, lecz dobrych i przede wszystkim chronić kapitał. Np. KGHM'u bym w życiu nie kupił, bo stracił ponad 70% w 3 miesiące.
Cologero / 2008-10-25 15:34
Nikt poważny nie odważy się w obecnej sytuacji ze 100% pewnościa zadeklarowac na jakim pułapie zakończą się spadki. Jeszcze w wakacje wielu mówiło ze minimum obecnej bessy to okolice 1900 punktów, a potem kierunek północ, a w rzeczywistości zamkneliśmy tydzień na 1555. Dzisiaj ci sami spece juz nie snują prognoz, a ich wypowiedzi świadcza o dezorientacji w obecnej sytuacji na giełdach. Samemu trzeba oceniac czy teraz już warto wchodzić, napewno nie z całym kapitałem.
hs2 / 2008-10-25 15:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
graj z trendem, nie jeden mln zł zarobiono od początku roku na spadkach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy